Pantene-pomaga czy szkodzi???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-04, 16:26   #1
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Smile

Pantene-pomaga czy szkodzi????


Witajcie serdecznie!!!

mam pytanie dotyczące produktów z linii Pantene. Doczytałam gdzieś ,że mogą po nich wypadać włosy....zmartwiło mnie to, ponieważ właśnie kupiłam szampon i odżywkę i po 2 zastosowaniach mam bardzo fajne włosy. Nie chciałabym jednak za parę miesięcy, albo i wcześniej stwierdzić mniejszej objętości czupryny, bo przecież kupiłam je żeby tę objętośc właśnie zintensyfikować. Opinie na KWC są dobre,ale....hmm...byłaby m wdzięczna za info
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 17:34   #2
shybuya
Rozeznanie
 
Avatar shybuya
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Pionki
Wiadomości: 517
GG do shybuya
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Prawde powiedziawszy pierwszy raz słyszę taką opinię ! Sama używałam pantene, częściej gęste i mocne, raz nawet kupiłam serię większa objętość i nie zauwazyłam niczego takiego. Włosy były we w miarę dobrej konydcji i nie zauważyłam wypadania Myślę więc, że możesz spokojnie używac, chyba, że zauważysz jakieś niepokojące zmiany.

A to, że komuś wypoadało mogło zostać spowodowane czymś innym, albo była to indywidualna reakcja na kosmetyki tej firmy, ale to chyba sporadyczny przypadek

Pozdrawiam,
Iwona
__________________
100 % nie istnieje
shybuya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 17:55   #3
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Gdy używałam pantene moje włosy były super Zero wypadania, włosy były bardzo silne

więc nie wiem skąd Twoje pomysły
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 18:21   #4
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

na kafeterii się naczytałam...takich opinii

dzięki za odpowiedź!! idę ze spokojem ducha umyć włosy
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 18:40   #5
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Uwazam, ze kazdy produkt, w ktorym jest sporo chemii- Pantene tez, moze spowodowac roznego rodzaju spustoszenia na glowie :/ Oczywiscie nei musi sie to zdazac kazdemu. U mnie niektore za silne szampony do wlosow przetluszczajacych sie powoduja np luszczenie sie skory (byc moze mam uczulenie na sls).
Mysle, ze to ze Pantene po jakims czasie przynosi negatywne skutki moze tez byc zwiazane z tym, ze skora i wlosy przyzwyczajaja sie do szamponu i po prostu produkt przestaje na nie oddzialywac.
Tez uzywalam bardzo dlugo Pantene, ale po jakims czasie przestal dzialac rewelacyjnie, przerzucilam sie wiec na tansze szampony i nie zaluje.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 19:16   #6
*Ania**
Raczkowanie
 
Avatar *Ania**
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 192
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Ja już od jakiegoś czasu uzywam szamponu i odzywki z pantene i nie zauwazyłam aby mi włosy wypadały wręcz przeciwnie
__________________


*Ania** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 19:50   #7
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

no właśnie, włosy sie przyzwyczajają...dlatego zrezygnowałam z odżywki Avonu, która kiedys dawała mi mega objętość, a teraz juz bez rewelacji i sięgnęłam po Pantene
ale właśnie się naczytałam o odżywce Farouka, też na objętość(ten efekt najbardziej jest u mnie pożądany),,,,i może się skuszę
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 19:55   #8
Evil_Queen
Raczkowanie
 
Avatar Evil_Queen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 297
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

pierwszy raz o takim czyms slysze moja mama caly czas uzywa Pantene (a wlosow ma malutko...) i nie zauwazylam, zeby jej chociaz troszke ubylo.
__________________


'just trying to stay positive.'


.
Evil_Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 20:01   #9
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Cytat:
Napisane przez Rogatka32 Pokaż wiadomość
no właśnie, włosy sie przyzwyczajają...dlatego zrezygnowałam z odżywki Avonu, która kiedys dawała mi mega objętość, a teraz juz bez rewelacji i sięgnęłam po Pantene
ale właśnie się naczytałam o odżywce Farouka, też na objętość(ten efekt najbardziej jest u mnie pożądany),,,,i może się skuszę
Ja mialam odzywke farouk na obietosc w sprayu. Kupilam ja za 40 zl i bardzo zaluje tak wydanej kasy :/. Odzywka robila mi na glowie koltun , wlosy w ogole nie byly blyszczace, choc producent zapowiadal to dzieki zawartosci jedwabiu Nie polecam.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 20:36   #10
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

ojjj...to niedobrze...a już myślałam, że wreszcie trafiłam na cos fajnego....
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 21:21   #11
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 256
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Ja uzywam juz cztery lata szampony i odzywki z pantene na przemian az po dzis,po nich wlosy mam blyszczace i zdrowsze,niezauwazylam zeby mi wypadaly wrecz odwrotnie.Moze nie kazdemu pomaga bo kazdy ma inne wlosy na ktore reaguja szampony,odzywki czy maseczki do wlosow
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 256 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 21:36   #12
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Bujda... mi nic nie jest po pantene to musiało byc w czyims przypadku spowodowane innym czynnikiem.
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 09:57   #13
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Może to taka pogłoska, jak ta z czarną wołgą w czasach PRL-u? Słyszałam różne opinie o Pantene, że albo bardzo dobry, albo nic nie pomógł, ale żeby komuś po nim włosy wypadły, to nie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 10:41   #14
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

ja tez od bardzo dawna uzywam pantene, rozne szampony i jest ok
Najbardziej lubie pelnie blasku i geste i mocne, naprawe plecam. Jesli chodzi Ci o objetosc bardzo dobry jest szampon Farouka- rewelacja.. wlosow jest naprawde wiecej, Co do odzywki w sprayu nie stosowalam wiec sie nie potrafie wypowiedziec..

Pozdrawiam
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 10:44   #15
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Dla mnie szampony i odżywki pantene są jednymi z najlepszych (jeśli nie najlepsze?) z kosmetyków drogeryjnych.
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 11:19   #16
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

dzięki za odpowiedzi dziewczyny
ja właśnie mam pantene gęste i mocne. maskę i szampon.
co do Farouka, no właśnie przymierzam się do kupna odżywki zwiększającej objętość. Nie lubię efektu wygładzenia, wolę właśnie burzę włosów...i przeszukałam wizaż i opinie o tej odżywce są dobre. O szamponie nie myślałam ,bo mam skłonność do łupieżu dlatego do tej pory stosowałam raczej specyfiki przeciwłupieżowe. Nigdy nie używałam kosmetyków profesjonalnych do włosów, ten byłby pierwszy. Chyba zaryzykuję
a z pantene jak na razie tez jestem bardzo zadowolona
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 15:46   #17
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

A mi pantene jakoś nie przypadły do gustu. Używałam kilka rodzjów i za każdym razem na początku byłam zadowolona, ale po jakimś czasie włosy coraz szybciej sie przetłuszczały i stały się takie płaskie i jakby cieńsze (to pewni przez te silikony), a przez to wyglądały jakby ich było o połowę mniej. Rzeczywiście trochę więcej ich wypadało niż zwykle. Zauważyłam to mniej wiecej po miesiącu. Kiedy zmieniłam szampon wszystko wróciło do normy, więc to raczej nie była wina innych czynników, ale pantene.

Myślę, że ten szampon jest zbyt chemiczny i dlatego może wywoływac takie reacje (ale nie musi!). Niektórzy są po prostu chyba bardziej wrażliwi na niektóre szkodliwe składniki... Nie pierwszy raz sie juz spotykam z tą opinią o pantene
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 17:57   #18
Aliachna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 196
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Ja używałam jakiś czas temu któregoś z szamponów Pantene razem z odżywką z tej serii i włosy dosłownie leciały mi z głowy byłam przerażona..nie wiem może to taki zbieg okoliczności i coś innego było tego powodem(chociaż nie odchudzałam się,nie stresowałam niczym,nie zmieniałam innych kosmetyków),ale szampon wtedy szybko odstawiłam..kupiłam inny i włosy powoli ,powoli przestały wypadać i wróciły do dawnego stanu..dziś omijam,uraz pozostał
__________________

Aliachna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 01:45   #19
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Pantene jest jedną z najgorszych/najbardziej chemicznych linii kosmetyków do włosów. U osób wrażliwych wywołuje podrażnienia, uczulenia, wzmaga wypadanie włosów. Produkty te zawierają bardzo dużą ilość sylikonów, które utrzymują się na włosach tworząc tak zwany build-up, czyli warstewkę substancji oblepiającą włos i faktycznie, jeśli nie jest ona usuwana np: szamponami oczyszczającymi, może doprowadzić do utraty włosów. Nie są to pojedyncze przypadki, gdyż kilka lat temu w Stanach bardzo wiele mówiło się o skutkach ubocznych silikonów.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 10:23   #20
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

to juz teraz zgłupiałam....ale rozumiem, że to przede wszystkim silikony szkodzą. Trudno chyba znależć kosmetyk bez nich dziś. W każdym razie włosy po pantene są ładne, błyszczące, ale efekt utrzymuje sie tylko 2 dni. Chyba te silikony przeciążają mi włosy. Może więc będę uzywać pantene na zmianę z innym, lekkim szamponem
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 10:28   #21
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Możesz jednego dnia myć głowę Pantene, a drugim jakimś delikatnym szamponem, np. Radicalem czy Hippem.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 11:45   #22
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Ja też nie wiem jak to jest z tym Pantene. Dużo naczytałam się, że szampony tej firmy niszczą włosy, ale jest to widoczne dopiero po zużyciu całej butelki. Natomiast co do odżywek to wszędzie są tylko dobre recenzje.
Będąc na wakacjach u mojej kuzynki chcąc nie chcąc myłam włosy w jej szamponie Pantene gęste i mocne. Moje włosy po nim były śliczne i nawet przestały wypadać. Jednak użyłam go tylko parę razy i nie wiem jak moje włosy wyglądałyby po zużyciu na przykład dwóch butelek.
Natomiast niedawno kupiłam sobie dwie odżywki Pantene (odbudowa i regeneracja oraz pełnia blasku). Są świetne - szczególnie Pantene pełnia blasku.
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 11:49   #23
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Nie uzywam szamponow Pantene ale odzywek z tej nowej seri i jestem zachywcona bo naprawde nie sadzilam ze za ta cene moge sie spodziewac sie takiego efektu Wlosy na pewno nie wypadaja, sa mocne i lsniace a zuzylam juz 3 op tych odzywek i 2 maski
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 15:46   #24
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

ja używam odżywki z Pantene Intensywna Regeneracja i jestem z niej bardzo zadowolona jak się skończy myśle sobie kupić szampon i odżywke Restoratives Program Odnowy
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 16:00   #25
xxkaciaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 276
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Szampon mi się niespodobał. Włosy były płaskie U.U NAtomiast odzywka w miarę, ale i tak wolę garniera.
xxkaciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 20:49   #26
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

ja mam z pantene szampon i odzywke intensywna regeneracaja i szczerze mówiac spodziewałam sie czegos wiecej....nie zaszkodzily ale i zbytnio nie pomogły...wlosy miałam po nich jakies takie sianowate...
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 21:21   #27
samaraelf
Zakorzenienie
 
Avatar samaraelf
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: tam gdzie spadają anioły..
Wiadomości: 5 025
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Cytat:
Napisane przez Rogatka32 Pokaż wiadomość
na kafeterii się naczytałam...takich opinii

dzięki za odpowiedź!! idę ze spokojem ducha umyć włosy
o matko boska kafeteria to jest jedna wielka hała;/ nawet tego kochana nie czytaj
__________________
(...)ten nigdy nie poczuje co to wiatr we włosach."



Szkoła
samaraelf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 10:01   #28
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Mnie właśnie skończył się szampon. Jak pisałam włosy były po nim bardzo fajne, ALE TYLKO 2 DNI. Kupię jakiś łagodny szampon ziołowy i będę używać maski gęste i mocne, bo nakładam ją tylko od połowy włosów, więc nie będą obciążone. A maska jest super
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 10:32   #29
xxkaciaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 276
Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
ja mam z pantene szampon i odzywke intensywna regeneracaja i szczerze mówiac spodziewałam sie czegos wiecej....nie zaszkodzily ale i zbytnio nie pomogły...wlosy miałam po nich jakies takie sianowate...
Ooo też miałam takie suche i sianowate właśnie po nich! I nie mogłam rozczesać. No masakra...
xxkaciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 16:54   #30
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Smile Dot.: Pantene-pomaga czy szkodzi????

Ja używałam szamponu i odzywek Pantene. Byłam bardzo zadowolona od początku. Po żadnym szamponie nie miałam tak fajnych włosów. Jednak wszystko do czasu. Niestety zaczęły mi bardzi intensywnie wypadać. Nie wiem czy po farbach (przestałam już farbować-dwa lata właśnie minęło), czy po tych cudeńkach Mimo,że wypadanie- dopiero teraz! udało mi się zahamować (straciłam połowe włosów) do pantene mam uraz...Ale moja mama używa takiego samego szamponu jak ja kiedyś i jest bardzo zadowolona. Nic jej nie wypada.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.