Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 19:40   #3751
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Na iHerbie pojawił się jakiś nowy dezodorant bez aluminium - całkiem fajny skład, ze skrobią i krzemionką KLIK

Effiaku a o Tobie wiem, ze uwielbiasz waniliowe pomadki - patrz co się nowego za 33 centy (!) pojawiło KLIK!

Cloche - u nas są chusteczki odświeżające Crystal Essence - może w Twoich Rossach też?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:41   #3752
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

ja tez bym sie dowiedziala chetnie bo zasypiam prawie zawsze z mokrymi wlosami
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:25   #3753
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja tez bym sie dowiedziala chetnie bo zasypiam prawie zawsze z mokrymi wlosami
ale nas Małgosia zaintrygowała
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:45   #3754
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Super, już nie mogę się doczekać. Kurde przydałoby mi się iść do fryzjera, ale boję się, że ona mi znowu 7-10cm upitoli chociaż ja proszę o 3-5.
To poproś o 0,5cm, wtedy zetnie 3-5, a jak zetnie więcej to musisz ostrzec, że też upitolisz, ale ręce


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość


strasznie dawno Cię nie było!

Oleje fajne, jednym pasują, innym nie - jak ze wszystkim dopóki nie spróbujesz sama to sie nie dowiesz. Jest dużo lekkich olejów, równiez do cery problematycznej
Ja nie mam takich problemów z cerą więc trudno mi Ci cos doradzić... a nie chcę Ci czegoś źle podpowiedzieć. Pomyślałam, że może powinnas przemysleć kwestię toniku kwasowego? Migdał w małym stężeniu wielu osobom pomagał zresztą dziewczyny przerabiały tutaj wiele różnych kwasów, w różnych stężeniach, niektóre ze świetnym efektem! Napewno coś podpowiedzą
Ja robiłam w tamtym tygodniu kwasior Tonik 10%, bez regulacji ph. Skóra wredota ani jednej małej skórki nie zrzuciła, ale ogólnie się oczyściła i wygląd się poprawił.
Zastanawiało mnie tylko jedno, czy woda do iniekcji moze się zepsuć i śmierdzieć? Bo dość długo leżała w szufladzie zanim zrobiłam z niej tonik.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Jeśli Ty jesteś w stanie spokojnie zasnąć z mokrymi włosami... to musi znaczyć, że Twoje włosy są boskie z natury i nie chcę słyszeć żadnego na nie narzekania


Nie bardzo jestem w temacie, ale na skórę z zapalnymi krostkami, zaczerwienieniami itp objawami lekkiego trądziku będę zawsze i wszystkim szczerze polecać śmierdzący spray Alvy; jest tak skuteczny w gojeniu i opanowywaniu takiej skóry, ze pomimo bagiennego smrodu używa go mój syn i to własnej nieprzymuszonej woli. Nie trzeba mu o nim przypominać; jak np. nocuje kilka dni poza domem to stan skóry natychmiast sie pogarsza.
Niestety (stety) w sprawie podskórnych gul nie mam żadnych doświadczeń, jakkolwiek coś mi się obiło że to sprawka hormonów, więc kosmetykami się jej nie rozwiąże; ponadto spraj Alvy nie oczyszcza porów skóry, w celu pozbycia się zaskórniaków zapodaję dziecku tonik migdalowy (z lekkim jednak oporem z jego strony).
Ja Wam dam spanie z mokrymi włosami Toć włos mokry jest o wiele bardziej narażony na uszkodzenia, zniszczenia i łamanie! A jak trzesz takim delikatnym włosem całą noc o poduche? Nie wolno i kropka.
Podskórne gule są moją małą zmorą olejek herbaciany i kwasy, szybkie reagowanie i da się żyć.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:50   #3755
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Potwierdzam, że zasypianie z mokrymi włosami jest be. Kiedyś tak robiłam i włosy były straszne - połamane i szorstkie. Mokre włosy są bardzo wrażliwe. Nie powinno się ich nawet czesać (poza kręciołkami, których nie powinno się czesać na sucho). Niestety ja po umyciu muszę raz rozczesać, bo inaczej robi mi się straszny kołtun.

edit.
Dodam, że jak kładziemy się z mokrymi włosami, to są jeszcze ogrzane przez kontakt głowy z poduszką. Łuski się otwierają i stają się bardzo podatne na uszkodzenia.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-08-22 o 20:53
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:52   #3756
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Swoje też czeszę na mokro, bardzo dużo tracę przez to włosów, ale suchych nie ułożę. Nie mogę ich zostawić samopas...
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:52   #3757
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

ja tez musze czesac mimo ze mam krotkie ale odkad uzywac Tangle Teezer rozczesywanie jest banałem uwielbiam ta szczote i mam wrazenie ze wlosy lepiej wygladaja a w mokrych chodze spac czesto i nie mam zniszczonych
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 20:54   #3758
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Ranko, może dlatego, że masz krótkie włoski i pewnie często je podcinasz. Ale im włos dłuższy tym starszy i słabszy i trzeba o niego dbać jak o jajko, bo inaczej kicha.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:56   #3759
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja tez musze czesac mimo ze mam krotkie ale odkad uzywac Tangle Teezer rozczesywanie jest banałem uwielbiam ta szczote i mam wrazenie ze wlosy lepiej wygladaja a w mokrych chodze spac czesto i nie mam zniszczonych
Może masz bardzo spokojny sen? Nie to co moje harce po łóżku.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:00   #3760
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ja robiłam w tamtym tygodniu kwasior Tonik 10%, bez regulacji ph. Skóra wredota ani jednej małej skórki nie zrzuciła, ale ogólnie się oczyściła i wygląd się poprawił.
Zastanawiało mnie tylko jedno, czy woda do iniekcji moze się zepsuć i śmierdzieć? Bo dość długo leżała w szufladzie zanim zrobiłam z niej tonik.

Ja Wam dam spanie z mokrymi włosami Toć włos mokry jest o wiele bardziej narażony na uszkodzenia, zniszczenia i łamanie! A jak trzesz takim delikatnym włosem całą noc o poduche? Nie wolno i kropka.
Podskórne gule są moją małą zmorą olejek herbaciany i kwasy, szybkie reagowanie i da się żyć.
co do wody nie wiem - ja swoją trzymam w lodówce i mam na niej datę...... ale ja mam takie malutkie, 5ml pojemniczki, więc wykorzystuję całość od razu po otwarciu.
Aaaaaaaaaa!!! Że włos się niszczy jak sie śpi z mokrymi? No ale to co - mam czekac aż wyschną spać tez musze, rano do pracy zresztą ja po pierwsze primo śpię na brzuchu - a więc na paszczy, a nie na włosach a po drugie primo - straaaaaaaaaasznie rzadko zdarza mi się sypiac z mokrymi, bo przewaznie myję rano przed pracą (i suszę ).

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Potwierdzam, że zasypianie z mokrymi włosami jest be. Kiedyś tak robiłam i włosy były straszne - połamane i szorstkie. Mokre włosy są bardzo wrażliwe. Nie powinno się ich nawet czesać (poza kręciołkami, których nie powinno się czesać na sucho). Niestety ja po umyciu muszę raz rozczesać, bo inaczej robi mi się straszny kołtun.

edit.
Dodam, że jak kładziemy się z mokrymi włosami, to są jeszcze ogrzane przez kontakt głowy z poduszką. Łuski się otwierają i stają się bardzo podatne na uszkodzenia.
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Swoje też czeszę na mokro, bardzo dużo tracę przez to włosów, ale suchych nie ułożę. Nie mogę ich zostawić samopas...
no właśnie......
a ja nie mam owłosionej części głowy na poduszce generalnie rzadko mam głowę na poduszce
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:03   #3761
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
co do wody nie wiem - ja swoją trzymam w lodówce i mam na niej datę...... ale ja mam takie malutkie, 5ml pojemniczki, więc wykorzystuję całość od razu po otwarciu.
Aaaaaaaaaa!!! Że włos się niszczy jak sie śpi z mokrymi? No ale to co - mam czekac aż wyschną spać tez musze, rano do pracy zresztą ja po pierwsze primo śpię na brzuchu - a więc na paszczy, a nie na włosach a po drugie primo - straaaaaaaaaasznie rzadko zdarza mi się sypiac z mokrymi, bo przewaznie myję rano przed pracą (i suszę ).
Ja myję włosiska wieczorem bo rano nie mam czasu. Nienawidzę spać z mokrymi ale samoistnie to z 4-5 godzin mi schną. Jak położę się z wilgotnymi to rano mam siano więc muszę suszyć niestety. W ogóle mam dziwne włosy. Jak ich nie ułożę na szczotce suszarką, nie naciągnę tak delikatnie tylko zostawię żeby wyschły same, to one się falują ale tak jakoś bez ładu i składu. Jakbym je po takim samoistnym wyschnięciu chciała rozczesać to miałabym napuszoną szopę na głowie. Chciałabym przestać suszyć ale jak?
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 21:06   #3762
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie doczekałam weekendu i własnie nałożyłam maskę avocado organic shop od Effci
zmyję włoski i pewnie zasne zanim mi wyschną, więc o efektach napisze jutro
tez czekam na wredykt az sie boje

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Na iHerbie pojawił się jakiś nowy dezodorant bez aluminium - całkiem fajny skład, ze skrobią i krzemionką KLIK

Effiaku a o Tobie wiem, ze uwielbiasz waniliowe pomadki - patrz co się nowego za 33 centy (!) pojawiło KLIK!

Cloche - u nas są chusteczki odświeżające Crystal Essence - może w Twoich Rossach też?
dzieki za pamiec jestem na biezaco z promocjami z iherba, czekam na nowa karte i wyplate i sie machnie jakies zamowionko mam nadzieje, ze zalapie sie na kod - 10 $
Nie wiem czy wy tez tak macie ale zarowno kupowanie nowyc kosmetykow jak i denkowanie sprawia mi duza przyjemnosc
Dzis zdenkowalam tonik i olejek ruski
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:15   #3763
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
co do wody nie wiem - ja swoją trzymam w lodówce i mam na niej datę...... ale ja mam takie malutkie, 5ml pojemniczki, więc wykorzystuję całość od razu po otwarciu.
Aaaaaaaaaa!!! Że włos się niszczy jak sie śpi z mokrymi? No ale to co - mam czekac aż wyschną spać tez musze, rano do pracy zresztą ja po pierwsze primo śpię na brzuchu - a więc na paszczy, a nie na włosach a po drugie primo - straaaaaaaaaasznie rzadko zdarza mi się sypiac z mokrymi, bo przewaznie myję rano przed pracą (i suszę ).

Wodę też mam w 5ml pojemniczkach, ale trzymałam w pokoju w szufladzie. A może po prostu dawno nie używałam kwasu i dlatego mi tak śmierdzi? Sama nie wiem
Ania, to Ty masz fanstastyczne włosy. Zazdroszcze jak cholera. Ja ze swoimi strasznie długo się pierdziele i przy myciu i przy suszeniu i musze to robić codziennie rano. A Ty nie dość, że spisz z mokrymi to i myjesz co dwa dni. Szczęściara.
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wy tez tak macie ale zarowno kupowanie nowyc kosmetykow jak i denkowanie sprawia mi duza przyjemnosc
Dzis zdenkowalam tonik i olejek ruski
I jak po zdenkowaniu? Zadowolona? Efekty jakieś są? Kupisz ponownie?
Mi denkowanie nie sprawia przyjemności... tzn, zależy co, bo teraz kończy mi się maska drożdżowa i bardzo mi jej żal Bardzo polubiłam tą maskę, chyba będzie KWC, zobaczymy jak się spisze przy drugim opakowaniu.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:17   #3764
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez RenWier Pokaż wiadomość
Ale co to oznacza w praktyce? Bo ja generalnie perfumami się zlewam. (no może nie wszystkimi)
Pamplelune poszło jakieś 5 ml (cała odlewka, bez kilku psików) więc chyba z ilością nie przegięłam?
wow, to chyba naprawde oznacza, ze sie zalewasz mi butelka 50 ml mojego perfumu starcza na ... sama nie wiem ile, bo sie skonczyc nie chce, ale na pewno dluzej niz rok. a psikam sie prawie codziennie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Jeśli Ty jesteś w stanie spokojnie zasnąć z mokrymi włosami... to musi znaczyć, że Twoje włosy są boskie z natury i nie chcę słyszeć żadnego na nie narzekania


Nie bardzo jestem w temacie, ale na skórę z zapalnymi krostkami, zaczerwienieniami itp objawami lekkiego trądziku będę zawsze i wszystkim szczerze polecać śmierdzący spray Alvy; jest tak skuteczny w gojeniu i opanowywaniu takiej skóry, ze pomimo bagiennego smrodu używa go mój syn i to własnej nieprzymuszonej woli. Nie trzeba mu o nim przypominać; jak np. nocuje kilka dni poza domem to stan skóry natychmiast sie pogarsza.
Niestety (stety) w sprawie podskórnych gul nie mam żadnych doświadczeń, jakkolwiek coś mi się obiło że to sprawka hormonów, więc kosmetykami się jej nie rozwiąże; ponadto spraj Alvy nie oczyszcza porów skóry, w celu pozbycia się zaskórniaków zapodaję dziecku tonik migdalowy (z lekkim jednak oporem z jego strony).
co do wlosow - dziewczyny, mysle, ze Malgosi wcale nie chodzilo o fakt niszczenia ich podczas tarcia na mokro o poduche... jako przedstawicielka lichych i rzadkich wlosow moge chyba wytlumaczyc, o co chodzi... a chodzi o wyglad po wstaniu i niemoznosc doprowadzenia fryzury do takiej nadajacej sie do wyjscia. mniej wiecej wyglada to tak: procz tego na czubie glowy robi sie rozgrzebane gniazdo, jakis kosmyk obok jeszcze wyschnie sobie krzywo i odslania przedzialek nadprogramowy (np. taki idacy od gniazdka do miejsca za uchem ). nawet zaczesac sie tego nie da
ja tam jestem skazana na codzienne, poranne mycie i chociazby delikatne podsuszenie ze szczotka w rece

a co do alvy - ojjj dobrze prawisz, cudowny spray!
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Na iHerbie pojawił się jakiś nowy dezodorant bez aluminium - całkiem fajny skład, ze skrobią i krzemionką KLIK

Effiaku a o Tobie wiem, ze uwielbiasz waniliowe pomadki - patrz co się nowego za 33 centy (!) pojawiło KLIK!

Cloche - u nas są chusteczki odświeżające Crystal Essence - może w Twoich Rossach też?
nie, u mnie nie ma crystal essence. rozejrze sie jeszcze w tym naturalnym raju, tam caly regal z naturalnymi deo byl, wiec moze i chusteczki jakies beda. poki co bede sie bawic chusteczkami isany, ktore dzisiaj wyprobowalam i daly nawet rade a trudne mialy zadanie!
(jaki tani fajny sztyft do ustuf!!! scem!!!)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:18   #3765
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez RenWier Pokaż wiadomość
Ale co to oznacza w praktyce? Bo ja generalnie perfumami się zlewam. (no może nie wszystkimi)
Pamplelune poszło jakieś 5 ml (cała odlewka, bez kilku psików) więc chyba z ilością nie przegięłam?
czyli, że 100ml na 20 dni Ci wystarcza ? toć to prosta droga do bankructwa

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ja myję włosiska wieczorem bo rano nie mam czasu. Nienawidzę spać z mokrymi ale samoistnie to z 4-5 godzin mi schną. Jak położę się z wilgotnymi to rano mam siano więc muszę suszyć niestety. W ogóle mam dziwne włosy. Jak ich nie ułożę na szczotce suszarką, nie naciągnę tak delikatnie tylko zostawię żeby wyschły same, to one się falują ale tak jakoś bez ładu i składu. Jakbym je po takim samoistnym wyschnięciu chciała rozczesać to miałabym napuszoną szopę na głowie. Chciałabym przestać suszyć ale jak?
o ja mam dokładnie to samo.
Wczoraj na podsuszonych rozczesanych włosach zrobiłam sobie francuza ( zaczynając od tyłu głowy), poszłam z nim spać i muszę powiedzieć, że efekt dzisiaj był bardzo fajny. Włosy uniesione u nasady i lekko pofalowane w artystycznym nieładzie. Muszę sprawdzić czy ten efekt jest powtarzalny czy to kwestia przypadku, że dzisiaj moje włosy sie fajnie ułożyły
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:20   #3766
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wy tez tak macie ale zarowno kupowanie nowyc kosmetykow jak i denkowanie sprawia mi duza przyjemnosc
Dzis zdenkowalam tonik i olejek ruski
macie znaczy sie ja mam
gratuluje!!!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:22   #3767
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
czyli, że 100ml na 20 dni Ci wystarcza ? toć to prosta droga do bankructwa


o ja mam dokładnie to samo.
Wczoraj na podsuszonych rozczesanych włosach zrobiłam sobie francuza ( zaczynając od tyłu głowy), poszłam z nim spać i muszę powiedzieć, że efekt dzisiaj był bardzo fajny. Włosy uniesione u nasady i lekko pofalowane w artystycznym nieładzie. Muszę sprawdzić czy ten efekt jest powtarzalny czy to kwestia przypadku, że dzisiaj moje włosy sie fajnie ułożyły
Ja kiedyś zrobiłam sobie takie dwa kręciołki o jakich pisała kiedyś Alina Rose i rano po ich rozkręceniu miałam jeszcze mokre włosy przy głowie .
Może spróbuję jeszcze z tym francuzem...
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:22   #3768
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Może masz bardzo spokojny sen? Nie to co moje harce po łóżku.
heh no nie wiem, rano mam istną burzę ale ja jestem z tych niecierpliwych i szybkich.. nie chce mi sie suszyc

ps. wzielam sobie probki z Sephory kremow BB P&R i nie wiem ale mi sie wydaje ze odcien "ciemny" jest jasniejszy od "jasnego"..?
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2012-08-22 o 21:24
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:22   #3769
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ja myję włosiska wieczorem bo rano nie mam czasu. Nienawidzę spać z mokrymi ale samoistnie to z 4-5 godzin mi schną. Jak położę się z wilgotnymi to rano mam siano więc muszę suszyć niestety. W ogóle mam dziwne włosy. Jak ich nie ułożę na szczotce suszarką, nie naciągnę tak delikatnie tylko zostawię żeby wyschły same, to one się falują ale tak jakoś bez ładu i składu. Jakbym je po takim samoistnym wyschnięciu chciała rozczesać to miałabym napuszoną szopę na głowie. Chciałabym przestać suszyć ale jak?
Też tak mam. Co prawda zauważyłam, że sytuacja się poprawiła odkąd zmieniłam pielęgnację... Ale ciągle nie wyglądają dobrze po samodzielnym wyschnięciu.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 21:23   #3770
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość


co do wlosow - dziewczyny, mysle, ze Malgosi wcale nie chodzilo o fakt niszczenia ich podczas tarcia na mokro o poduche... jako przedstawicielka lichych i rzadkich wlosow moge chyba wytlumaczyc, o co chodzi... a chodzi o wyglad po wstaniu i niemoznosc doprowadzenia fryzury do takiej nadajacej sie do wyjscia. mniej wiecej wyglada to tak: procz tego na czubie glowy robi sie rozgrzebane gniazdo, jakis kosmyk obok jeszcze wyschnie sobie krzywo i odslania przedzialek nadprogramowy (np. taki idacy od gniazdka do miejsca za uchem ). nawet zaczesac sie tego nie da
ja tam jestem skazana na codzienne, poranne mycie i chociazby delikatne podsuszenie ze szczotka w rece
aaaa być może. Chociaż przy delikatnych, cienkich włosach i grzywce jest dokładnie to samo. Moja grzywka po spaniu nadaje się tylko do tego, żeby wcisnąć na nią opaskę. A że czoło brzydkie to tak chodze tylko w domu...
Zapomniałam, dziękuję za odpisanie ws. pudrów alverde
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:25   #3771
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Też tak mam. Co prawda zauważyłam, że sytuacja się poprawiła odkąd zmieniłam pielęgnację... Ale ciągle nie wyglądają dobrze po samodzielnym wyschnięciu.
Melya, fiolka, a jak długie macie włosy?
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:28   #3772
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
aaaa być może. Chociaż przy delikatnych, cienkich włosach i grzywce jest dokładnie to samo. Moja grzywka po spaniu nadaje się tylko do tego, żeby wcisnąć na nią opaskę. A że czoło brzydkie to tak chodze tylko w domu...
Zapomniałam, dziękuję za odpisanie ws. pudrów alverde
oo tak, z grzywka to dopiero jest zabawa
nie ma sprawy, jak by co, to sluze pomoca
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 21:54   #3773
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
I jak po zdenkowaniu? Zadowolona? Efekty jakieś są? Kupisz ponownie?
Mi denkowanie nie sprawia przyjemności... tzn, zależy co, bo teraz kończy mi się maska drożdżowa i bardzo mi jej żal Bardzo polubiłam tą maskę, chyba będzie KWC, zobaczymy jak się spisze przy drugim opakowaniu.
Toniki juz zamowilam ponownie wszystkie 3 Olejek stosowalam jako kompres na cieplo w tej roli bardzo dobrze sie sprawowal. Pachnie delikatnie i nie powodowal u mnie migren a to bardzo istotna kwestia
Nie bylo go na stanie jak robilam zamowienie, ale zakupie go ponownie. Mam jeszcze z litr innych olejow do wlosow wiec zuzycie tych zapasow troche mi zajmie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
macie znaczy sie ja mam
gratuluje!!!
uffff to dobrze, ze nie jestem sama

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ja myję włosiska wieczorem bo rano nie mam czasu. Nienawidzę spać z mokrymi ale samoistnie to z 4-5 godzin mi schną. Jak położę się z wilgotnymi to rano mam siano więc muszę suszyć niestety. W ogóle mam dziwne włosy. Jak ich nie ułożę na szczotce suszarką, nie naciągnę tak delikatnie tylko zostawię żeby wyschły same, to one się falują ale tak jakoś bez ładu i składu. Jakbym je po takim samoistnym wyschnięciu chciała rozczesać to miałabym napuszoną szopę na głowie. Chciałabym przestać suszyć ale jak?
Wrzuc fotke swoich wlosow moje wlosy tez tak kiedys wygladaly. Prostowalam je codziennie chyba przez 8 lat. Pozniej znalazlam przez przypadek dobra fryzjerke, ktora pokazala mi, ze moje wlosy jednak sie kreca. Nastepnie trafilam na wizaz i wkrecilam sie we wlosomaniactwo, zaczelam stosowac OMO i olejowanie i dziwo moje wlosiska zaczely jakos wygladac i dosc ladnie sie krecic.
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 22:22   #3774
agusskaa2
Zadomowienie
 
Avatar agusskaa2
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 393
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nie bardzo jestem w temacie, ale na skórę z zapalnymi krostkami, zaczerwienieniami itp objawami lekkiego trądziku będę zawsze i wszystkim szczerze polecać śmierdzący spray Alvy; jest tak skuteczny w gojeniu i opanowywaniu takiej skóry, ze pomimo bagiennego smrodu używa go mój syn i to własnej nieprzymuszonej woli. Nie trzeba mu o nim przypominać; jak np. nocuje kilka dni poza domem to stan skóry natychmiast sie pogarsza.
Niestety (stety) w sprawie podskórnych gul nie mam żadnych doświadczeń, jakkolwiek coś mi się obiło że to sprawka hormonów, więc kosmetykami się jej nie rozwiąże; ponadto spraj Alvy nie oczyszcza porów skóry, w celu pozbycia się zaskórniaków zapodaję dziecku tonik migdalowy (z lekkim jednak oporem z jego strony).
Masz na myśli spray taaaki spray?
http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl...AIR-SPRAY.html

Chętnie wypróbuję! Z cerą mam problem od 8 lat.
Bawiłam się w antybiotyki od środka, od zewnątrz. Diety, hormony, witaminy, kremy, etc.
Ale i moja pielęgnacja była zupełnie inna - nieprzemyślana.
Wciąż poznaję swoją cerę, ona jednego dnia wygląda lepiej, drugiego gorzej. Mam jasną karnację na której bardzo wyraźnie widać KAŻDE, nawet najmniejsze zaczerwienienie skóry.
Upierdliwy jest ten mój trądzik, bo grudkowo-krostkowy, czyli takie "nie wiadomo co".
Ale sen o gładkiej twarzy bez zaczerwienień i małych grudek powraca...
Myślałam o zakupieniu mojego pierwszego filtra pod minerały, ale mam obawy przed zapchaniem.

W planach mam tonik octowy.
A później pewnie spróbuję z kwasem migdałowym. Dziękuję za porady!

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ja robiłam w tamtym tygodniu kwasior Tonik 10%, bez regulacji ph. Skóra wredota ani jednej małej skórki nie zrzuciła, ale ogólnie się oczyściła i wygląd się poprawił.
Zastanawiało mnie tylko jedno, czy woda do iniekcji moze się zepsuć i śmierdzieć? Bo dość długo leżała w szufladzie zanim zrobiłam z niej tonik.

Podskórne gule są moją małą zmorą olejek herbaciany i kwasy, szybkie reagowanie i da się żyć.
Jp91, a jak stosujesz olejek herbaciany?
Kilka razy przemywałam buzię wodą z odrobiną olejku, ale porzuciłam tę czynność...
Może czas do tego powrócić.
Po prostu odkąd zrobiłam sobie przerwę w braniu tabletek antyk. moja twarz wygląda dużo, dużo gorzej.
Właśnie! Miałam napisać - krem z rokitnikiem mnie nie zapchał Dziękuję!
__________________
agusskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 22:24   #3775
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Wrzuc fotke swoich wlosow moje wlosy tez tak kiedys wygladaly. Prostowalam je codziennie chyba przez 8 lat. Pozniej znalazlam przez przypadek dobra fryzjerke, ktora pokazala mi, ze moje wlosy jednak sie kreca. Nastepnie trafilam na wizaz i wkrecilam sie we wlosomaniactwo, zaczelam stosowac OMO i olejowanie i dziwo moje wlosiska zaczely jakos wygladac i dosc ladnie sie krecic.
Nie mam jak teraz zrobić fotki więc wrzucam z wakacji. Pierwsze zdjęcie to świeżynka Tak wyglądają po suszeniu na szczotce ale już po pochłonięciu odrobiny wilgoci z powietrza. Nie są całkiem proste. Drugie zdjęcie w sumie stare (i z czasów silikonów jeszcze) ale tak wyglądają jak są mokre.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (77,9 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (71,6 KB, 56 załadowań)
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 22:30   #3776
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Nie mam jak teraz zrobić fotki więc wrzucam z wakacji. Pierwsze zdjęcie to świeżynka Tak wyglądają po suszeniu na szczotce ale już po pochłonięciu odrobiny wilgoci z powietrza. Nie są całkiem proste. Drugie zdjęcie w sumie stare (i z czasów silikonów jeszcze) ale tak wyglądają jak są mokre.
piekne wlosyna 2 zdjeciu wiadac, ze maja duzy potencjal do krecenia sie Stosowalas juz OMO ??
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 22:33   #3777
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
piekne wlosyna 2 zdjeciu wiadac, ze maja duzy potencjal do krecenia sie Stosowalas juz OMO ??
Dziękuję bardzo

nigdy jeszcze nie próbowałam omo. Zawsze stawiałam na dobrze oczyszczający szampon i wygładzającą odżywkę. A co tobie dało omo?
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 22:43   #3778
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo

nigdy jeszcze nie próbowałam omo. Zawsze stawiałam na dobrze oczyszczający szampon i wygładzającą odżywkę. A co tobie dało omo?
Jak zaczelam sie interesowac kreconymi wlosami to wyczytalam, ze ta metoda wydobywa i podkresla skret. Myje wlosy najpierw odzywka (taka prosta uboga z krotkim skladem nastepnie skalp delikatnym szamponem pozniej siup maska albo odzywka na bogato zmywam i na ociekajace wlosy daje jeszcze odzywke od polowy glowy ugniatam je "recami" i robia sie loki Poczatki oczywiscie byly trudne i nie zawsze wychodzily loki, ale trening czyni mistrza. Jest taki fajny watek na wizazu dla kreconowlosych duzo ciekawych info stamtad mozna zaczerpnac https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=628280
i tutaj efekty pielegnacji https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=373086
a tutaj o myciu odzywka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267906

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2012-08-22 o 22:45
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 22:50   #3779
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Jak zaczelam sie interesowac kreconymi wlosami to wyczytalam, ze ta metoda wydobywa i podkresla skret. Myje wlosy najpierw odzywka (taka prosta uboga z krotkim skladem nastepnie skalp delikatnym szamponem pozniej siup maska albo odzywka na bogato zmywam i na ociekajace wlosy daje jeszcze odzywke od polowy glowy ugniatam je "recami" i robia sie loki Poczatki oczywiscie byly trudne i nie zawsze wychodzily loki, ale trening czyni mistrza. Jest taki fajny watek na wizazu dla kreconowlosych duzo ciekawych info stamtad mozna zaczerpnac https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=628280
i tutaj efekty pielegnacji https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=373086
a tutaj o myciu odzywka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267906
A tą odżywkę od połowy to dajesz taką bez spłukiwania? Mam rozumieć, że zostawiasz do wyschnięcia...
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 22:52   #3780
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

tak czytam o tym, jakie tragiczne efekty ma spanie z mokrymi włosami... Całe życie chodzę spać z mokrymi, nic zlego się nie dzieje, są bardziej uniesione u podstawy niż gdy np myję w ciągu dnia. Co prawda fale są lepsze po ugniataniu i innych trikach
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.