Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-27, 18:31   #1
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78

Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?


Hej, mam 20 lat, od 8 lat noszę okulary i zmagam się z krótkowzrocznością. Wada niestety ma tendencję rosnącą. Obecnie wynosi OP -5,75D i OL -6,00D. Pragnę przejść na soczewki kontaktowe, w związku z powyższym wybrałam się do okulisty w celu ich dobrania.
Okulista kazał przeczytać literki w okularach, ponadto miałam badanie na tej maszynie co to patrzyłam się w ilustrację domku, który naprzemiennie nabywał i tracił ostrość.
Po badaniu okulista dobrał soczewki o mocy -5,75D na oboje oczu. Jednak, kiedy wsunął mi w te okulary przy badaniu, szkło o podanej mocy, przez oko prawe widziałam świetnie, przez lewe nie, toteż martwię się że identyczny efekt będzie przy soczewkach, a co to za sens widzieć nieostro.
Ponadto stwierdził że jest problem przy ich doborze, i tyle.
2 tyg, tj. dzisiaj odebrałam soczewki z salonu, okazało się(nie miałam wglądu w receptę) że na lewym oku wybadał mi astygmatyzm , cylinder 0,75. Co ciekawe, nigdy przy żadnym badaniu (a miałam już bardziej szczegółowe niż 7 min w gabinecie) nie wykazano u mnie astygmatyzmu. Owszem, bywa że bolą mnie oczy jak i głowa ale sądzę że to przez to że okulary które noszę są już za słabe, zawsze ból pojawiał się po ok roku noszenia okularów, co było dla mnie sygnałem do ich zmiany. Linie proste są proste, obraz jest nieostry (za słaba lewa soczewka w okularach) ale hm no równomiernie jak to przy krótkowzroczności, tak samo kiedy ściągne okulary, wszystko jest równo nieostre. Z ciekawości robię sobie te domowe testy z tymi wydrukami okręgów złożonych z linii, i nie wydaje mi się abym widziała coś niepokojącego, albo sobie wmawiam
Czy możliwe, że okulista (bądź maszyna) się pomylił? Nie wiem teraz jak mam zamawiać soczewki - na prawe oko zwykłe opakowanie, na lewe te dla astygmatyków?
Tych soczewek testowych jeszcze nie założyłam, założę je jutro.
Myślę o wybraniu się do innego okulisty, warto? Tym razem nie wybiorę znanej sieciówki pod szyldem VE, jeśli mam mieć astygmatyzm to chcę dowodu poświadczonego badaniem i rozmową, a nie jednym wydrukiem
Ponadto - dostałam soczewki testowe - Comfilcon A 52% H2O 48%, producent Cooper Vision i wiem, że są to soczewki miesięczne ale dzienne czy dzienno-nocne?Czy można to w jakiś sposób sprawdzić? Z tego co widzę producent produkuje i takie i takie z tymi danymi, a pani w recepcji nie potrafiła udzielić mi informacji...
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 19:11   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Możliwe, że teraz został popełniony błąd, a możliwe, że przy wcześniejszych badaniach komuś się nie chciało dobierać cylindrów - to się bardzo często zdarza. Piszesz, że nieostro widziałaś podczas badania - zgłaszałaś to badającemu? Zareagował?

Sama po jeszcze dłuższym noszeniu okularów ze szkłami czysto sferycznymi weszłam na cylindry 0.75
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 19:28   #3
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Tak, mówiłam, że jeśli soczewka dla lewego oka będzie rzeczywiście identyczna jak to co widzę przez szkło to niestety, ale odpada. W sumie reakcja była żadna. Dziwna wizyta, dziwny optometrysta, po nazwisku widzę, że obcokrajowiec - może nie rozumiał ? ;D
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 19:32   #4
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Tak, mówiłam, że jeśli soczewka dla lewego oka będzie rzeczywiście identyczna jak to co widzę przez szkło to niestety, ale odpada. W sumie reakcja była żadna. Dziwna wizyta, dziwny optometrysta, po nazwisku widzę, że obcokrajowiec - może nie rozumiał ? ;D
W takiej sytuacji nawet nie zamawiałabym soczewek testowych. Jeśli już w trakcie badania widziałaś, że moce nie są dobrane dobrze, to nie miało to sensu. Pozostaje jeszcze kwestia tego, że przy wadzie rzędu sześciu dioptrii moce soczewek kontaktowych mogą już nieco odbiegać od mocy okularów.
A poza tym - czy poza sprawdzeniem mocy dobrał w jakikolwiek sposób średnice soczewek, promień krzywizny?
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 20:22   #5
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Tzn. tak, ja chciałam tylko receptę, testowe dali w cenie badania więc wzięłam, jutro je założę i zobaczę jak to wygląda. Ogółem strasznie żałuję że tam poszłam, po tych paru minutach wyszłam z gabinetu z miną " co to tak wlasciwie bylo".

Badanie - subiektywne czyli te całe literki, plus właśnie to przy tej maszynie z ilustracją domku w który musiałam się wpatrywac przez parę sekund. Soczewka na prawe oko BC 8.6 DIA 14.0, soczewka na lewe BC 8.7, DIA 14.5, Cyl -0.75 , AX 160.

Postanowiłam że idę do kolejnego okulisty, chcę porównać wyniki. Jeśli faktycznie wyjdzie ten nieszczęsny astygmatyzm, czy kupowanie jednego opakowania 6 sztuk torycznych i 1 op 6 zwykłych to w miarę ekonomiczny pomysł?
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 08:04   #6
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Pierwsza sprawa - Jak edytować post przez komórkę?

Druga, nie potrafię założyć tych soczewek.. Nie wiedziałam że to będzie aż tak miękkie. I.. duże. Nie mam wielkiego oporu przed dotknięciem oka, ale soczewka mi wypada, nie chce się nijak ułożyć na swoim miejscu. Było już tyle prób że się pobrudziła, zaraz się całkiem zniszczy xdd
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 05:27   #7
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Nie korzystam z forum przez telefon, więc nie podpowiem

U mnie z zakładaniem też na początku były problemy. Zazwyczaj robię tak - żeby założyć soczewkę na lewe oko, obracam się lekko prawym bokiem do lustra. Lewa ręka przytrzymuje powieki (ważne, żeby górne rzęsy przytrzymać ). Prawą ręką zakładam soczewkę bardziej po zewnętrznej stronie oka. I tu ważne - nie można od razu mrugać. Popatrzeć w każdą stronę, soczewka powinna się trochę ułożyć. Dopiero potem powoli zamknąć i otworzyć oczy.

Przypuszczam, że to będzie najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale konkretnie się nie wypowiadam - nie noszę soczewek regularnie.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-29, 08:57   #8
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Soczewki wykonane z materiału Comfilcon A to produkowane przez firmę Cooper Vision miesięczne soczewki Biofinity: https://www.szkla.com/164_biofinity-3-szt.html. Można je nosić w trybie ciągłym (bez zdejmowania na noc) lub dziennym (zdejmując na noc). O tym w jakim trybie powinny być użytkowane powinien poinformować specjalista. Specjalista powinien również ocenić jak układają się na oku i jaką jakość widzenia zapewniają soczewki próbne i ewentualnie zmodyfikować ich moc. Powinien także nauczyć zakładać i zdejmować soczewki oraz poinformować o podstawowych zasadach ich pielęgnacji. Proponuję skorzystać z porady innego specjalisty.
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 14:21   #9
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Właśnie, niestety, mimo umówienia się na odbiór soczewek specjalisty nie było, była pani w recepcji która nie wiedziała nic. Nie wiedziała co to, nie pokazała jak się zakłada, zero. Tragiczne podejście do klienta, będę odradzac VE do końca swoich dni xdd

Soczewki koniec końców wczoraj założyłam, niestety tak jak myślałam lewa za słaba, dodany cylinder wręcz powoduje astygmatyzm ( w okularach bez cylindrow nie mam takich efektów jak rozmazane literki, łuna wokół świateł itp). Ponadto soczewka uwiera lewe oko, czuć to nawet po zdjeciu i nie jest to kwestia przyzwyczajenia bo prawe oko załapało komfort błyskawicznie. Mimo tego że soczewka jest dobrej firmy 'jeździ" po oczach, lewa jak i prawa. Teraz mrugnię i za chwilę się przesunie na jakąś sekundę. Nie jestem zadowolona z korekcji lewego oka, prawe oko z ostrą widocznościa kłóci się niejako z nieostrym lewym.
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 22:45   #10
lukaszzmazur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Co do gorszego widzenia na lewe oko , to raczej normalne ja tez tak mam.Lewe oko zazwyczaj u lewopółkulowcow (praworęcznych) jest slabe , jedno oko wodzi a drugie prowadzi w twoim przypadku zapewne jest to oko prawe jak i u mnie.Co do korekcji krotkowzrocznosci , najwieksza bzdura jaka moga robic lekarze .Patrzenie do bliży w okularach do dali determinuje oko do elongacji (wzrostu) ja mam ortokokorekcje i wada nie progresuje niech mi ktos pokaże małpe ze slabym wzrokiem albo swinie ipt... . W Vison express sie nie robi okularow ponieważ badanie ma wiecej wspolego z dobieraniem obuwia niz z akualnym stanem refrakcji
lukaszzmazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 09:28   #11
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

no ja bym poszła się skonsultować z okulistą czy to dobry pomysł.
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-30, 13:45   #12
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Właśnie, niestety, mimo umówienia się na odbiór soczewek specjalisty nie było, była pani w recepcji która nie wiedziała nic. Nie wiedziała co to, nie pokazała jak się zakłada, zero. Tragiczne podejście do klienta, będę odradzac VE do końca swoich dni xdd

Soczewki koniec końców wczoraj założyłam, niestety tak jak myślałam lewa za słaba, dodany cylinder wręcz powoduje astygmatyzm ( w okularach bez cylindrow nie mam takich efektów jak rozmazane literki, łuna wokół świateł itp). Ponadto soczewka uwiera lewe oko, czuć to nawet po zdjeciu i nie jest to kwestia przyzwyczajenia bo prawe oko załapało komfort błyskawicznie. Mimo tego że soczewka jest dobrej firmy 'jeździ" po oczach, lewa jak i prawa. Teraz mrugnię i za chwilę się przesunie na jakąś sekundę. Nie jestem zadowolona z korekcji lewego oka, prawe oko z ostrą widocznościa kłóci się niejako z nieostrym lewym.
"Jeżdżenie" soczewki świadczy prawdopodobnie o jej nieprawidłowym dopasowaniu (pod względem parametrów - czyli rozmiaru soczewki). Co do jakości widzenia na oku lewym to mam pytanie: czy w poprzednich okularach - bez cylindra - zasłaniając raz jedno raz drugie oko, oko lewe widzi podobnie jak prawe?
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 20:19   #13
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Cytat:
Napisane przez specjalista_szkla_com Pokaż wiadomość
"Jeżdżenie" soczewki świadczy prawdopodobnie o jej nieprawidłowym dopasowaniu (pod względem parametrów - czyli rozmiaru soczewki). Co do jakości widzenia na oku lewym to mam pytanie: czy w poprzednich okularach - bez cylindra - zasłaniając raz jedno raz drugie oko, oko lewe widzi podobnie jak prawe?
O dziwo tak, widzi w miarę podobnie.
Ale, ale. Byłam u innego okulisty. Dobrała soczewki bez cylindrów, doszła do wniosku, że moje oczy po tylu latach niekorygowania astygmatyzmu są już do niego przyzwyczajone i jest on na tyle mały, że jego nagła korekcja będzie powodowała więcej nieprzyjemnych dolegliwości niż korekcja. Obaliła teorię jakobym nie mogła nosić soczewki, zwiększyła moc lewej soczewki do -6 dioptrii. Na badaniu poglądowym widziałam dobrze, ale faktycznie, calkowita korekcja lewego oka nie jest jeszcze możliwa, gdyż od 6 dioptrii moc soczewek rośnie co 0,5D, a dla mnie ideałem byłoby 6,25, która niestety nie istnieje. Tak czy siak, jest dużo, dużo lepiej. Lewe oko znowu zajmuje swoją drugorzędną rolę (tak jak to fajnie wytłumaczył @lukaszzmazur), prawe dominuje, jest okej. Ten astygmatyzm naprawdę nie przeszkadza, efekty w tamtych soczewkach były dużo, dużo gorsze - jak po jakichś srogich używkach xd Zmniejszyła też BC soczewek, i także jest lepiej. Cieszę się, że diagnoza tamtego "lekarza" została obalona, cieszę się, że ktoś mnie zrozumiał i jednak dopasował te soczewki. Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi
I błagam, nie popełniajcie mojego błędu. Wybór typowej sieciówki, masówki to był wielki błąd i strata pieniędzy.

Edytowane przez MissStiletto
Czas edycji: 2017-03-30 o 20:21
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 18:24   #14
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Na badaniu poglądowym widziałam dobrze, ale faktycznie, calkowita korekcja lewego oka nie jest jeszcze możliwa, gdyż od 6 dioptrii moc soczewek rośnie co 0,5D, a dla mnie ideałem byłoby 6,25, która niestety nie istnieje.
Aż z ciekawości spojrzałam na parametry różnych soczewek i faktycznie większość tak ma, ale np Air Optix ma powyżej -6 normalnie co 0,25 D.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 07:41   #15
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Taaak, też to zauważyłam, myślałam o asferycznych frequency 55 z Cooper vision, niestety krzywizna i średnica mi nie pasują. W sumie po tym co powiedziała okulistka to nie sądziłam że takie istnieją. Niestety wybór jest tak czy siak malutki, a i cenowo drożej. Zresztą zanim zauważyłam -6,25 zamówiłam szóstki.
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 12:30   #16
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Taaak, też to zauważyłam, myślałam o asferycznych frequency 55 z Cooper vision, niestety krzywizna i średnica mi nie pasują. W sumie po tym co powiedziała okulistka to nie sądziłam że takie istnieją. Niestety wybór jest tak czy siak malutki, a i cenowo drożej. Zresztą zanim zauważyłam -6,25 zamówiłam szóstki.
Prawda jest niestety taka, że każdą soczewkę trzeba mierzyć osobno, czasem krzywizna jest inna niż do tej pory, a soczewka dobrze leży na oku. A to może stwierdzić tylko fachowiec
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 20:52   #17
Aureli
Raczkowanie
 
Avatar Aureli
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 253
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Hej ☺️

Dziewczyny, bardzo proszę o poradę. Od zawsze mam wadę wzroku i całe życie zylam w przeświadczeniu, że jeśli dobrze widzę z bliska, a źle z daleka, to jestem krotkowidzem i są to tzw. minusy. Od kilku lat noszę soczewki toryczne, bo mam też astygmatyzm. Dziś byłam u okulisty, by poprosić o badanie pod kątem nowych okularów.
I ku mojemu zdziwieniu na recepcie widnieją takie dane:

OP sfera +2,0 cylinder -1,75 oś 180

OL sfera +2,75 cylinder -2,50 oś 170

Kto mi wytłumaczy, tak po ludzku, jak to jest z tą moją wadą, bo już głupieję 🙁
Z góry bardzo dziękuję za wyrozumiałość 🤓

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zmiany... zmiany!

i dbam
o siebie
* jem codziennie jeden owoc i jedno warzywo
* robię brzuszki

* piję pokrzywę
Aureli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 13:00   #18
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Wg tej recepty masz nadwzroczność i astygmatyzm. Przy takiej wadzie wzroku zazwyczaj jakość widzenia bez korekcji jest gorsza zarówno na dalekie jak i bliskie odległości. A do tej pory nosiłaś soczewki kontaktowe o jakich mocach?
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 10:54   #19
sally_3112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Witaj!
Ja też mam wykryty astygmatyzm na jednym oku. Soczewki noszę od dwóch lat i nie narzekam. Są to soczewki dwutygodniowe a koszt takich soczewek to około 150 zł na okres około 3 miesięcy (soczewki na astygmatyzm są zazwyczaj trochę droższe). Myślę jednak, że wygoda niesiona przez noszenie soczewek jest adekwatna do ceny
sally_3112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 17:07   #20
nikkus
Zadomowienie
 
Avatar nikkus
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 435
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Hej
Ja również w temacie krótkowzrocznosci i soczewek. Około roku temu zmieniałam okulary z -0,5 na obu oczach na -1,5. Teraz w okularach widzę świetnie więc postanowiłam spróbować soczewek. Cała wizyta trwala godzinę więc wydawało mi się, że wszystko jest ok. Po badaniu Pani optometrystka stwierdziła, że w okularach na jednym oku mam rzeczywiście -1,5 i cylinder -0,75 za to w drugim -1,25 i cylinder -1. Jeśli chodzi o same soczewki to nie zdecydowałam się póki co na zamawianie tych dla osób z astygmatyzmem, bo chciałam nauczyć się korzystać na tych próbnych. I tu pojawia się coś dziwnego, bo dobrano mi soczewki z wadą -1,75 dla obu oczu. Czy mogło tak wyjść biorąc pod uwagę wynik badania dla okularów? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
__________________
Razem 18.02.2010
Zaręczeni 19.02.2016
Nasz dzień 18.08.2018
nikkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 13:15   #21
Santiana
Raczkowanie
 
Avatar Santiana
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Właściwie to nie wiem, co mogłabym napisać. Lepiej chyba byłoby zapytać okulistę czy tak ma być. Ja soczewek nie noszę, bo nie mogę (problemy z suchością oczu).
Santiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 10:50   #22
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Nie wiem co ci doradzić chyba bezpieczniejsze będzie jak dopytasz sie okulistki po co masz się męczyć.Mój mąż ma astygmatyzm i też ostatnio zaproponowano mu na to zabieg ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie nigdy nie miał takich zabiegów itp. Ale ostatnio ciągle o tym mówi i nie wiemy co robić znalazłam nawet tu w spektrum we Wrocławiu tym się zajmują ale ja mam chyba większy strach niż mąż Co myślicie? wtedy po noc mąż nie będzie musiał już nosić tych okularów itd. warto? ktoś jest po takim zabiegu?
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 13:05   #23
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Pierwsza sprawa - Jak edytować post przez komórkę?

Druga, nie potrafię założyć tych soczewek.. Nie wiedziałam że to będzie aż tak miękkie. I.. duże. Nie mam wielkiego oporu przed dotknięciem oka, ale soczewka mi wypada, nie chce się nijak ułożyć na swoim miejscu. Było już tyle prób że się pobrudziła, zaraz się całkiem zniszczy xdd
Czy Ty w gabinecie uczyłaś się z optometrystą zakładać i zdejmować soczewki? Bądź co bądź to poważna sprawa. Ja się uczyłam i jak wróciłam do domu to miałam problem ze zdjęciem.

Co do astygmaztyzmu, to ja mam jakis tam ale nie mam ani soczewek ani okularów z cylindrem.

No i od -3.0D podobno soczewki nosi się o 0,25 lżejsze (o mniejszej mocy).
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 18:35   #24
panimikrobiolog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 21
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Ja na Twoim miejscu udałabym się do innego optyka w celu upewnienia się. Wiadomo pomyłki się zdarzają, a może po prostu astygmatyzm nagle się pojawił?
panimikrobiolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 09:55   #25
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Krótkowzroczność, astygmatyzm a soczewki?

Cytat:
Napisane przez mia00 Pokaż wiadomość
Czy Ty w gabinecie uczyłaś się z optometrystą zakładać i zdejmować soczewki? Bądź co bądź to poważna sprawa. Ja się uczyłam i jak wróciłam do domu to miałam problem ze zdjęciem.

Co do astygmaztyzmu, to ja mam jakis tam ale nie mam ani soczewek ani okularów z cylindrem.

No i od -3.0D podobno soczewki nosi się o 0,25 lżejsze (o mniejszej mocy).
Mój mąż ma właśnie okulary z cylindrem a że ma taką prace jaką ma to prawie co roku je wymienia bo mu się psują i też sporo kasy na nie wydajemy i tak się zastanawiamy właśnie nad tym zabiegiem czy to nie będzie lepsze rozwiązanie fakt może teraz trochę wydamy ale później nie będzie trzeba się martwic o okulary itd. Ktoś jest może po takim zabiegu jak to wygląda po?
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-28 10:55:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.