mordująca włosy henna... ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-22, 15:30   #1
stubbornme
Zadomowienie
 
Avatar stubbornme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 1 355
Unhappy

mordująca włosy henna... ??


więc...
byłam farbowaną chemicznie blondynką, pozbyłam się niemalże naturalnie całego koloru... no i zaczęłam farbować włosy henną - włosy były błyszczące, miłe w dotyku i kolor dość trwały..

po jakimś pół roku farbowania moje naturalnie jasne włosy są... ciemno brązowe ;/ matowe, a henna spłukuje się dosłownie ekspresowo całkowicie po jednym myciu. - gdy henna jest na włosach jest okej - ale zaraz po spłukaniu włosy zbijają się, matowią. Mało tego - przetłuszczają mi się włosy w ciągu dwóch dni ;(

help ;/
jak rozjaśnić włosy i pozbyć się nadmiernego przetłuszczania spowodowanego tylko henną (włosy nie przetłuszczają się tak normalnie - są tłuste na całej długości nie przy skórze głowy).
próbowałam zafarbować henną blond venity - i dosłownie jeszcze bardziej ściemniały mi włosy.
Macie sposób jak rozjaśnić włosy?
__________________

stubbornme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 15:56   #2
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: mordująca włosy henna... ??

Cytat:
Napisane przez stubbornme Pokaż wiadomość
więc...
byłam farbowaną chemicznie blondynką, pozbyłam się niemalże naturalnie całego koloru... no i zaczęłam farbować włosy henną - włosy były błyszczące, miłe w dotyku i kolor dość trwały..

po jakimś pół roku farbowania moje naturalnie jasne włosy są... ciemno brązowe ;/ matowe, a henna spłukuje się dosłownie ekspresowo całkowicie po jednym myciu. - gdy henna jest na włosach jest okej - ale zaraz po spłukaniu włosy zbijają się, matowią. Mało tego - przetłuszczają mi się włosy w ciągu dwóch dni ;(

help ;/
jak rozjaśnić włosy i pozbyć się nadmiernego przetłuszczania spowodowanego tylko henną (włosy nie przetłuszczają się tak normalnie - są tłuste na całej długości nie przy skórze głowy).
próbowałam zafarbować henną blond venity - i dosłownie jeszcze bardziej ściemniały mi włosy.
Macie sposób jak rozjaśnić włosy?
może rozjaśniacz w sprayu z joanny?? jest wątek o nim....:confuse d:

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

http://pretty.wizaz.pl/forum/showthr...t=52535&page=3 rozjasniacz w sprayu.
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 16:02   #3
stubbornme
Zadomowienie
 
Avatar stubbornme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 1 355
Dot.: mordująca włosy henna... ??

hm... a to nie wejdzie w jakies cudowne reakcje z henna?
zeby si enie okazalo ze wlosy mi zzielenieją czy cos ;d
__________________

stubbornme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 16:33   #4
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: mordująca włosy henna... ??

możesz przez pare dni psikać na jedno pasemko... wtedy sama sie dowiesz co sie stanie! a ten rozjaśniacz nie jest drogi ok.8zl
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 17:01   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: mordująca włosy henna... ??

Może spróbuj zmienić szampon i przestań na jakiś czas farbować włosy?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 17:23   #6
stubbornme
Zadomowienie
 
Avatar stubbornme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 1 355
Dot.: mordująca włosy henna... ??

no niby tak..
ale jak nie farbuje to jest makabra..
malo tego wlosy w tym kolorze i w takim stanie jak po splukaniu henny sa odpychjace...
__________________

stubbornme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 06:04   #7
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: mordująca włosy henna... ??

Cytat:
Napisane przez stubbornme Pokaż wiadomość
no niby tak..
ale jak nie farbuje to jest makabra..
malo tego wlosy w tym kolorze i w takim stanie jak po splukaniu henny sa odpychjace...
Zrób maskę z nafty, powinna oczyścić wloski, potem polóż olej , żóltko i miód, umyj dość silnym szamponem i poplucz octem lub siemieniem lnianym. Powinno byc lepiej.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-01 o 07:22
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 09:55   #8
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: mordująca włosy henna... ??

naturalna henna i chemiczna farba/szamponetka itp zareaguje na zielono lub jakis innydziwny kolor dodatkowo ucierpi kondycja, nie wolno!
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 20:26   #9
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: mordująca włosy henna... ??

mam pytanie. zrobiłam sobie chne jakies 8 tygodni temu z myślą jak pisza wszedzie że zmywa się po 3-4 tyg. Mam już spore odrosty i bym tez chciała wrócić do koloru naturalnego. myslicie że po 8 tygodniach moge już nałozyć farbe pomimo ze chna jest widoczna?
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 06:31   #10
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: mordująca włosy henna... ??

Cytat:
Napisane przez stubbornme Pokaż wiadomość
po jakimś pół roku farbowania moje naturalnie jasne włosy są... ciemno brązowe ;/ matowe, a henna spłukuje się dosłownie ekspresowo całkowicie po jednym myciu. - gdy henna jest na włosach jest okej - ale zaraz po spłukaniu włosy zbijają się, matowią.
A ja zawsze myślałam, że henna bardzo dobrze wpływa na włosy, wręcz je pielęgnuje. Tak mi zawsze mówiono... Dobrze, że mnie nie podkusiło spróbować
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 07:14   #11
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: mordująca włosy henna... ??

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Zrób maskę z nafty, powinna oczyścić wloski, potem polóż olej , żóltko i miód, umyj dość silnym szamponem i poplucz octem lub siemieniem lnianym. Powinno byc lepiej. Pewnie są oblepione za mocno henną.
Henna nie oblepia włosów

Do autorki wątki:

A co oprócz henny stosowałaś na włosy? Jakie odżywki, jaki szampon, jak o nie dbałaś? Bo mimo wszystko henna to zioła i moga one wysuszać włosy więc nawilżenie jest wymagane .
Teraz polecam zrezygnować z henny, kupić dobrą odżywkę nawilżającą, sprawdzić szampon (czy aby też za bardzo nie wysusza) i pielęgnować, pielęgnować, pielęgnować. A jak już dojdą do siebie możesz nałożyć chemiczną farbę (bo jak rozumiem farbowałaś w 100% naturalną henną? ).
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 07:23   #12
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: mordująca włosy henna... ??

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Henna nie oblepia włosów

Do autorki wątki:

A co oprócz henny stosowałaś na włosy? Jakie odżywki, jaki szampon, jak o nie dbałaś? Bo mimo wszystko henna to zioła i moga one wysuszać włosy więc nawilżenie jest wymagane .
Teraz polecam zrezygnować z henny, kupić dobrą odżywkę nawilżającą, sprawdzić szampon (czy aby też za bardzo nie wysusza) i pielęgnować, pielęgnować, pielęgnować. A jak już dojdą do siebie możesz nałożyć chemiczną farbę (bo jak rozumiem farbowałaś w 100% naturalną henną? ).

Tak. Dziś to już wiem. Napisałam to rok temu i nie miałam jeszcze tej wiedzy. Wyedytowałam posta z błędną informacją.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:12   #13
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: mordująca włosy henna... ??

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Tak. Dziś to już wiem. Napisałam to rok temu i nie miałam jeszcze tej wiedzy. Wyedytowałam posta z błędną informacją.
No właśnie mi się wydawało, ze ostatnio coś czytałam na hennowym wątku z Twoich postów . Ale oczywiście jak odpisywałam to nie pomyślałam nawet.
W dodatku wątek ma rok czasu Tak to jest jak człowiek wstaje do pracy o 4:30 a potem odpisuje na forum

Edytowane przez maymay6
Czas edycji: 2011-03-01 o 14:14
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:19   #14
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: mordująca włosy henna... ??

Cytat:
Napisane przez stubbornme Pokaż wiadomość
więc...
byłam farbowaną chemicznie blondynką, pozbyłam się niemalże naturalnie całego koloru... no i zaczęłam farbować włosy henną - włosy były błyszczące, miłe w dotyku i kolor dość trwały..

po jakimś pół roku farbowania moje naturalnie jasne włosy są... ciemno brązowe ;/ matowe, a henna spłukuje się dosłownie ekspresowo całkowicie po jednym myciu. - gdy henna jest na włosach jest okej - ale zaraz po spłukaniu włosy zbijają się, matowią. Mało tego - przetłuszczają mi się włosy w ciągu dwóch dni ;(

help ;/
jak rozjaśnić włosy i pozbyć się nadmiernego przetłuszczania spowodowanego tylko henną (włosy nie przetłuszczają się tak normalnie - są tłuste na całej długości nie przy skórze głowy).
próbowałam zafarbować henną blond venity - i dosłownie jeszcze bardziej ściemniały mi włosy.
Macie sposób jak rozjaśnić włosy?
Pytanie nr 1: jakiej henny używasz?
Widzę tylko, że na blond próbowałaś "henną" Venity.

Chodzi mi o to, ile rzeczywiście jest henny w Twojej hennie i co tam jeszcze jest.

Osobiście farbuje włosy czystą henną i nic mi ona nie morduje, a wprost przeciwnie...

(+ polecam wątek o hennie)
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 18:13   #15
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: mordująca włosy henna... ??

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Pytanie nr 1: jakiej henny używasz?
Widzę tylko, że na blond próbowałaś "henną" Venity.

Chodzi mi o to, ile rzeczywiście jest henny w Twojej hennie i co tam jeszcze jest.

Osobiście farbuje włosy czystą henną i nic mi ona nie morduje, a wprost przeciwnie...

(+ polecam wątek o hennie)
a widzisz datę założenia tematu? dziewczyna już 4x pewnie zdążyła zrobić wszystko z włosami.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.