Operacja skoliozy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-05, 19:40   #1
AnuLka15mala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 60

Operacja skoliozy


Przepraszam, że w tym dziale, lecz nie wiedziałam, gdzie dodać post.

Dwa lata temu byłam w klinice w Zakopanem w celu operacji kręgosłupa ze skoliozą 63* w odcinku piersiowym. Jednak po dwóch tygodniach przygotowań do zabiegu zachorowałam na zwykłe przeziębienie i jak wiadomo odesłali do domu. Postanowiłam, że drugi raz tam nie pojadę, widocznie miało tak być. Jednak już 3 tygodnie odczuwam straszny ból w plecach i zaczęłam się zastanawiać nad operacją. Zakopane skreśliłam definitywnie, słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat kliniki w Trzebnicy i Korfantowie, proszę osoby które były niedawno operowane o odpowiedź na kilka nurtujących mnie pytań:
1. Ile czasu trwa przygotowanie do operacji, czy są upusty krwi?
2. Czy są wyciągi?
3. Czy zabiegi są płatne?
4. Jakie są szanse, że zabieg może się nie udać, jakie są możliwe powikłania?
5. Skąd potrzebne jest skierowanie? Czy może być od doktora rodzinnego?
6. Czy nosi się gorset po operacji?
7. Jak długo boli?
AnuLka15mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 13:09   #2
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Operacja skoliozy

Cytat:
Napisane przez AnuLka15mala Pokaż wiadomość
Przepraszam, że w tym dziale, lecz nie wiedziałam, gdzie dodać post.

Dwa lata temu byłam w klinice w Zakopanem w celu operacji kręgosłupa ze skoliozą 63* w odcinku piersiowym. Jednak po dwóch tygodniach przygotowań do zabiegu zachorowałam na zwykłe przeziębienie i jak wiadomo odesłali do domu. Postanowiłam, że drugi raz tam nie pojadę, widocznie miało tak być. Jednak już 3 tygodnie odczuwam straszny ból w plecach i zaczęłam się zastanawiać nad operacją. Zakopane skreśliłam definitywnie, słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat kliniki w Trzebnicy i Korfantowie, proszę osoby które były niedawno operowane o odpowiedź na kilka nurtujących mnie pytań:
1. Ile czasu trwa przygotowanie do operacji, czy są upusty krwi?
2. Czy są wyciągi?
3. Czy zabiegi są płatne?
4. Jakie są szanse, że zabieg może się nie udać, jakie są możliwe powikłania?
5. Skąd potrzebne jest skierowanie? Czy może być od doktora rodzinnego?
6. Czy nosi się gorset po operacji?
7. Jak długo boli?
Ja co prawda świeżo po operacji nie jestem(4 lata),ale nakreślę ci chociaż jak to wyglądalo u mnie: (operowana w Poznaniu-super klinika!!!)
1.Mnie przygotowywano 5 dni,bo musieli mi troszkę rozciągnąć kręgosłup na wyciągu. Pozatym dokładne badania,ekg,usg,badanie wydolności płuc, sprawdzanie zębów,rtg kręgosłupa,żeber,boczne, badanie krwi i jeszcze inne,ale niestety już nie pamiętam
Tak,pobieranie krwi będzie konieczne Mi pobierano na zbadanie,pozatym miałam przeprowadzoną autotransfuzję gdzie oddałam 4 razy po 450 ml. krwi,oczywiście nie od razu.Po operacji miałam pobieraną strzykaweczkę co 2-3 dni.
2.To zależy-ja miałam,bo mój stan kręgosłupa się pogorszył i musiałam go rozciągać.Ale to nie znaczy,ze ty też musisz mieć
3.O jakie zabiegi chodzi?Jeśli chodzi o sam zabieg skoliozy to jest refundowany jednak ja musiałabym czekać ok.2-3 lat więc robiłam 2 opercje prywatnie bo byłoby już za późno niestety.Pozatym płaciłam za gorset i rentgeny.
4.To zależy od organizmu i przede wszytskim od zdrowia. Zresztą przed operacją musisz podpisać dokument,na którym jest wypisana cała strona A4 powikłań.Musisz mieć dobrą wydolność płuc i dobre serducho,bo inaczej klapa A powikłania są różne:
zgony
niedowłady
różnica temperatur nóg (mnie czasem zimą szybciej marznie prawa noga od lewej)
infekcje
zakrzepica
złamanie implantów
odrzucenie implantów przez organizm
odma płuc,strata czucia w koniczynach i wiele wiele innych.
5.Ja skierowania nie potrezbowałam,pojechałam prywatnie na wizytę (ok.100zł.) pozatym wydaje mi się,że od rodzinnego wystarczy,ale pewna nie jestem...
6.Nosi się.Nosisz albo taki plastikowy (ja taki nosiłam) i on jest zdejmowany do mycia,takze możesz się w spokoju umyć,albo jest taki (bodajże gipsowy),którego nie możesz zdjąć.Pierwszy gorset nosiłam 7 miesięcy a drugi 2 miesiące.
7. Mnie bolało na OIOM-ie zaraz po operacji.Później było już coraz lepiej.Wiadomo,organizm musi się przyzwyczaić do nowego sprzętu
Ale po ok. 4 miesiącach zaczynałam robić fikołki. Ale nie bierz sobie tego głęboko do serca,bo ja akurat mam wysoką barierę bólu,a moja szpitalna koleżanka,która miała w tym samym dniu operację dopiero po roku zaczynała na rowerze jeździć.
To była jedna z moich najlepszych decyzji podjętych w życiu
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...

Edytowane przez wyszukiwarka
Czas edycji: 2010-10-06 o 13:12
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 23:26   #3
pani_karolina
Przyczajenie
 
Avatar pani_karolina
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 24
Dot.: Operacja skoliozy

ja operację miałam 5 lat temu, jakby ktoś miał jakieś pytania jeszcze to proszę napisac, bo nie wiem czy jest sens się rozpisywac
pani_karolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 07:08   #4
okasia1972
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: Operacja skoliozy

Jestem mamą 13 letniej dziewczynki z porażeniem mózgowym, u której dodatkowo pojawiła się skolioza. Córka jest po pierwszej operacji z dostępu przedniego. Czeka ją jeszcze jedna z tyłu. Po pierwszej operacji minęło niecałe 3 miesiące, córka wciąż skarży się na ból kręgosłupa. Boje się co będzie po drugim etapie. Czy ten ból kiedyś minie?
okasia1972 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 17:57   #5
marli6666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Operacja skoliozy

Cytat:
Napisane przez pani_karolina Pokaż wiadomość
ja operację miałam 5 lat temu, jakby ktoś miał jakieś pytania jeszcze to proszę napisac, bo nie wiem czy jest sens się rozpisywac
Hej,ja mam 13 lat i skolioze 40 stopni. Będę niedługo nosic gorset a na jesien operacja..Boję się..czy blizna jest duża i czy bardzo boli po operacji jak sie obudzisz? czekam< boi się >
marli6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 18:02   #6
maggee91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 24
Red face Dot.: Operacja skoliozy

Cytat:
Napisane przez marli6666 Pokaż wiadomość
Hej,ja mam 13 lat i skolioze 40 stopni. Będę niedługo nosic gorset a na jesien operacja..Boję się..czy blizna jest duża i czy bardzo boli po operacji jak sie obudzisz? czekam< boi się >
mam znajoma którą też czekała operacja ale nosiła gorset porządnie i minęło ja to wiec myślę że jak będziesz dbać by go nosić to może ci minąć operacja zwłaszcza że jeszcze jesteś bardzo młoda i można poprawić wadę kręgosłupa
maggee91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 08:23   #7
aqnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Dot.: Operacja skoliozy

hej
ha miałam operację skoliozy około 7 lat temu w Poznaniu
ogólnie nie chciałam mieć operacji, bo nic mnie nie bolało, bardziej rodzicom zależało

mnie ani chwili nic nie bolało, 2 dni po operacji wstałam i poruszałam się bez problemu
z tego co zapamiętałam po operacji jedynie doskwierało mi to, że przez parę dni nie mogłam umyć włosów, wiem , że to śmieszne,ale przez to czułam się okropnie, bo normalnie myję codziennie, bo szybko mi się tłuszczą
potem jak musiałam parę godzin leżeć na brzuchu, nie wiem czemu to też było męczące dla mnie


a tak to raczej ok, chyba nawet po tej operacji zaczęłam się więcej ruszać, zaczęłam jeździć na rowerze, biegać, chodzę po górach, raz nawet jeździłam konno, ale moja mama jak się dowiedziała to się wściekła i pewnie miała rację

mi BARDZO przeszkadza blizna i takie nierówności na plecach, wszyscy mówią, że tego nie widać, ale myślę, że tylko mnie pocieszają

mam dziwne czucie na plecach po operacji, tzn przy dotyku, gdzieniegdzie nie mam czucia, a gdzie indziej boli jak nacisnę, nie wiem czy to normalne

ale może nie mam wyobraźni, jakbym wyglądała bez operacji
aqnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 09:58   #8
kajdajanke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Operacja skoliozy

witam
jestem pierwszy raz na waszej stronie. Choruje na skoliozę od dzieciństwa. Moje leczenie zaczęło się wieku 5 lat, gorsety, rehabilitacja itd. Teraz mam 36 lat i bóle kregosłupa, zawroty głowy no i ostatnia bardzo mi się skrzywił kręgosłup szczególnie w okolicy lędźwiowej. Zastanawiam się co dalej robić, gdzie sie udac po poradę do jakiego lekarza.
kajdajanke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 10:58:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.