PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-16, 08:51   #1
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190

PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)


Jestem całkiem świeżą miesięczną żonkosią ( ) i właśnie wprowadziliśmy się do naszego nowego M . I przyszedł czas na imprezę (sobota). Tylko, że jakoś tak pomysłów na jedzonko fajne brak... Chciałabym zaskoczyć rodzinkę jakimiś nieoklepanymi potrawami.
Poproszę o przepisy raczej niedrogie, bo cierpię teraz na chroniczny brak gotówki ( ), no i szybkie i łatwe w przygotowaniu...

Czekam na propozycje kochaniutkie
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 09:28   #2
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Chyba najprosciej bedzie jak przejrzysz to forum.
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 21:30   #3
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie
 
Avatar Zakupoholiczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 465
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Polecałabym Faworki z indyka, pieczeń z mięsa mielonego, jakieś jajka nadziewane, niezawodne sałatki, jaskółcze gniazda, kotlety z ryżu i sera itp.
Zakupoholiczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 23:16   #4
Lalik
Zadomowienie
 
Avatar Lalik
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 172
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

ja bym chyba zrezygnowala z typowych dan na cieplo (zwlaszcza jesli mieszkanko jest niezbyt wielkie a gosci ma byc sporo), za to postawilabym na przekaski: salatki, faworki z piersi indyka, jakies mini-kanapki np. na krakersach, warzywa pokrojone w paski + kilka dipow, tace z serami, moze nalesniki z maki kukurydzianej nadziewane salsa i podsmazonym kurczakiem?do tego ewentualnie jedno cieple sycace danie + jakies smaczne ciacho. no ale wszystko zalezy od gustow gosci i tego czy wolisz z nimi pogadac i sie pobawic czy moze posiedziec przy stole i zarelku
__________________
Nie jestem leniwa. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

Lalik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 14:52   #5
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Parówki w cieście, banalne ale jakże smakowite i tanie, moi goście piali z zachwytu, przepis znajdziesz na google, ja dodaję jeszcze ser do środka.
Parówki Morliny (ja kupuję w Biedronce) 12 szt ok 5 zł
drożdze 60 gr
keczup Pudliszki 3,50
ser 15 dkg okm 2 zł
mąka 1 zł
Smacznego i udanej imprezki
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 16:03   #6
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Witaj, ponad rok temu przeżywałam to samo
Jeśli nie chce Ci się gotować a gości ma byc sporo to polecam różne sałatki, surówki. Przeglądnij forum- jest tu mnóstwo przepisów na sałatki m.in. sałatka cioci Gieni (tak ja jakaś Wizażanka nazwała) u mnie zawsze robi furore Osobiście polecam sałatkę z: wędzonej rybki (trzeba ją obrać z ości, wymieszac z ryżem ugotowanym na sypko, ogórkiem konserwowym, troszkę cebulki, kukurydza z puszki, sól, pieprz i troche majonezu. Proporcje wedle uznania, można czegoś dać mniej lub więcej Do tego chlebek w koszyczku wyścielonym serwetką, ładnie podana wędlinka na talerzykach- pozwijana w ślimaczki, ułożona naprzemiennie itd I masz szybciutko i tanio przyjątko wydane
A jeśli chodzi o dania ciepłe- obiadowe- szybkie to zawsze robie shoarme z kurczaka taką jak w restauracji Sfinks. Szybko i prosto się robi. Filety z kurczaka lub indyka umyć, odkroić gorsze kawałki, ładne pokroic w kostke, obsypac różnymi przyprawami lub jakimi się ma na patelnie i smażyć na złoto. 15 minut i gotowe! Do tego ryż lub ziemniaczki. Ja podaje jeszcze z takimi malutkimi marcheweczkami, urodziwie wygląda takie danie. Wszak ładnie podane jedzenia zawsze cieszy oko i lepiej smakuje! No i dipy do tego: keczup (dodaje dużo ziół do niego) i keczup wymieszany z majonezem, robi się wtedy ten różowy dip ze Sfinksa:d Smacznego! Napisz jak się przyjęcie udało?
Dziękuję za uwagę
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 23:45   #7
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

ja bym polecila male pomidorki (cherry tomatos) z feta... zapieczone w piekarniku... wystarczy wyciac dziurke w pomidorku i wsadzic kosteczke fety tak zeby wystawala i do piekarnika az sie troszke zapiecze...
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-20, 13:16   #8
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Dziękuję za odzew

Menu juz ustaliłam, chociaz chyba nie mozna nazwać go tanim....

Będą 4 sałatki: cioci Geni , taka co robił ostatnio Pascal na programie 1 (kurczak smażony z miodem, papryczka chili i imbirem, a do tego papryka, cebulka i kapusta pekińska), potrawke z kurczaka (tak to nazywam), ale to po prostu pierś z kurczka z przesmazonymi pieczakami i cebulką (ostro przyprawione pieprzem i sosem sojowym), no i jeszce taka kukurydziano-fasolowa słodko kwaśna.
Będą jajka faszerowane (z tuńczykiem i szynką-oddzielnie i do tego dużo pietruszki i szczypiorku), na ciepło robie udka z kurczaka jakoś fajnie (jeszcze nie wiem do końca jak ) i pieczony ze śliwka schab na ciepło - największe wyzwanie.
I jakies ciasto, tylko też do końca nie wiem jeszce jakie .

To by było na tyle....

Jak macie jakieś sugestie jeszcze to piszcie - jestem do 15, a potem... .
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 14:14   #9
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

co do ciasta zrob muffinki... bardzo proste, szybko sie robi i sa smaczne... np. z rodzynkami i kawalkami czekolady...
tylko potrzebujesz specjalnej blachy albo foremki...
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 20:39   #10
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

o matq!!! to prawdziwa uczta napisz czy gościom smakowało!!!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 00:07   #11
Agul_la
Raczkowanie
 
Avatar Agul_la
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Opole :)
Wiadomości: 77
GG do Agul_la
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

o qcze ale parapetówa - to Wy chyba caly czas jedliście
ja jak chodzilam na parapetówy (swojej jeszcze nie miałam ) przeważnie byly chipsy i paluszki
Agul_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-09, 18:52   #12
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Odswiezam watek. NIedlugo bede robic parapetowe z moim narzeczonym, a wlasciwie to beda 2 Jedna dla jego znajomych (głównie z pracy), druga dla moich znajomych- studentow. Najprawdopodbnije beda w jakis weekend dzien po dniu. Wszyscy razem bysmy sie nie zmiescili. Na forum jest mnostwo przepisow i powoli zabieram sie za przegladanie,ale jesli ktoras z Was ma jakies pomysly lub doswiadczenia z parapteowek, na ktorych juz byla , bede wdzieczna zaa wszelkie rady. Oczywiscie chcialabym zeby koszt tych imprez nie byl za duzy- wiadomo, ze w nowym mieszkaniu potrzebnych jest wiele rzeczy
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 23:04   #13
estranea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 59
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

moze jakas salatka owocowa, albo banany w cynamonie i czekoladzie?? kanapki na krakersach. z cieplych przekasek to bruschetty z pomidorami i papryka albo jakies wykrecone tosty, fajne przepisy znajdziesz na 10am.tv. przepisy na jakies cieple dania sa z kolei na czarnej oliwce, wiec najlepiej jak tez tam sobie zajrzysz
estranea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 07:55   #14
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Bruschetta - smaczna, mało pracowita, tacos + salsa pomidorowa lub guacamole, deska serów i wędlin, a na ciepło może jakiś makaron lub chilli con carne.
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 14:52   #15
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Dziekuje za odpowiedzi
Jeszcze tylko poszukam na necie co to jest ta Bruschetta i inne rzeczy,ktorych nazwy slysze po raz pierwszy
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 15:00   #16
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 12:15   #17
Beata_H2O
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Polecam galaretke z owocami malo roboty i malo pieniazkow a zawsze ładnie wyglada na stole
Beata_H2O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 14:01   #18
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Mi szykują się dwie parapetówki dla mojej rodzinki i rodzinki mojego męża. Conieco już myślałam, ale to tak ogólnie.Nigdy np. nie robiłam muffinek a chętnie bym spróbowała, tylko najpierw muszę to sprawdzić wcześniej na sobie i mężu.
Sałatki nad jakimi się zastanawiam: sałatka z kurczakiem warstwowa(pychota), sałatka z czerwoną fasolą i pieczarkami, może jakiś sosik tatarski albo jakaś inna sałatka choć za bardzo jeszcze nie wiem jaka.
Gorące danie(jedno z wymienionych): coś z kurczaka- może jakieś udka, albo strogonof z mięsem z kurczaka, ewentualnie pieczeń.
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:45   #19
asenette
Raczkowanie
 
Avatar asenette
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 170
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

na parapetówkę polecam sajgonki: smażę mięso (indyk lub polędwica) i warzywa (np. mieszanka chińska na patelnię - Hortex lub Felco) z przyprawą pięć smaków - Kamis (anyż, cynamon, goździki, koper włoski, pieprz), imbirem, kurkumą, sosem sojowym i olejem sezamowym. Do tego namoczony wcześniej makaron sojowy. Dodaję surowe jajko, żeby składniki się związały. Zawijam w papier ryżowy. Smażę aż będą rumiane i chrupkie. Podane z sosem do sajgonek. Na papapetówce zrobiły furorę przez wielkie f .
asenette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-29, 21:20   #20
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

odświeżam wątek, bo komuś się jeszcze może przydać

napiszę o tym, co ja zrobiłam na parapetówkę dla moich rodziców i ich znajomych (razem 9 osób) o tym, co planuję na kolejną nie będę pisać, bo ta będzie w większym gronie (moi znajomi) i planuję szwedzki stół (inaczej się nie zmieścimy )

najpierw zrobiłam bulion z naleśnikami ziołowymi - proste, a dużo pracy wcale nie wymaga

Następnie na drugie danie była wieprzowina po azjatyku i udka kurczaka w majonezie.

Potem już były różnego rodzaju przekąski, ale największą furorę zrobiły wstążki drobiowe.

Z innych sprawdzonych rzeczy polecam sałatkę z zupek chińskich, która smakuje mniej więcej jak tradycyjna sałatka jarzynowa, a jest dużo prostsza i szybsza

a, zapomniałam o deserze u mnie była sałatka owocowo-rumowa, ale polecam też krem czekoladowy
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 15:45   #21
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

[quote=cmoksia;6752667]odświeżam wątek, bo komuś się jeszcze może przydać

napiszę o tym, co ja zrobiłam na parapetówkę dla moich rodziców i ich znajomych (razem 9 osób) o tym, co planuję na kolejną nie będę pisać, bo ta będzie w większym gronie (moi znajomi) i planuję szwedzki stół (inaczej się nie zmieścimy )

/quote]

Cmoksia, napisz prosze bo to mnie sie przyda.
Planuje impreze na ok 40 osob no i chyba szwedzki stol bedzie najlepszy. CO konkretnie podalas?
Moze inne dziewczyny mnie czyms zainspirujecie?
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 13:23   #22
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
Cmoksia, napisz prosze bo to mnie sie przyda.
Planuje impreze na ok 40 osob no i chyba szwedzki stol bedzie najlepszy. CO konkretnie podalas?
Moze inne dziewczyny mnie czyms zainspirujecie?
bazowałam przede wszystkim na sałatkach

Najszybciej poszła Sałatka Sushi, oprócz tego była Sałatka Wiosenna dla tych, którzy lubią fetę i oliwki (a okazuje się, że większość lubi ). Była też inna Pyszna Sałatka, którą kombinowałam z przepisu ze strony Bonduelle i ze wspomnienia pysznej sałatki w pewnej restauracji w moim rodzinnym mieście Oprócz tego było kilka sałatek, które już wcześniej parę razy robiłam, m.in. zaskakująca wszystkich Sałatka z zupek chińskich, bo wszystkim tak smakowała, że nei chcieli uwierzyć, że jest z zupek
Z zimnych przekąsek zrobiłam jeszcze ogórkowo musztardowe Kanapeczki Tessy i Chrupiące kurczaki Nigelli. Do tego dużo chleba, krakersów, cukierków, chipsów itp. Na słodko sama zrobiłam tylko Roladę czekoladową.
Oczywiście było też coś ciepłego (w końcu impreza była w marcu ) czyli Leczo Pascala i niezbyt wyglądająca za to zaskakująco pyszna Zupa serowo-porowa. No i oczywiście duuużo wody, soków i piwa

Ogólnie jeśli chodzi o układanie menu na imprezy to polecam jednego z moich ulubionych blogów - Smak Imprezy Olgi Smile, którego motto brzmi "Nie stój przy garach, gdy goście za stołem!" i ja je baardzo popieram
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 23:40   #23
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Daria, ogromnie dziekuje za inspiracje Zdjecia z Twojego bloga przyprawiaja mnie o zawrot glowy Wspanialosci

Postawie na kilka salatek
do tego kanapeczki
i zastanawiam sie nad tymi kurczaczkami nigelli i chyba na takie party gdzie goscie maja sobie sami nabierac jedzonko na talerze, pomysl z wykalaczkami bedzie dobry a moze jakis sosik obok nich postawic? Macie jakies pomysly?
i slodkosci
hmmmm nie za malo

dania na cieplo to nie bardzo sie sprawdza, bo to wynajeta sala i musze wszystko sama juz gotowe na miejsce poprzynosic z domu i w ogole tak smiesznie (to w sumie nie parapetowa tylko chrzciny ) ze od 11 do 12 mam czas wszystko przygotowac, potem do kosciola i potem wracamy z goscmi. Wiec wszelkie cieple dania zdazylyby wystygnac, a nie mam mozliwosci odgrzania. Moge miec nawet problem z gotowaniem kawy czy herbaty bo musialabym przyniesc swoj wlasny czajnik z domu - a ilez w takim czajniku mozna wody zagotowac za jednym razem.....
Chce uzyc jednorazowych talerzykow i naczyn (heh nawet nie posiadam takich ilosci prawdziwych naczyn ) Mam nadzieje ze nie bedzie to jakos zle wygladalo
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 00:12   #24
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

u mnie wszystko było w/na jednorazówkach świetnie się sprawdziły jeśli chodzi o sosy, to super pomysł ja np wcześniej na imprezie robiłam kurczakowe wstążki i do nich sos majonezowo-ketchupowy, ale oczywiście może być i czosnkowy i musztardowy i barbecue i jaki Tylko zechcesz oczywiście oprócz wstążek dobrze wyglądają też warzywa aha i przekonałam się, że lepiej żeby sosy były gęste

Co do słodkości to ja bardzo chciałam żeby były jakieś ciasta, ale nie miałam piekarnika, a nie odkryłam jeszcze wtedy możliwości pieczeni a w mikrofalówce

EDIT: zapomniałam o jeszcze jednej rzeczy. Mianowicie nieźle sprawdzają się kanapeczki z różnorodnymi pastami, ALE wiadomo, że sporo z tym zabawy. Dlatego dobrą opcją jest zrobienie np 3 past do kanapek, ustawienia ich obok siebie razem z czymś do nakładania i do tego talerz z kopcem kromek chleba czy begietek (żeby za duże nie były) przykryty folią spożywczą (przezroczystą) żeby było widać co tam jest, ale też żeby pieczywo nie wysychało.
Równie dobrze podejrzewam, że będą się sprawdzały krakersy

Rany, aż nabrałam ochoty na zorganizowanie imprezy
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 13:28   #25
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

czy na parapetowce trzeba podawac jakies dania na cieplo? Czy np ciasto wystarczy?
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 20:19   #26
paticleo
Przyczajenie
 
Avatar paticleo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

hej
co do parapetówki
ostatnio wypróbowałam paszteciki w cieście serowym. Jedna z Wizażanek
pisała o tym.
Troche wzbogaciłam ten przepis i wyszły pyszne!
Przepis:
200 g margaryny, 250 g mąki, 250 g sera bialego (wziełam półtłusty)
Zgnieść na gładko.
FARSZ:
warzywa z bulionu drobno pokroiłam, można zetrzeć, dodałam mięso mielone, przesmażoną cebulkę drobno posiekaną i przyprawy (ostrą i słodką papryke, troche kucharka, pieprz, sól)

Zrobiłam tez czesc pasztecików z pieczarkami smażonymi, cebulką smażoną i krojonymi drobno oliwkami.

Jak zwinełam to dobrze chyba końce zamknąć, bo tłuszcz wypłynął i ciasto było namokniete od spodu, wrazenie niedopieczonego

Czas, 35 min w 180 st. C (w przepisie było 25 min)

No pozdrawiam wszystkie gotujące wizażanki
moze przydadza się którejś moje wskazówki

dziekuje za fajny przepis
paticleo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:05   #27
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

HEJ w ten weekend planuję małą imprezkę, macie jakie sprawdzone sposoby aby przygotować coś fajnego, żeby rano nie czuć się źle??
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 20:46   #28
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Odświeżam wątek, bo w ten weekend robię parapetówkę z moim TŻ dla naszych znajomych ze studiów. Mega małe mieszkanie - dużo ludzi. Chciałam postawic raczej na przekąski typu chipsy, paluszki + upiec ciasto. Jakieś pomysły, poropozycje ? Uwielbiam piec ciasta i w ogóle gotowac, ale ze względu na ograniczone fundusze i tak duża ilośc osób nie moge zrobic tego, co bym chciała
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 22:21   #29
skorpionek119
Raczkowanie
 
Avatar skorpionek119
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: łódzkie, Rawa Mazowiecka
Wiadomości: 33
GG do skorpionek119
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

Na taką okazję zawsze sprawdzą się przekąski coś, co można zrobić w miarę szybko i czego będzie dużo, aby dla nikogo nie zabrakło
Hmm polecam, np: faszerowane papryki

Składniki
12szt. papryki
1/2 szklanki ryżu
25 dag mielonego mięsa
łyżka zielonej pietruszki
sól, pieprz
jajko
5 dag tłuszczu
3-4 pomidory
cebula

Sposób przygotowania
Paprykę krótko obgotować, przelać zimną wodą, usunąć nasiona. Ryż ugotowany na sypko, mięso mielone, jajko i posiekaną zieleninę wyrobić, przyprawić solą i pieprzem. Nadzienie rozłożyć ciasno do przygotowanej papryki. Stopić tłuszcz w naczyniu, dodać drobno pokrojoną cebulę podsmażyć. Ułożyć nadziana paprykę, podlać małą ilością wody, dodać kostkę bulionowa, dusić pod przykryciem około 30 min. Mniej więcej po 20 min dodać obrane ze skórki, pokrojone pomidory. Podając posypać zieleniną.

Egzamin zdadzą także naleśniczki faszerowane brokułami i serem

Składniki:
Na naleśniki:
1 szklanka mąki
200ml mleka
200ml wody mineralnej gazowanej
1 jajko
2 łyżki oliwy z oliwek
przyprawy: sól
Na nadzienie:
1 mały brokuł
200g serka topionego kremowego
Wykonanie:
Naleśniki - każdy chyba wie, jak się je przyrządza
Farsz: brokuła gotujemy w lekko osolonej wodzie do miękkości, odcedzamy i rozgniatamy widelcem razem z serkiem topionym.
Farszem smarujemy naleśniki, zwijamy w rulony. Zwinięte naleśniki można pokroić w 4-5cm kawałki i w każdy kawałek wbić wykałaczkę.

Może jakieś sałatki? U mnie zawsze sprawdza się sałatka gyros:

Składniki :
2 filety z kurczaka
1 kapusta pekińska
1 przyprawa gyros ( używam Kotanyi )
2 czerwone cebule
kilka ogórków konserwowych ( 4-5 )
puszka kukurydzy
puszka czerwonej fasolki
ketchup pikantny
majonez

Piersi kurczaka pokroić w niedużą kostkę , obtoczyć w przyprawie gyros i odstawić do lodówki na godzinę. Następnie usmażyć na oliwie.
Kapustę drobno posiekać , cebulkę i ogórki pokroić w kostkę. W dużej salaterce układać kolejno :
połowę poszatkowanej kapusty
usmażone piersi z kurczaka
cebulę
ogórki konserwowe
odsączoną kukurydzę
warstwę ketchupu
odsączoną i opłukaną fasolkę
warstwę majonezu
resztę kapusty

Tyle wpadło mi do głowy
skorpionek119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 13:25   #30
meka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 413
Dot.: PARAPETÓWKA - proszę o ciekawe menu:)

to może napiszę Wam co zrobiłam na ostatnią taką imprezę a może komuś coś się przyda:
pieczarki panierowane w bułce tartej - proste a robią furorę
jajka faszerowane śledziem
tortilla sushi
Quesedillas
najlepsze z domową tortillą a tutaj przepis na takową
skrzydełka w coca-coli
leczo
oszukana pizza na cieście francuskim
coxinha (pierożki z kurczakiem)
kruche babeczki z pieczarkami
oraz 3 sałatki - z tuńczykiem, kuskusem i z porem

a do tego sosik bbq

no i jeszcze część słodka (mój konik i miłość )
Tort "Dwa Michały"
tarta jabłkowa
rolada cytrynowa
czekoladowe ciasto "malibu"
wafelek z masą mleczko-nugatową
kruche babeczki nadziane lemon curdem

to tyle

3 dni w kuchni ale było warto
meka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-10 14:53:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.