Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-16, 21:12   #181
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

A więc tak:

Citronelool- skladnik olejków różanego oraz geranium
geraniol-składnik olejków różanego i palmarosa(drzewko różane)
citral- składnik olejków werbena, cytrynowego i pomarańczowego
limonen- typowy składnik olejku pomaranczowego (przepiękny zapach)
linalool- występuje jako skłądnik wielu kwiatów ma piękny delikatny kwiatowy zapach
farnesol- występuje w olejkach cytrynowym, cytronelowym, lemon grassowym, różanym

Teraz Agnieska znając w jakich olejkach wystęują poszczególne skłądniki możesz kupić po buteleczce i metodą prób i błędów spróbować zrobic mieszanki tak aby osiągnąc podobieństwo. Nie wiem jak pachnei olejek który Cię tak urzekł więc CI nei pomogę ale to że Cie urzekł to możliwe bo farnesol to feromon ''pozdrawiam

MArcin
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 21:22   #182
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Przykro mi, że Cię zawiodłam. Może jak poćwiczę, to Ci powiem. Już kiedyś pisałam, że olejek Hauschki nie jest łatwy do zrobienia. Miałam kilka kosmetyków Hauschki i pachniały dość podobnie.
aj tam, zawiodłaś "wyrosłaś" na forumowego lidera w olejkach, zawsze warto było zapytać, a nóż widelec

Cytat:
Napisane przez Zemin Pokaż wiadomość
A więc tak:

Citronelool- skladnik olejków różanego oraz geranium
geraniol-składnik olejków różanego i palmarosa(drzewko różane)
citral- składnik olejków werbena, cytrynowego i pomarańczowego
limonen- typowy składnik olejku pomaranczowego (przepiękny zapach)
linalool- występuje jako skłądnik wielu kwiatów ma piękny delikatny kwiatowy zapach
farnesol- występuje w olejkach cytrynowym, cytronelowym, lemon grassowym, różanym

Teraz Agnieska znając w jakich olejkach wystęują poszczególne skłądniki możesz kupić po buteleczce i metodą prób i błędów spróbować zrobic mieszanki tak aby osiągnąc podobieństwo. Nie wiem jak pachnei olejek który Cię tak urzekł więc CI nei pomogę ale to że Cie urzekł to możliwe bo farnesol to feromon ''pozdrawiam

MArcin
dzięki, spróbuję pokombinować jak będe mieć więcej czasu
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 21:23   #183
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Przykro mi, że Cię zawiodłam. Może jak poćwiczę, to Ci powiem. Już kiedyś pisałam, że olejek Hauschki nie jest łatwy do zrobienia. Miałam kilka kosmetyków Hauschki i pachniały dość podobnie.
Ten olejek nie jest możłiwy do zrobienia przez kogoskto nie ma dostępu do laboratorium....składniki tego olejku są syntetyzowane i wydzielane z poszczególnych olejków....jedynie co można zrobic to spróbować zrobić podobną mieszankęolejków w których dane skłądniki występują
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 21:25   #184
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Geraniol - wystepuje też w bergamocie, cynamonowym, cytrynowym, eukaliptusowym, geraniowym grejfrutowym, lawendowym, lemongrasowym, limetkowym, melisowym, rozmarynowym, szałwiowym, świerkowym, ylang, ti tree, drzewo różane, więc możliwości jest wiele (podaję za tabelą z ulotki Etja).
itd.
a tak poza tym drzewko rózane to palisander, nie palmaroza
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 21:26   #185
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
aj tam, zawiodłaś "wyrosłaś" na forumowego lidera w olejkach, zawsze warto było zapytać, a nóż widelec



dzięki, spróbuję pokombinować jak będe mieć więcej czasu
Aga, dzięki za uznanie, ale chyba na wyrost, jam tylko domorosły mieszacz. Właśnie dostałam paczkę z Avicenna i ide ukręcić 2 olejki.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 21:33   #186
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Geraniol - wystepuje też w bergamocie, cynamonowym, cytrynowym, eukaliptusowym, geraniowym grejfrutowym, lawendowym, lemongrasowym, limetkowym, melisowym, rozmarynowym, szałwiowym, świerkowym, ylang, ti tree, drzewo różane, więc możliwości jest wiele (podaję za tabelą z ulotki Etja).
itd.
a tak poza tym drzewko rózane to palisander, nie palmaroza
przepraszam ja popełniłem bład ponieważ drzewko rózane to nie palmaroza a tym bardziej nei PALISANDER tylko Rosewood
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 22:04   #187
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

wg słowniczka wizazowego drzewko rózane (rosewood) to palisander
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 22:18   #188
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Może wyrażę to publicznie - nie mam ochoty wchodzić w dywagacje z Zemin. Nie mam tez ochoty na niemiłe PW z jego strony, bo ja do nikgo takich nie wypisuję, tym bardziej naśmiewając się z kogoś i sugerując komuś, że jestem zadufana w sobie i niedouczona. No cóż, korona mi z głowy sama spadła, ale ja tylko mieszam olejki po domowemu, w Pollenie nie pracuję. Z mojej strony koniec sprawy - forum to dla mnie miłe miejsce i tak ma pozostać.
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, mam nadzieję, że wątek będzie się dalej rozrastał, a jesli moja niewiedza ma Wam zaszkodzić, to pewnie i zaprzestanę się udzielać.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 06:20   #189
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Ja również nie mam zamiaru polemizować. Ale skoro poruszyłaś temat na ogólnym robiać OT to powiem tak. Nie podoba CI się że na początku podważyłem Twoją wiarygodność i od początku potraktowałaś mnei jak intruza. A ja w najzwyklejszy sposób pzekazałem rzetelnie swoją wiedzę(ba nawet napisałem iz nie mam zamiaru Cię atakować) jadnak każdy Twój post jest ripostą na moje, a ja jestem tak jak Ty pełnoprawnym userem tego forum i mam prawo ,nawet jeśli jest to nie po czyjejś myśli wyrażać swoją opinię, w szczególności jeśli widzę , że ktośbezpodstawnie feruje wyroki. Pewnie jeszcze bardziej denerwujące jest to ,że jestem facetem i nowym użytkownikiem(cóżtaki żółtodziub i do tego facet mógłby wiedzieć na temat olejków)...zauważ jedna rzecz że nikt oprócz Ciebie nie negował moich wypowiedzi. Wiedziesz prym w tej dyskusji i tak jak napisalem na PW ,że nie wiem dlaczego podchodzisz do tego tematu tak ambicjonalnie. Napisałem również że z przyjemnością skorzystam z wiedzy i doświadczeń użytkowników i jeśli takową bedę posiadał to również się nią podzielę.
O pewnych sprawach technicznych piszę ponieważ nie zawsze są poruszane w wątkach o aromaterapii a ja mam do takich dostęp.
NIE JESTEM PRZEEDSTAWICIELEM POLLENY AROMA ani NIE OFERUJę TU żADNYCH SWOICH PRODUKTóW , NIE PROWADZę PRYWATY ITP. więc bardzo proszę o uszanowanie mojego prawa do wypowiedzi ( które są kulturalne i napisane w dobrej wierze).
Dla mnei aroamterapia to mówiąc po młodzieżowemu wielki fun, w domu mam masę mieszanek oeljków i uwielbiam podobnie jak Ty się tym bawiać. Ja używam olejków wysokiej klasy ponieważ przekonałem się ze sąpo prostu lepsze. Ale nie podaję nazw firm itp. bo nie jest to koneiczne. w domu mam posiadam coanjmniej 80 mieszanek i 150 czystych olejków. I bardzo chciałbym włączać siędo dyskusji na teamty związane z olejkami i aromaterapią.
Ja nie mam zamiaru psuć atmosfery na forum ale nie mam też ochoty na to abu ktoś kto podchodzi ambicjonalnie do tematu dyskredytował mnie szczególnie publicznie.

Jako, że widzęiż już pojawiają się posty "do administracji go itp" to powiem żę nie naisałem nic neigrzecznego do Smoka zresztą jakoś się nie obawiam nawet jełśi te maile trafiado administracji bo raczejSmok potraktował mnei w nich jak "gorszy gatunek"
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 06:23   #190
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Smoku - skoro wysyła tego rodzaju PW - do administracji go
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 06:27   #191
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
wg słowniczka wizazowego drzewko rózane (rosewood) to palisander
ok to uporządkujmy skoro poruszamy nazewnictwo zwyczajowe olejków

Palisander to odmiana drzewa , z którego otrzymuje sie olejek rózany znany w perfumerii i aromaterapii jako Bois de rose lub z angielskiego rosewood. teraz chyba wszystko jasne
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-17, 13:34   #192
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Mam obecnie mało oejków, ale może uda się coś ładnie pachnącego do lampy skomponować? Nie chcę więcej smrodu Paczuli.

Mam tylko te olejki (cały czas czekam na przesyłkę, więc lada dzień będzie tego więcej - listę podałam wcześniej tu):
- z drzewa różanego (Aniba rosaeodora)
- bergamotkę (Citrus aurantium ss. bergamia)
- pomarańczowy (Ctrus sinensis)
- lawendowy (Lavandula officinalis)
- drzewo sandałowe (Santalum album)
- paczula (Pogostemon patchouli)

Chciałabym coś odprężającego na wieczór, gdy już dzieci śpią (bo wiem, że nie powinny tego wąchać).

Gdy czytam o właściwościach olejków, to w każdym są jakieś właściwości odstresowujące, uspokajające, odprężające itp.


No i jeszcze coś do masażu na obolałe plecy. Odkąd chodzę na treningi bardzo bolą mnie mnie mięśnie i łapią mnie skurcze. Jakiego olejku mogę użyć do masażu?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 14:39   #193
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Masz fantastyczny zestaw olejków, ktore mogą służyć do stworzenia kilku kompozycji odprężających, relaksacyjnych, usopkajających.

Polącznie olejku pomarańczowego z drzewkiem różanym...wspanialy zapach np. 6kropli pomarańczowego, 1 kropla bergamotowego, 3 krople różanego

8 kropli pomarańczowego
2 krople z drzewa sandałowego

5 kropli bergamot
3 krople sandalowego
2 krople pomarańczowego

7 kropli bergamot
2 krople lawendowego
1 kropla pomaranczowego

tak naprawde możesz stworzyc sama kompozycje olejków, spróbuj to daje duze satysfakcji jeśli stworzysz olejek który będzei Ci sie podobał. Przejrzyj listę olejków na wizażu i zoabzc co z czym można łączyć. Mieszanki olejków są fantastyczne i wtedy mają dużo większą siłęponieważ siła olejków leży w synergii....
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 14:50   #194
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Dziękuję za rady. Na pewno skorzystam


Co do kompozycji, to znalazłam całe mnóstwo na wizażu i w necie, ale nieraz brakuje mi składników, a ja nie wiem co z czym można zastąpić. A póki co listy moich olejków nie będę powiększać, bo mnie mąż z domu wyrzuci
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 18:28   #195
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Zemin, jeśli naprawde traktujesz aromaterapię jako "fun" i jest to Twoja pasja, to myślę, że wszystkie chętnie skorzystamy z Twoich rad. Ale - aby było miło, powinienieś zakończyć osobiste wycieczki, np. w moja stronę. Ja puszczam to w niepamięć.

P.S. Fajne te Twoje mieszanki, ale nie mam sandału.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 19:33   #196
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
P.S. Fajne te Twoje mieszanki, ale nie mam sandału.
Smoku, gdzieś pisałam wcześniej w tym temacie: Avicenna ma sandał (oleum santalum album), za ok 18zł.
Zastanawiałam się, czy by go nie kupić.

Jak tam twój kadzidłowiec, używałaś już go?
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 19:33   #197
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Moniko ja naprawdęnie chę walczyć. PEACE and NO OFFENCE.
Pisałaś wczesniej że ni masz ksiażki "Aromaterapia dla każdego"....z checia sluze ta lektura.

P.S. teżjestem z Wrocławia
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 20:05   #198
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Bardzo fajny wątek. Lubię tu czytać wszystko. Wiele się przy Was uczę.
Moja lektura przed spaniem to ostatnio "Wielka księga ziół".
Witam Zemin`a
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 20:47   #199
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Smoku, gdzieś pisałam wcześniej w tym temacie: Avicenna ma sandał (oleum santalum album), za ok 18zł.
Zastanawiałam się, czy by go nie kupić.

Jak tam twój kadzidłowiec, używałaś już go?
Tak, niby jest, ale na formularzu zamówienia w Avicennie nie ma olejku sandałowego, można kupić np. w Esentii.

Na razie tylko kadzidło powąchałam.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-17, 20:48   #200
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Zemin Pokaż wiadomość
Moniko ja naprawdęnie chę walczyć. PEACE and NO OFFENCE.
Pisałaś wczesniej że ni masz ksiażki "Aromaterapia dla każdego"....z checia sluze ta lektura.

P.S. teżjestem z Wrocławia
To świetnie, bardzo chętnie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 20:49   #201
pfinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 30
GG do pfinka
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Witam! Mam pytanie: czy olejków można używać mając cerę problematyczną,tzn. raczej atopową, skłonną do zaczerwień i wrażliwą? Bardzo proszę o odpowiedż!
Jestem zafascynowana olejkami!
pfinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 21:42   #202
Zemin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 39
GG do Zemin
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez pfinka Pokaż wiadomość
Witam! Mam pytanie: czy olejków można używać mając cerę problematyczną,tzn. raczej atopową, skłonną do zaczerwień i wrażliwą? Bardzo proszę o odpowiedż!
Jestem zafascynowana olejkami!
Oj zdecydowanie tak. przy stanach zapalnych skóry , podrażnieniach , zaczerwienieniach olejki z szałwi muszkatałowej, rumianku rzymskiego lawendy, szałwi lekarskiej, geraniowy ,paczulowy. oraz jako dodatkowe oeljek cytrynowy, eukaliptusowy, ylang ylang , bergamot. Można je mieszać w różnych proporcjach z przewagą szałwi, lawendy i rumianku które działająkojąco na skórę , pozostałe olejki możęmy dodawać po 1-2 krople np:

szałwia 4 krople
lawenda 2 krople
rumianek 1 kropla
cytryna 2 krople
geranium 1 kropla

należy pamiętaćo tym że olejków ABSOLUTNIE NEI MOŻNA STOSOWAĆ BEZPOŚREDNIO NA SKÓRĘ można mocno poparzyć. Jako nośnika możęsz użyć olejku jojoba(mój ulubiony) ale również migdałowego np

olej bazowy jojoba
olejej z drzewka różanego
lavendy
geranium
rumianku rzymskiego

taka mieszanka będzie mieszanką reenerujacą i relaksującą.
Zemin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 21:54   #203
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Marcin, może mi pomożesz?

Podoba mi się przepis na olejek do starzejącej się skóry: geranium, drzewko różane, lawenda, róża, ale nie mam rózy, bo to za drogi olejek i co teraz?

Podobnie mam przepis na olejek do cery normalnej: kadzidło, lawenda, geranium, jasmin, ale nie mam jasminu, bo jest za drogi?

Co można wymyślic w takich sytuacjach?

Ja wczoraj testowałam taką mieszankę:

2 krople cytryny
2 grejfrut
1 rozmaryn
1 jałowiec
na 10 ml olejku - wyszedł cudowny, świezy zapach

Co do kadzidła - mocny, piekny zapach:
wzięlam 3 krople pomarańczy, 2 kadzidła i 1 geranium - na 10 ml oleju, ale pracuję nad tym, bo mnie drazni jednak geranium, jutro zrobię z drzewkiem różanym zamiast geranium.
Można też bergamota, cytryna, kadzidło.
Na mieszankę róża, neroli, kadzidło mnie nie stać.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 09:02   #204
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Ja tylko tak na marginesie tej dyskusji...
piszesz Zieminie o olejku z rumianku rzymskiego - ja chciałabym tylko zwrócić uwagę, że sporo osób na tym forum używało hydrolatu z rumianku rzymskiego i tenże mocno je uczulił.
Nie wiem czy dobrze dedukuję, ale jeśli hydrolat jest "odpadem" przy produkcji olejku eterycznego to taka skoncentrowana forma (nawet w postaci kilku kropel) nie zadziała równiez uczulająco?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:18   #205
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Ja zaraz zwariuję Aleście się rozpisali, a ja wciąż czekam na swoje olejki, bo w Avicennie "późno dostali potwierdzenie przelewu" (ściema ). Ale to będą skromne zasoby, bo tylko cztery (edit: pięć!)... Myślę jednak, że coś mi się uda z nich zrobić, chodzi mi głównie o taki odświeżająco-relaksujący olejek do masażu twarzy, póki co chcę to zrobić na bazie maceratu z kasztanowca, bo mam z mazideł i chcę zużyć, żeby się nie zepsuł. Zamówiłam sobie olejki z drzewa herbacianego, cytrynowy, mandarynkowy, cedrowy i paczuli - na temat tego ostatniego to ostanio tu wyczytałam, że straszny śmierdziel z niego No cóż, najwyżej pójdzie do toalety A reszta nadaje się do mieszania? Ten cedrowy zamówiłam jako "utrwalacz", a cytrynowy i mandarynkowy bo lubię cytrusowe aromaty. Drzewo herbaciane ze względu na właściwosci antyseptyczne.
Uważacie, że coś z tego będzie?
A drugie pytanie mam takie: czy mogę kropnąć nieco olejku np. do toniku kwasowego? W szczególnosci chodzi mi o tonik BHA, bo on śmierdzi (z powodu polysorbate ). Czy te olejki eteryczne można tylko dodawać do kremów i olejów?....
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:29   #206
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
W szczególnosci chodzi mi o tonik BHA, bo on śmierdzi (z powodu polysorbate ).
Erato, że tak wrzucę do offtopa - czy to jest taki słodko-kwaśny, nieprzyjemny zapaszek?... Bo właśnie chcę wyczaić, co w moim tak zajeżdża..
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 14:17   #207
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

A jaka mieszanka będzie najlepsza na masaż pleców (często mnie bolą od siedzenia przy biurku, przy komputerze.... )
Jako olej bazowy chciałabym wykorzystać olej z dzikiej róży, bądź oliwkę hippa
Narazie posiadam olejek z geranium i drzewka herbacianego, ale nie znalazłam zastosoania tych olejków przy mięśniobólach.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 14:36   #208
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Erato, że tak wrzucę do offtopa - czy to jest taki słodko-kwaśny, nieprzyjemny zapaszek?... Bo właśnie chcę wyczaić, co w moim tak zajeżdża..
qrcze, trudno jest opisać smrodek zapaszek oczywiscie jest nieprzyjemny, ale nie nazwałabym go słodko-kwaśnym... Taki raczej mdląco-zgniły Jeżeli uzywasz polysorbate, to nie pomylisz tego zapachu z niczym innym - po prostu powąchaj sam polysorbate. Ja mam tonik bezalkoholowy, rozpuszczam w glikolu propylenowym oraz polysorbate - glikol jest właściwie bezzapachowy, kwas też, więc w moim śmierdzi polysorbate A, no i kwas mlekowy tez troszkę zajeżdża - jeżeli robisz np. na alkoholu z kwasemmlekowym, to stawiałbym na to, że u Ciebie śmierdzi mlekowy Tonik z kwasem migdałowym nie ma żadnego zapachu, ale on nie wymaga żadnych rozpuszczalników, tylko woda, kwas i kwas hialurunowy
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 15:27   #209
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
qrcze, trudno jest opisać smrodek zapaszek oczywiscie jest nieprzyjemny, ale nie nazwałabym go słodko-kwaśnym... Taki raczej mdląco-zgniły Jeżeli uzywasz polysorbate, to nie pomylisz tego zapachu z niczym innym - po prostu powąchaj sam polysorbate. Ja mam tonik bezalkoholowy, rozpuszczam w glikolu propylenowym oraz polysorbate - glikol jest właściwie bezzapachowy, kwas też, więc w moim śmierdzi polysorbate A, no i kwas mlekowy tez troszkę zajeżdża - jeżeli robisz np. na alkoholu z kwasemmlekowym, to stawiałbym na to, że u Ciebie śmierdzi mlekowy Tonik z kwasem migdałowym nie ma żadnego zapachu, ale on nie wymaga żadnych rozpuszczalników, tylko woda, kwas i kwas hialurunowy
Kwas mlekowy pachnie mocno "nie tego"

wlałam go do szamponu o zapachu płatków róży i teraz mam szampon o zapachu skiśniętych płatków róży ....

ja w formulacjach smrodliwce zabijam wyciągiem z rozmarynu - kropla wystarczy i tylko zielskiem "jedzie"
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 19:12   #210
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
A jaka mieszanka będzie najlepsza na masaż pleców (często mnie bolą od siedzenia przy biurku, przy komputerze.... )
Jako olej bazowy chciałabym wykorzystać olej z dzikiej róży, bądź oliwkę hippa
Narazie posiadam olejek z geranium i drzewka herbacianego, ale nie znalazłam zastosoania tych olejków przy mięśniobólach.
Przepisy na plecy podawałam na poprzedniej stronie. Z geranium i drzewa herbacianego nie stworzysz fajnej kompozycji.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.