Minerały dla skóry suchej/ b. suchej?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-25, 10:28   #1
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848

Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??


czy istnieje podkład mioneralny dla skóry suchej i bardzo suchej, ktory nie bedzie podkreślał skórek (ktore mimo peelingow czasem sie zdarzaja) i nie bedzie jej dodatkowo wysuszał?? w jasnej zółtej tonacji - możecie mi coś polecic?
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:00   #2
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Lumiere ma w swojej ofercie formułę Flawles Face, która jest dedykowana właśnie dla suchoskórnych
Czy się sprawdza - nie wiem - zaczynam testowanie od jutra
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 09:17   #3
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Ja mam suchą skórę i świetnie sprawdza się lucy
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 12:52   #4
nennka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 125
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Testowałam Pixie - Natural finish. Breena 2 lezał idealnie i super się spisywała ta formuła. Niestety Cover de Luxe bardzo wysuszał widać było sudhe skórki, tworzyły się plamy. Revlon mineralny sypki też potrafił wysuszyc delikatnie.
nennka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:12   #5
agaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar agaaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Ja używam podkład sweetscents (Cool Foundation) i na mnie sprawdza się rewelacyjnie, nie wysusza, nie podkreśla suchych skórek.
agaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 06:23   #6
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Polecam Adorned with Grace Minerals wg mnie sa najlepsze, nie podkreślają suchych miejsc, świetnie się stapiają ze skórą wg nie widać, że coś ma się na twarzy, cera wygląda świetliście a nie pudrowo a i bierz ciemniejsze kolory, minimum 3.0, 3.5- ja jestem straszny bladzioch a chyba wezme 4.0 to tamte mnie ciut bielą no i na korzyść wychodzi wysyłka, do tego za 19,99$ możesz wziąć 30 próbek róży, cieni, korektorów, pudrów, podkładów...a przesyłka..ja płaciłam coś koło 2-3 CAD
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 17:46   #7
prazynaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Zacznę od tego że mam bardzo suchą skórę, wręcz łuszczącą się i do tego atopową. Wybrałam puder-podkład mineralny z isadory, numer 01. Miałam duże wątpliwości, zawsze szerokim łukiem omijałam pudry sypkie. Ten pozytywnie mnie zaskoczył absolutnie nie wysusza, nakładam go na krem z filtrem, ma subtelne i delikatne drobinki rozświetlające-daje to super efekt, gdyż widoczne są one dopiero pod światło. Nie uczulił mnie ani nie podrażnił. Problem w tym że nie kryje jak fluid i wiele osób to potem rozczarowuje.
prazynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-02, 18:46   #8
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Rowniez mam sucha skore i fakt, ze sporo podkladow mineralnych podresla suche skorki. U mnie najlepiej sprawdzil sie Lumiere (ale ciezko mi bylo trafic z kolorem, bo o dziwo byly za jasne) i Lily Lolo. Podklady LL w ogole nie podkreslaja suchych skorek czy innych niedoskonalosci.
__________________


Edytowane przez pinupxgirl
Czas edycji: 2011-12-17 o 22:10
pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 15:36   #9
BozenaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Też mam problem ze suchą skórą Posiadam mineralny korektor z Artdeco i szczerze powiem, że jestem z niego zadowolona. Oni chyba mają całą linie kosmetyków mineralnych, ale nie jestem pewna. Ogólnie na plus
BozenaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 23:40   #10
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Mam bardzo suchą, atopową cerę i właśnie próbuję znaleźć jakąś korzystną dla mnie formę zastosowania podkładu mineralnego. Póki co zamówię chyba próbki Lumiere ze wspomnianej tu serii Flawless Face i spróbuję nakładać podkład z ulubionymi olejami (bawełna, pachnotka, jojoba, canola...). Taki sposób aplikacji pokazano w tym filmie: http://www.youtube.com/watch?v=UNznsig9OZ0.

W dziedzinie kosmetyków mineralnych jestem zielona niczym korektor maskujący, więc zakładam, że nie popełniono na tym filmie żadnego karygodnego błędu w sztuce. Martwi mnie tylko "matowe" wykończenie podkładów Lumiere. Ja potrzebuję rozświetlenia, więc rozważam domieszkę wybranej miki... Czy to rozsądne? Kolejna opcja to dodatek jakiegoś żelu silikonowego - jeśli ktoś akceptuje silikony, oczywiście. Nie mam pojęcia, jak zachowa się olej z dodatkiem żelu silikonowego, ale niewykluczone, że zamiast oleju można użyć duetu olejowo-silikonowego.

Wersja zaawansowana to skonstruowanie własnego, przyjaznego sucharom podkładu Wytypowałam następujący skład: baza kolorystyczna, mika, silica, dwutlenek tytanu w wersji oil dispersible, zinc oxide, silk powder, magnesium stearate. Sposób stosowania również "olejowy". Ta zaawansowana wersja wymaga wielu eksperymentów, więc zdecyduję się raczej na wspomnianą dosypkę miki do Lumiere Flawless Face... Mam tylko nadzieję, że nie zepsuję podkładu tą domieszką.

Może jakaś mistrzyni mineralna zechce ocenić te wszystkie koncepty...
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2012-02-11 o 23:42
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 15:45   #11
louboutinkaa
Raczkowanie
 
Avatar louboutinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 64
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

banana split dzięki za link nie jestem mistrzynią mineralną ale z tego co wiem to silica i znic oxide też wysuszają skórę
louboutinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-18, 09:52   #12
g700
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Ja też mam sucha skórę, probowalam wszystkiego , kremy nawet srogie powodowały u mnie alergię, teraz myję twarz przefiltrowaną , przegotowaną wodą ( filtry w Dafi można nabyć) i zwykłym kremem nivea, ja moja skórę okazało się najlepszym rozwiazaniem. Kiedyś mieszałam wodę z oliwka, trochę pomagało, ale i tak około południa wychodziły platki na nosie ( skóra mi sie łuszczyła ) , a teraz codziennie, ale efekt się utrzymuje
g700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 14:14   #13
201706120937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 127
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków.

Edytowane przez 201706120937
Czas edycji: 2017-06-11 o 03:17
201706120937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 10:10   #14
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Z moich doświadczeń podkłady zawierające silikony (otaczające drobinki miki) mniej wysuszają
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 15:21   #15
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

A nie macie problemu z korektorami pod oczy? Mam zrobiony z gotowej bazy z kolorówki i strasznie mi zmarszczki uwidacznia. Z podkładem nie mam większego problemu, zazwyczaj daję jakiś tłusty krem i na koniec podkład spryskuję wodą, ale pod tymi oczami to okropnie wygląda. Co z tego, że kryje, skoro jest to bardzo widoczne.
Nie maluję się na co dzień, może kilka razy w roku, więc skórę pod oczami mam raczej nieprzesuszoną, zmywam makijaż olejem lnianym, jego też często do OCM używam.

Zmieszałam sobie ten korektor z kremem, ale jakoś krycie nie te...
__________________
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 20:16   #16
tamburynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Hej Też podkład Lumiere to gdzie można kupić najtaniej? Zamawiacie przez Internet, czy może w jakichś sieciówkach bardziej się opłaca?
tamburynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 15:20   #17
Zuzanna_pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Pisz
Wiadomości: 25
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Ja używam tego Fluidu firmy Pharmaceris FLUID ANTYOKSYDACYJNY z sylimaryną SPF20 02 NATURAL (naturalny) NAWILŻAJĄCY - jestem z niego bardzo zadowolona
Zuzanna_pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 18:44   #18
verana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Cytat:
Napisane przez Zuzanna_pl Pokaż wiadomość
Ja używam tego Fluidu firmy Pharmaceris FLUID ANTYOKSYDACYJNY z sylimaryną SPF20 02 NATURAL (naturalny) NAWILŻAJĄCY - jestem z niego bardzo zadowolona
A w którym miejscu on jest mineralny?
verana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 15:28   #19
karoladuc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

A może te "nowe" minerały od Uoga Uoga się nadadzą dla skór suchych. Ja teraz mam bardzo wrażliwą cerę po kuracji kwasami i właśnie przymierzam się do ich wypróbowania. Z tego co dziewczyny pisały w wątku to całkiem kremowe są, a ten bursztyn może mieć jakieś dobroczynne działanie na skórę.
__________________
Ciekawie o zdrowiu i urodzie na http://undkimpol.org.pl/
karoladuc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 17:22   #20
1Aleksander1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

podbijam temat, czy wyszły może jakieś nowe podkłady dla takiej skóry?
1Aleksander1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 11:08   #21
mszafranska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Moja przyjaciółka używa Amilie - seria coverage - i u niej się sprawdza, a też ma cerę suchą. Razem zamawiałyśmy dawno temu próbki (ja do cery trądzikowej - matt, ona próbowała satin i coverage) i obie zostałyśmy już z tą marką. Seria satin jest podobno lepsza do cery suchej, ale słabiej kryje od coverage. Podstawą jest krem nawilżający i baza.
mszafranska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:42   #22
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

Mam skórę bardzo suchą i używam Bare Minerals (zarówno original jak i matte) i jestem zadowolona. Przez pierwszy tydzień miałam takie uczucie nieco ściągniętej skóry ale radziłam sobie z tym mgiełką nawilżającą, po tym czasie skóra po prostu się przyzwyczaiła
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 20:16   #23
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

ja mam wysuszona retinolem skórę i odstające skórki są moja codziennością, szczerze polecam podkład regulujący Clare Blanc daje jedwabiste wykończenie, pod niego uzywam jedynie filtr ultralekki LaRochePosay i nie mam problemu z odstającymi skórkami czy też płaskim matem...
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 17:46   #24
blackdrees
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 111
Dot.: Minerały dla skóry suchej/ b. suchej??

A kąpiele solankowe tzw. solanki kojarzycie? To jest moje odkrycie, żeby mieć piękną i dobrze nawilżoną skórę.
blackdrees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-04 17:46:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.