Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-03, 13:56   #391
krajewska77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witam
mnie niestety tez dotyczy problem z przebarwieniami na twarzy , tylko ze u mnie kosmetyczka calkowicie spierdzielila zabieg mikrodermabrazji od dwoch lat staram sie z tego wyleczyc .....najpierw laser a teraz chirurg sie tym zajmuje wiec kazdego zainteresowane ostrzege przed tym "super salonem" w wawie ....i tak bardzo wazne na kazde plamy krem z wysoka ochrona uv
krajewska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 14:38   #392
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy przeszło Wam przez myśl, że jest jakiś powód, dla którego hydrochinon jest praktycznie zakazany w USA a w Unii Europejskiej sklasyfikowano go jako środek mutagenny i kancerogenny? Czy wiecie, że stosowanie go w dawce powyżej 1% to narażenie się na powstanie NIEODWRACALNYCH zmian w stanie zdrowia? (podaję za the International Agency for Research on Cancer)
Czy wiecie o tym, że stosowanie go w stężniu wyższym niż 2% powoduje trawałe przebarwienia zdowej skóry? Pomijam już fakt tego, że prawdopodobnie jest rakotwórczy i powoduje kataraktę, bo jak ktoś jest bardzo zdesperowany to może o długofalowych skutkach utraty zdrowia nie myśleć, ale powoduje też atopowe zapalenie skóry, prosaki, zgrupienie skóry, ochronozę (pigmentacja tkanki łącznej) i właśnie plamy pigmentacyjne, czyli to z czym tak wytrwale walczymy. Pamiętajcie proszę o tym, że w krajach, w których jeszcze nie zakazano sprzedaży środków z hydrochinionem sprzedawane są tylko preparaty 2% i absolutnie nie zaleca się dłuższego ich stosowania niż 6 mies. właśnie ze względu na ryzyko pigmentacji zdrowych tkanek.
Sorry, że to piszę, ale włosy dęba stają jak czytam o pomysły co to niektórych żeby "ukręcić sobie coś z hyrochinonem" oraz o poszukiwaniach kremów z jak najwyższą zawartością tego składnika.
I żeby nie było: sama mam problem z przebarwieniami. Stosuje filtry i kremy z bezpieczną pochodną hydrochinonu, czyli arbutyną, obecną np. w świetnym kremie Unitone 4 Isis Pharma (nawiasem mówiąc arbutyna to według dermatologów najsilniejsza i najskuteczniejsza substancja wybielająca, zaraz po hydrochinonie, ale pozbawiona jego niebezpecznych właściwości). na prawdę bardzo ten krem polecam.
Też o tym czytałam i osobiście nie użyłabym kremu z tym składnikiem. Możesz podać linka, który Unitone 4 konkretnie stosujesz ? Bo jest kilka rodzajów. jak długo go stosujesz i po jakim czasie są efekty ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 16:33   #393
filipiinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Wiem, że wszelkie kremy z wysoką zawartościąprocentową wszelkich kwasów są szkodliwe w jakimś stopniu, ale jesli ktos jest w ogromnej desperacjii, jeśli walczy sie z przebarwieniami od paru lat i nie ma żadnej poprawy, to sięga się wówczas po drastyczne sposoby..niestety z negatywnym skutkiem ubocznym zapewne.
filipiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 18:38   #394
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

witam , najlepszy na przebarwienia jest zabieg cosmelan , polecam wszystkim , ktorym nie pomagaja kremy wybielajace i na przebarwienia dostepne na rynku , szkoda kasy na nie ...pozdrawiam
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:02   #395
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
witam , najlepszy na przebarwienia jest zabieg cosmelan , polecam wszystkim , ktorym nie pomagaja kremy wybielajace i na przebarwienia dostepne na rynku , szkoda kasy na nie ...pozdrawiam
A ten cosmelan nie ma żadnych przeciwskazań, skutków ubocznych ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 20:02   #396
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Mariola13
A ten cosmelan nie ma żadnych przeciwskazań, skutków ubocznych ?



wszystko o cosmelanie na forum: zabieg cosmelan -pamietnik
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 21:06   #397
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

To ja chciałam kręcić coś z hydro i szukam jak najwyższego stężenia.. Po prostu desperacja..nie pomaga arbutyna ani kwas kojowy. Hydrochinon to dla mnie ostatnia deska ratunku
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 18:21   #398
Volare75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zielona góra
Wiadomości: 12
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witam wszystkie kobiałki
Doczytałam się tutaj o maści PIGMANORM na przebarwienia i dlatego się zalogowałam powiedzcie mi gdzie ja to cudo mogę kupić i ile kosztuje?? z góry bardzo dziękuje ...
Volare75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 01:13   #399
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Volare75 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie kobiałki
Doczytałam się tutaj o maści PIGMANORM na przebarwienia i dlatego się zalogowałam powiedzcie mi gdzie ja to cudo mogę kupić i ile kosztuje?? z góry bardzo dziękuje ...
Tylko w Szwajcarii i w Niemczech .Tylko na recepte ( może być polska), po wcześniejszym zamówieniu w aptece . Koszt ok 20 euro , za 15 g. Jest bardzo wydajny , bo to żel.
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 07:36   #400
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

A mozna go (ten pigmanorm) kupić w aptece internetowej?? Bardzo bym prosiła o jakieś szczegóły
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 15:44   #401
cicham37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 41
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witam, też mam problem z przebarwieniami od okresu dojrzewania. Mam ciemne plamy na brodzie, karku, pod biustem i pod pachami. Zawsze są bardziej widoczne przed miesiączką. Byłam u kilku dermatologów, ale oni sami nie wiedzieli co to jest, przypisywali różne specyfiki, ale nic nie pomagało, żadne maści, kremy, żele do kąpieli. Jeśli już był jakiś efekt, to bardzo krótkotrwały. Miałam też robione badania tarczycy - wszystko w porządku. W lato używam filtrów 50+.
Planuje jakąś kurację na jesieni. Czytałam o kremie Drula Super Forte (z arbutyną), używałyście go? Pomaga?
cicham37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 15:46   #402
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witam , na przebarwienia zabieg cosmelan polecam , zdane tam kremy , one nie dzialaja ....
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 15:52   #403
cicham37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 41
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Hm, tylko z tego co widzę to ten zabieg jest okropnie drogi - około 2000 zł. A czy efekty są trwałe? Czy po jakimś czasie plamy znów się pojawiają?
cicham37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 16:21   #404
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

cicham37
Hm, tylko z tego co widzę to ten zabieg jest okropnie drogi - około 2000 zł. A czy efekty są trwałe? Czy po jakimś czasie plamy znów się pojawiają?

zgadza sie , cena jest taka a nie inna niestety ale wszystkie zabiegi z medycyny estetycznej nie sa tanie ...oczywiscie lekarz Ci powie ,ze plamy nie wroca ale fakty sa takie :

efekt jest - plamy po zabiegu znikaja calkowicie , natomiast nie ma 100% gwarancji ,ze nie powroca ...dopoki stosuje sie kuracje i chroni twarz filtrem 50+ nie pojawiaja sie powtornie raczej , natomiast po odstawiniu kremu cosmelan2 to i owszem moga wrocic i w moim przypadku tak sie stalo
dlatego zabieg powtarzalam po roku raz jeszcze i teraz nie odstawie kremu cosmelan 2 ze strachu ,ze znow plamiska sie pojawia ....
jak ktos ma sklonnosc do przebarwiem musi uwazac - zero opalania , krem z filtrem 50+ codziennie i chowac sie przed slonkiem ...
ale powiem Ci , jak sie czlowiek tych plam pozbedzie to jest radosc
jestem dwa miesiace po zabiegu - palmek brak i mam nadzieje ,ze tym razem juz tak zostanie .....
pozatym cosmelan dziala rowniez odmladzajaco takze tak naprawde jest wart swojej ceny ...
jak sobie policzylam te wszystkie zabiegi dermabrazji , kwasy i kremy na ktore kase wydalam to stwierdzilam ,ze cosmelan mnie taniej wychodzi ...
oczywiscie zabieg ten ma i swoje minusy bo wciaz sie skora na twarzy luszczy i czerwieni ale cos za cos ....

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2009-06-05 o 16:26
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:02   #405
cicham37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 41
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Dziękuję za odpowiedź . Tyle że ten zabieg robi się chyba tylko na twarzy, tak? A ja na twarzy mam tylko pod brodą, reszta na szyi, pachach, pod biustem. Także najpierw wolałabym krem wypróbować, również ze względów finansowych. I myślałam właśnie o kremie Drula. Eh, jakiś czas temu męczyłam się z brodawkami, zeszły mi, to teraz mnie na nowo dołują te plamy. Co jak co, ale takie skórne choroby to jest na prawdę trudna sprawa...
cicham37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:21   #406
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

na twarzy dziala najskuteczniej , fakt ....
zycze powodzenia w pozbyciu sie plamisk
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 20:46   #407
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Nie mam tyle kasy na cosmelan poudzielałam się w wątkach o tym pigmanormie, może jakoś uda mi się zdobyć
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 21:06   #408
cicham37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 41
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Najgorsze jest to, że mam te plamy tyle lat, że nie wyobrażam już sobie jak może być cudownie bez nich, eeh. Naprawdę zazdroszczę dziewczynom, które nie mają takich problemów. Wiem, że to błahostka, w porównaniu z kłopotami jakie mają inni, ale to jest naprawdę dobijające. No nic, będzie trzeba na jesieni złapać byka za rogi i walczyć . A teraz pozostaje filtr 50+.
cicham37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 21:08   #409
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Nie mam tyle kasy na cosmelan poudzielałam się w wątkach o tym pigmanormie, może jakoś uda mi się zdobyć
Gosia nie płacz , cosmelan musiałabyś używać do końca życia , to chore . Nie słyszałam , żeby ktoś kupił pigmanorm przez net .
Jak nie masz możliwości wyjechać , to szukaj na wizażu dziewczyn , które mieszkają w Niemczech , czy Szwajcarii , na pewno by ci ktoś pomógł , kupił i przysłał. Tylko tretinoina uwrażliwia na słońce , lato to nie jest dobry czas na jej stosowanie
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 08:35   #410
domikav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witam.
Czy tendencja do powstawania przebarwień jest dziedziczna? Moja mama ma plamy na rękach i na twarzy. Nie miała ich od zawsze. Zaczęły się pojawiać jak skończyła 30 lat. Co prawda bardzo dużo opalała się w młodości. Boję się, że też mnie może to spotkać....
domikav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 19:45   #411
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Pomocy

Mam dylemat, moim problemem są przebarwienia i zastanawiam się co byłby lepsze pilling kawitacyjny ( i powtórzenie go 2-3 razy ) Czy zainwestować, nie bawić się w pilling i zrobić mikrodermabrazję. Generalnie wiem, że cudów nie ma i liczę się z tym że leczenie blizn potrądzikowych, a raczej ich usuwanie, trochę trwa. Osobiście walczę z nimi już dobrych kilka lat. Używam od stycznia tego roku Acnederm'u i szczerze mówiąc nie widzę popraw. Cały czas smaruję się filtrami i już zaczyna mnie to denenerwować, chciałabym się w końcu opalić, a wiem, że nie mogę. Chociaż trochę ... co rok jeżdżę do ciepłych krajów i nie mogę 'korzystać' ze słońca - opalić twarzy. Generalnie pozbyłam się już dobry czas temu 'trądzika młodzieńczego' ale ehhh te blizny. Z jednej strony może lepiej byłoby zadziałać 'stopniowo' na moją twarz, a z drugiej wiem, że pod koniec miesiąca wyjeżdżam. Może lepiej zrobić mikroderm. teraz i odczekać te 20 pare dni ?? Kochane, proszę, poradźcie Ci. Jestem w przysłowiowej 'kropce'. Nie chcę czekać z tymi zabiegami ponieważ zwlekałam już bardzo dlugo. Teraz nadarzyła mi się okazja i gotówka. Muszę to wykorzystać tym bardziej, że ostatnio ( tu się pochwalę ) 'wzięłam się za siebie'. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ wizytę mam umówioną na koniec tygodnia więc jutro ewentualnie mogłabym z peelingu zmienić i zapisać się a coś innego. Dodam jeszcze, że moja cera jest raczej wrażliwa i skłonna do alergi.
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 12:27   #412
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Mam dylemat, moim problemem są przebarwienia i zastanawiam się co byłby lepsze pilling kawitacyjny ( i powtórzenie go 2-3 razy ) Czy zainwestować, nie bawić się w pilling i zrobić mikrodermabrazję. Generalnie wiem, że cudów nie ma i liczę się z tym że leczenie blizn potrądzikowych, a raczej ich usuwanie, trochę trwa. Osobiście walczę z nimi już dobrych kilka lat. Używam od stycznia tego roku Acnederm'u i szczerze mówiąc nie widzę popraw. Cały czas smaruję się filtrami i już zaczyna mnie to denenerwować, chciałabym się w końcu opalić, a wiem, że nie mogę. Chociaż trochę ... co rok jeżdżę do ciepłych krajów i nie mogę 'korzystać' ze słońca - opalić twarzy. Generalnie pozbyłam się już dobry czas temu 'trądzika młodzieńczego' ale ehhh te blizny. Z jednej strony może lepiej byłoby zadziałać 'stopniowo' na moją twarz, a z drugiej wiem, że pod koniec miesiąca wyjeżdżam. Może lepiej zrobić mikroderm. teraz i odczekać te 20 pare dni ?? Kochane, proszę, poradźcie Ci. Jestem w przysłowiowej 'kropce'. Nie chcę czekać z tymi zabiegami ponieważ zwlekałam już bardzo dlugo. Teraz nadarzyła mi się okazja i gotówka. Muszę to wykorzystać tym bardziej, że ostatnio ( tu się pochwalę ) 'wzięłam się za siebie'. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ wizytę mam umówioną na koniec tygodnia więc jutro ewentualnie mogłabym z peelingu zmienić i zapisać się a coś innego. Dodam jeszcze, że moja cera jest raczej wrażliwa i skłonna do alergi.
Kawitacyjny Ci nie pomoże On raczej oczyszczający i to nie przy jakiś dużych problemach.
A mikro to kwestia raczej kilku zabiegów niż jednego. Najlepiej jakbyś miała czas i pieniądze na serię zabiegów co 7-10 dni.
Możesz też spróbować kwasów, czy w gabinecie czy też domowych peelingów kwasowych - opcja dość tania Tylko raczej nie latem.

Jak masz teraz wybór kawitacyjny a mikro rób mikro.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 15:41   #413
Lekko plamiasta
Raczkowanie
 
Avatar Lekko plamiasta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 100
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy przeszło Wam przez myśl, że jest jakiś powód, dla którego hydrochinon jest praktycznie zakazany w USA a w Unii Europejskiej sklasyfikowano go jako środek mutagenny i kancerogenny? Czy wiecie, że stosowanie go w dawce powyżej 1% to narażenie się na powstanie NIEODWRACALNYCH zmian w stanie zdrowia? (podaję za the International Agency for Research on Cancer)
Czy wiecie o tym, że stosowanie go w stężniu wyższym niż 2% powoduje trawałe przebarwienia zdowej skóry? Pomijam już fakt tego, że prawdopodobnie jest rakotwórczy i powoduje kataraktę, bo jak ktoś jest bardzo zdesperowany to może o długofalowych skutkach utraty zdrowia nie myśleć, ale powoduje też atopowe zapalenie skóry, prosaki, zgrupienie skóry, ochronozę (pigmentacja tkanki łącznej) i właśnie plamy pigmentacyjne, czyli to z czym tak wytrwale walczymy. Pamiętajcie proszę o tym, że w krajach, w których jeszcze nie zakazano sprzedaży środków z hydrochinionem sprzedawane są tylko preparaty 2% i absolutnie nie zaleca się dłuższego ich stosowania niż 6 mies. właśnie ze względu na ryzyko pigmentacji zdrowych tkanek.
Sorry, że to piszę, ale włosy dęba stają jak czytam o pomysły co to niektórych żeby "ukręcić sobie coś z hyrochinonem" oraz o poszukiwaniach kremów z jak najwyższą zawartością tego składnika.
I żeby nie było: sama mam problem z przebarwieniami. Stosuje filtry i kremy z bezpieczną pochodną hydrochinonu, czyli arbutyną, obecną np. w świetnym kremie Unitone 4 Isis Pharma (nawiasem mówiąc arbutyna to według dermatologów najsilniejsza i najskuteczniejsza substancja wybielająca, zaraz po hydrochinonie, ale pozbawiona jego niebezpecznych właściwości). na prawdę bardzo ten krem polecam.
hej
jestem posiadaczką od kilkunastu lat przebarwień (przerobiłam wszystko), więc jestem zdesperowana i prawie byłam na kupnie żelu pigmanorm, ale zobaczyłam Twoją wypowiedź, która baaaardzo mnie zaniepokoiła oczywiście zaczęłam dalej drążyc temat i znalazłam takie naukowe wypowiedzi, które troche przeczą twojej opini. Bardzo Cie prosze przeczytaj i skomentuj. Naprawdę jestem w kropce była to moja ostatnia nadzieja, a tu takie rzeczy paskudne
Skąd masz informacje o skutkach ubocznych hydrochinonu??? (atopowe zapalenie skóry, prosaki, zgrupienie skóry, ochronozę, plamy pigmentacyjne) to akurat fatalne powikłania

http://www.rozanski.cal.pl/?p=49
http://www.rozanski.cal.pl/?p=405
Lekko plamiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 17:44   #414
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Kawitacyjny Ci nie pomoże On raczej oczyszczający i to nie przy jakiś dużych problemach.
A mikro to kwestia raczej kilku zabiegów niż jednego. Najlepiej jakbyś miała czas i pieniądze na serię zabiegów co 7-10 dni.
Możesz też spróbować kwasów, czy w gabinecie czy też domowych peelingów kwasowych - opcja dość tania Tylko raczej nie latem.

Jak masz teraz wybór kawitacyjny a mikro rób mikro.
Dziękuję ślicznie za odpowiedź, czekam na kolejne . Jaka przerwa musi być między mikro a ewentualnym opalaniem?
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 19:57   #415
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Dziewczyny nie dajmy sie zwariować..Pigmanorm jest z apteki,uzywany nie z przesada(do 3 mcy)nie zaszkodzi bardziej nizeli dym papierosowy,chemia która nas szpikuja w zywności...Nie ma lepszego srodka(poza cosmelanem)szkoda kasy na te wszystkie inne zabiegi! Moim zdaniem Polska jest zacofana jeszcze pod wieloma względami..Inne kraje maja kremy z hydrochinonem w 2 lub 4% skladzie..i sa to środki na receptę!!! tak jak pigma...Popatrzcie ..hm..z innej beczkiLakier Elnett..trafil do polski teraz po 50 latach!!!uzywania go przez wizazystów,gwiazdy tv i tym podobne..No cóz...Wracajac do pigmanormu..mnie pomógł..Mam zamiar do niego wrócic jesienia!! wlewam ciut otuchy do serc plamiastych..a nie wiedzacych czego sie złapac by defekt minął..walka nierówna,długa..ale efekty widać..Filtry w dzien i mozna sie usmiechnąć
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 20:18   #416
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za odpowiedź, czekam na kolejne . Jaka przerwa musi być między mikro a ewentualnym opalaniem?
Filtr będzie ?
Opalanie w sensie ostre plażowanie?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 02:43   #417
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Filtr będzie ?
Opalanie w sensie ostre plażowanie?
Filtry są cały czas - wiosna , lato, jesień, zima
Na czas wyjazdu filtr na twarz 30 ( na pieprzyki mam 50 ), w drugim tygodniu chciałam slabszy... chciałabym lekką opaleniznę Bardziej mi zależy żeby trochę się wygrzać i wyglądać zdrowiej niż spiec się do czerwoności. Z natury jestem szatynką o brązowych oczach i ciemniejszej skórze więc opalenizna bierze mnie raczej szybko. Liczę się z tym, że szaleć nie mogę ale jednak w końcu przydaloby się opalić.

" On raczej oczyszczający i to nie przy jakiś dużych problemach." - moje przebarwienia nie są specjalnie ciemne tylko jest ich w sumie dużo ( najbardziej na prawym policzku) reszta- cacy ewentualne pojedyncze, wszystkie naprawdę małe.


btw. Jeszcze się pożalę, że dzisiaj ( a raczej wczoraj -pon) z nowu dopadła mnie alergia, albo jakies uczulenie, i spuchły mi oczy. Mam nadzieję, że podrażniona skóra wokół oczu nie sprawi, że będę musiała odwołać wizytę.
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 15:11   #418
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

mam takie pytanie
Czy moge na acne derm dac krem bambino, słyszałam ze jest dobry i chroni przed słonkiem, nie zapcha mnie?

prosze o odpowiedź
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 17:58   #419
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Przebarwienia po rankach na nogach

Jak dziecko często zadrapywałam się w nogi (chodząc po drzewach, na rowerze, potykają się itd.), a następnie (miałam takie hobby ) zdrapywałam strupki. Od tego czasu minęło już jakieś 7-8 lat, mimo to blizny (takie ciemne, płaskie- przebarwienia) od tego czasu nie zeszły ani trochę. Chciałabym się ich pozbyć, bo bardzo szpecą nogi. Znacie jakąś dobrą maść, krem, żel?
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 10:05   #420
wokaliza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Przebarwienia po rankach na nogach

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Jak dziecko często zadrapywałam się w nogi (chodząc po drzewach, na rowerze, potykają się itd.), a następnie (miałam takie hobby ) zdrapywałam strupki. Od tego czasu minęło już jakieś 7-8 lat, mimo to blizny (takie ciemne, płaskie- przebarwienia) od tego czasu nie zeszły ani trochę. Chciałabym się ich pozbyć, bo bardzo szpecą nogi. Znacie jakąś dobrą maść, krem, żel?
Powinnaś spróbować peelingu, myślę że to powinno pomóc. Regularny peeling ściera naskórek tym samym może zmniejszyć blizny i wygładzić skórę.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-06-30 o 14:09 Powód: Dodanie cytatu
wokaliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 18:41:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.