Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-04, 13:06   #91
Dizzy1906
Zadomowienie
 
Avatar Dizzy1906
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 785
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez felii Pokaż wiadomość
A ja idę właśnie robić obiadek- dzisiaj 2 dania
Co dobrego robisz?
Jak Ci się podobają Mel B pośladki? BO ja wczoraj zaczęłam program z posladami (zaczęłam od 50) i może bym to dorzuciła...
__________________
"Jaki mężczyzna zwróci na ciebie uwagę, skoro sama siebie nie lubisz?"

Dizzy1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 13:07   #92
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Mel ogolnie ma fajne cwiczenia

Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:42   #93
felii
Rozeznanie
 
Avatar felii
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 956
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez Dizzy1906 Pokaż wiadomość
Co dobrego robisz?
Jak Ci się podobają Mel B pośladki? BO ja wczoraj zaczęłam program z posladami (zaczęłam od 50) i może bym to dorzuciła...
Robiłam dzisiaj żurek a na drugie danie puree ziemniaczane z klopsikami w sosie pomidorowym

Powiem Ci, że Mel B daje radę- świetnie czuć mięśnie pupy- na początek jest fajne, dobrze mi współgra z przysiadami a i efekty są- robiłam już wcześniej Mel
felii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 10:24   #94
Dizzy1906
Zadomowienie
 
Avatar Dizzy1906
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 785
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez felii Pokaż wiadomość
Robiłam dzisiaj żurek a na drugie danie puree ziemniaczane z klopsikami w sosie pomidorowym

Powiem Ci, że Mel B daje radę- świetnie czuć mięśnie pupy- na początek jest fajne, dobrze mi współgra z przysiadami a i efekty są- robiłam już wcześniej Mel
mnie to uda napierniczają po przysiadach
__________________
"Jaki mężczyzna zwróci na ciebie uwagę, skoro sama siebie nie lubisz?"

Dizzy1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 16:07   #95
Saminka
Raczkowanie
 
Avatar Saminka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 419
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cześć
__________________
2011
2012

lipiec 2014 Aniołkowa mama
Saminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 16:11   #96
Dizzy1906
Zadomowienie
 
Avatar Dizzy1906
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 785
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez Saminka Pokaż wiadomość
Cześć
hej jak tam motywacja u Ciebie? Ćwiczysz?
__________________
"Jaki mężczyzna zwróci na ciebie uwagę, skoro sama siebie nie lubisz?"

Dizzy1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 23:12   #97
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Melduję się - AZS, uwaga, WYLECZONE! chociaż zaczęło się u mnie już jako u małego dzieciaka i objawy często były bardzo przykre, upierdliwe i w dość zaawansowanym stadium - z dłoni naskórek odchodził mi płatami, skubałam go sobie jak łuskę, oprócz tego miałam tam liczne "pryszcze" w których zbierała się ropa, a palce były spuchnięte w niezdrowym, czerwonym kolorze... i tak całe dłonie aż do nadgarstka, horror! Oprócz tego objawy miałam okresowo pod kolanami, w zgięciach łokci i na powiekach. A obecnie nie ma śladu, nigdzie, raz na jakiś czas mam minimalną remisję na dłoniach w postaci plamki o średnicy cm, która - pilnie smarowana - szybko się goi i nie paskudzi się (typu odpadający naskórek, ropa itp.).
Cytat:
Napisane przez mifik Pokaż wiadomość
Ale to nieszczęsne AZS daje o sobie znać, powiedzcie mi, macie jakieś kremy na co dzień dobre do polecenia? Moje ręce tak w ogóle po różnych sterydach wyglądają jak u starszej pani, a mam 26 lat, macie jakąś radę na to? Chodzi mi zniwelowanie tylu zmarszczek, jeśli się da używać kremów dla starszych pań ? Na co dzień natłuszczam i nawilżam, więc pod tym względem jest ok
Kochana, odstaw sterydy!
Też miałam przepisane sterydy, na początku nie bardzo chciałam ich używać, ale jak ręce od ran zaczęły mnie piec żywym ogniem, to w końcu próbowałam regularnie ich używać, jako "ostatnia deska ratunku" i pewnego rodzaju eksperyment. I z moich obserwacji wynika, że sterydy - owszem, pomagają - ale tylko w złagodzeniu apogeum objawów! Smarowanie się nimi na dłuższą metę nie ma najmniejszego celu, ponieważ powodują remisję choroby! Ofc, każdy ma inny organizm, więc być może dla kogoś sterydy będą zbawienne, ale ja nigdy nie byłam w stanie zaleczyć objawów do końca używając sterydów (nawet naprzemiennie z "normalnymi" kremami). Ranki zaczynały się całkiem ładnie goić, a kiedy już, już myślałam, że to końcówka, że już prawie wyleczone i zaraz się całkiem zagoi - bach! remisja i cały ból, swędzenie, pieczenie i łuszczenie się skóry zaczynało się od nowa :/ nawet nie wiem, czy nie ze zwiększoną siłą...

Odstawiłam sterydy. Proces gojenia był dłuższy, ale zdecydowanie trwalszy. Regularne nawilżanie i natłuszczanie (zwłaszcza po każdym kontakcie z wodą, tzn. kąpieli i myciu rąk) pozwoliło całkowicie zaleczyć objawy. Niestety, pojawiały się remisje, zwłaszcza, jeśli się skaleczyłam / delikatnie zadrapałam. Ale regularnie traktowana kremami skóra wracała do równowagi coraz szybciej, a nawroty były coraz rzadsze.

Stosowałam kremy Nivea, Bambino i Sudocrem, a w ramach nawilżania zwykłe, najtańsze kremy z gliceryną. Obecnie używam kakaowego masła do ciała z Isany i olejku z Babydream fur mama. Patrzę na składy, staram się unikać składników uznanych powszechnie za szkodliwe lub bezwartościowe dla skóry (typu parafina) i mocnych detergentów, chociaż np. SLS mojej skórze nie szkodzi.

Podejrzewam, że mogła u mnie pomóc też dieta, bo samoistnie ustąpiły mi zmiany chorobowe pod kolanami, na powiekach itp., niestety nie jestem w stanie powiedzieć, co konkretnie mogło pomóc - nie zwracałam wtedy uwagi na to, jak jem. Wiem, że poprawa zaczęła się też od dokładnego mycia rąk po zabawie z kotem (bardzo mocno nasilały się wówczas objawy, zmycie alergenu z dłoni naprawdę pomagało) czy soku z pomidora (też mnie "uczulał" ale tylko w kontakcie ze skórą i w połączeniu z solą). Pilnowałam też, by unikać zadrapań (wszelakie uszkodzenia skóry bardzo nasilały objawy w tym konkretnym miejscu).

Miałam też kiedyś stwierdzoną astmę w 4 r.ż. i przez jakiś czas przyjmowałam leki, dopóki wyniki moich badań nie zaczęły się pogarszać (co nastąpiło dosyć szybko i zaczęło się od nerek). I... do dziś nie miałam ani jednego ataku, mam lat 20... tak więc nie wierzę w to, że była to astma. By może była to astma, ale o podłożu psychologicznym:
http://3dno.pl/potega-nieswiadomosci/
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 14:26   #98
Saminka
Raczkowanie
 
Avatar Saminka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 419
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez Dizzy1906 Pokaż wiadomość
hej jak tam motywacja u Ciebie? Ćwiczysz?
taaa ćwicze wcinanie tabliczki czekolady:brzydal : ale takiego mam doła... a te lakiery to masakra jakaś dość, że są rzadkie to jeszcze trzeba kilka razy malować paznokcia
__________________
2011
2012

lipiec 2014 Aniołkowa mama
Saminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 14:31   #99
Dizzy1906
Zadomowienie
 
Avatar Dizzy1906
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 785
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez Saminka Pokaż wiadomość
taaa ćwicze wcinanie tabliczki czekolady:brzydal : ale takiego mam doła... a te lakiery to masakra jakaś dość, że są rzadkie to jeszcze trzeba kilka razy malować paznokcia
które lakiery, bo mam luke w pamięci?
Skąd ten dół?
__________________
"Jaki mężczyzna zwróci na ciebie uwagę, skoro sama siebie nie lubisz?"

Dizzy1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 15:52   #100
Saminka
Raczkowanie
 
Avatar Saminka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 419
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez Dizzy1906 Pokaż wiadomość
które lakiery, bo mam luke w pamięci?
Skąd ten dół?
lakiery z allegro... zamówiłam 8 i dwa są sensowne, a reszta do niczego sie nie nadaje... Za te 25 zł co wydałam na to miałam bym 3-4 lakiery z Rossmana , które jakościowo są super. Dół może przez pogode... ciągle pada.
__________________
2011
2012

lipiec 2014 Aniołkowa mama
Saminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 16:51   #101
Dizzy1906
Zadomowienie
 
Avatar Dizzy1906
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 785
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez Saminka Pokaż wiadomość
lakiery z allegro... zamówiłam 8 i dwa są sensowne, a reszta do niczego sie nie nadaje... Za te 25 zł co wydałam na to miałam bym 3-4 lakiery z Rossmana , które jakościowo są super. Dół może przez pogode... ciągle pada.
no tak faktycznie, alez ja mam krótka pamięć d;latego ja wole kupować w Rossmannie ..
U mnie tez ponuro.. Może faktycznie poćwicz? będzie Ci lepiej?
__________________
"Jaki mężczyzna zwróci na ciebie uwagę, skoro sama siebie nie lubisz?"

Dizzy1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-08, 13:38   #102
Saminka
Raczkowanie
 
Avatar Saminka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 419
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

hej kobietki wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta ! :-*
__________________
2011
2012

lipiec 2014 Aniołkowa mama
Saminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 16:56   #103
Dizzy1906
Zadomowienie
 
Avatar Dizzy1906
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 785
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Wzajemnie!!!


Sent from my RM-885_eu_poland_273 using Tapatalk
__________________
"Jaki mężczyzna zwróci na ciebie uwagę, skoro sama siebie nie lubisz?"

Dizzy1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 20:48   #104
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Dolaczam sie do zyczen

Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 23:22   #105
Saminka
Raczkowanie
 
Avatar Saminka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 419
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

boże jak się uśmiałam z tego nowego programu na polsacie pietrucha dała czadu :d skrzynecka super i ten wokalista z volveru the best
__________________
2011
2012

lipiec 2014 Aniołkowa mama
Saminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 17:26   #106
lili55
Przyczajenie
 
Avatar lili55
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Hej,

Mi na AZS pomogło spożywanie pół łyżeczki (codziennie albo co drugi dzień) oleju z ogórecznika przez ok. 6 miesięcy + niedrapanie zmian. Jak mnie zaczynało coś swędzić to przecierałam to miejsce spirytusem salicylowym (trochę szczypie, ale pomaga). W tym czasie nie smaraowałam się żadymi kremami i nie używałam płynów do kąpieli ani żelów pod prysznic. Do mycia skóry stosowałam jedynie mydło olilan.

Obecnie nie mam zmian. Do mycia ciała i twarzy nadal użwyawm tylko mydła olilan. Zamiast kremów używam oleju kokosowego (nierafinowany). Sporadycznie robią mi się plamy (przeważnie w tych miejscach, gdzie najczęściej smarowałam się sterydami). Jak coś się pojawia to odstawiam olej kokosowy i wracam do przecierania spirytusem salicylowym, spożywania oleju z ogórecznika i po paru dniach zmiany znikają.


Pozdrawiam
lili55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 21:29   #107
pysiula16
Raczkowanie
 
Avatar pysiula16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 91
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

hej dziewczyny, jest tu jeszcze jakaś astmatyczka? takie tam pytanka mam...
pozdrawiam
__________________
.

pysiula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 21:45   #108
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez pysiula16 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, jest tu jeszcze jakaś astmatyczka? takie tam pytanka mam...
pozdrawiam
Co tam?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 22:21   #109
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Sa sa
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 00:02   #110
pysiula16
Raczkowanie
 
Avatar pysiula16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 91
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

oo to super Dziewczyny, czy pulmonolog pokazywał Wam w jaki sposób powinno się stosować inhalator? Akurat dzisiaj miałam wizytę u lekarza i poprosił mnie na przykładzie Symbicortu abym pokazała mu w jaki sposób stosuję owy lek - standardowo lekko odchyliłam głowę do tyłu, włożyłam ustnik do ust itd, i właśnie zwrócił mi uwagę, że źle to robię, że inhalator powinnam trzymać pionowo i pochylić się nad nim i wtedy zadziała najlepiej, a z tego co pamiętam na ulotce znowu był przedstawiony sposób z odchyleniem głowy, tak samo z inhalatorem Miflonide, z ciekawości sprawdziłam w internecie porady jak to stosować, zobaczyłam też parę filmików na YT i każdy odchyla głowę do tyłu, czy lekarz też Wam może zalecał inaczej?
__________________
.

pysiula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 11:30   #111
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez pysiula16 Pokaż wiadomość
oo to super Dziewczyny, czy pulmonolog pokazywał Wam w jaki sposób powinno się stosować inhalator? Akurat dzisiaj miałam wizytę u lekarza i poprosił mnie na przykładzie Symbicortu abym pokazała mu w jaki sposób stosuję owy lek - standardowo lekko odchyliłam głowę do tyłu, włożyłam ustnik do ust itd, i właśnie zwrócił mi uwagę, że źle to robię, że inhalator powinnam trzymać pionowo i pochylić się nad nim i wtedy zadziała najlepiej, a z tego co pamiętam na ulotce znowu był przedstawiony sposób z odchyleniem głowy, tak samo z inhalatorem Miflonide, z ciekawości sprawdziłam w internecie porady jak to stosować, zobaczyłam też parę filmików na YT i każdy odchyla głowę do tyłu, czy lekarz też Wam może zalecał inaczej?
niewiem, ja mam cos takiego jak na zdjeciu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg LargeMask_female_TAP.jpg (18,4 KB, 3 załadowań)
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 17:54   #112
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Cytat:
Napisane przez pysiula16 Pokaż wiadomość
oo to super Dziewczyny, czy pulmonolog pokazywał Wam w jaki sposób powinno się stosować inhalator? Akurat dzisiaj miałam wizytę u lekarza i poprosił mnie na przykładzie Symbicortu abym pokazała mu w jaki sposób stosuję owy lek - standardowo lekko odchyliłam głowę do tyłu, włożyłam ustnik do ust itd, i właśnie zwrócił mi uwagę, że źle to robię, że inhalator powinnam trzymać pionowo i pochylić się nad nim i wtedy zadziała najlepiej, a z tego co pamiętam na ulotce znowu był przedstawiony sposób z odchyleniem głowy, tak samo z inhalatorem Miflonide, z ciekawości sprawdziłam w internecie porady jak to stosować, zobaczyłam też parę filmików na YT i każdy odchyla głowę do tyłu, czy lekarz też Wam może zalecał inaczej?
Wiesz co, to nie ma z grubsza znaczenia ale uważam, że jak się pochylasz to mniej idzie do płuc bo zginasz przełyk więc większość zostaje w gardle, co jest błędem. A właśnie jak odchylasz to masz większy "przelot" przez przełyk.
Nie wiem co ten pulmonolog wymyślił ale pierwszy raz o czymś takim w ogóle słyszę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 11:53   #113
Mgr_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 7
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Dzień dobry,
jestem studentką II roku II stopnia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie autorskiej ankiety. Ankieta jest anonimowa, trwa niecałe 10 minut, a jej wyniki posłużą wyłącznie do napisania pracy magisterskiej.


http://☠☠☠☠☠☠☠/forms/u9SLA0D2f2


Ewa
Mgr_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 23:48   #114
Agata619
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Ja używam kosmetyków i maści na bazie konopi, która bardzo dobrze radzi sobie z objawami AZS. Super odżywia, nawilża i pielęgnuje skórę. Polecam poczytać na temat oleju konopnego ma na prawdę bardzo dużo wspaniałych właściwości. Ja zamawiam kosmetyki na https://konopieizdrowie.pl/pl/producer/Annabis/27 i jestem zadowolona. Sprawdzone marki i bardzo dobra jakość
Agata619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:45   #115
Agnieszka_1_2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 11
Dot.: Dziewczyny z astmą i AZS łączmy się :)

Ja mam AZS i na co dziań używam emolientów do mycia i smarowania, teraz stosuję krem Dexeryl, dobrze rozsmarowuje się i nieźle wchłania, skóra przy regularnym użyciu jest w dobrej kondycji.
Agnieszka_1_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-30 10:45:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.