Sweter z reniferem - wzory do wykonania/gdzie można kupić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-12, 19:24   #1
fantality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16

Sweter z reniferem - wzory do wykonania/gdzie można kupić?


Dziewczyny, przepraszam, jeśli podobny wątek znalazł się gdzieś wcześniej na forum.
Poszukuję swetra ze wzorem renifera (łosia, rudolfa, itd.) w stylu podobnym jak Marka Darcy'ego z Bridget Jones, tak jak w tym linku: http://fashiontribes.typepad.com/fas...ashion_2_7.jpg
Mam więc ogromną prośbę: czy posiadacie może jakieś wzory, szablony, dzięki którym można by wykonać taki sweter samodzielnie? Wertuję już gazety mojej mamy pasjonatki tego typu rzeczy, ale nic nie mogę znaleźć, a w internecie również na nic nie trafiłam. Albo ewentualnie, czy widziałyście może taki lub podobny sweter do kupienia w sklepie? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
fantality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 01:53   #2
Bayberry
Raczkowanie
 
Avatar Bayberry
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Sweter z reniferem - wzory do wykonania/gdzie można kupić?

Wzoru niestety nie posiadam. Jeśli nie znajdziesz gotowca możesz taki wzór rozrysować sama:

Potrzeba do tego prosty rysunek renifera, papier w kratkę, ołówek i próbkę robótki do porównania. Motyw renifera trzeba powiększyć (musi być większy niż ma wyjść na swetrze) i przenieść na papier w kratkę. Krawędzie rysunku poprowadzić po liniach kratek papieru (tak jakby się przerabiało rysunek np na wzór haftu krzyżykowego). Jedną kratkę na rysunku traktujemy jako jedno (zazwyczaj w takich motywach prawe) oczko w robótce. Dlatego potrzebna jest próbka robótki - trzeba sprawdzić czy rozmiar motywu jest odpowiedni. Jeszcze trzeba pamiętać o tym że oczka w robótce nie są kwadratowe jak kratki na papierze tylko nieco podłużne dlatego motyw trochę się wyciągnie wzdłuż (renifer na swetrze schudnie ).

Mam nadzieję że napisałam to w miarę przystępnie i coś to pomoże
Bayberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 12:00   #3
leemonqa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 2 614
Dot.: Sweter z reniferem - wzory do wykonania/gdzie można kupić?

Jedyny Sweter z reniferem z opisem wykonania <niestety po Angielsku> znalazłam tu: http://garnstudio.com/lang/en/visopp..._id=10&lang=en

10-1.jpg10-d.jpg

Ale nie wiem czy Tobie akurat o takie chodziło..
leemonqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 15:43   #4
fantality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Dot.: Sweter z reniferem - wzory do wykonania/gdzie można kupić?

Co prawda raczej chodziło o coś takiego jakby "mniej poważnego". Właśnie rzecz w tym, żeby to był taki śmieszny reniferek z czerwonym noskiem. No nic. Jeżeli nic innego się nie uda, to skorzystam. Wątpię, czy mnie samej uda się wykonać taki wzór, jednak spróbuję.
Dziękuje bardzo za odpowiedzi.
fantality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.