kwasy, kwaski i kwaseczki - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-06, 11:47   #481
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Ja tez mam pytanie(again)odnosnie Glyco-A,moze i glupie,ale chcialbym spytac.Czy to mozliwe ze Glyco moze mi zapychac twarz?
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-07, 09:35   #482
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez kcc
chodzi mi jednie o te zaczerwienienia i swędzącą skórę: czy to jest normalne? czy nie przerywać kuracji? a jeśli jest to normalne, jak to załagodzić? pomóżcie
tez mnie skora swedzi...rada na to>>>uzywaj rzadziej Lysanelu
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 11:07   #483
Liwka
Raczkowanie
 
Avatar Liwka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 37
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Mam pytanie, na kóre nie mogę znaleźć odpowiedzi(przepraszam jeśli się powtarzam):
Mam dopiero zamiar zacząć z kwasami, ale chciałabym zastosować te zawierające kwasy BHA. Czy mogłybyście mi kochane podać konkretne nazwy tych z kwasami BHA?

Z góry dzięki
Liwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 10:57   #484
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Jeszcze jedno pytanko, tym razem w tym temacie Gdzie kupujecie produnkty Lysanel? A może zamawiacie? Obleciałam dziś wszystkie apteki w mieście i nigdzie tego nie mieli
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 11:04   #485
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Allegro i apteki internetowe
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 12:21   #486
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Liwka
Mam dopiero zamiar zacząć z kwasami, ale chciałabym zastosować te zawierające kwasy BHA. Czy mogłybyście mi kochane podać konkretne nazwy tych z kwasami BHA?
w Polsce nie ma zbyt dużego wyboru preparatów tylko z BHA. jest np. Effaclar K, ale jest mało skuteczny. w starym artykułe Basia wymieniła jeszcze Neutrogenę Clear Pore Treatment i Łagodną kurację złuszczającą Preparat Salicylowy - Pharmaceris S - ale nie wiem, czy są jeszcze dostępne. można zamówić kwasy Pauli Begoun, najlepiej z kimś, ze względu na koszty przesyłki. niedawno zamawiałyśmy je na Wizażu wspólnie, zapewne za jakiś czas powtórzymy akcję.
http://manager.paulaschoice-eu.com/s...ory&showcat=48
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 13:13   #487
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Co może się stać jeśli razem z kwasami nie będzie się używało kremów z filtrami? Nie wyskoczą przypadkiem jakieś straszne przebarwienia? I czy latem można się po tym opalać?
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-10, 13:23   #488
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez eifersucht
Co może się stać jeśli razem z kwasami nie będzie się używało kremów z filtrami? Nie wyskoczą przypadkiem jakieś straszne przebarwienia? I czy latem można się po tym opalać?

Jasne,ze wyskocza,nie teraz to w przyszlosci.Z plazy bym zrezygnowala albo z kwasow podczas plazowania.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 13:44   #489
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Wiem, że plażowanie + kwasy to nierozsądny pomysł. A czy jeśli będę używała kwasów tylko zimą np. do końca marca, to chyba latem nie mam się czego obawiać?


PS. Nie denerwujcie się moimi pytaniami :P Ale wyobrażcie sobie, że kiedy miałam 11 lat Pani dermatolog przepisała mi Lysanel Active jako normalny krem do twarzy...na dzień i na noc...i nic nie wspomniała o żadnej ochronie filtrami, o żadnym wysypie...ja jej oczywiście zaufałam, bo na opakowaniu też nic szczególnego nie pisze. No i po paru dniach miałam skórę na twarzy dosłownie spaloną Chciałam mieć ładną cerę a tymczasem...ehhh...szkoda słów. No i jak lekarz może być tak nieodpowiedzialny Więc teraz czytam wszystkie wątki o kwasach, żeby znów nie zrobić sobie krzywdy
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 14:09   #490
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez eifersucht
Wiem, że plażowanie + kwasy to nierozsądny pomysł. A czy jeśli będę używała kwasów tylko zimą np. do końca marca, to chyba latem nie mam się czego obawiać?


PS. Nie denerwujcie się moimi pytaniami :P Ale wyobrażcie sobie, że kiedy miałam 11 lat Pani dermatolog przepisała mi Lysanel Active jako normalny krem do twarzy...na dzień i na noc...i nic nie wspomniała o żadnej ochronie filtrami, o żadnym wysypie...ja jej oczywiście zaufałam, bo na opakowaniu też nic szczególnego nie pisze. No i po paru dniach miałam skórę na twarzy dosłownie spaloną Chciałam mieć ładną cerę a tymczasem...ehhh...szkoda słów. No i jak lekarz może być tak nieodpowiedzialny Więc teraz czytam wszystkie wątki o kwasach, żeby znów nie zrobić sobie krzywdy

Fakt,na Lysaner Activ nie ma informacji,ze nalezy uzywac filtrow,ale np. na Glyco-A jest juz taka informacja.Wszyscy producenci wiedza,ze nalezy przede wszystkim w tym czasie chronic skore,ale nie wszyscy pisza to na opakowaniach.Dermatolodzy niestety tez czesto zapominaja poinformowac pacjenta o tym,albo sami nie sa tego swiadomi-i tak sie zdarza.Mysle,ze wiecej sie dowiesz chciazby tu na forum niz od lekarza czy tym bardziej producenta.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 14:10   #491
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Latem tez bym sie obawiala wystawiac gola skore na slonce.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-10, 14:14   #492
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez eifersucht
Wiem, że plażowanie + kwasy to nierozsądny pomysł. A czy jeśli będę używała kwasów tylko zimą np. do końca marca, to chyba latem nie mam się czego obawiać?


PS. Nie denerwujcie się moimi pytaniami :P Ale wyobrażcie sobie, że kiedy miałam 11 lat Pani dermatolog przepisała mi Lysanel Active jako normalny krem do twarzy...na dzień i na noc...i nic nie wspomniała o żadnej ochronie filtrami, o żadnym wysypie...ja jej oczywiście zaufałam, bo na opakowaniu też nic szczególnego nie pisze. No i po paru dniach miałam skórę na twarzy dosłownie spaloną Chciałam mieć ładną cerę a tymczasem...ehhh...szkoda słów. No i jak lekarz może być tak nieodpowiedzialny Więc teraz czytam wszystkie wątki o kwasach, żeby znów nie zrobić sobie krzywdy

Jak widzisz tak to jest z tymi dermatologami , z własnego doświadczenia wiesz, że kwasy i słońce bez ochrony to zastraszające skutki. Zaopatrz się przede wszystkim w stabilne filtry i używaj cały rok bez wyjątku a cera na pewno Ci się odwdzięczy
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-13, 07:41   #493
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Kupiłam w końcu Diacneal. Po pierwszym zastosowaniu mam jedną uwagę: czemu nikt nie napisał, że to cholerstwo barwi paznokcie??? Dobrze, że ciemny lakier w domu miałam...
Trzy palce prawej ręki nawet po wyszorowaniu mydłem i szczoteczką, po przemyciu zmywaczem, są żółte Ze skóry schodzi, ale płytka paznokci wygląda jak chora na grzybicę
Natomiast co do oddziaływania na twarzy to jeszcze nie wiem - trochę szczypało po nałożeniu, ale tylko w miejscach, gdzie pojawiły się wypryski.
Hmm... Jeszcze nie wiem, czy sie polubimy - a tani nie był
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-14, 18:47   #494
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

aaaa
wiecie co.. mam pewien problem..
od jakis 2 tyg. używam lysanel active.. na początku nie zauważyłam niczego złego - tj. żadnego wysypu ani nic tp.. a wręcz przeciwnie.. już jakoś po 2 nocach miałam jakby czystszą cerę..
Ostatnio cera mi się troszeczkę podrażniła.. chyba zbyt dużo nakładałam tego kwasu na noc.. więc postanowiłam któregoś wieczoru zamiast kwasu posmarowac całą twarz oprócz czoła tłustym dermosanem , grubą warstwe..
Rano było ok.. wszystkie podraznienia zniknely przez noc pod wplywem kremu.. i byla wmiare normalna.. //bo zwykle po nocy z kwasem mam strasznie spieta..//
no i tak.. wieczorem.. jak zmywalam makijaz.. przyjrzalam sie dokladnie swojej cerze i myslalam, ze po prostu zaczne krzyczec..
Pojawiło mi się strasznie duzo zaskornikow...
no po prostu masakra... tylko na czole jest tak jak było..
qrde.. no i nie wiem.. to przez dermosan ?? to on mi pozatykal pory ??
czy zbieg okolicznosci.. i to moze ten 'wysyp' , o ktorym wszyscy pisza..
No juz sama nie wiem..
Tak sie wscieklam.. ze od razu musialam sobie buzke oczyscic..:/
No ale tak sie caly czas zastanawiam przez co to.. wolalabym chyba, zeby to juz byl ten wysyp.. niz przez ten dermosan.. czyli innymi ,ze sobie sama zaszkodzilam :/
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-14, 21:14   #495
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez blue18
aaaa
wiecie co.. mam pewien problem..
od jakis 2 tyg. używam lysanel active.. na początku nie zauważyłam niczego złego - tj. żadnego wysypu ani nic tp.. a wręcz przeciwnie.. już jakoś po 2 nocach miałam jakby czystszą cerę..
Ostatnio cera mi się troszeczkę podrażniła.. chyba zbyt dużo nakładałam tego kwasu na noc.. więc postanowiłam któregoś wieczoru zamiast kwasu posmarowac całą twarz oprócz czoła tłustym dermosanem , grubą warstwe..
Rano było ok.. wszystkie podraznienia zniknely przez noc pod wplywem kremu.. i byla wmiare normalna.. //bo zwykle po nocy z kwasem mam strasznie spieta..//
no i tak.. wieczorem.. jak zmywalam makijaz.. przyjrzalam sie dokladnie swojej cerze i myslalam, ze po prostu zaczne krzyczec..
Pojawiło mi się strasznie duzo zaskornikow...
no po prostu masakra... tylko na czole jest tak jak było..
qrde.. no i nie wiem.. to przez dermosan ?? to on mi pozatykal pory ??
czy zbieg okolicznosci.. i to moze ten 'wysyp' , o ktorym wszyscy pisza..
No juz sama nie wiem..
Tak sie wscieklam.. ze od razu musialam sobie buzke oczyscic..:/
No ale tak sie caly czas zastanawiam przez co to.. wolalabym chyba, zeby to juz byl ten wysyp.. niz przez ten dermosan.. czyli innymi ,ze sobie sama zaszkodzilam :/
No moim zdaniem to może być wina Dermosanu.Też go używałam i czasem zdarza mi się nim posmarować bo na moją cerę o tyle działa dobrze, że gdy jest spięta czy coś w tym stylu to smaruję buziala na noc Dermosanem i spoko sie dzięki niemu regeneruje.To był plus.Minus dla mnie to to, że u mnie rzeczywiście wychodzi po nim masa zaskórników na nosie, brodzie i czole.Więc nie wiem jak to u Ciebie ale u mnie Dermosan zapycha tragicznie pory, więc to może być jego wina.POZDRAWIAM
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 00:54   #496
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Ja używam glyco a i mój wysyp też wyglądał tak, jakby nagle ni z tego ni z owego wylazło mi mnóstwo zaskórników. Też podejrzewałam inne kosmetyki - filtry, juwit c - o to 'zanieczyszczenie', ale nie ma co sie oszukiwać, po prostu skóra była zanieczyszczona i to wszystko wyłazi na wierzch. Jeśli wcześniej nie mialas problemów z dermosanem, to ja bym raczej podejrzewala chwilowe pogorszenie stanu skóry po kwasiku. Lysanel super mocny nie jest, wiec dwa tygodnie wydaje mi sie "akurat" na wystąpienie znienawidzonego przez wszystkich 'wysypu"
Przeczekaj, przecierp, oplaci sie A samodzielne oczyszczanie - nie opłaci się nie rób tego, tylko zakażenie rozniesiesz po twarzy, a ranki będą się dłuzej i paskudniej goić. mnie od czasu do czasu ręka zaswędzi, rozprawię się z jakimś jednym skurczybykiem, i potem żałuję, oj żaluję - przez miesiąc, albo dłużej. A jak samo naturalnie sobie wyjdzie - to i samo sobie zniknie po jakimś czasie.
Cierpliwości życzę i pozdrawiam
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 10:16   #497
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez kicala1
Ja używam glyco a i mój wysyp też wyglądał tak, jakby nagle ni z tego ni z owego wylazło mi mnóstwo zaskórników. Też podejrzewałam inne kosmetyki - filtry, juwit c - o to 'zanieczyszczenie', ale nie ma co sie oszukiwać, po prostu skóra była zanieczyszczona i to wszystko wyłazi na wierzch. Jeśli wcześniej nie mialas problemów z dermosanem, to ja bym raczej podejrzewala chwilowe pogorszenie stanu skóry po kwasiku. Lysanel super mocny nie jest, wiec dwa tygodnie wydaje mi sie "akurat" na wystąpienie znienawidzonego przez wszystkich 'wysypu"
Przeczekaj, przecierp, oplaci sie A samodzielne oczyszczanie - nie opłaci się nie rób tego, tylko zakażenie rozniesiesz po twarzy, a ranki będą się dłuzej i paskudniej goić. mnie od czasu do czasu ręka zaswędzi, rozprawię się z jakimś jednym skurczybykiem, i potem żałuję, oj żaluję - przez miesiąc, albo dłużej. A jak samo naturalnie sobie wyjdzie - to i samo sobie zniknie po jakimś czasie.
Cierpliwości życzę i pozdrawiam
A leczyłaś czymś krostki w czasie wysypu? Ja właśnie zaczynam z kwasami i boję się trochę tego wysypu....chciałabym się zawczasy przygotować...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 12:25   #498
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

ja się też podpisuję pod zapytaniem
baobab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 12:30   #499
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Otóż nie. bałam się podrażnienia od kombinacji, a glyco a i tak szybciej sobie z nimi radzi niż jakieś inne preparaty. niestety, trzeba trochę przecierpieć
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 17:03   #500
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

ehh wiecie co.. ja w ogole straciłam nadzieje na to, ze ten lysanel active mi pomoze i wreszcie pozbede sie tych wagrow i zaskornikow
i owszem... na poczatku zauwazylam poprawe.. i co jakis czas tez w niektorych miejscach wydaje mi sie, ze jest lepiej.. ale np. dzisiaj znowu.. na brodzie pelno.. na czole i kolo nosa to samo
a uzywam juz kwasu od jakiegos miesiaca.. naprawde boje sie czy to w ogole pomaga.. i czy wreszcie pozbede sie tego czegos.. calkowicie.. tak jak niektore z was..
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 17:34   #501
ToYa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 54
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

No teraz moja kolej - kwasy po raz pierwszy w zyciu !!! Po przeczytaniu kilku topikow na ten temat zdecydowalam sie na zakup. Wybralam sie z zamiarem zakupu Alpha Hydrox (jeden z wymienionych przez p.Basie). Niestety jedyny jaki stal na polce byly tylko AHA SOUFFLE - 12% AHA i INTENSIVE AHA REVITALIZING PEEL - 14% AHA. Balam sie zaczynac od takiego stezenia, wiec zakupilam inny. Podaje jego sklad:
8% AHA of 70% Solution.
Water , Propylene Glycol , Glycolic Acid , Isopropyl Palmitate , Stearic Acid , Ammonium Hydroxide , Glyceryl Stearate , PEG-100 Stearate , Cetyl Alcohol , Isostearic Acid , Dimethicone , Hydroxyethylcellulose , Magnesium Aluminum Silicate , PEG-40 Stearate , Sorbitan Stearate , Sorbic Acid , BHT , Imidazolidinyl Urea

Co o tym sadzicie ?

Oczywiscie, zaraz po powrocie do domu wysmarowalam nim twarz a po jakichs 10 minutach zaczelam sie luszczyc. Efekt po jednym zabiegu to znacznie gladsza buzia, ale tez troche sciagnieta i sucha (mam w ogole sucha cere z przebarwieniami i sklonnoscia do wagrow). Czy moge stosowac po kwasach jakies kremy nawilzajace lub odzywcze ? Jesli tak to w jakim odstepie czasu?

Z gory dzieki za wszelka pomoc
ToYa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 17:38   #502
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Smile Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Ja jestem właśnie po 8 zabiegach u kosmetyczki kwasami Neo glis, efekt zabiegu nie jest zupełnie taki jakiego oczekiwałam zapłaciłam 450 zl w karnecie więc trochę taniej wyszło niż miałabym placić pojedynczo.
Kupiłam sobie krem Glyco-A oczywiście po dobrych Waszych recenzjach i przyznam szczerze ze smarowałam buzie 2 razy 2 dni pod rząd i trzeciego dnia nie, gdyż skóra zaczęla się już łuszczyć, czego nie zauważylam po zabiegach. Będę go używać co drugi dzień prawdopodobnie bo codziennie bałabym się, gdyż mocno podziałał na mojś skórę. Oczywiście filtra używam Biodermy Photoderm Max Fluide, mam cere tłustą i problemową a ten bloker sprawdza sie bardzo dobrze, kończę już pierwsze opakowanie i nie zawaham sie kupić drugie. Mam nadzieję, że Glyco- A pomoże mi pozbyć się przebarwień w jakimś stopniu z czym nie poradziły sobie zabiegi.
Pozdrawiam Was wszystkie i życzę wytrwałości w walce z niedoskonałościami
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 18:37   #503
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez blue18
ehh wiecie co.. ja w ogole straciłam nadzieje na to, ze ten lysanel active mi pomoze i wreszcie pozbede sie tych wagrow i zaskornikow
i owszem... na poczatku zauwazylam poprawe.. i co jakis czas tez w niektorych miejscach wydaje mi sie, ze jest lepiej.. ale np. dzisiaj znowu.. na brodzie pelno.. na czole i kolo nosa to samo
a uzywam juz kwasu od jakiegos miesiaca.. naprawde boje sie czy to w ogole pomaga.. i czy wreszcie pozbede sie tego czegos.. calkowicie.. tak jak niektore z was..
no wiesz co...szczerze mowiac to ja mysle ze moze ci nie pomoc...zdarza sie...ja uzywam juz 2 miesiac i nie ma wcale poprawy jakiej oczekiwalam...no ale moze po 4 miesiacu..kto wie?nie martw sie..jeszcze ci 3 zostaly Taa...tylko ze za 3 miesiace juz wiosna bedzie....a wtedy nunu z kwasami

Ps. Lysanelu uzywam dalej z rozpedu
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 13:42   #504
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

oliwkadawida ,no to jak myślisz , moze powinnam odlozyc lysanel active i zaczac uzywac innego kwasu ?? np. tego fluid neoglis o ktorym pisaly wczesniej wizazanki ? czy raczej poczekac juz dokonca kuracji ?? chociaz fakt.. wtedy to juz bedzie wiosna.. :/
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 14:46   #505
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

kochanie...jakos tak u mnie wyszlo...tu poza domem tu przeziebienie ze nie chcialam sie bawic w nakladanie Lysanelu (zawsze po nim strasznie dokladnie myc rece musze,poniewaz raz sie zdazylo-mimo tego ze je umylam-ze schodzila mi z opuszkow palcow skora!) i w sumie nie nalozylam go do dzis...minal juz tydzien...i szczerze mowiac mam juz tego serdecznie dosc!uzywalam go zawsze regularnie co dwa dni, czasem codziennie od 2 miesiecy- i co?...kupka!-ze tak powiem-...wlasnie teraz po tygodniu nieuzywania go z czola zaczynaja mi schodzic syfki i wszystkie zaczerwienienia...-niemozliwe?a jednak!?
Wszystko wskazuje na to ze przestane go uzywac calkowicie...skora odpocznie, a w kwietniu siostra przywiezie mi caly zestaw przepisany przez moja mame ktora jest konsultantka Dr Nona w Krakowie...to sa kremy,sole,plyny do plukania,herbaty,maseczki-wszystko oparte na ilach z morza martwego...to jest sprawdzone przez wiele jej kolezanek (moja mama jest konsultantka od jakiegos miesiaca)...kosmetyki te naprawde dzialaja!wiec poczekam na nie...wiem ze tu na forum chyba ich nie znacie wiec napewno napisze wam po jakims czasie jak tylko zaczne ich uzywac jak sie spisuja...

a co do neoglisu to nie mam pojecia bo go nie uzywalam nigdy...ale nierozumiem?ile uzywasz Lysanel?Co z nim nie tak u ciebie?nie sluzy ci?
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 15:04   #506
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Cytat:
Napisane przez blue18
ehh wiecie co.. ja w ogole straciłam nadzieje na to, ze ten lysanel active mi pomoze i wreszcie pozbede sie tych wagrow i zaskornikow
i owszem... na poczatku zauwazylam poprawe.. i co jakis czas tez w niektorych miejscach wydaje mi sie, ze jest lepiej.. ale np. dzisiaj znowu.. na brodzie pelno.. na czole i kolo nosa to samo
a uzywam juz kwasu od jakiegos miesiaca.. naprawde boje sie czy to w ogole pomaga.. i czy wreszcie pozbede sie tego czegos.. calkowicie.. tak jak niektore z was..

Wydaje mi sie,ze miesiac czasu to zbyt krotko by ocenic obiektywnie dzialanie kwasow,poza tym duzo zalezy od kondycji cery.
Ja zaczynalam od peelingu dwustopniowego Anew Avonu,potem przeszlam na Glyco A-jednak powaznych problemow z cera nie mam.W sumie zalezy mi na oczyszczeniu,wygladzeniu i rozjasnieniu.
Niebawem bedzie 3 m-c kwasowania i dopiero teraz widze jak cera ulegla przeobrazeniu;tylko ze peeling Anew stosowalam w wersji wydluzonej wg wlasnych potrzeb a Glyco A smaruje sie tylko 1-2 w tygodniu.

Zauwazylam jedno,ze cera sie pieknie oczyszcza-wysyp przezylam ale nie bylo tak zle,jednak najgorszy byl czas dodtakowo przed okresem,przynajmniej 1 raz nie bylo za ciekawie,drugi juz nieco lepiej wiec mysle sobie,ze teraz nie bedzie juz tak zle i powoli sie to unormuje.
A Ty zwracalas w moze na to uwage?

Jeszcze jedno pytanie
z rozpedu i przez nieuwage wyladowalo w watku o filtrach

A czy ktoras z Was stosowala Biodermine podczas kuracji kwasami?Jakis czas temu zainteresowala mnie tym kolezanka,ktora ma cere tlusta i zastanawiala sie czy to mozna polaczyc?
Przyznam sie,ze osobiscie nie mam pojecia.Czy jest sens nakladanie Biodermine na noc w przerwach pomiedzy kwasami?Czy to wzmocni efekt?

Mnie ten krem pomogl ale duzo wczesniej przed uzywaniem kwasow,faktycznie pieknie wygladzil problemowa brode jednak uzywalam jej bardzo sporadycznie.
__________________

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-24 o 00:18 Powód: post pod postem
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 17:29   #507
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

No to tak.. ja po lysanelu oczekiwałam przede wszystkim , że oczyści moją buzię z zanieczyszczeń , /większych kłopotów z cerą nie mam/ a tu nic.. na poczatku wydawało mi sie ,że może troche pomaga.. ale ktorejs nocy uzylam dermosanu zamiast kwasu.. bo mi troche podraznil i potem nie wiem czy po tym kremie czy to ten wysyp.. ale moja cera byla okropnie zanieczyszczona.. teraz jest juz tak jak bylo wczesniej.. wiele z was pisalo, ze juz po miesiacu byly efekty, a u mnie nic dlatego chyba naprawde przerzuce sie na inny kwas... ale mozna tak? z nocy na noc zaczac z innego korzystac??
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-24, 09:32   #508
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

blue18...ja dzis w koncu obudzialam sie bez czola w czerwone placki...tak jak pisalam ponad tydzien nie smarowalam sie Lysanelem...i po poscie Hexxany mysle sobie ze moze zaczesto poprostu nakladalam Lysanel...moze wlasnie powinnam nie codziennie(na czolo) i nie co drugi dzien(nz cala twarz) smarowac, tylko raz na tydzien na przyklad
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-24, 09:51   #509
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Musisz wyczuc swoja cere moja na pewno nie przezylaby regularnego nakladania kwasu
Zreszta i tak jestem bardzo zaskoczona,ze cera wrazliwa i sklonna do alergii przyjmuje kwas bez zadnych podraznien.Jednak caly czas obserwuje co sie z nia dzieje.
Uwazam,ze lepiej czas uzywania kwasow wydluzyc i stsosowac je wg potrzeb,nawet co pare dni.Efekty i tak sa widoczne,wiadomo,ze od razu nic sie bedzie dzialo ale proces jaki zachodzi podczas stosowania kwasow tez nie zajdzie od razu
Wazna jest kondycja cery,jej stan,jaka jest skora?jaki poziom zanieczyszczen?

A jakiego nawilzacza uzywasz???
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 19:48   #510
loana
Raczkowanie
 
Avatar loana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 242
GG do loana Send a message via Skype™ to loana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

dziewczeta a co zrobic z bliznami dziurkami po wyciskaniu? czy ktoras z was miala taki problemi zwyciezyla?
__________________
Tyś jest mój świat...córeczko mała...




loana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.