Cera nietypowa..mega-problematyczna.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-19, 18:43   #1
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700

Cera nietypowa..mega-problematyczna..


Witam
Potrzebuję porady odnośnie cery.
Jest naprawdę dziwna i już nie wiem co robić.
Mam cerę mieszaną ale mega-przesuszoną.
Pory są rozszerzone i to bardzo i widać sporo zaskórników.
Oczyszczam je systematycznie ale one wyrastają jak grzyby po deszczu.
Mam też pękające naczynka.I rumieńce na policzkach.
Jak pielęgnować taką cerę?Jakich kremów używać bo albo za słabo nawilżają albo pozostawiają tłusty film na skórze.
Bywa też że skóra jest ściągnięta i szczypie.
Mi się wydaje ze to niemożliwe zeby cera byla tłusta ale tez sucha i jeszcze błyszcząca...
Co robic?Jaki krem sobie ze mną poradzi?
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 19:34   #2
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Twoja skóra może być odwodniona, musisz pić przede wszystkim duuuuużo czystej, zwykłej wody. Nawilżanie jest najważniejsze, u Ciebie najlepiej sprawdzi się kwas hialuronowy. Najlepiej w żelu, żeby od razu się wchłaniał (możesz też kupić składniki np. na mazidłach i zrobić mieszanke, tak by było najbezpieczniej). Ja używam żelu Mizon Snail Recovery Gel, kupuję go na allegro. Ma świetny, niedrażniący skład, aloes, kwas hialuronowy i aż 75% filtratu z wydzieliny ślimaka, który jest świetny i bardzo polecany na takie problemy jak Twoje. Ja go kupuję na allegro za ok 40zł, starczy na długo, jak na razie nie znalazłam lepszego. Na zaskórniki chyba nie ma rady, możesz się ich pozbywać u kosmetyczki robiąc co jakiś czas oczyszczanie twarzy. A żeby nowe nie robiły się zbyt szybko polecam naturalne metody, ponieważ kremy na zaskórniki tylko Ci pewnie zaszkodzą. Poczytaj o nich w internecie, ja osobiście przecieram twarz mlekiem, czasem wodą z cytryną i nie robią się nowe. Poza tym maska z lnu oczywiście. Tu masz jak ją przyrządzić: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=660928
Oczyszczaj twarz czymś delikatnym, ja używam słynnego żelu micelarnego z biedronki i jest ok, makijaż zmywaj olejami, wystarczy olej rycynowy i oliwa z oliwek. Możesz poczytać o OCM na blogach. Tutaj jest też wątek, na którym możesz znaleźć fajne przepisy. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=656031
Można też iść na łatwiznę i kupować rzeczy w drogerii, ale pamiętaj, żeby zawsze patrzeć na skład i najlepiej sprawdzić najpierw opinie w internecie.
No i, naturalnie nie opalaj się. Słońce to samo zło dla twarzy, smaruj ją najlepiej filtrem +50.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 20:31   #3
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Bardzo Ci dziękuje Nyappy zawyczerpującą odpiwedz
Właśnie zaczęłam OCM tylko że z olejkiem rycynowym.
Myslisz ze same oleje bez rycynowego wystarcza?
Olejek rycynowy chyba zbytnio mnie tez wysuszył
Ale zastanawiam sie jak z naczynkami?..
To pewnie moja paranoja ale ja juz ich widze wiecej zaczerwienionych po tygodniu olejowania.
Powiedz mi jak zmywac te oleje?I czego używać pod makijaż?
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 21:58   #4
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Cytat:
Napisane przez nikita700 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuje Nyappy zawyczerpującą odpiwedz
Właśnie zaczęłam OCM tylko że z olejkiem rycynowym.
Myslisz ze same oleje bez rycynowego wystarcza?
Olejek rycynowy chyba zbytnio mnie tez wysuszył
Ale zastanawiam sie jak z naczynkami?..
To pewnie moja paranoja ale ja juz ich widze wiecej zaczerwienionych po tygodniu olejowania.
Powiedz mi jak zmywac te oleje?I czego używać pod makijaż?
Olej rycynowy jest konieczny w mieszance, ale możesz kombinować z olejami bazowymi. Może to być oliwa z oliwek (chociaż ją trochę ciężko zmyć samą wodą), olej lniany, bardzo fajna jest też oliwka z HiPP. Olej rycynowy może wysuszać w nadmiernej ilości, więc dodawaj najwyżej 20%, to wystarczy. Najpierw masujesz tym całą twarz, później moczysz ręcznik/ściereczkę w bardzo gorącej wodzie (żeby otworzyć pory w skórze) i przykładasz do twarzy i znowu. Robisz to około 3-4 razy, na koniec lekko trzesz twarz, żeby zmyć resztki oleju i na koniec płuczesz zimną wodą. Pamiętaj, że taką ścierkę trzeba umyć po każdym użyciu. Po wielokrotnym płukaniu gorącą wodą nie powinno być na Twojej twarzy oleju, więc już niczym nie zmywasz.

Na naczynka używam Żelu Arnikowego z Flos-Lek, widać różnice, ale policzki i tak zawsze są lekko różowawe. Oczywiście na to też są naturalne sposoby.

Pod makijaż nakładam właśnie Flos-Lek albo Mizon. Od razu się wchłaniają, a twarz jest gładka i bardziej rozjaśniona, więc można na to nałożyć podkład. Ja używam kremów BB, bo dają dobre nawilżenie na cały dzień. Od zwykłych podkładów tylko mi się wysusza i robi jeszcze bardziej czerwona.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 22:06   #5
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

dzieki ponownie ale nurtuje mnie to czy ta gorąca woda nie sprawi że naczynka bardziej popękają?
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 06:44   #6
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

mam taka sama cere jak ty, faktycznie jest ona bardzo problematyczna w pielegnowaniu. na zaskorniki polecam krem effaclar duo z la roche possay, jesli skora jest bardzo przesuszona - nutritic la roche possay. dodatkowo kawitacja, aparat mozna z powodzeniem kupic na allegro za 130zl, fajnie oczyszcza, potem wprowadz sonoforeza serum na naczynka i na koniec naloz maske nawilzajaca (polecam algowa z bielendy arbuzowa, genialnie nawilza). zapomnij o mleczkach przy zaskornikach, przejdz na plyn micelarny, nie uzywaj do pielegnacji cieplej (goracej) wody, bo tylko zwiekszysz widocznosc naczynek, peeling zastap enzymatycznym a do mycia twarzy polecam effaclar tez z la roche, przeszlam wiele zeli do mycia twarzy, mozna by rzec ze caly rossman, no i iwostiny, ale zawsze wracam do effaclara
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok

Edytowane przez mysiaczeq
Czas edycji: 2012-12-20 o 06:45
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 10:38   #7
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Mam ten sam problem ze skórą co autorka.Twarz myje żelem oczyszczającym do cery tłustej z drobinkami z biedronki,następnie nakładam krem do cery odwodnionej ivostin.Raz w tyg robie peeling i maskie oczyszczająco z avonu a 2-3 razy w tyg maskie algową z biedronki.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 13:11   #8
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
mam taka sama cere jak ty, faktycznie jest ona bardzo problematyczna w pielegnowaniu. na zaskorniki polecam krem effaclar duo z la roche possay, jesli skora jest bardzo przesuszona - nutritic la roche possay. dodatkowo kawitacja, aparat mozna z powodzeniem kupic na allegro za 130zl, fajnie oczyszcza, potem wprowadz sonoforeza serum na naczynka i na koniec naloz maske nawilzajaca (polecam algowa z bielendy arbuzowa, genialnie nawilza). zapomnij o mleczkach przy zaskornikach, przejdz na plyn micelarny, nie uzywaj do pielegnacji cieplej (goracej) wody, bo tylko zwiekszysz widocznosc naczynek, peeling zastap enzymatycznym a do mycia twarzy polecam effaclar tez z la roche, przeszlam wiele zeli do mycia twarzy, mozna by rzec ze caly rossman, no i iwostiny, ale zawsze wracam do effaclara
dzieki za odpowiedz.caly czas zastanawiam sie nad tymi lepszymi kremami ale juz czlowiek głupieje jak widzi i pozytywne i negatywne opiniechyba spróbuje tego effaclara skoro taki skuteczny.a narazie korzystam z próbek zeby znalezc cos dla siebiepeelingu enzymatycznego używam a o kawitacji slyszalam wiele dobregotez o tym pomyslepozdrawiam

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem ze skórą co autorka.Twarz myje żelem oczyszczającym do cery tłustej z drobinkami z biedronki,następnie nakładam krem do cery odwodnionej ivostin.Raz w tyg robie peeling i maskie oczyszczająco z avonu a 2-3 razy w tyg maskie algową z biedronki.
ja wlasnie po żelu z biedronki moge zrywac suche płaty skóry
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 15:46   #9
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Cytat:
Napisane przez nikita700 Pokaż wiadomość
ja wlasnie po żelu z biedronki moge zrywac suche płaty skóry

W takim razie zdecydowanie nie polecam Ci mycia twarzy żelem Effaclar. Co do kremu - złagodził pryszcze, ale w żadnym wypadku nie usunął zaskórników. Może zapobiega powstawaniu nowych, ale jednak na to są tańsze i mniej drażniące sposoby. Bo krem niestety też dość mocno wysusza.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

A no i to prawda, woda nie powinna być bardzo gorąca, bo prostu ciepła, żeby nagrzała skórę podczas olejowania.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 16:06   #10
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

zastanawia mnie to czy moze stosowac 2 kremy naprzemian,albo jeden na noc a drugi na dzień pod makijaż...
jeden świetnie nawilżający ale nie zostawiający tłustego filmu-taki lżejszy poprostu.i świetny na naczynka i rumieńce.
jakie polecacie?
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 17:36   #11
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Moja cera jest baaardzo podobna ostatnio. Właściwie to nie mieszana, ale raczej normalna, ale również miejscami pojawia się przesuszenie. Naczynka mam głównie przy nosie i nie duże, ale jednak są. A moje policzki i broda reagują zaczerwienieniem zwłaszcza w ekstremalnych sytuacjach: stres, wysiłek fizyczny, zimno, później ciepło jak wchodzę do ciepłego pomieszczenia. Obecnie wróciłam do domu, zmyłam makijaż i jestem cała czerwona poza czołem...

Moja pielęgnacja jest następująca:

1. do codziennego oczyszczania mydło Aleppo lub gdy chcę dogłębniej ją dopieścić to Savon Noir pozostawiam na buzi na 5min i zmywam;
2. do nawilżania Immunoserum Organique lub olej arganowy (ten głównie na noc, bo wtedy jego działanie jest najlepsze),
3. jako maskę: Savon Noir wymieszane z wodą przegotowaną/gazowaną + glinka Ghassoul + kilka kropel olejku arganowego na 20min, fajnie oczyszcza.

Niestety, ale tych zanieczyszczeń z porów chyba tak łatwo się nie pozbędziesz... Ja też nie mogę, choć moja cera i tak jest już lepsza po takiej naturalnej pielęgnacji. Nie wyskakują mi niespodzianki, poza tymi związanymi z cyklem, skóra z mieszano-tłustej stała się wreszcie normalna. Nie przesuszam jej chemią, więc się odwdzięczyła.
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-21, 19:30   #12
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

super!!chyba zaaplikuje sobie dokładnie to co Ty..
ogolnie jakbys mowila o mojej cerze tylko ze moja mieszana a nie normalna.
wlasnie myslalam o zakupie Alepo do zmywania OCM ale skoro Twoja metoda jest dobra to czemu nie skorzystac
tez jakos ostatnio mysle o czyms naturalnym bo im wiecej chemii stosuje tym bardziej skora jest poszkodowana.
zastanawiam sie czy maseczki z alg bylyby do tego tez dobre?
Khadaki czy moglabys mi jeszcze podpowiedziec jakich mydel dokladnie uzywasz bo przegladalam ostatnio allegro i nie wiem czy wybralam dobre
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 21:53   #13
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Wiesz każda skóra jest inna, jednak dla mnie taka metoda jest rewelacyjna. Pojawia mi się znacznie mniej krostek, poza tymi związanymi z cyklem to właściwie w ogóle . Biorę również tabletki anty, jednak je biorę już od czerwca, a moja przygoda z naturalnymi kosmetykami zaczęła się dopiero we wrześniu i wtedy nastąpiła znaczna poprawa.

Ja używam obecnie mydła Aleppo z mydlarni u Franciszka www.mydlarnia.info tu je znajdziesz, moje ma 70% (44zł). Wcześniej używałam mydła 15% z Organique (25zł). Oba są dobre, jednak z wyższą zawartością oleju bardziej lecznicze i kremowe, gdy się je nakłada. Moje Savon Noir również mam od Franciszka. Wersję Neroli dla cery mieszanej i naczyniowej, bo z tego co pamiętam ma też uszczelniać naczynia krwionośne. W dodatku ładny zapach .
Olej arganowy Organique, choć myślę, że można poszukać tańszego odpowiednika, ja jednak nie do końca ufam zakupom przez Internet, choć nieco się przełamuję.
Glinka Ghassoul również z Organique (ach, te porady pań, które pragną bym jak najwięcej pozostawiła w ich kasie ;p, choć w zasadzie to sama już wcześniej się na nią czaiłam).

Ja używam tej podstawowej, 4 składnikowej wersji. Jak tylko będę miała w ręku swoje opakowanie napiszę Ci dokładny skład. Ale są różne. http://www.alinarose.pl/2011/11/wszy...l#comment-form na tym blogu masz również filmik i trochę o tych mydełkach, bardzo fajnie dziewczyna o tym mówi i pisze .

Myślę, że maskę algową również możesz z powodzeniem używam. Kiedyś moja pani kosmetyczka zawsze kładła mi ją po mechanicznym oczyszczaniu buzi. Teraz jakoś jeszcze do niej nie wróciłam, ale myślę, że to się zmieni. Na różnych stronach i różnych sklepach wybór jest ogromny.

Komuś może wydawać się, że te wszystkie kosmetyki naturalne to jakaś ściema, ale mi tam pomagają i nie zamierzam już wracać do niczego przesiąkniętego chemią.

Mam nadzieję, że i Tobie to pomoże .
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 12:24   #14
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

dzieki serdeczne Kochana-teraz to juz wiem co i jak
mysle ze skoro mozna naturalnie to po co sie truc chemia
w dodatku kiedy ta chemia szkodzi-jak u mnie.
a mydlarnie u Franciszka mam w swoim miescie-sprawdziłam-wiec po Swietach sie wybiore
jeszcze raz dziekuje Khadakipozdrawiam
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 15:15   #15
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Nie ma za co . Mam nadzieje, że pomogłam. Liczę, że i Tobie to pomoże, ale wiadomo metodą prób i błędów tylko możemy znaleźć to co nam najbardziej pasuje. Ja nie jestem żadną ekspertką w tej dziedzinie, po prostu opisałam to, co mi aktualnie najbardziej pomaga . Ale ile to ja się naszukałam i ile pieniędzy wydałam na i tanie i drogie kosmetyki to aż mi się teraz płakać chce... Gdybym od razu wiedziała... Mogłabym spokojnie zakupić sobie tablet, jak nie telewizor plazmowy ;/... Ech.

Życzę powodzenia i daj znać jak zadziałało .
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 16:05   #16
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

no wlasnie tak to jest-albo szybciej znajduje sie sposob albo wogole
ale tak sobie mysle ze to moze byc to bo jednak natura jest od nas madrzejsza
popróbuje i mam nadzieje za za pare miesiecy napisze Ci ze Twoje porady sprawiły cuda na mojej cerzepozdrawiam
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 18:08   #17
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 23:23   #18
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

czytalam na blogu ARose czy jakos tak ze mozna uzywac OCM do cery naczynkowej z odpowiednimi olejami i zamiast gorącej wody używac mydel Aleppo.
Co bys polecala bo juz cala głupia jestem?
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 10:04   #19
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-23, 11:28   #20
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
odstawiam zatem OCM skoro po czasie moze byc wysyp..
zrobie tak jak mowisz-glinki-uzywam wlasnie bialej i czerwonej ale nigdy ich nie łączyłam z czyms jeszcze
do tego Aleppo i naturalne kosmetyki nawilzajace i mam nadzieje bedzie dobrzedzieki wielkie
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 16:18   #21
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Ja nic o OCM nie wiem, ale chyba nie zamierzam próbować. To co stosuję mi wystarczy .

Mam nadzieję, że i dla Ciebie nasze rady okażą się skuteczne.
Ja również bardziej niż w zielonej jestem zakochana w glince Ghassoul . Wypróbuj i zobaczysz co Ci najbardziej pasuje.
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 21:11   #22
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Cytat:
Napisane przez Khadaki Pokaż wiadomość
Ja nic o OCM nie wiem, ale chyba nie zamierzam próbować. To co stosuję mi wystarczy .

Mam nadzieję, że i dla Ciebie nasze rady okażą się skuteczne.
Ja również bardziej niż w zielonej jestem zakochana w glince Ghassoul . Wypróbuj i zobaczysz co Ci najbardziej pasuje.
napewno rady mi sie przydadza
nie wiem czy dobrze jest ślepo małpować ale zamowilam wszystko o czym pisalas i ta biala glinke tez-musze od czegos zaczac
bardzo dziekuje dziewczyny-dam znac jak zaczne stosowac i jak beda wyniki
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 09:51   #23
Ango8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Cytat:
Napisane przez nikita700 Pokaż wiadomość
napewno rady mi sie przydadza
nie wiem czy dobrze jest ślepo małpować ale zamowilam wszystko o czym pisalas i ta biala glinke tez-musze od czegos zaczac
bardzo dziekuje dziewczyny-dam znac jak zaczne stosowac i jak beda wyniki
Kosmetyki naturalne, które nie wysuszają cery będą jak najbardziej wskazane. Nie są również dobre preparaty tłuste. Rhassoul niestety wysusza, dlatego tradycyjnie stosuje się po niej olej arganowy.
Polecam dlatego w takiej sytuacji kosmetyki naturalne przeznaczone do twarzy dla cer wrażliwych problematycznych, np. Equavie.
Bardzo ważny jest demakijaż czy codzienne mycie + piling enzymatyczny raz w tygodniu + krem ( lub olejek nawilżający - nie tłusty ) do codziennej pielęgnacji.
Ango8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 14:53   #24
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

A mam takie pytanie z innej bajki.

Czy miałyście kiedyś wysyp małych czerwonych kropek podczas przeziębienia? Obecnie jestem dość mocno przeziębiona... Właświe od dwóch dni. Wczoraj zauważyłam na moim czole drobną czerwoną kaszkę, dziś się powiększyła, przeszła pod oczy i na poczki oraz brodę. Skóra jest szorstka... Nie zwalam winy na pielęgnację, bo nic się w niej nie zmieniło od dawna, kosmetyków do makijażu również używam od kilku miesięcy tych samych.

Od rana trochę ja nawilżyłam, później przykryłam minerałkami, bo jak tu się rodzinie pokazać... I jest nieco lepiej.

Jednak boje się nieco o mój wygląd w Sylwestra , ale chyba powinno przejść? Pocieszcie :PP
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 14:10   #25
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

ciezko okreslic co to bez obejrzenia tego, ale dosc czesto jest tak, ze podczas przeziebienia organizm kieruje cala odpornosc przeciwko przeziebieniu zapominajac o walce z bakteriami na powierzchni skory i tu pojawia sie wysyp. jesli mozesz wstaw zdjecie
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 12:06   #26
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Na całe szczęście jest już dużo lepiej. Czerwone kropeczki poznikały, jedynie miejscami skóra jest taka chropowata tzn. na jednym policzku, ale zdjęcie tego nie odda, bo to jest wyczuwalne jedynie pod palcem.

Przeziębienie przechodzi, więc winowajca się znalazł. W dodatku odwiedziłam rodzinę na święta i wzięłam jedynie podręczne kosmetyki. Wróciłam do domu i na noc nałożyłam olejek arganowy i już jest dużo lepiej . Ale spanikowałam, bo Sylwester coraz bliżej.

Dzięki .
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 16:12   #27
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja również odradzałabym stosowanie OCM. Ponadto skusiłam się również na zakup mydła Aleppo, które w moim przypadku chyba robi wiecej szkód jak pożytku. Na swoim blogu napisałam więcej o tym co stało się mojej skórze po tym mydle. Aczkolwiek jeszcze wstrzymuję się z ostatecznym osądem, aż do końca je zużyję.
Moja cera jest wręcz taka sama jak autorki tego wątku. Mieszana,wrażliwa i naczynkowa. Jak przeczytałam o poradzie stosowania żelu z drobinkami to aż przeszły mi dreszcze. Takim cerom jak naszym nie wolno stosować takich mechanicznych peelingów, bo tylko dodatkowo przesuszają nam skóry oraz pogłębiają naczynka. Skórę złuszczamy kawitacją jak wspomniała o tym mysiaczeq oraz peelingami enzymatycznymi. Obowiązkowo stosujemy krem na dzień i na noc. Stosujemy delikatne żele do mycia buzi lub płyny micelarne. Odstawiamy wszystko co agresywne, czyli wszystko co dedykowane skórom mieszanym. Takie kosmetyki zawierają zbyt dużo środków matujących i wysuszających cerę. A na półkach starajmy się sięgać po emulsje na dzień, a na noc po kremy i będzie dobrze!
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 18:16   #28
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 18:25   #29
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Witam pozwólcie że się dołączę mnie nurtuje równiez problem mam cere sucha strasznie do tego wyskakują pełno zaskórników niedoskonałości jest wrażliwa suche skórki , szara zaczęłam pić duzo wody jakie kosmetyki czy mydło pomoże stała się moja skóra dziwna załamałam się
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.

Edytowane przez Disnejova
Czas edycji: 2012-12-27 o 18:27
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 18:50   #30
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Cera nietypowa..mega-problematyczna..

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Serio miałaś wysyp?! O matko! Czyli nie jestem jedyna! Uff.... już myślałam, że tylko ja mam takie szczęście!
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.