Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-03, 12:23   #3991
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
Nie widać podkrążeń.
ale do rzeczy. zdjęcia przekłamują, więc pośpiesz proszę z pomocą:
- jak wspomniałam, zdjęcia mają tendencję do fałszowania, ale Twoje oczy dla mnie nie są granatowe, ale niebieskie - i to nie ciemne.
- piegi - ciepłe, brązowawo-złotawe, czy brązowo-szare, takie 'bure', bez złota
- cera - nie chodzi o jej skłonności ale odcień. i tu zdjęcia mówią swoje, ale pokuszę się o Twoją osobistą ocenę - ciepła, chłodna? (czyli podkłady z domieszką żółci, ciepłego beżu, czy różu) oraz kolor rumieńców - chłodny róż, czy czerwień?
- włosy - brąz, ale jaki? zdjęcie mówi, że raczej chłodny, ale zdjęciom mniej ufam czasem, niż ocenie 'na żywo', więc: chłodny, z popielatym połyskiem? czy ciepły, złotawy?
- kolory jakie nosisz - sądzę, że mniej więcej wiesz, w jakich twarz wydaje się ożywiona, a w jakich 'ginie', hm? tyle co widzę po zdjęciu, to w czarnej koszulce nie wydajesz się zbyt szczęśliwa, więc to raczej nie Twój kolor. Ale mimo wszystko proszę, odp. na pytanka.
Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź

Jeżeli chodzi o oczy - wszyscy w mojej rodzinie mają oczy niebieskie, jedni bladoniebieskie, inni błękitne a ja mam najciemniejsze ze wszystkich, dlatego pokusiłam się o stwierdzenie, że granatowe. Na pewno ciemny niebieski, załączam zbliżenia mojej twarzy, mam nadzieję, że teraz lepiej widać, o co mi chodziło z tym granatem

Cera - wydaje mi się, że chłodna, ale kompletnie się na tym nie znam... Rumieńce - moja cera i skóra w sytuacjach stresowych reaguje w dziwny sposób, mianowicie robią mi się różowe/ciemnoróżowe plamy na szyi i dekolcie, czasem ramionach, o twarzy nie wspominając.

Piegi - raczej złotawe, aczkolwiek mam ich mało

Włosy - czasem mienią się na złoto czy miedziano, a czasem są smutne, nijakie, więc naprawdę nie wiem, co mam Ci odpowiedzieć...

Kolory - ja preferuję ciemne, ale mój TŻ "krzyczy" na mnie, żebym kupowała sobie ubrania w żywszych kolorach. Podobno dobrze mi w czerwonym i zielonym...

Chyba tyle wiem na ten temat. Nie mam pojęcia, w czym mi dobrze, czego unikać, jakich kolorów się wystrzegać a w jakie zainwestować. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1140976.jpg (49,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1150171.jpg (52,1 KB, 45 załadowań)
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 22:03   #3992
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Muszę przyznać, że stanowisz dla mnie mały kłopot. No, ale na trudniejszych przypadkach lepiej się uczyć. Co myślę: pierwsze zdjęcia mówiły - wyraźne lato, nieco mocniejsze, ale nadal lato. Cera wydaje się z domieszką różu, rumieńce piszesz, że różowe.... piegi nazwałaś złotymi, ale tu można się omsknąć. Idziemy dalej. Włosy na pierwszych zdjęciach mówiły: chłodny typ, połysk miał w sobie odcienie popielu. Na kolejnych zdjęciach zamarudziły mi na nim cieplejsze refleksy, ale myślę, że i słońce , i lampa robią swoje. Oczy masz piękne. czysty kolor, a białko ma w sobie nieco szarości. Usta naturalnie jasne blade różowe... myślę sobie, czy nie jesteś właśnie konkretniejszym wydaniem lata - czyli nie takim 'wypranym' . Szarości, pudrowe róże, ale i zieleń - tylko że butelkowa, zieleń morska.... nie czarny, nie brąz, szczerze myślę nad czerwonym - przyznaję, że na zdjęciach nie widzę Cię w nim, ale może jakiś łagodniejszy odcień by pasował.... do żółci i pomarańczowego zaś nie pasujesz mi, bo zagłuszyłyby Twój urok. Chociaż wyrazistość jaka Cię cechuje dopuściłaby mały ukłon w stronę jesieni....
Co powiesz na delikatną, pudrową różową szminkę? chociaż bardziej zdecydowana uroda pozwala Ci na mocniejsze kolory.
Przyznaję, że muszę się na Ciebie napatrzeć, bo w żadnym wypadku nie jesteś oczywista - ale to akurat komplement
jak doznam olśnienia, to wejdę ponownie.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 22:26   #3993
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję za odpowiedź poszukam jeszcze różnych zdjęć, w różnych ubraniach i kolorach, może coś Ci to jeszcze podpowie i mam różne szminki i błyszczyki, to w nich w świetle dziennym też zrobię zdjęcia i tu wrzucę

Czyli coś pomiędzy latem a jesienią? Kurczę, a myślałam, że określenie mnie będzie prostsze
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 11:38   #3994
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Malwina: rzeczywiście ciężki żeś przypadek Ja myślę, że jesteś latem (masz chłodny - różowy odcień skóry oraz brak żółtych plamek na tęczówce typowy dla ciepłych pór. Jednocześnie ten kontrast pomiedzy tęczówką a białkiem oka skłania mnie ku zimie. Ale czern ci nie pasuje raczej więc odpada. Widzę, też że kolory ciepłe (jak pomarancz chustki) gryzą się z odcieniem skóry. Jesteś więc porą zimną, prawdopodobnie latem.
I wszystko byłoby pięknie gdyby nie kolor włosów, który jest typowy dla cieplych pór roku oraz to, że całkiem pasuje do koloru twojej skóry ta łososiowa szminka.
Szkoda, że nie masz jakichś zdjęć w świetle naturalnym ze słońcem. W takie szare dni + czarne ubrania skóra spokojnie może wyjść na zdjęciu na szarą chociaż w rzeczywistości możę być ciepła. Spójrz na nadgarstki: żyły mają kolor niebieski czy zielony?

EDit. Jako, że ciężko cię rozszyfrować pokusiłam się z ciekawości o zabawę z kolorami. Oto efekty:
CHYBA JEDNAK JESTES JESIENIA na co wskazywałyby twoje włosy. Ale to nie jest na 100%. Sama musisz poeksperymentować z ubraniami w różnych kolorach i zobaczysz dla ktorej pory ci bardziej pasują. Chociaż widząc po kolorze apaszek, ciągnię cie intuicyjnie w tę stronę jesienną Tylko gdyby były odrobinę ciemniejsze

P.S jak chcesz aby skasować foto - pisz!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m.jpg (141,3 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg M2.jpg (22,9 KB, 55 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-05 o 12:11
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 13:47   #3995
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Koralyn moje żyły na nadgarstkach mają kolor zielony.

Poszperałam trochę i ciężko jest mi znaleźć zdjęcie, na którym jestem sama w słoneczny dzień;/

Znalazłam znowu takie w różnych kolorach, może coś to pomoże Bo już sama skołowana jestem, tu lato, ale włosy raczej jesień, znowu oczy raczej zima. ..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0328.jpg (27,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09811.jpg (35,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0807.jpg (52,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1120877.jpg (48,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1120970.jpg (49,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1140036.jpg (52,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1140071.jpg (42,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1140351.jpg (85,1 KB, 25 załadowań)
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 14:34   #3996
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

No to teraz już lepiej widać. Jak dla mnie jesteś na 100% jesień Czyli pierwsze zdjęcia okłamały kolor skóry, bo jeśli masz zielone żyły tzn., że masz ciepły odcień.
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-05 o 15:11
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-05, 14:50   #3997
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
No to teraz już lepiej widać. Jak dla mnie jesteś 100% jesień Czyli pierwsze zdjęcia okłamały kolor skóry, bo jeśli masz zielone żyły tzn., że masz ciepły odcień.
Czyli 100% jesień, bez żadnych domieszek? bo coś czytała o tych odmianach.

Martencja24, Koralyn - Dziękuję dziewczyny za poświęcenie uwagi mojej osobie, jestem Wam naprawdę wdzięczna

PS a myślicie, że powinnam pofarbować włosy, czy zostać przy naturalnym kolorze?
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015

Edytowane przez Malwina_89
Czas edycji: 2011-04-05 o 15:09
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 15:10   #3998
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Malwina_89 Pokaż wiadomość
Czyli 100% jesień, bez żadnych domieszek? bo coś czytała o tych odmianach.

Martencja24, Koralyn - Dziękuję dziewczyny za poświęcenie uwagi mojej osobie, jestem Wam naprawdę wdzięczna
Takich szczegółów już się nie podejmę na podstawie zdjęć. Są trzy podtypy jesieni. Moze jestes jesienia w kierunku lata (Soft Autumn) a moze w kierunku zimy (Strong Autumn). Obstawiam raczej w kierunku zimy (przez te oczy). Pozdrawiam i pamietaj, że aby uzyskac "efekt" trzeba wziąć pod uwage najmniejsze detale od makijazu po bizuterie i cale ubranie - aby bylo w kolorostyce dla danej pory roku

P.S twój kolor włosów zawsze powinien zawierac odcienie czerwieni i złota i nigdy samego złota.
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1302001537
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-05 o 15:22
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 18:30   #3999
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Nie zmieniaj koloru!!!!!! Pasuje Ci i to bardzo. Co najwyżej zabaw się tonami.

Ciężko było Cię ocenić. Te nowe zdjęcia są zdecydowanie lepsze.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 20:36   #4000
glinka9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie- wreszcie sie odważyłam )
mam prośbe o pomoc w dobraniu typu urody;
1.Opalam sie bardzo szybko na ładny brązowy kolor, szczególnie szybko opala mi się ciało, twarz odrobinke wolniej (ale i tak szybko
2.oczy piwne ze złotymi drobinkami wokół źrenic
3.piegi ciemno beżowe, praktycznie cały rok, choć zimą są oczywiście znacznie mniej widoczzne
4.cera jasna (przed opalaniem mam czasem wrażenie, że ma oliwkowy odcień, blada)
5. kolor naturalny włosów (juz prawie nie pamiętam ) brąz ale o takim mysim odcieniu (nieciekawy :/)
6. usta wyraziste, kolor koralowy-? trudno mi określić
Bedę wdzięczna za wskazówki
postaram sie dorzucić w najbliższych dniach zdjęcie, ale musze najpierw zrobic w świetle dziennym
glinka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 00:32   #4001
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

1. Jak się opalasz - Bardzo szybko,juz po 2 dniach skora nabiera zlotego odcienia

2. Kolor oczu - Ciemne brazowe

3. Piegi - nie mam

4. Cera - jasna (obecnie bardzo jasna) ogolnie mam lekko "opalony" oliwkowy odcien skory,ale na dzien obecny cera jasna

5. Naturalny kolor włosów- jasny zloty blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemny rozowy

7. Kolory - Kocham czern,biel i czerwnien ,lubie tez szary i lososiowy

na obecne chwile foto niestety nie posiadam
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 08:46   #4002
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - Bardzo szybko,juz po 2 dniach skora nabiera zlotego odcienia

2. Kolor oczu - Ciemne brazowe

3. Piegi - nie mam

4. Cera - jasna (obecnie bardzo jasna) ogolnie mam lekko "opalony" oliwkowy odcien skory,ale na dzien obecny cera jasna

5. Naturalny kolor włosów- jasny zloty blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemny rozowy

7. Kolory - Kocham czern,biel i czerwnien ,lubie tez szary i lososiowy

na obecne chwile foto niestety nie posiadam
Może jakieś szczegóły dotyczące włosów, oczu itp ?
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 15:47   #4003
KARMEN 007
Raczkowanie
 
Avatar KARMEN 007
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 60
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie, była bym wdzięczna o pomoc w określeniu mojego typu urody
1. Jak się opalasz - pomału, opalenizna jest czerwona i z dnia na dzień brązowieje coraz bardziej, ale nie utrzymuje się za długo.
2. Kolor oczu - niebieskie
3. Piegi - w zimę prawie wcale, latem uaktywniają się i są koloru jasnego ciepłego brązu.
4. Cera - chłodny róż wpadająca w porcelanowy.
5. Naturalny kolor włosów- ciemny blond
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - dosyć jasny różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - niebieski, szary fioletowy, pastele

zdj.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_2031.jpg (36,3 KB, 7 załadowań)
__________________
Uroda kobiety jest formą władzy. - Susan Sontag

Piękno jest wiecznością przeglądającą się w zwierciadle.

KARMEN 007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 21:25   #4004
glinka9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

no więc mam zdjęcia-powtórzę odpowiedzi i wrzucam fotki )) czekam na Wasze opinie
1.Opalam sie bardzo szybko na ładny brązowy kolor, szczególnie szybko opala mi się ciało, twarz odrobinke wolniej (ale i tak szybko
2.oczy piwne ze złotymi drobinkami wokół źrenic
3.piegi ciemno beżowe, praktycznie cały rok, choć zimą są oczywiście znacznie mniej widoczzne
4.cera jasna (przed opalaniem mam czasem wrażenie, że ma oliwkowy odcień, blada)
5. kolor naturalny włosów (juz prawie nie pamiętam ) brąz ale o takim mysim odcieniu (nieciekawy :/)
6. usta wyraziste, kolor koralowy-? trudno mi określić
Bedę wdzięczna za wskazówki
postaram sie dorzucić w najbliższych dniach zdjęcie, ale musze najpierw zrobic w świetle dziennym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecia 172.jpg (79,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjecia 079.jpg (78,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjecia 173.jpg (79,7 KB, 13 załadowań)
glinka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 22:39   #4005
tasik92
Raczkowanie
 
Avatar tasik92
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 272
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - chyba dość wolno. na początku na czerwono, potem brązowieje.
2. Kolor oczu - brązowe, ale nie jest to wyrazisty brąz, choć wygląda na taki z niedużej odleglosci. z bliska raczej cos jak piwny z ciemnymi obwódkami. Brwi ciemne, pomiędzy czernią a grafitem
3. Piegi - brak
4. Cera - blada, widać niebieskie żyłki, zaróżowione policzki
5. Naturalny kolor włosów- mysi szatyn
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciężko mi go określić... chyba coś w rodzaju brudnego różu
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze: zielenie, turkus, szarość, fiolet, arbuzowy, czerwień
źle: pomarańczowy, żółty, jasny niebieski, biały, czarny,

wiekszosc wskazuje na lato, ale... moje brwi nie za bardzo pasują do włosów. gdy przyciemniam włosy do koloru zblizonego do brwi też nie wygląda to dobrze.
za pastelami nie przepadam - wyglądam jeszcze bardziej mdło. smoky eyes mi raczej nie pasuje.
tasik92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 23:13   #4006
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez bez_sensowna Pokaż wiadomość
Może jakieś szczegóły dotyczące włosów, oczu itp ?
Wlosy,delikatne,z natury blyszczace,jasny blond w kolorze zloto-miodowym (cos w tym stylu) farbuje je na popielaty blond

oczy,w kolorze ciemnego intensywnego brozny,ciemna oprawa oczy,ciemne brwi i rzesy

mam nadzieje ,ze tyle wystarczy
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 23:50   #4007
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

witajcie

1. Jak się opalasz
- w ogóle się nie opalam bo mam uczulenie na słońce, gdy nie miałam opalałam się najpierw na czerwono a potem długo potem dopiero miałam taki średni brąz

2. Kolor oczu -
niebieskie i moja główna zmora i kompleks, żółta skóra dookoła oczu czyli na powiekach i zwłaszcza w kącikach oczu tych zewnętrznych

3. Piegi - mam, żółte ale niezbyt je widać gdyż mam lekki rumień

4. Cera - bardzo jasna ale jakby wpadająca lekko w żółty, zwłaszcza to widać na zdjęciach gdy mam jasny podkład na twarzy szyja gdzie go nie mam jest jakby taka żółtawa ale nie wyglądam jak Chinka hehe

5. Naturalny kolor włosów-
brązowe ale ani nie bardzo jasny ani nie bardzo ciemny

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) -
różowe hmmm ciężko mi określić ten kolor


moim problemem jest to w jakich odcieniach szukać podkładów Panie mi zawsze doradzają te wpadające w brąz nie w róż ze względu na ten mój rumień ale już sama nie wiem jaki ten odcień mam

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-04-12 o 23:52
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 08:37   #4008
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez glinka9 Pokaż wiadomość
...
wg. mnie jesteś jesienią.
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:04   #4009
majket
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Witam Was Dziewczęta

bardzo potrzebuję Waszej pomocy... Mam tak dziwną kompozycję kolorystyczną, iż nie jestem w stanie ustalić swojego typu, do dziś też nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi w tej sprawie. Kolory włosów zmieniam bardzo często, gdyż nie wiem, który jest tym "idealnym".

1. Opalam się z trudem, z dzieciństwa pamiętam, że kończyło się to zawsze poparzeniem. Po nim niewiele zostawało. Jednak jako nastolatka miałam epizod z przypalaniem się na słońcu i coś kojarzę, że poza mnóstwem piegów, zostawał lekki nalot szarobeżowej opalenizny.

2. Oczy mam stalowo-niebieskie, choć w tym tygodniu, pierwszy raz w życiu od dwóch osób usłyszałam, że wpadają w morską zieleń. Na zdjęciach zaś często wychodzą intensywnie niebieskie, chłodne. Białka białe, kontrastują z ciemniejsza otoczką tęczówki. Oprawa oczu- ciemna, jednak nie czerń, bardziej szatyn.

3. Piegów mam sporo, nie potrafię jednak ocenić ich odcienia, czasem wydają mi się szarobeżowe, czasem z nutą złota.

4. Cera bardzo jasna, zdecydowanie z niebieskawym odcieniem, na przegłubach rąk, brzuchu, czy nad rzęsami widoczne niebieskie żyły.

5. Naturalny kolor włosów: tu zaczynają się schody. Nie bardzo pamietam, ponieważ farbuję od lat, ale moje wspomnienie, plus obserwacja odrostu pokrywają się ze wspomnieniem mej mamy: przy twarzy na skroniach mam z każdej strony pasemka w kolorze miedziano- tycjanowym, dalej : korona głowy to kolor : średni blond zielonkawy, tył to szatyn (moja mama jest szatynką, ojciec był kasztanem, a stał się z czasem średnim popielatym blondynem(sic!)- stąd chyba ten mix.
Farbowałam włosy na prawie wszystkie kolory. Najdłużej nosiłam czarne i w nich prawdopodobnie czułam się najlepiej, twierdząc, że w moim przypadku jednak natura się pomyliła. Dziś noszę rude, choć myślę o powrocie do czerni, jednak boję się, że przy braku tamtej świeżości na twarzy(było to lat kilka temu) czarny mnie postarzy i moja twarz będzie nienaturalnie blada.
W kolorze średniego popielatego brązu czuję się mdło. W rudym weselej, jednak trochę nieswojo, gdyż nie znoszę rudości w makijażu czy stroju przy twarzy.
Jest to paradoks, który nie pozwala mi rozwikłać tej zagadki.

6. Usta mam w kolorze bladego różu, zdecydowanie chłodne.

Bardzo Was proszę o pomoc w kombinowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ASP 095.jpg (49,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01122.jpg (74,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01126.jpg (68,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01176.jpg (66,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01356.jpg (81,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02235.jpg (71,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05360.jpg (67,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05399.jpg (69,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06122.jpg (74,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF8064.jpg (103,5 KB, 11 załadowań)
majket jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 20:52   #4010
glinka9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzięki Koralyn
poczytałam o jesieniach-zgadzaja sie barwy, tzn dobrze mi w ciepłych kolorach, wyrazistych, ale równiez w bieli (szczegolnie jeśli włosy mam podfarbowane na ciemny odcień)...hmm
nie napisałam też,że mam skłonność do ciemnych cieni pod oczami, a skóra na powiekach górnych ma czerwonawy odcień (dość irytujące gdy chodzi o makijaż oka :/) . Żyły na nadgarstkach sino-niebieskie...
Czy macie jeszcze jakies podpowiedzi?
glinka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 09:59   #4011
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez glinka9 Pokaż wiadomość
Dzięki Koralyn
poczytałam o jesieniach-zgadzaja sie barwy, tzn dobrze mi w ciepłych kolorach, wyrazistych, ale równiez w bieli (szczegolnie jeśli włosy mam podfarbowane na ciemny odcień)...hmm
nie napisałam też,że mam skłonność do ciemnych cieni pod oczami, a skóra na powiekach górnych ma czerwonawy odcień (dość irytujące gdy chodzi o makijaż oka :/) . Żyły na nadgarstkach sino-niebieskie...
Czy macie jeszcze jakies podpowiedzi?
Mozesz być strong jesienią w kierunku zimy, co oznacza, że typowa dla tej jesieni wyrazistość wystepująca także u zimy może ci "nieco" pasować, co szczególnie widać gdy jesienie zmienią kolor włosów na zimowy (wyrazisty ciemny, czarny). Dlatego często mylimy zimę z jesienią, łączy je wyrazistość. Jednak na drugim zdjęciu wyraznie widać, że jesteś jesienią. Tak więc jesli zmieniłas kolor włosów i przybrałaś wyrazistość zimy (biel) może Ci być ładnie. Ale na pewno nie ąz tak jak w kolorach typowych dla jesieni. Jesli nią jesteś. Bo wiadomo, że ze zdjęcia trudno wywnioskować. Ale masz oczy z odcieniem pomarańczu i złotą wręcz pomaranczową opalenizne... jak dla mnie jesteś 100% jesień
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-14 o 10:02
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:01   #4012
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

ponawiam prosbe,czym ja jestem

1. Jak się opalasz - Bardzo szybko,juz po 2 dniach skora nabiera zlotego odcienia

2. Kolor oczu - Ciemne brazowe
,w kolorze ciemnego intensywnego broznu,ciemna oprawa oczu,ciemne brwi i rzesy

3. Piegi - nie mam

4. Cera - jasna (obecnie bardzo jasna) ogolnie mam lekko "opalony" oliwkowy odcien skory,ale na dzien obecny cera jasna

5. Naturalny kolor włosów- Wlosy,delikatne,z natury blyszczace,jasny blond w kolorze zloto-miodowym (cos w tym stylu) farbuje je na popielaty blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemny rozowy

7. Kolory - Kocham czern,biel i czerwnien ,lubie tez szary i lososiowy

__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 15:50   #4013
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam Jestem tutaj nowa i mam problem Jest nim określenie typu urody i jakie kolory mi pasują- szczególnie chodzi o kolor włosów W załączeniu przesyłam różne warianty kolorów włosów, jakie miałam możliwość posiadać Od jasnego blondu po brąz
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg new2.jpg (177,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (42,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (137,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 28102010023.jpg (134,8 KB, 15 załadowań)
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 17:11   #4014
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez majket Pokaż wiadomość
...
Huh, ciężki jesteś przypadek jak dla mnie Na początku pomyślałam, że ten czarny cię przytłacza i na pewno nie Zima. Ale na zdjęciu wyraznie wyrazistość zimy ci pasuje.

Pomyslalam, ze jestes latem ale mowisz, ze w takich kolorach wygladasz wyblakło no i ten miedziany odcien włosów...

Tak wiec biorąc pod uwagę wyrazistość, która Ci pasuje i to, że czarny cie przytłacza obstawiam, że jesteś jesienią w kierunku zimy - czyli Strong Autumn. Jak jedna z poprzedniczek zresztą. Zobacz zreszta sama.

(Ale nie dam sobie ręki uciąć )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg K2.jpg (23,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg K.jpg (85,6 KB, 25 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-14 o 17:17
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 17:21   #4015
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Doniaczka Pokaż wiadomość
...
te zdjęcia są takie srednio wyrazne... albo przeswietlone.. ciężko wywnioskowac. Ale CHYBA jestes jesienią lub wiosną. A kolory wlosow to cos w stylu 7-8,34 (zlote z odropbina czerwieni).
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 19:13   #4016
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
te zdjęcia są takie srednio wyrazne... albo przeswietlone.. ciężko wywnioskowac. Ale CHYBA jestes jesienią lub wiosną. A kolory wlosow to cos w stylu 7-8,34 (zlote z odropbina czerwieni).
Rzeczywiście zdjęcia są słabo wyraźne ze względu na rozmiar plików. Tak sobie myślę, że może jednak pasują ciemne włosy Bo blond niestety nie dosyć, że niszczy włosy a dodatkowo tłumi jasny kolor moich oczu.
Ale mimo wszystko dziękuję za odpowiedź
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 19:27   #4017
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
te zdjęcia są takie srednio wyrazne... albo przeswietlone.. ciężko wywnioskowac. Ale CHYBA jestes jesienią lub wiosną. A kolory wlosow to cos w stylu 7-8,34 (zlote z odropbina czerwieni).

Znalazłam lepsze zdjęcie do określenia Mam nadzieję, że jest bardziej wyraźne Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie006-002.jpg (115,8 KB, 24 załadowań)
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 21:17   #4018
majket
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
Huh, ciężki jesteś przypadek jak dla mnie Na początku pomyślałam, że ten czarny cię przytłacza i na pewno nie Zima. Ale na zdjęciu wyraznie wyrazistość zimy ci pasuje.

Pomyslalam, ze jestes latem ale mowisz, ze w takich kolorach wygladasz wyblakło no i ten miedziany odcien włosów...

Tak wiec biorąc pod uwagę wyrazistość, która Ci pasuje i to, że czarny cie przytłacza obstawiam, że jesteś jesienią w kierunku zimy - czyli Strong Autumn. Jak jedna z poprzedniczek zresztą. Zobacz zreszta sama.

(Ale nie dam sobie ręki uciąć )
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Co do jesieni, to ciągle nie jestem przekonana, paleta barw ciepłych kolorów nie jest moja. Każdy, dla kogo założę na zmianę niebieską-granatową rzecz przy twarzy oraz rudo-brązową, pomarańczową, powie, że zdecydowanie moja to ta pierwsza....
Czerń włosów jest dla mnie za ciemna, jednak brąz w ciepłym odcieniu - coś jest nie tak. Ciepły kolor włosów u siebie toleruję tylko w wydaniu jasnym. Trudna sprawa naprawdę. Nawet żyły jedne są szaroniebieskie a inne jakby zielonkawe:/

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Karolyn- bardzo dziękuję za prezentację, poświęcony czas i pracę. To bardzo miłe z Twojej strony
majket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 11:00   #4019
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Mój typ kolorystyczny i kształt twarzy

Cytat:
Napisane przez majket Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Co do jesieni, to ciągle nie jestem przekonana, paleta barw ciepłych kolorów nie jest moja. Każdy, dla kogo założę na zmianę niebieską-granatową rzecz przy twarzy oraz rudo-brązową, pomarańczową, powie, że zdecydowanie moja to ta pierwsza....
Nie ma za co. Szczególnie "ciężkie do określenia" przypadki mnie bardzo interesują Natomiast odnośnie tego, co napisałaś. "Strong" Jesieniom bardzo pasują granaty i niebieskie kolory od zimy - ze względu na powiązania z nią. (Deep Autumn - to jesien w kierunku zimy). A co do tych pomaranczy i brązów - muszą być ciemne, intensywne, nie każde takie są.
Ja również dalej nie wiem jakim typem jesteś ale na podstawie zdjęć obstawiam, że strong autumn, bo ładnie ci w tym ciemnym kasztanowym. Gdybys była inną porą roku albo zimną porą roku - nie pasowałby ci. A i jeszcze jedna rzecz: zima wyglada źle w kolorach jesieni ale jesien w kolorach zimy (np. granatowych itp.) może wyglądać ok. Po tym możemy odróżnic zimę od jesieni A może jesteś Soft Autumn.... czyli jesien w kierunku lata (kolor oczu). Albo w ogóle Summer (ale ten kolor włosów..) .

Polecam poeksperymentowanie z kolorami ubrań w sklepach Powodzenia w poszukiwaniach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Deep-Autumn-chart.jpg (56,3 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Warm-Autumn-chart1.jpg (61,8 KB, 158 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Soft-Autumn-chart2.jpg (60,3 KB, 160 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-15 o 11:17
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 11:09   #4020
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Doniaczka Pokaż wiadomość
Znalazłam lepsze zdjęcie do określenia Mam nadzieję, że jest bardziej wyraźne Pozdrawiam
Niestey nadal niewiele widac...
Żyły masz zielone czy niebieskie?
Czy masz jakiekolwiek ciepłe, żółte plamki na tęczówce?
W jakichs kolorach dobrze się czujesz i jaki połysk mają włosy?
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.