Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-19, 18:23   #3781
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Zdobyłam ostatnio kilka próbek w pefumeriach, więc daję porównawczego 'słocza'
U góry chwilę po nałożeniu, na dole od razu po nałożeniu
1. Pierre Rene Skin Balance 20 champagne
2. Revlon Colorstay 150 buff
3. Sephora Fond de Teint perfection 20 (utlenia się jak cholera! nawet nie da się tego pokazać, bo zanim nałożyłam wszystkie próbki na rękę i chciałam zrobić zdjęcie, on już się utlenił)
4. MAC studio fix nc 15 (delikatnie się utlenia)
5. Benefit Big Easy 01
Co do przeważających tonów to nie umiem tego określić na razie, jak przetestuję na twarzy dam znać. (aczkolwiek Benefit zapowiada się na żółciocha )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg podkłady.jpg (48,0 KB, 77 załadowań)

Edytowane przez daisy_002
Czas edycji: 2014-08-19 o 18:25
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 21:03   #3782
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez daisy_002 Pokaż wiadomość
Zdobyłam ostatnio kilka próbek w pefumeriach, więc daję porównawczego 'słocza'
U góry chwilę po nałożeniu, na dole od razu po nałożeniu
1. Pierre Rene Skin Balance 20 champagne
2. Revlon Colorstay 150 buff
3. Sephora Fond de Teint perfection 20 (utlenia się jak cholera! nawet nie da się tego pokazać, bo zanim nałożyłam wszystkie próbki na rękę i chciałam zrobić zdjęcie, on już się utlenił)
4. MAC studio fix nc 15 (delikatnie się utlenia)
5. Benefit Big Easy 01
Co do przeważających tonów to nie umiem tego określić na razie, jak przetestuję na twarzy dam znać. (aczkolwiek Benefit zapowiada się na żółciocha )
hmm ten benefit fajnie wygląda, ale czy mi si tylko wydaje czy po utlenieniu wpada w róż?
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 23:44   #3783
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

@rotkohl masz rację, po roztarciu kolor się zmienia. po dzisiejszych testach na twarzy myślę, że to taki żółto-brzoskwiniowy, niestety dośc chłodny kolor. chociaż 100 razy lepiej wygląda niż róż na mojej twarzy jak na przykład Pierre Rene.

Moje spostrzeżenia odnoście Benefitu? Kolor taki jak napisałam wyżej, nie oksyduje w ogóle, jaśniutki zdecydowanie. Ale jak ten podkład podkreśla wszystko! Pory, suche skórki. Jest baaardzo widoczny na twarzy. Przejrzałam KWC, inne dziewczyny też miały takie spostrzeżenia. Krycie średnie. Strzeliłam foty telefonem,mało wyraźne, ale może komuś pomogą. 1 zdjęcie bez makijażu, na drugim cienkie warstwy Benefitu, (nakładany duo fibre).

Myślę, że do idealnej cery będzie dobry, dla problematycznej niekoniecznie. Aaa no i świeciłam się tak samo jak przy innych podkładach, więc cudów nie ma, ani tragedii też nie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdj1.jpg (22,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdj2.jpg (28,8 KB, 35 załadowań)

Edytowane przez daisy_002
Czas edycji: 2014-08-21 o 23:48
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 13:45   #3784
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Może to kogoś zainteresuje, przedstawiam więc jasne korektory:
od góry do dołu, od prawej do lewej
1. Becca Compact concealer Meringue medium coverage
2. Becca Compact concealer Meringue extra coverage
3. Kevyn Aucoin Sensual Skin Enhancer SX-01
4. Nars Radiant Creamy Concealer Chantilly
5. G. Armani High Precision Retouch 2
6. Chanel Le Blanc Light Mastering Whitening Concealer SPF 30 -10 Beige Clair
dolny rząd:
1. MAC Studio Finish Concealer spf 35 NC15
2. MAC Studio Finish Concealer spf 35 W10
3. RMK Super Basic Liquid Concealer 1
4. Missha M PRISM SPOT FLASH BRIGHTENER nr 2
5. Bourjois Healthy Mix Concealer 51
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140822_131636.jpg (44,7 KB, 61 załadowań)
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 13:56   #3785
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

NARS wygląda ślicznie, bardzo podobnie do KA ale wydaje mi się że konsystencja lepsza. Może coś o Misshy skrobnąć? Jak pod oczy się sprawdza?
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 14:10   #3786
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
NARS wygląda ślicznie, bardzo podobnie do KA ale wydaje mi się że konsystencja lepsza. Może coś o Misshy skrobnąć? Jak pod oczy się sprawdza?
Missha jest super pod oczy, daje efekt nawilżonej skóry, nie włazi w zmarchy, dla mnie jest odrobinkę za ciemna. Krycie ma średnie(lepsze od Armaniego), większości cieni jednak da radę.
KA jest tłustszy niż NARS choć mają podobne krycie, na kremie dającym poślizg oba dają średnio mocne krycie. Na suchej skórze KA sprawdza się zależnie od jej kondycji, wyciągnie raczej większość przesuszenia na wierzch ale mało który korektor tego nie zrobi. Szczególnie te mocno kryjące. Lubię oba choć ulubieńcem na niespodzianki będzie chyba Becca, jest sucha, mam zamiar nakładać ją na wzór Laury Mercier Secret Camouflage, a kosztowała mnie 36zł na strawberrynet
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-08-22 o 14:14
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 08:27   #3787
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Missha jest super pod oczy, daje efekt nawilżonej skóry, nie włazi w zmarchy, dla mnie jest odrobinkę za ciemna. Krycie ma średnie(lepsze od Armaniego), większości cieni jednak da radę.
KA jest tłustszy niż NARS choć mają podobne krycie, na kremie dającym poślizg oba dają średnio mocne krycie. Na suchej skórze KA sprawdza się zależnie od jej kondycji, wyciągnie raczej większość przesuszenia na wierzch ale mało który korektor tego nie zrobi. Szczególnie te mocno kryjące. Lubię oba choć ulubieńcem na niespodzianki będzie chyba Becca, jest sucha, mam zamiar nakładać ją na wzór Laury Mercier Secret Camouflage, a kosztowała mnie 36zł na strawberrynet
ja właśnie suchych, kremowych korektorów nie lubię Chciałabym coś niekoniecznie mocno kryjącego, raczej super lekkiego, nawet płynnego o efekcie rozświetlającym. Muszę na tą Misshę popatrzeć ale w jaśniejszym odcieniu.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 10:55   #3788
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
NARS wygląda ślicznie, bardzo podobnie do KA ale wydaje mi się że konsystencja lepsza. Może coś o Misshy skrobnąć? Jak pod oczy się sprawdza?
Nie mialam KA, ale od jakiegos czasu uzywam pod oczy NARSa i baaardzo go lubie. Ma kremowa konsystencje, fajnie kryje, nie wysusza i na mojej skorze jest w zasadzie niewidoczny.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 13:22   #3789
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ja właśnie suchych, kremowych korektorów nie lubię Chciałabym coś niekoniecznie mocno kryjącego, raczej super lekkiego, nawet płynnego o efekcie rozświetlającym. Muszę na tą Misshę popatrzeć ale w jaśniejszym odcieniu.
Misshę wzięłam 2 ponieważ nie mogłam znaleźć słoczy porównawczych a 1 wydawała się na zdjęciach promocyjnych czysto różowa
Super lekki jest Armani chociaż dla efektu "światła" jest za ciemny. Nars i KA za to się do tego nadaje idealnie pod względem koloru. Czaję się jeszcze na biały korektor Suqqu ale on znowu będzie kremowy Też szukałam czegoś lekkiego i super jasnego, rozświetlającego. Szkoda, że wszystkie odcienie YSL Touche Eclat są takie ciemne
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-08-23 o 13:38
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 14:58   #3790
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Armani tez jest super, potwierdzam dla mnie niestety troszke za ciemny (NARS jest w idealnym kolorze), ale dobrze sie wtapial i jest leciutki. NARS jest nieco ciezszy, bardziej kremowy, Armani wydaje sie byc bardziej, hmm, suchy?

Marzy mi sie Touche Eclat, ale to wszystko duuuuuzo za ciemne.
Poki co opalilam sie na tyle, ze nie musze juz rozjasniac Siberii , tak mysle, ze moze mnie chwyci jeszcze i bede mogla potestowac jakies mazidla, ktore normalnie nie maja szans pasowac.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2014-08-23 o 15:01
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 15:13   #3791
7majka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
podkłady o jasnych odcieniach matujące i długotrwałe

jw szukam wśród Was porad i pomysłów, większość fajnych średniopółkowych podkładów ma nawet najjasniejsze odcienie dużo za ciemne szukam czegoś co ma jasniutki odcień (najlepiej ciepły ) i matuje oraz jest trwały przy czym jakoś bardzo nie wysusza meybelline affinimat odpada, jesli macie jakies pomysły nazw podkładów wraz z nr odcienia , to bede wdzieczna za pomoc kiedyś jak nie zwracałam uwagi na odcień tak bardzo meybelline affinitone 24 h był świetny ale najjaśniejszy odcień jest dla mnie zbyt różowy głównie będę wdzięczna za podkłady drogeryjne, średnia półka co prawda te z douglasu ,czy sephoty mają ładniutkie jasne odcienie ale na razie nie będę wydawała 200 zł na podkład
7majka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 15:54   #3792
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Armani tez jest super, potwierdzam dla mnie niestety troszke za ciemny (NARS jest w idealnym kolorze), ale dobrze sie wtapial i jest leciutki. NARS jest nieco ciezszy, bardziej kremowy, Armani wydaje sie byc bardziej, hmm, suchy?

Marzy mi sie Touche Eclat, ale to wszystko duuuuuzo za ciemne.
Poki co opalilam sie na tyle, ze nie musze juz rozjasniac Siberii , tak mysle, ze moze mnie chwyci jeszcze i bede mogla potestowac jakies mazidla, ktore normalnie nie maja szans pasowac.
O rany, ja siberii nie muszę rozjaśniać to ja nie wiem czy mogę tu pisać
jako maniak podkładowy skusiłam się na nowość ysl fusion foundation w kolorze b10. W internecie wyglądał ładnie jasno, oby w miarę pasował
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-08-23 o 15:58
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 16:22   #3793
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hah, to jak tak, to ja nie powinnam pisać tym bardziej, bo mi zaczął pasować złoty SKIN79 no ale to jest wątek dla jasnych, nie białych podkładów, także...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 17:38   #3794
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

To moze ja nie powinnam pisac?

Nie mam strasznej tapety jesli nie rozjasnie Siberii, ale troche sie jednak odcina.
Zazdraszczam Wam mozliwosci jako-takiego przebierania w podkladach, u mnie nie ma szans. :/
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 18:28   #3795
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

oj no, po prostu ktoś może pomyśleć, że skoro używa Buff CS to jest za ciemny na ten wątek
nadejdzie jesień/zima to nie poprzebieram za bardzo

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 18:43   #3796
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
To moze ja nie powinnam pisac?

Nie mam strasznej tapety jesli nie rozjasnie Siberii, ale troche sie jednak odcina.
Zazdraszczam Wam mozliwosci jako-takiego przebierania w podkladach, u mnie nie ma szans. :/
A masz jakiegoś bloga? Udostępniasz gdzieś jakieś swoje fotki? Chętnie bym zobaczyła takiego bladziocha
Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
oj no, po prostu ktoś może pomyśleć, że skoro używa Buff CS to jest za ciemny na ten wątek
nadejdzie jesień/zima to nie poprzebieram za bardzo

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
Ja ani wyjątkowo jasna, ani wyjątkowo ciemna nie jestem. Nie mogę się zbytnio opalić bo będę czerwona i tyle będzie z mojej opalenizny.
CS Buff utlenia się u mnie do jakiegoś żółtawo ziemistego brudasa Od szyi odcina się okropnie.
Sheer Glow Siberia jest dla mnie idealna tylko właściwości do końca mi nie pasują, trochę ciężkawa dla tłustej cery, dałaby radę na gołą skórę ale potrzebuję jakiegoś filtra pod spód.
Matte pewnie byłaby lżejsza ale już za ciemna skoro ta jest ideolo. Ehh
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 19:32   #3797
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Bloga nie mam od hoho, ale znalazlam jakies zenujace fotki na telelefonie, wiec prosze bardzo wszystkie, poza ta bez mejkapu, w dosc mocno rozjasnionej siberii.
Mnie sie nie wydaje zebym byla TAK jasna, np sadze, ze Ingran moze byc jasniejsza, ale zarazem duzo bardziej tolerancyjna jesli chodzi o dopasowanie podkladu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140823_192439.jpg (87,6 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140823_192349.jpg (104,6 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140823_191654.jpg (59,3 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140823_191620.jpg (91,4 KB, 46 załadowań)
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 19:46   #3798
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Bloga nie mam od hoho, ale znalazlam jakies zenujace fotki na telelefonie, wiec prosze bardzo wszystkie, poza ta bez mejkapu, w dosc mocno rozjasnionej siberii.
Mnie sie nie wydaje zebym byla TAK jasna, np sadze, ze Ingran moze byc jasniejsza, ale zarazem duzo bardziej tolerancyjna jesli chodzi o dopasowanie podkladu.
...
Bella.... ależ jesteś śliczna !
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 19:50   #3799
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Bloga nie mam od hoho, ale znalazlam jakies zenujace fotki na telelefonie, wiec prosze bardzo wszystkie, poza ta bez mejkapu, w dosc mocno rozjasnionej siberii.
Mnie sie nie wydaje zebym byla TAK jasna, np sadze, ze Ingran moze byc jasniejsza, ale zarazem duzo bardziej tolerancyjna jesli chodzi o dopasowanie podkladu.
kurcze, faktycznie porażająco-przerażająco trupio blada nie jesteś, nawet wydaje mi się że jestem nieco jaśniejsza a za trupa tez się nie uważam Może u Ciebie tak i jak i u mnie wszystko po prostu strasznie oksyduje i ma drastycznie odmienną tonację
Pięknie Ci w grzywce

edit.
nie wiem czy była tu mowa o Zuii Organic
http://thecosmoknots.blogspot.com/20...n-flowers.html

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-08-23 o 19:54
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 19:57   #3800
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Niestety, często nie mam funduszy i możliwości kupna czegoś normalnego, więc już wolę chodzić ciemniejsza i z szalikiem/wytapetowaną szyją, niż z farfoclami na wierzchu
Patrząc na zdjęcia to przypuszczam, że poziom jasności mamy taki sam pasi mi MAP 1NB(zanim się utleni ) i Illa 115, tak mniej więcej, bo mogłaby mieć więcej żółci w sobie
Poza tym masz świetne paznokcie i jakie długie włosy
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 21:09   #3801
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
kurcze, faktycznie porażająco-przerażająco trupio blada nie jesteś, nawet wydaje mi się że jestem nieco jaśniejsza a za trupa tez się nie uważam Może u Ciebie tak i jak i u mnie wszystko po prostu strasznie oksyduje i ma drastycznie odmienną tonację
Pięknie Ci w grzywce

edit.
nie wiem czy była tu mowa o Zuii Organic
http://thecosmoknots.blogspot.com/20...n-flowers.html
Nic nie oksyduje wydaje mi sie, ze to kwestia swiatla, ze nie wydaje sie taka jasna, zwlaszcza, ze ostatecznie jakis kolor mam. W sumie nigdy jeszcze nie widzialam na zywo nikogo jasniejszego ode mnie, ale trudno mi uwierzyc, ze moge byc TAK biala.
no i jestem naprawde malo tolerancyjna jesli chodzi o podklady, nie znosze jak mi sie cos odcina, nawet jesli wiekszosc populacji by nie zauwazyla.

Dzieki za mile slowa dziewczyny tez lubie sie w grzywce, ale juz czerwone wlosy po chyba 2 tygodniach zamienilam z powrotem na czern

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Illa 115 jest jasniejsza od MAPu, co? Mnie pasuje jasnoscia, ale nie tonacja i wlasciwosciami. Mnie MAP odpowiada kolorem i tonacja, moze moglby byc ciut jasniejszy (+to utlenianie...).
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 22:22   #3802
Monia19Ck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: podkłady o jasnych odcieniach matujące i długotrwałe

moze Pharmaceris Fluid matujacy 01. wg mnie matuje bardzo dobrze jest bardzo trwaly krycie doskonale i cena ok 35 zl bardzo korzystna a i jest beztłuszczowy. niekomedogenny. Ochrona przed UVA/UVB
Monia19Ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 00:51   #3803
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Nic nie oksyduje wydaje mi sie, ze to kwestia swiatla, ze nie wydaje sie taka jasna, zwlaszcza, ze ostatecznie jakis kolor mam. W sumie nigdy jeszcze nie widzialam na zywo nikogo jasniejszego ode mnie, ale trudno mi uwierzyc, ze moge byc TAK biala.
no i jestem naprawde malo tolerancyjna jesli chodzi o podklady, nie znosze jak mi sie cos odcina, nawet jesli wiekszosc populacji by nie zauwazyla.

Dzieki za mile slowa dziewczyny tez lubie sie w grzywce, ale juz czerwone wlosy po chyba 2 tygodniach zamienilam z powrotem na czern

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Illa 115 jest jasniejsza od MAPu, co? Mnie pasuje jasnoscia, ale nie tonacja i wlasciwosciami. Mnie MAP odpowiada kolorem i tonacja, moze moglby byc ciut jasniejszy (+to utlenianie...).
Tak, jest i mi zdaje się być deko chłodniejszy.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 13:22   #3804
redresss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 48
Dot.: podkłady o jasnych odcieniach matujące i długotrwałe

Cytat:
Napisane przez Monia19Ck Pokaż wiadomość
moze Pharmaceris Fluid matujacy 01. wg mnie matuje bardzo dobrze jest bardzo trwaly krycie doskonale i cena ok 35 zl bardzo korzystna a i jest beztłuszczowy. niekomedogenny. Ochrona przed UVA/UVB


Ja mam bardzo przetłuszczającą cerę i u mnie się nie sprawdził niestety...
redresss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 17:26   #3805
marjories
Raczkowanie
 
Avatar marjories
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 200
Dot.: podkłady o jasnych odcieniach matujące i długotrwałe

Podkład Toleriane z La Roche Posay nr 10 jest bardzo jasny i bardzo dobrze kryje, ale trzeba go przypudrować, bo matuje słabo

Poza tym polecam podkłady mineralne, wśród których jest mnóstwo bardzo, a nawet niesamowicie jasnych odcieni, np. z Everyday Minerals, Lily Lolo, Blusche, Earthnicity Minerals, Annabelle Minerals (to chyba polska marka)... niestety dostępne raczej tylko drogą internetową.
__________________

marjories jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 20:53   #3806
beautyinside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: podkłady o jasnych odcieniach matujące i długotrwałe

a może jakiś mus? U mnie się sprawdził z maxfactor.
beautyinside jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 23:05   #3807
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Help!
potrzebuje kupic podklad Siberia jest po wakacjach jasnawa, dzisiaj wymieszalam ja pol na pol z Armanim Lasting silk 4.5 i pasowala.
Nie wiem w co celowac, nie jestem przyzwyczajona do posiadania wyboru generalnie mysle, ze kolor na poziomie nawet LS 4.5 bedzie ok, bo moge rozjasniac bialym Face Atelier, chociaz wiadomo, jakbym tak mogla nie rozjasniac...
Nie chce NARSa, Illamasqua ani Armaniego, bo na to skazana jestem na okraglo.

Wymazialam dzisiaj reke jakims Lancome 005, ale nie pamietam co to byl za podklad. Teint idole? Teint miracle? W kazdym razie kolor byl raczej na dobrym poziomie, ale tonacja nie ta - potrzebuje czegos typowo neutralnego lub (niezbyt cieplo) zoltawego.
Any ideas?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 23:44   #3808
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Mam ten sam problem z lancome. Przyglądałam się im wszystkim, w końcu zmacałam jakiś 005 z bardzo małymi drobinkami. Był najjaśniejszy i kurcze nie pamiętam który to Pewnie to był ten z pipetką, którego nazwy nie pamiętam

Bobbi Brown? Skin jest najjaśniejszy, Long-Wear jest już ciemniejszy ale ma całkiem niezłe krycie, stick foundation też jest bardzo fajny
Może nowe YSL Fusion Ink? Jeśli mieszkasz w Londynie to pewnie możesz je obejrzeć, do mnie dopiero leci B10 ale tutaj wygląda całkiem ładnie jasno. YSL Forever ma też b10 ale nie mogę obmacać bo u nas tego odcienia nie ma. B20 wyglądało całkiem jasno jak na polskie Sephorowo/Douglasowe standardy.
Tom Ford Alabaster?

Może tutaj znajdziesz odpowiedź. Ew. wspomniany przeze mnie wcześniej jako korektor Kevyn Aucoin ale nie SX-01 a na przykład SX-02. To teoretycznie jest podkład z bardzo mocnym kryciem, na kremie powinien Ci się ładnie ślizgać i dawać mniejsze krycie.
Z ciemnawych EL Double Wear light 0.5? Givenchy ma jeszcze jasne odcienie choć uwaga na te świnkujące.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-08-27 o 00:07
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 23:57   #3809
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

LadyMadalena, dzieki :rose: chyba poszukam na KWC, co jest fajne (z naciskiem na obczajenie tego, co mi polecilas) i bede lazic po sklepie porownujac z Armanim

W ogole czuje sie jakbym zdradzala bladolice, bo tak mi sie spodobalo jak wygladam opalona, ze od wczoraj aktywnie poszukuje dobrego samoopalacza
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 09:16   #3810
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość

Wymazialam dzisiaj reke jakims Lancome 005, ale nie pamietam co to byl za podklad. Teint idole? Teint miracle? W kazdym razie kolor byl raczej na dobrym poziomie, ale tonacja nie ta - potrzebuje czegos typowo neutralnego lub (niezbyt cieplo) zoltawego.
Any ideas?
To musiał być Teint Idole 24 albo Teint Miracle klasyczny. 005 z pipetką jest ciemniejsze od tych dwóch.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.