Okropnie świeci mi sie twarz :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-22, 19:06   #1
teufel69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 106

Okropnie świeci mi sie twarz :(


CZytalam niektore tematy na forum odnosnie swiecenia sie twarzy, ale nie znalazlam nic co by mi przypadlo do gustu. Kilka godzin po nałozeniu makijażu swieci mi sie okropnie. To jeden z powodow dla ktorego nosze grzywke, zeby nie bylo widac. Mam juz dosc podcinania wlosow i kamuflazu swojej cery. Czy jest cos sprawdzonego co wam pomoglo na klopoty ze swieceniem sie cery? Bardzo bym prosila o jakiekolwiek rady.
teufel69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 19:46   #2
johimbina
Raczkowanie
 
Avatar johimbina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 70
GG do johimbina
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

ja też podpisuję się pod pytaniem...

co mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia to fakt, że kiedy stosowałam antykoncepcję hormonalną twarz mniej się przetłuszczała i oczywiście nie wyłaziły wypryski... dlatego planuje szybki powrót do tabletek
jeśli chodzi o makijaż to od 8 lat stosuję podkład Max Factor Lasting Performance i nie znalazłam dotąd lepszego w podobnej ani ciut wyższej cenie. Jest on na tyle trwały, że zostaje mi na twarzy przez jakieś 8 godzin. Twarz jest przetłuszczona już po dwóch godzinach od nałożenia ale do zmatowienia po prostu przyciskam chusteczkę do twarzy i w nią wchłania się tłuszcz (w sumie najlepszy jest papier toaletowy ). Jeśli trzeba to dodatkowo w ciągu dnia raz czy dwa poprawiam makijaż pudrem w kamieniu a zawsze wykańczam nim makijaż. Używam Lentheric - dawny Yardley, właściwie to zawsze pytam o tą drugą nazwę i panie w sklepach wiedzą o co chodzi puder jest tańszy od innych i najdelikatniejszy jeśli tak można powiedzieć, ze wszystkich, które wypróbowałam - najmniej go widać na twarzy.
Jeśli chodzi o inne podkłady matujące znanych firm to zazwyczaj są one płynne, w buteleczkach więc co się z tym wiąże nakładają się na twarzy cieńszą warstwą, fakt, że mniej widoczną ale przez to szybciej znikają z twarzy od tłuszczu, dużo łatwiej je zetrzeć palcem i oczywiście im bardziej płynny tym mniej kryjący niestety.

z niecierpliwością czekam na rady innych forumowiczek
__________________
pozdrowionka
johimbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 09:39   #3
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Ja mam ten sam problem, tylko mnie świeci się cała twarz. Najgorzej to widać na zdjęciach. Nie chce jeszcze katować swojej twarzy fluidami i pudrami. Używaam kiedyś bibułek matujących, ale za jednym razem musiałam użyć ok.3 i to najlepiej co godzine, więc koszt troche duży. Pozatym nie zawsze miałam sposobność jej użycia. a żadne kremy/żele/toniki dla mnie nie działaja
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 09:50   #4
Mahtalie
Raczkowanie
 
Avatar Mahtalie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 72
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Podpisuję się dziewczyny pod tym co napisałyście. Mam ten sam problem. Twarz świeci mi się czasem nawet ok.1,5-2 h po nałożeniu makijażu. Używam matującego podkładu i pudru, wieczorami do pielęgnacji kremu nawilżającego. Cały czas świeci mi się twarz, najgorzej nos i czoło, trochę mniej policzki.... Niestety od dawna nie mogę sobie z tym poradzić. Jedyne co mnie ratuje, to przetarcie twarzy chusteczką i poprawienie makijażu pudrem w kamieniu.
Mahtalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 10:16   #5
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Niestety taka uroda tłustej cery . Ale wielu Wizażankom pomaga oliwka HIPP na noc - po niej naprawdę twarz wolniej się przetłuszcza. Oprócz tego dobrym'pudrem'matującym jest..skrobia ziemniaczana .
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 16:04   #6
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Oliwka Hipp - to coś dla dzieci?
Mówisz skrobia - czemu nie jak nie sprubuję to się nie dowiem jak to działa.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 16:57   #7
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Oliwka Hipp dla dzieci jest świetna. Problem ze świeceniem twarzy zniknął. Mniej niechcianych niespodzianek! Ogromnie polecam
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-23, 17:03   #8
teufel69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 106
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

tu na rofum byl gdzies temat o tej oliwce. pamietam sledzilam go a teraz nie moge znalesc czy ktos moze pomoc?
teufel69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 18:52   #9
smokyeyes9
Raczkowanie
 
Avatar smokyeyes9
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Smile Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

To jest właśnie takie błędne koło.Przede wszystkim dziewczyny możecie wcale nie mieć cery tlustej tylko przesuszoną wbrew pozorom!!!
Tu was raczej nie oświeciłam, ale tak np. było ze mną.
Pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu, a klima jak wiadomo wysusza skorę. Po jakimś czasie skora zaczela mi sie okropnie blyszczeć.wszystko na skutek przesuszenia-taki mechanizm obronny, skora zaczyna produkowac więcej sebum żeby sie samonatłuścić.
Myślałam, że po prostu zmienił mi się typ cery, zaczęłam używać kosmetyków normandern- było jeszcze gorzej- święcąca buzia po 15 minutach.
W końcu kosmetyczka powiedziała, że cera jest przesuszona, zaleciła bogaty ale lekki witaminowy krem, żadnych tonikow z alkoholem, żadnej afrodyty, żadnego acnosanu.po 3 miesiącach gdy wszystko wrociło do rownowagi zmieniłam krem na
lekki nawilżający żel i jest si
smokyeyes9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 22:23   #10
johimbina
Raczkowanie
 
Avatar johimbina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 70
GG do johimbina
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

A jak mam rozumieć tą lekkość kremu? Jak go wybrać? Ja mam tłustą cerę, trądzikową z zaskórnikami ale faktycznie chyba dodatkowo przesuszyła się... Na noc używam kremów "nocnych" ale na dzień od długiego czasu Avon Solutions Pure Por Fection - krem z kwasem salicylowym. Pewnie tym przesuszyłam ale ten krem świetnie ściąga pory i matuje - nie znalazłam w drogeriach takiego, który by mu dorównał, przynajmniej w cenie do 50zł... Świadoma tego, że kwas salicylowy wysuszy postawiłam na efekt kremu - teraz pewnie to błędne koło....
Zmieniłabym na inny ale jaki?
Poza tym żelem-kremem żaden z moich kosmetyków nie zawiera kw. salicylowego, zwracam na to uwagę, żeby nie przesadzić.
__________________
pozdrowionka
johimbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 22:45   #11
smokyeyes9
Raczkowanie
 
Avatar smokyeyes9
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Tu powinna doradzić Ci kosmetyczka, lub chociaż Pani z drogerii, która widzi twoja cerę.
Mnie uratowało serum multiwitaminowe lummene- skora jakby zaczęła żyć. Po jakimś czasie ok 3 miesiącach, gdy cera wróciła do rownowagi przerzuciłam sie na superdefence clinique do cery mieszanej.Bardzo dobrze nawilża.
Ale tak jak zawsze powtarzam nie każdemu pasują te same kosmetyki.pozdrawiam:roll eyes:

Edytowane przez smokyeyes9
Czas edycji: 2008-05-24 o 23:08
smokyeyes9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-25, 00:28   #12
mirra77
Zakorzenienie
 
Avatar mirra77
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 404
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

zgadzam sie ze smokyeyes9. dokladnie tak jest. im bardziej wysusza sie skore tym ona sie bardziej i szybciej sie natluszcza. to tak samo jak ze skora glowy i wlosami. jak sie uzywa szamponow wysuszajacych, tych specjalnych do tlustych wlosow tym szybciej wlosy sie przetluszczaja.
__________________
Kosmetyki, perfumy, buty, torebki i inne różności na wymianę >>KLIK<<


mirra77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 10:53   #13
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Troszkę zły przykład dałąś -chciałam zauważyć, że nie ma szamponów wysuszających włosy , to jest dość skomplikowany proces .

Poprostu musmy używać jak najlżejszych kosmetyków, kte nie będą dodatkowo tworzyły maski na masce na naszych pięknych buźkach . Tylko jakie to kosmetyki - puki co ja jeszcze nie znalazłam swojego .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 11:16   #14
mirra77
Zakorzenienie
 
Avatar mirra77
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 404
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

ok, masz racje. za duzy skrot myslowy z mojej strony
ale wiadomo chyba o co chodzi
__________________
Kosmetyki, perfumy, buty, torebki i inne różności na wymianę >>KLIK<<


mirra77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 11:21   #15
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Pewnie, że wiadomo -to ja się uczepiłam tak troszkę , bo wyczulona jestem na włosy jako włosomaniaczka - takie skrzywienie .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 11:56   #16
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Mam ten sam problem, nie pamietam ile juz roznych podkladow uzywalam. Mam totalny metlik w glowie... Przy wiekszosci podkladow twarz zaczyna mi sie swiecic juz po okolo godzinie. Teraz mam podklad z Loreala infallible, to swiece sie juz po 30min !! tragedia
ciagle nawilzam cere kremami, na noc duzo nawilzajacego, rano rowniez, przed wyjsciem matujacy... A najgorsze jest to,ze twarz sie swieci, jest tlusta a na czole i w okolicach nosa skora sie luszczy jakby bylo przesuszona!! Juz nic nie rozumiem i nie wiem co robic
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 13:22   #17
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Jedyne co mogę polecić ze swojej strony to kombinowanie w różne strony. Do niedawna też miałam problem z tym nieszczęśnym świeceniem się buźki. Ale...

Dziewczyny z wizażu zapodały newsa, że kremy nawilżające zawierają składnik, który w połączeniu z kosmetykami kolorowymi działa zaskórnikotwórczo, więc odstawiłam swój krem nawilżający na dzień. W międzyczasie tak jakoś wyszło, że przez kilka dni nie miałam czasu na nałożenie Humektanu jako maseczki, co czyniłam codziennie w obawie przed wysuszeniem się skóry. I co się okazało - po odstawieniu wszystkich nawilżaczy moja cera praktycznie przestała się przetłuszczać.

Maseczkę nawilżającą robię sobie teraz tylko wtedy, gdy widzę po skórze, że już jest sucha, a do odświeżenia makijażu używam chusteczek higienicznych albo papieru toaletowego Dodam tylko, że używam pudru mineralnego, podkładu nie.

Oczywiście co skóra to reakcja, ale polecam wypróbować i taką metodę - gdy już wszystko inne zawiedzie.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 13:30   #18
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

^^

Edytowane przez Olcia101
Czas edycji: 2008-06-12 o 17:52
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 14:51   #19
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Ta oliwka pielęgnacyjna Hipp to ta dla dzieci do ciała Bo miałam ją w ręku, ale zwątpiłam tam pisze tak: Olejki pielęgnacyjne zawarte w Oliwce pielęgnacyjnej HiPP Babysanft chronią delikatną skórę niemowlęcia przed wysuszeniem, jednocześnie sprawiając, że staje się ona delikatna i miękka. - i to ma mi zmniejszyć świecenie się skory na twarzy.
Czy coś mi się pomieszało
Help .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-25, 15:01   #20
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Ta oliwka pielęgnacyjna Hipp to ta dla dzieci do ciała Bo miałam ją w ręku, ale zwątpiłam tam pisze tak: Olejki pielęgnacyjne zawarte w Oliwce pielęgnacyjnej HiPP Babysanft chronią delikatną skórę niemowlęcia przed wysuszeniem, jednocześnie sprawiając, że staje się ona delikatna i miękka. - i to ma mi zmniejszyć świecenie się skory na twarzy.
Czy coś mi się pomieszało
Help .
To ta.
Ja uzywam na noc
Fajnie nawilza

Edit: to jest ta oliwka-wrzucam zdjecie, tylko moje jest malenka-bo to probka-ale w sklepie chyba takie same sa, tylko wieksze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 014.jpg (26,3 KB, 144 załadowań)
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 15:05   #21
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

A skóra potem nie świeci się jeszcze bardziej
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 15:09   #22
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
A skóra potem nie świeci się jeszcze bardziej
Nie. Rano zmywasz
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 15:10   #23
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Tak taką samą widziaąłm. Dziękuję za pomoc . Trezba wyprubować to cudo . Zobaczymy co z tego wyjdzie .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 15:26   #24
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Dziewczyny z wizażu zapodały newsa, że kremy nawilżające zawierają składnik, który w połączeniu z kosmetykami kolorowymi działa zaskórnikotwórczo, więc odstawiłam swój krem nawilżający na dzień. W międzyczasie tak jakoś wyszło, że przez kilka dni nie miałam czasu na nałożenie Humektanu jako maseczki, co czyniłam codziennie w obawie przed wysuszeniem się skóry. I co się okazało - po odstawieniu wszystkich nawilżaczy moja cera praktycznie przestała się przetłuszczać.
Skoro odstawiłaś krem nawilżający... to czego używasz zamiast? Ciekawa jestem

U mnie jest taka sytuacja że od trzech lat leczę u dermatologa trądzik, jest już całkiem nieźle, chociaż z zaskórnikami ciągle nie wygrałam Co do świecenia się twarzy - zawsze i wszędzię Próbowałam różniastych kremów, fluidów i pudrów, ale o oliwce HIPP jeszcze nie słyszałam. Trzeba ją nakładać na twarz tak zwyczajnie? I czy można np. na krem?
A jedyny srodek, który mnie zmatowił na dłużej, to skrobia. Owszem, jest świetna, tyle że po kilku miesiącach przestała działać Już nie daje takich świetnych efektów jak na początku. Może powinnam odstawić na jakiś czas...?
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 18:18   #25
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Cytat:
Napisane przez Olcia101 Pokaż wiadomość
To co teraz używasz jak odstawiłaś krem nawilżajcy. Czym sie smarujesz na dzien?
Cytat:
Napisane przez kashiao Pokaż wiadomość
Skoro odstawiłaś krem nawilżający... to czego używasz zamiast? Ciekawa jestem
U mnie poranna procedura wygląda teraz tak: myję buzię pianką (do skóry suchej), osuszam i nakładam puder w kamieniu. I tyle. Skórę mam mieszaną. Kiedyś w strefie T świeciłam się jak żarówka, później to ustało, ale nadal skóra dosyć sporo się przetłuszczała. Aż do teraz.

Naprawdę ciężko mi to logicznie wytłumaczyć bo przecież bez kremu nawilżającego (ani na dzień, ani na noc) skóra powinna bardziej się przetłuszczać, a u mnie reakcja zupełnie odwrotna Nie wiem czemu tak się dzieje, ale postanowiłam napisać - może któraś Wizażanka będzie mieć podobną skórę i reakcję

A o tej oliwce był dosyć spory wątek. Z tego co pamiętam dużo dziewczyn sobie ją chwaliło. Ja jednak nigdy nie odważyłam się jej wypróbować bo bałam się, że mnie pozapycha.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 15:49   #26
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Chętnie dowiem się czegoś o tej oliwce, czy można ją stosować na rozszerzone naczynka? Moja twarz w lecie wygląda okropnie Aż nie mam ochoty wychodzić do ludzi.
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 15:54   #27
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
U mnie poranna procedura wygląda teraz tak: myję buzię pianką (do skóry suchej), osuszam i nakładam puder w kamieniu. I tyle. Skórę mam mieszaną. Kiedyś w strefie T świeciłam się jak żarówka, później to ustało, ale nadal skóra dosyć sporo się przetłuszczała. Aż do teraz.

Naprawdę ciężko mi to logicznie wytłumaczyć bo przecież bez kremu nawilżającego (ani na dzień, ani na noc) skóra powinna bardziej się przetłuszczać, a u mnie reakcja zupełnie odwrotna Nie wiem czemu tak się dzieje, ale postanowiłam napisać - może któraś Wizażanka będzie mieć podobną skórę i reakcję

A o tej oliwce był dosyć spory wątek. Z tego co pamiętam dużo dziewczyn sobie ją chwaliło. Ja jednak nigdy nie odważyłam się jej wypróbować bo bałam się, że mnie pozapycha.
Ja mam podobnie, im bardziej nawilżam, tym mniejsze mam problemy, ale nie można nawilżać kremami które zapchają, bo mi po jednym powstało mnóstwo grudek.
Polecam krem odżywczy Doliva, ale stosuje na noc, bo jest tłusty taki, nie zapcha,a ranu buźka wygląda ślicznie.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 16:19   #28
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie, im bardziej nawilżam, tym mniejsze mam problemy (...)
Czyli masz "prawidłową" reakcję skóry, odwrotną niż moja
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 09:13   #29
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

u mnie jest podobnie
im mniej nawilżam - mam mniej problemów - z tym że u mnie najbardziej szkodzą kremy
ale swobodnie używam maseczek, serum

do makijażu tylko korektor i puder naturalny jadwigi
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 10:28   #30
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Okropnie świeci mi sie twarz :(

Cytat:
Napisane przez smokyeyes9 Pokaż wiadomość
Tu powinna doradzić Ci kosmetyczka, lub chociaż Pani z drogerii, która widzi twoja cerę.
Mnie uratowało serum multiwitaminowe lummene- skora jakby zaczęła żyć. Po jakimś czasie ok 3 miesiącach, gdy cera wróciła do rownowagi przerzuciłam sie na superdefence clinique do cery mieszanej.Bardzo dobrze nawilża.
Ale tak jak zawsze powtarzam nie każdemu pasują te same kosmetyki.pozdrawiam:roll eyes:
co to za clinique? szukałam na KWC, ale nie znalazłam nic o tej nazwie... możesz bliżej opisać, co to i jak działa?

dzięki z góry
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-11 13:51:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.