Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-03, 18:22   #1141
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję ślicznie za pomoc i poproszę o rozpatrzenie następującego składu:

Lancome, Pure Focus, Anti-Ageing Matifying Cream-Gel:

aqua,water,glycerin,alcoh ol denat.,cyclopentasiloxane ,pentaerythrityl, tetraethylhexanoate, peg-20 stearate, cetyl alkohol, nylon-12, paraffin, silica, kaolin, CI 19140/ yellow 5, CI 42090/blue 1, macrocystis pyrifera/ macrocystis pyrifera extract, tocopheryl acetale, triethanolamine, chlorphenesin, dimethicone, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, dimethiconol, menthoxypropanediol, zinc gluconate, cinnamonium zeylanicum/ cinnamonium zeylanicum bark extract, propylparaben, capryloyl salicylic acid, capryoyl glycine, acrylates/ C 10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sarcosine, bisabolol, tetrasodium edta, methylparaben, glyceryl stearate, parfum

Dodam,że krem narobił mi sporo szkody z cerą, szkoda,że nie zwróciłam się do Was wcześniej o opinie
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 18:45   #1142
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a wiec zrobilam kiedys pseudo serum z wit C (bo z juvitu ) i nic mi nie bylo, po paru dniach dokupilam wit E -z tokovitu, wiec to ta naturalna wit E wciapalam do Juvitu i dostalam gulki na policzkach a wczoraj zrobilam wlasnoreczne serum z olejem z wiesiolka (tego mazidlanego) i wysypalo mnie na czole i polikach ! i doczytalam ze ten mazidlany olej ma 1% tokoferolu! chyba ze to wina oleju? ale np Calma ziaji mnie nie zapycha a posiada tocopheryl acetate. Jak moge potwierdzic czy mnie zapycha wit E? walnac sobie ja w czystej postaci na twarz? Przepraszam ze marudze ale chce wiedziec co mnie zapycha by tego unikac. mam juz dosc pryszczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wzgledem zapychania to bardzo indywidualne i przyznam sie szczerze,ze nie znam nikogo kto narzeklaby na vit.E lub jej pochodne ale z drugiej strony wszystko zalezy od stezenia.
ja nie chce byc jedyna
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 19:14   #1143
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzieki L_VWprawdzie znalazlam juz plyn do zmywania ktory na razie ani mnie nie podraznia ani nie wysusza-no ale wiadomo -nowosci kusza.Podaje sklad i nazwe tego plynu ktory mi podpasowal-moze przyda sie komus kto ma tak wrazliwa skore jak jaNiestety dostepny tylko w usa i Uk
Boots No7 Cleanse & Care Eye Make-up Remover
Ingredients:Aqua (Water, Eau), Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Butylene glycol, Panthenol, Propylene glycol, Methylparaben, Allantoin, Sodium PCA, 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol, Centaurea cyanus flower extract, Citrullus vulgaris
http://bootsus.bri-global.com/main.a...sid=16&iid=163
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 01:02   #1144
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nie znalazłam opisu podkładu Dream Matte Mousse Foundation (Maybelline) dlatego bardzo proszę o analizę Dokładnie chciałabym wiedzieć, czy nadaje się on do cery mieszanej z tendencją to wyskakujących niespodzianek i czy można połączyć go z filtrem (jeśli tak - jaki najlepiej)

Skład:

Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Dziękuję ślicznie
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 06:45   #1145
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Zaciekawił mnie ten krem. Ma świetne oceny. Mogłybyście przeanalizować skład pod kątem ewentualnych podrażnień i działania (w sensie, czy on może coś zrobić oprocz nawilżenia).

Bielenda, Powitanie z Afryką, Królewski krem piękności - mirra, kadzidło i złoto

Skład: Aqua (Water), Sorbitan Stearate, Sorbityl laurate, Caprylic / Capric Triglyceride, Triethylhexanoin, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Glycine Soja (Soybean) Oil, Palmitoyl Tripeptide-3, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Propylene Glycol, Commiphora Myrrha Extract, Adansonia Digitata (Baobab) Seed Oil, Boswelia Serrata Extract, Tocopheryl Acetate, Gold, Polysilicone-11, Laureth-12, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, parfum (Fragrance), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, CI 19140, CI 18050
Krem zdecydowanie do cer suchych, odwodnionych, zmęczonych, szarych, dojrzałych, a to z racji an ogromną zawartość emolientów - krem powinien cudownie nawilżać, odżywiać i regenerować. Skóry mieszane pewnie pozapycha, chyba że potraktują go jako maskę i będą nakładać grubą warstwę, np. 1 w tygodniu. Krem ma wszystkie wyciągi o których pisze producent: wyciąg z mirry, z baobabu [to ponoć dobre antyoksydanty], sporo wit E.

Cytat:
Napisane przez Lolaaa Pokaż wiadomość
dziękuję za wcze�niejszš analizę kremu avene. Teraz proszę o analizę tego bršzujacego kremu do twarzy: Avene, Autobronzant hydratant, skład: avene thermal spring water (avene aqua), cyclomethicone, propylene glycol, dihydroxyacetone, caprylic/capric trigliceryde, mineral oil (parrafinum liquidum), dicaprylyl ether, glyceryl stearate, isododecane, PEG-100 stearate, stearyl alkohol, butylparaben, disodium edta, ethylparaben, fragrance (parfum), isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, tocopheryl acetate, xanthan gum.
Chcę głównie wiedzieć czy nie zaszkodzi on osobie która ma problemy z naczynkami.
Jest odpowiedni dla osób z problemami naczynkowymi, jeśli tylko w ogóle tolerują samoopalacze [DHA]. Krem będzie bardzo odżywczy - zaznaczyłam trochę emolientów.

Cytat:
Napisane przez Yoanna Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za pomoc i poproszę o rozpatrzenie następującego składu:

Lancome, Pure Focus, Anti-Ageing Matifying Cream-Gel:

aqua,water,glycerin,alcohol denat.,cyclopentasiloxane,pent aerythrityl, tetraethylhexanoate, peg-20 stearate, cetyl alkohol, nylon-12, paraffin, silica, kaolin, CI 19140/ yellow 5, CI 42090/blue 1, macrocystis pyrifera/ macrocystis pyrifera extract, tocopheryl acetale, triethanolamine, chlorphenesin, dimethicone, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, dimethiconol, menthoxypropanediol, zinc gluconate, cinnamonium zeylanicum/ cinnamonium zeylanicum bark extract, propylparaben, capryloyl salicylic acid, capryoyl glycine, acrylates/ C 10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sarcosine, bisabolol, tetrasodium edta, methylparaben, glyceryl stearate, parfum

Dodam,że krem narobił mi sporo szkody z cerą, szkoda,że nie zwróciłam się do Was wcześniej o opinie
No jestem w szoku. Podkład przeciwstarzeniowy a tu takie cuda. Już na samym początku składu - alkohol Wiem, że podkład ma byc matujący, ale alkohol wysusza skórę na wiór. Dalej mamy glicerynę, wazelinę i jeszcze kilka innych emolientów, które mogą nas pozapychać [no chyba że będą równoważyły wysuszające działanie alkoholu]. WItaminy E też sporo - dla jednych na plus, bo to antyoksydant, ale zapychać potrafi bardzo. Ze składników matujących: dużo silikonów, nylon, glinka kaolinowa i skrobia - wszystko może zapchać cerę gdy jest w nadmiarze.
I coś co mnie zupełnie zaskoczyło, a mianowicie: capryloyl salicylic acid - to jest dokładnie ten sam składnik, który występuje w Effaclarze K: lipohydroksykwas [LHA], odpowiedzialny za domykanie porów i mikrozłuszczanie skóry. Sam składnik w sobie jest świetny, ale nie w podkładzie!! Przecież na to trzeba stosować filtry, no i poza tym, kwas może podrażniać.



Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dzieki L_VWprawdzie znalazlam juz plyn do zmywania ktory na razie ani mnie nie podraznia ani nie wysusza-no ale wiadomo -nowosci kusza.Podaje sklad i nazwe tego plynu ktory mi podpasowal-moze przyda sie komus kto ma tak wrazliwa skore jak jaNiestety dostepny tylko w usa i Uk
Boots No7 Cleanse & Care Eye Make-up Remover
Ingredients:Aqua (Water, Eau), Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Butylene glycol, Panthenol, Propylene glycol, Methylparaben, Allantoin, Sodium PCA, 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol, Centaurea cyanus flower extract, Citrullus vulgaris
http://bootsus.bri-global.com/main.a...sid=16&iid=163
Płyn w porządku, wygląda na łagodny, i nie ma wyciągów z olejów .

Cytat:
Napisane przez italiaanka Pokaż wiadomość
Nie znalazłam opisu podkładu Dream Matte Mousse Foundation (Maybelline) dlatego bardzo proszę o analizę Dokładnie chciałabym wiedzieć, czy nadaje się on do cery mieszanej z tendencją to wyskakujących niespodzianek i czy można połączyć go z filtrem (jeśli tak - jaki najlepiej)

Skład:

Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Dziękuję ślicznie
Ten podkład to sam silikon, polimery i skrobia, więc nie daje gwarancji, że nie będzie po ni niespodzianek. Nadmiar składników matujących może bardziej zanieczyścić cerę aniżeli emolienty. CO do emolientów- mamy to hydrolizowany olej jojoba, też może zapychać.
CO do filtrów - to tylko z Avene
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 07:21   #1146
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzięki Hexanna za analizę kremików UV. Oj, jak ja bym chciała tyle wiedzieć .
Chyba muszę sobie zrobić listę "niemile widzianych składników" na własny użytek!
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 08:24   #1147
maciejka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ponieważ bardzo polubiłam tonik z tej firmy, chciałam zapytać czy krem również nadaje się do cery dość wrażliwej i podatnej na wysakujące niespodzianki i czy ma w sobie coś wartościowego.
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene
maciejka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-04, 11:25   #1148
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez maciejka25 Pokaż wiadomość
Ponieważ bardzo polubiłam tonik z tej firmy, chciałam zapytać czy krem również nadaje się do cery dość wrażliwej i podatnej na wysakujące niespodzianki i czy ma w sobie coś wartościowego.
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene
Totalne zaskoczenie w pozytywnym sensie. Bardzo ciekawy krem, w zasadzie każdy składnik jest przemyślany i nie ma w nim niepotrzebnego badziewia. Są tu wyciągi z winogron, aloesu, platana, melisy, rumianku. Jest fruktoz, niacinamide, mocznik, kwas mlekowy, allantoina, witaminy C i E. Naprawdę dużo antyoksydantów, i to nie na końcu składu, a na początku!! Brawa dla Polleny-Evy. Idę poszukać tego kremu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 12:53   #1149
maciejka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V bardzo Ci dziękuję i bardzo się cieszę, że jednak jest dobry.Jest jeszcze krem odżywczy z dziewanną,niestety nie znam składu.
maciejka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 12:55   #1150
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Maciejka a w jakiej cenie jest ten kremik? I czy można go dostać w zwykłej drogerii?
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 13:39   #1151
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam po dlugiej przerwie,

widze, ze dziewczyny macie tu sporo pracy, ale moze znajdziecie chwile...
ponawiam swoja prosbe

Czy moglabym prosic o przeanalizowanie skladu LOCACID'u kremu z tretinoina, ktory zakupilam w zastepstwie za Retin i obawiam sie teraz, ze zle zrobilam. (Lezy w szafce od kwietnia.)
Wiec prosze o przetlumaczenie na polski, czy ten preparat z tak bogatym skladem nie zrobi mi ku-ku
np. widze tu parafine, ktorej nie ma w Retinie, a ten etanol?itd.


LOCACID 0,05%
Substancja czynna:
Tretinoina............... ...... 0,05 g /100 g kremu
Substancje pomocnicze: Etanol 96%, makrogol 600, alfa-tokoferolu octan, butylohydroksy-toluen, butylohydroksyanizol, ciekła parafina, kremofor RH 40, karbomer (Carbopol 980 NF), kwas sorbowy, metyloparaben, substancja zapachowa 7151/1, trietanoloamina s.q.f. pH 3.55, woda oczyszczona.
keyka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-04, 18:27   #1152
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam, a co sądzicie o tym kremiku, na pierwszy rzut oka chyba bardzo w porządku?

Avene, Hydrance Legere [Light Hydrating Cream] Krem nawilżający do skóry mieszanej i tłustej:

Aqua, Dimethicone, PEG 100 Stearate,Propylene Glycol Isoceteth ? 3 Acetate, Polymethyl Methacrylate, Trilaurin, Beta-Sitosterol Butylparaben, Carbomer, Ethylparaben, Parfum , Hydroxypropylcellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Glycine Soja, Triethanolamine, Trimethylsiloxysilicate, Xanthan Gum
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 18:33   #1153
maciejka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Maciejka a w jakiej cenie jest ten kremik? I czy można go dostać w zwykłej drogerii?
Można praktycznie wszędzie, supermarketach również. Kosztuje ok 6-7 złotych w zależności od sklepu oczywiście.
maciejka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 19:01   #1154
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Totalne zaskoczenie w pozytywnym sensie. Bardzo ciekawy krem, w zasadzie każdy składnik jest przemyślany i nie ma w nim niepotrzebnego badziewia. Są tu wyciągi z winogron, aloesu, platana, melisy, rumianku. Jest fruktoz, niacinamide, mocznik, kwas mlekowy, allantoina, witaminy C i E. Naprawdę dużo antyoksydantów, i to nie na końcu składu, a na początku!! Brawa dla Polleny-Evy. Idę poszukać tego kremu.
A czy jest coś co może podrażniać naczynka?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 22:58   #1155
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Serum do twarzy, Lumene ,Vitamin + energy coctail ,pampering drops

Skład: Aqua, buxus chinensis, caprylic/capric triglyceride, hydrogenated polydecene, persea gratissima/avocado oil,squalene, glycerin, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, panthenol, hippophae rhamnoides, rubus chamaemorus/rubus chamaemorus seed oil, vaccinium macrocarpon/cranberry seed oil, parfum/fragrance, benzopheone-4, methylparaben, hydroxectylcellulose, peg-8, oxycoccus palustris/oxycoccus palustris seed oil, tocopherol, butyparaben, ethylparaben sodium lactate, lactic acid, serine, sorbitol, tea-lactate, propylparaben, isobutylparaben, urea, ascorbyl palmitate, sodium, chloride, ascorbic acid, citric acid, lauryl diethylenediaminglycine, lauryl aminopropylglycine, allantoin, alcohol denat,


Bardzo je lubie ale nie wiem czy słusznie
Proszę o analize
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 23:44   #1156
ulag&m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 15
jedno pytanie

Mogę zapytać co to jest Sodium chloride. Sorki, szukałam ale nie mogłam znaleźć łopaciarkiej odpowiedzi, typu bezpieczne lub niebezpieczne.

Wiem, że występuje niemal wszędzie.

dzięki
ulag&m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-05, 00:15   #1157
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: jedno pytanie

To chlorek sodu- substancja pochodzenia chemicznego – – zagęstnik, lepiej unikac, bo moze byc drazniacy i chyba moze wysuszac.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!



Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2007-06-05 o 00:42
kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-05, 00:33   #1158
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ten podkład to sam silikon, polimery i skrobia, więc nie daje gwarancji, że nie będzie po ni niespodzianek. Nadmiar składników matujących może bardziej zanieczyścić cerę aniżeli emolienty. CO do emolientów- mamy to hydrolizowany olej jojoba, też może zapychać.
CO do filtrów - to tylko z Avene
Dziękuję pięknie

Podkład prawie idealny wszystko mi w nim pasuje, tylko... rzeczywiście... zapycha i niestety idzie w odstawkę... poszukiwania innego czas zacząć
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-05, 21:34   #1159
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ja już naprawdę chcę się zdecydować na jakiś filtr do tej Hiszpanii, ale nie mogę, bo do każdego mam jakieś 'ale' a to mała objętość, a to za mały filt (czemu Bioderma AKN ma tylko 20???), itp
Wybrałam 4 między którymi się wacham. Proszę o ocenę pod względem najmniejszej 'zapychalności'. Dość dobre opinie ma Iwostin, ale sama nie wiem

BioDerma Photoderm AR SPF 50
Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil,
glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides,
laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium
acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric
trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben

BioDerma Photoderm AKN SPF30
Skład: water (aqua), dicapryl carbonate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbytylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone,
octocrylene, cyclomethicone, tridecyl salicylate, gingko biloba extract, dodecyl
gallate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructo-oligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, tocopheryl acetate, c20-22 alkyl phospate, decyl glucoside, glycolic acid, c20-22 alcohols sodium hydroxide, xanthan gum, disodium edta, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric trigliceride, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben

Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate,
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate,
Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin,Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene , Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane,
Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate,
Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben,Methylparabe n, Ethylparaben,
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

La Roche Posay, Anthelios XL Creme Fondate SPF 50+
Skład: Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Octocrylene, Butyl
Methoxydibenzoylmethane, Stearic Acid, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl
Myristate, Nylon-12, Petrolatum, Polymethyl Methacrylate, Aluminum
Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyltaura te, Butylparaben, Disooium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Ethylparaben, Glyceryl
Stearate, Glycine Soja / Soybean Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isobutylparaben, Methylparaben, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol,
Propylparaben, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid,
Tocopherol, Triethanolamine, Parfum/Fragrance. (Code F.I.L :C24464/1)
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-06, 11:01   #1160
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to ja tez poprosze o rade

Oriflame, Matujący fluid z filtrem SPF 8

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, cyclopentasiloxane, nylon-12 , dicaprylyl carbonate , caprylic/capric triglyceride, glycerin, dimethicone, methyl methacrylate crosspolymer, glyceryl polymethacrylate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, butyl methoxydibenzoylmethane, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, methylparaben, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, imidazolidinyl urea, parfum, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, propylparaben, isohexadecane, salix alba , decyl glucoside, polysorbate 80, sodium hydroxide, phenoxyethanol, biosaccharide gum-1, sodium c8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, sorbitan oleate, betula alba , bht, xanthan gum, edta, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben

Barwa, Antybakteryjny krem matujący

Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool

evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 15:42   #1161
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zajrze do Was jak tylko uporam sie z przymusowymi sprawami,mam nadzieje ze cierpliwie poczekacie no chyba,ze L_V mnie ubiegnie
Sledze Wasze posty ale ostatnio mam coraz mniej czasu na dluzsze siedzenie na Wizazu
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 17:06   #1162
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Z niecierpliwością czekamy

A ja podrzucam do oceny podkład DIOR- DIORSKIN ULTRA MAT:

aqua, cyclopentasiloxane, isododecane, butylene glycol, cetyl peg/ppg- 10/1 dimethicone, sodium chloride, hdi/ trimethylol hexyllactone, crosspolymer, sorbitan sesquioleate, talc, disteardimonium hectorite, stearic acid, cellulose, alumina, phenoxyethanol, sodium myristoyl, glutamate, chlorphenesin, methylparaben, parfum, silica, propylene carbonate, tetrasodium edta, aluminium hydroxide, hydroxyisohexyl 3- cyclohexene carboxaldehyde, hexyl cinnamal, linalool, butylphenyl methylpropional, citronellol,alphaisomethy l ionone, coumarin, limonete, geraniol.

Podkład okazał się niezbyt dobry do mojej tłustej cery nie jest matujący jak obiecuje producent.
Proszę jeszcze spojrzeć, czy zawiera zapychacze?


oraz korektor HELENA RUBINSTEIN- MAGIC CONCEALER:

aqua, cyclopentasiloxane, hydrogenated, polyisobutene, sorbitan isostearate, glycerin, propylene glycol, ozokerite, methylparaben, silica, aluminium hydroxide, chamomilla, recutita/ matricaria extract, phenoxyethanol, magnesium sulfate, disodium stearoyl glutamate, disteardimonium hectorite, acrylates copolymer, butylparaben, +/- may contain: CI 77891 /titanium dioxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499/ iron oxides, mica.
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 20:58   #1163
dziekuś
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam. Bardzo proszę o analizę kremu, znalazłam go na KWC. Ciekawa jestem czy jest on fotostabilny i czy może zapychać .

Ziaja, Sopot Sun, Krem przeciw zmarszczkom SPF 30 DNA protektor


Skład: aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate Octocrylene, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Cetearyl Ethylhexanoate,Glyceryl Stearate Citrate, Hexyl laurate,Glycerin,Dimethic one, Glyceryl Stearate, Pelvetia Canaliculata Extract, Sodium Acrylate/Acryolyidimethyl Taurate Copolymer, Isohexodecane, Polysorbate 80, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Stearyl Alcohol Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Linalool, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide.

Z góry bardzo dziękuję.
dziekuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 22:31   #1164
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
witam po dlugiej przerwie,

widze, ze dziewczyny macie tu sporo pracy, ale moze znajdziecie chwile...
ponawiam swoja prosbe

Czy moglabym prosic o przeanalizowanie skladu LOCACID'u kremu z tretinoina, ktory zakupilam w zastepstwie za Retin i obawiam sie teraz, ze zle zrobilam. (Lezy w szafce od kwietnia.)
Wiec prosze o przetlumaczenie na polski, czy ten preparat z tak bogatym skladem nie zrobi mi ku-ku
np. widze tu parafine, ktorej nie ma w Retinie, a ten etanol?itd.


LOCACID 0,05%
Substancja czynna:
Tretinoina............... ...... 0,05 g /100 g kremu
Substancje pomocnicze: Etanol 96%, makrogol 600, alfa-tokoferolu octan, butylohydroksy-toluen, butylohydroksyanizol, ciekła parafina, kremofor RH 40, karbomer (Carbopol 980 NF), kwas sorbowy, metyloparaben, substancja zapachowa 7151/1, trietanoloamina s.q.f. pH 3.55, woda oczyszczona.
Wydaje mi sie,ze nic zlego sie nie stanie no chyba ze nie lubisz sie z parafina,etanol tez nie brzmi za ciekawie ale wszystko zalezy do cery jaka posiadasz.
Wg mnie ten preparat odradzalabym wszelkim wrazliwcom.

Nie mam zbyt wielkiego doswiadczenia z tego typu preparatami;moze L_V cos podpowie?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 22:37   #1165
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
ja już naprawdę chcę się zdecydować na jakiś filtr do tej Hiszpanii, ale nie mogę, bo do każdego mam jakieś 'ale' a to mała objętość, a to za mały filt (czemu Bioderma AKN ma tylko 20???), itp
Wybrałam 4 między którymi się wacham. Proszę o ocenę pod względem najmniejszej 'zapychalności'. Dość dobre opinie ma Iwostin, ale sama nie wiem

BioDerma Photoderm AR SPF 50
Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil,
glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides,
laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium
acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric
trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben

BioDerma Photoderm AKN SPF30
Skład: water (aqua), dicapryl carbonate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbytylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone,
octocrylene, cyclomethicone, tridecyl salicylate, gingko biloba extract, dodecyl
gallate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructo-oligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, tocopheryl acetate, c20-22 alkyl phospate, decyl glucoside, glycolic acid, c20-22 alcohols sodium hydroxide, xanthan gum, disodium edta, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric trigliceride, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben

Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate,
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate,
Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin,Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene , Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane,
Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate,
Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben,Methylparabe n, Ethylparaben,
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

La Roche Posay, Anthelios XL Creme Fondate SPF 50+
Skład: Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Octocrylene, Butyl
Methoxydibenzoylmethane, Stearic Acid, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl
Myristate
, Nylon-12, Petrolatum, Polymethyl Methacrylate, Aluminum
Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyltaura te, Butylparaben, Disooium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Ethylparaben, Glyceryl
Stearate, Glycine Soja / Soybean Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isobutylparaben, Methylparaben, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol,
Propylparaben, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid,
Tocopherol, Triethanolamine, Parfum/Fragrance. (Code F.I.L :C24464/1)
Ciezka sprawa z takim doradzaniem poniewaz to Ty musisz wiedziec co Cie ewentualnie zapycha
Moim faworytem jest Antek Creme Fondate i Iwostin ale nie jestem za bardzo obiektywna bo Biodermy nie lubie-jakos wogole mi nie podchodzi nic z oferty od nich.Tak w skrocie na czarno wrzucilam potencjalne zapychacze,na czerowno jest alkohol ktory juz wogole dyskwalifikuje dla mnie filtr.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-06, 22:50   #1166
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
to ja tez poprosze o rade

Oriflame, Matujący fluid z filtrem SPF 8

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, cyclopentasiloxane, nylon-12 , dicaprylyl carbonate , caprylic/capric triglyceride, glycerin, dimethicone, methyl methacrylate crosspolymer, glyceryl polymethacrylate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, butyl methoxydibenzoylmethane, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, methylparaben, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, imidazolidinyl urea, parfum, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, propylparaben, isohexadecane, salix alba , decyl glucoside, polysorbate 80, sodium hydroxide, phenoxyethanol, biosaccharide gum-1, sodium c8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, sorbitan oleate, betula alba , bht, xanthan gum, edta, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben
Mile zaskoczenie poniewaz podklad ma stabilne filtry(Tinosorb+Parsol) choc to tylko SPF 8 ale...
Mysle,ze moze byc dobry dla umiarkownaych cer mieszanych i powinien dobrze wywiazywac sie z matowienia-mieszanka silikony+nylon,moze jedynie podkreslac suche skorki ale to tez duzo zalezy od cery;jednak przy zawartosci filtrow moze byc ciezkawy w swojej konsystencji i nie do konca moze sprawdzic sie efekt matowienia dla kazdej cery.Kwestia bardzo indywidualna i najlepiej przetestowac przed zakupem
Nie podoba mi sie konserwant(na czerwono) dosc wysoko w skladzie i moze podrazniac
Na czarno potencjalne zapychacze.



Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
Barwa, Antybakteryjny krem matujący

Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool

Przede wszystkim mowie stanowcze NIE , Poliakrylamid znajduje sie zbyt wysoko w skladzie a pozniej jeszcze nastepny konserwant takze na czerwono.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 09:10   #1167
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexxano niesmiało przypominam o moim serum lumene post 1146
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 09:32   #1168
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ciezka sprawa z takim doradzaniem poniewaz to Ty musisz wiedziec co Cie ewentualnie zapycha
Moim faworytem jest Antek Creme Fondate i Iwostin ale nie jestem za bardzo obiektywna bo Biodermy nie lubie-jakos wogole mi nie podchodzi nic z oferty od nich.Tak w skrocie na czarno wrzucilam potencjalne zapychacze,na czerowno jest alkohol ktory juz wogole dyskwalifikuje dla mnie filtr.
dziękuję Ci widać BioDerma byłaby najlepsza jeśli chodzi o brak zapychania, ale cholercia, tylko SPF30? Mam już fluid z Oriflame z SPF30, ten nowy, 'kieszonkowy', też fotostabilny, więc chciałam coś silniejszego na dni kiedy będę typowo leżała plackiem na plaży. Chyba się zdecyduję na Iwostin, dużo dobrych opinii jest. Nie jestem pewna, czy nie zapycha mnie Isopropyl Palmitate. Muszę sprawdzic kremy które teraz używam. W każdym razie dziekuję Ci, i przepraszam, że tak ciągle męczę tymi filtrami. Nie chcę po prostu wrócić z jakimiś plamami na twarzy z tej Hiszpanii
OT - czy ty studiujesz jakąś dermatologię czy biochemię, że jesteś takim guru w sprawie składów, czy to raczej hobby? Pytam z czystej ciekawości
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 11:34   #1169
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Serum do twarzy, Lumene ,Vitamin + energy coctail ,pampering drops

Skład: Aqua, buxus chinensis, caprylic/capric triglyceride, hydrogenated polydecene, persea gratissima/avocado oil,squalene, glycerin, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, panthenol, hippophae rhamnoides, rubus chamaemorus/rubus chamaemorus seed oil, vaccinium macrocarpon/cranberry seed oil, parfum/fragrance, benzopheone-4, methylparaben, hydroxectylcellulose, peg-8, oxycoccus palustris/oxycoccus palustris seed oil, tocopherol, butyparaben, ethylparaben sodium lactate, lactic acid, serine, sorbitol, tea-lactate, propylparaben, isobutylparaben, urea, ascorbyl palmitate, sodium chloride, ascorbic acid, citric acid, lauryl diethylenediaminglycine, lauryl aminopropylglycine, allantoin, alcohol denat,


Bardzo je lubie ale nie wiem czy słusznie
Proszę o analize
Bardzo ciekawe serum,moge jedynie przyczepic sie do skaldnikow zaznaczonych na czerwono ale skoro nie robia Ci krzywdy to nie masz sie czym martwic na czarno to potencjalne zapychacze,na zielono to wyciagi roslinne i skladniki odzywcze-bardzo ciekawe zreszta jak bede miala wiecej czasu to opisze dokladnie co i jak
Wydaje mi sie,ze to dobre serum nie tylko dla cer zmeczonych,przesuszonych i pozbawionych blasku ale dla kazdej ktora szuka dobrego wspomagacza w pielegnacji o ile tylko nie przeszkadzaja niektore skaldniki.

Limonatko,sama sie obawialam Iwostinu bo ma Isopropyle,ktore w wiekszosci przypadkow mnie zapychaja ale ...jednak okazalo sie,ze tym razem jest OK.Czytalam,ze emulsje z serii Solecrin SPF 40 tez sobie chwala a ona ma chyba 100ml pojemnosci wiec moze bylaby to dobra alternatywa dla Ciebie?

Jezeli chodzi o sklady itp. to wymuszone hobby przez zycie,poniewaz jestem posiadaczka ekstremalnie wrazliwej cery i sila rzeczy sama musialam nauczyc sie co mi sluzy a co nie.Na szczescie mam wokol siebie osoby,ktore potrafily to ukierunkowac i po drodze trafilam na Wizaz i teraz samo idzie

Ciesze sie,ze moge pomoc

Jeszcze jedno My naprawde czytamy wszystkie Wasze posty ale niestety czas nie pozwala na to aby wszystko ogarnac za jednym zamachemWiem,ze czekacie niecierpliwie i chcecie jak najszybciej dowiedziec sie konkretnych rzeczy na temat kosmetyku jaki podajecie ale doba staje sie za krotka...niestety,a kazda z Nas ma swoje zycie poza Wizazem wiec jeszcze raz prosze o wyrozumialosc
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 11:39   #1170
marta_shop
Raczkowanie
 
Avatar marta_shop
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 50
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Puder prasowany, transparentny Constance Carroll

TALC, ZINC STEARATE, DIMETHICONE, TOCOPHERYL,ACETATE, SERICA ETHYLhEXYL, METHOXYCINNAMATE, ORTODODECYL STEAROYL STEARATE, ISODECYL OLEATE BENZOPHENONE-3, ISOSTEARYL, NEOPENTANOATE, PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL)PROPYLPARABEN, METHYLPARABEN, PARFUM


to skład pudru prasowanego, po którego używaniu mam masę zaskórników:/ ciekawi mnie co z tych składników mnie zapchało? Widze na koncu paraffinum, no, ale na koncu wiec chyba jest jego malo? Czy to może być jego wina?? Dziekuje za pomoc =**


A i przepisywalam z pudeleczka, bo nie moglam nigdzie znalezc stronki wiec przepraszam za ewentualne bledy
__________________
"Jeśli zmarszczki pojawią się na naszej twarzy, niech nigdy nie zostaną wyryte w naszym sercu. Duch nigdy nie powinien się starzeć"
marta_shop jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.