Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-03, 13:35   #31
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
wiem wiem, ale dziadek zapracowany strasznie i zawsze odkładal ten wzrok na sam koniec...
A no widzisz . Ja poszłam do okulisty, bo myślałam że od okularów boli mnie głowa, i okulistka powiedziała że tak tak. Ale bóle nie minęły, mama mnie zapisała do drugiej i okazało się że to jaskra.. Gdyby nie moja mama i jej troska o mnie to za kilka lat, nie wiem co by było.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:36   #32
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
A no widzisz . Ja poszłam do okulisty, bo myślałam że od okularów boli mnie głowa, i okulistka powiedziała że tak tak. Ale bóle nie minęły, mama mnie zapisała do drugiej i okazało się że to jaskra.. Gdyby nie moja mama i jej troska o mnie to za kilka lat, nie wiem co by było.
mnie od 4 dni bolą dziwnie oczy albo głowa nawet nie wiem gdzie ten ból konkretnie jest, myślisz, że to może być to? mam 20 lat xd
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:51   #33
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
mnie od 4 dni bolą dziwnie oczy albo głowa nawet nie wiem gdzie ten ból konkretnie jest, myślisz, że to może być to? mam 20 lat xd
Są różne przyczyny mnie gałki oczne bolały tylko jak wzięłam pierwszy raz leki (krople). A tak ogólnie to boli mnie płat czołowy zawsze, czasem prawa lub lewa skroń. Byłam u neurologa, miałam badania i teraz czekam na kolejną wizytę. Idź do rodzinnego, on Cię skieruje gdzie trzeba
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 15:00   #34
Cookie Monster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

.

Edytowane przez Cookie Monster
Czas edycji: 2014-02-03 o 15:01 Powód: odpowiedź w złym wątku
Cookie Monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 18:32   #35
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Jest tu ktoś jeszcze?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 08:41   #36
Zadomowienie
Raczkowanie
 
Avatar Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 124
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

U mnie też stwierdzono chorobę 2 lata temu i od tamtej pory stosuje krople. Nie miałam zadnych objawów, wszystko wyszło przypadkiem. Zastanawiam się nad ograniczeniami stylu życia, tzn. Uprawianiem sportu, sauną, itp. Nie znalazlam dotąd odpowiedzi. Byłabym wdzięczna za jakieś sugestie
Zadomowienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 21:42   #37
Juliettene
Przyczajenie
 
Avatar Juliettene
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 16
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

U mojej mamy(56 lat) lekarz także podejrzewał jaskrę. Ze wzglęuu na dość nietypowe objawy skeirował ją na oct. Tomografię robiła w będzińskim intermedzie i tamtejsi lekarze wykluczyli jaskrę.
Juliettene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 14:27   #38
Chorowita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Witam wszystkich,
Jaskra to uciążliwa choroba, ale da się z nią żyć (wiem to z doświadczenia). U mnie zdiagnozowano ją w sumie przez przypadek, w wieku 12 lat, ponieważ szukano odpowiedzi na występujące u mnie omdlenia, które jak się okazało mają przyczynę całkiem inną (mój nick mówi sam za siebie). Zawiadomienie pytała się o jakieś przeciwwskazania - mi powiedziano, że nie mogę doprowadzać do stanu, gdzie ciśnienie w oku będzie podwyższone, więc ze sportem trzeba uważać (stanie na rękach, fikołki odpadają); uważać też trzeba uwaga z KAWĄ i innymi napojami, które podwyższają ciśnienie (typu RedBull i reszta)... autorko tego wątku mam nadzieję, że wszystko u Ciebie dobrze
Chorowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 14:13   #39
blackdrees
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 111
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

wiecie, z tego, co ja wiem to medycyna ciągle się rozwija i chyba teraz można bardzo skutecznie leczyć jaskrę. Wiem, że w xxx przeprowadzane są takie zabiegi. Więc może warto byłoby się nimi zainteresować?

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-04-20 o 23:17
blackdrees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 20:28   #40
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Mam 35 lat, jaskrę zdiagnozowaną w wieku lat 19. A dlatego tak wcześnie, bo zdiagnozowano ją wtedy u mojego dziadka (niestety miał już bardzo duży ubytek wzroku) i zgodnie z sugestią lekarza przebadali się krewni dziadka. Okazało się, że jaskrę ma mój tata, jego brat i ja, jeszcze jeden albo dwóch dziadka braci.
Wszyscy mamy jaskrę otwartego kąta, więc nie występują tutaj te nagłe skoki ciśnienia w oczach, z silnymi bólami, więc gdyby nie badania długo moglibyśmy o tym nie wiedzieć, że ją mamy.
Od tych 16 lat jedynym leczeniem jest regularne przyjmowanie kropli do oczu i to właściwie jedyna niedogodność Leczenie u mnie przebiega dobrze, badania kontrolne pola widzenia i grubości włókien nerwu wzrokowego wychodzą ok. Jestem pod stałą opieką okulisty, jedynie w czasie ciąży i karmienia nie przyjmuję kropli, ale badania ciśnienia wychodzą mi wtedy ok. Okulista nie mówił mi o żadnych środkach ostrożności, mogę żyć normalnie, jaskra nie jest też przeciwwskazaniem do porodu siłami natury (o ćwiczeniach ani kawie tym bardziej nie wspominał ).
Najważniejsze jest jaskrę wykryć zanim nastąpi degeneracja nerwu wzrokowego (czyli jak najwcześniej), bo to jest niestety nieodwracalne. Jak już się o niej wie i ją leczy to wszystko powinno być ok
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2016-11-09 o 20:29
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 12:02   #41
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Hej wróciłam do wątku
Ok6 lat temu miałam zabieg na jaskrę
Teraz znów wróciła
Mieszkam teraz w Norwegii i tutaj inaczej chcą to leczyć
Mam do ciebie pytanie
Mam krople przepisane
Ale karmię piersią 11 miesięczna córkę
W ulotce zaznaczone żeby nie brać w trakcie karmienia
Ale tak myślę o tym dużo i szukam informacji
Wiesz coś na ten temat?

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Hej wróciłam do wątku
Ok6 lat temu miałam zabieg na jaskrę
Teraz znów wróciła
Mieszkam teraz w Norwegii i tutaj inaczej chcą to leczyć
Mam do ciebie pytanie
Mam krople przepisane
Ale karmię piersią 11 miesięczna córkę
W ulotce zaznaczone żeby nie brać w trakcie karmienia
Ale tak myślę o tym dużo i szukam informacji
Wiesz coś na ten temat?
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 10:57   #42
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez muszelka181 Pokaż wiadomość
Hej wróciłam do wątku
Ok6 lat temu miałam zabieg na jaskrę
Teraz znów wróciła
Mieszkam teraz w Norwegii i tutaj inaczej chcą to leczyć
Mam do ciebie pytanie
Mam krople przepisane
Ale karmię piersią 11 miesięczna córkę
W ulotce zaznaczone żeby nie brać w trakcie karmienia
Ale tak myślę o tym dużo i szukam informacji
Wiesz coś na ten temat?

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Hej wróciłam do wątku
Ok6 lat temu miałam zabieg na jaskrę
Teraz znów wróciła
Mieszkam teraz w Norwegii i tutaj inaczej chcą to leczyć
Mam do ciebie pytanie
Mam krople przepisane
Ale karmię piersią 11 miesięczna córkę
W ulotce zaznaczone żeby nie brać w trakcie karmienia
Ale tak myślę o tym dużo i szukam informacji
Wiesz coś na ten temat?
Ja bym poszła do lekarza po poradę. U mnie okazała się zła diagnoza- lekarz okulista źle mnie badał. A bóle głowy okazały się zbyt wysokim poziomem hormonów.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 09:13   #43
motorek9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Zachęcam cię do zrobienia szczegółowych, a przede wszystkim dokładnych badań dostępnych w klinice xxx w Krakowie. Jeśli choroba nie jest jeszcze zaawansowana, nie nastąpiło znaczne uszkodzenie nerwu wzrokowego - można skutecznie zapobiegać rozwojowi jaskry. Tu sporą rolę odgrywa czas. W tej chwili można zastosować metodę ECP, po takim zabiegu możliwe jest zupełne odstawienie farmaceutyków.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-23 o 09:32 Powód: Reklama.
motorek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 21:03   #44
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez muszelka181 Pokaż wiadomość
Mam krople przepisane
Ale karmię piersią 11 miesięczna córkę
W ulotce zaznaczone żeby nie brać w trakcie karmienia
Moja lekarka też mi kazała odstawić krople na czas ciąży i karmienia Nie wiem jak tam za granicą wygląda opieka okulistyczna, ale najlepiej się skonsultować jeśli masz taką możliwość.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 06:48   #45
esteme
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 63
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Dobrze, ze przynajmniej wiesz co Ci dolega
Pocieszenie ode mnie: Moja ciocia miała operację. Bała się jej , jednak zabieg okazał się prosty szybki. Potem widziała tak samo jak przed chorobą. Jak coś to tutaj podsyłam link.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-01-22 o 17:31
esteme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 07:41   #46
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

ja mam podejrzenie jaskry też od ok. 12 rż. raz w roku mam wizytę u okulisty. miałam ze 2-3 razy taki ostry atak silnego bólu głowy i oczu, zanik widzenia. neurolog po rozmowie (tylko) stwierdził że mam migreny z aurą wzrokową. często boli mnie głowa. miałam ze 2 razy tęczowe koła wokół światła (właśnie w wieku 12-13 lat).

ciśnienie mam czasami ok. 18, ale zazwyczaj w normie. na tych badaniach raz w roku u okulisty - wszystko w normie. sama nie wiem, ufam lekarzom i będę regularnie chodzić na te wizyty.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 13:15   #47
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Tak na prawdę zdiagnozowanie jaskry to nie koniec.. medycyna cały czas idzie do przodu i oferuje nam coraz to lepsze i skuteczniejsze rozwiązania. Jestem po zabiegu jaskry i zaćmy jednocześnie (więcej info: https://zaufanekliniki.pl/operacja-j...rabekulektomia) i co mogę powiedzięć.. bardzo się bałam, to oczywiste ale z każdą wizytą u okulisty widziałam coraz lepiej. Tak po prostu czasem jest, że dopada nas choroba, której nigdy byśmy się nie spodziewały :P też kiedyś myślałam że jaskra lub zaćma to choroba dla starszej babci z cukrzycą, do póki nie zdiagnozowali tego u mnie..
__________________
waste not want not
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 13:35   #48
agnieszka dubiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

kilka temu podczas badan lwkarka stwierdzila jaskrowe tarcze w oku.cisnienie w normie.zlecila badania gdx,pole widzenia,hrt.pile widzenia dobre ale inne wyniki wykazuja niektore nerwy ponizej normy.chodze do poradni jaskrowej raz w roku na badania i tylko obserwuja bo nie ma jakis znacznych pigorszen.jedna lekarka stwierdzila,ze taka mam budowe oka i tyle...martwie sie bo nie wuem co mi jest..ktos ma podobny przypadek?
agnieszka dubiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 14:39   #49
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

U około 40% chorych na jaskrę normalnego ciśnienia choroba nie postępuje pomimo braku leczenia. Z tego powodu przed podjęciem decyzji o ewentualnym jej leczeniu ocenia się dynamikę choroby regularnie kontrolując pole widzenia co 3-6 miesięcy. Dodatkowo wykonuje się laserową tomografię skaningową oraz OCT.
Gdy choroba postępuje leczenie polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego (o 30% od poziomu wyjściowego).
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-26, 08:16   #50
agnieszka dubiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

mam 38 lat nie jestem za mloda na jaskre normalnego cisnienia?
agnieszka dubiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 08:02   #51
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Jaskra normalnego ciśnienia zazwyczaj pojawia się u osób starszych, ale może występować również w młodszym wieku.
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 21:08   #52
Afojack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
ja mam podejrzenie jaskry też od ok. 12 rż. raz w roku mam wizytę u okulisty. miałam ze 2-3 razy taki ostry atak silnego bólu głowy i oczu, zanik widzenia. neurolog po rozmowie (tylko) stwierdził że mam migreny z aurą wzrokową. często boli mnie głowa. miałam ze 2 razy tęczowe koła wokół światła (właśnie w wieku 12-13 lat).

ciśnienie mam czasami ok. 18, ale zazwyczaj w normie. na tych badaniach raz w roku u okulisty - wszystko w normie. sama nie wiem, ufam lekarzom i będę regularnie chodzić na te wizyty.

@niemanicka, ja Ci powiem tak, że najlepiej zdać się na swoją intuicję. Jeżeli czujesz, że te ataki bólu głowy nie są tylko zwykłymi migrenami to skonsultuj sprawę z innymi specjalistą (tym bardziej, że piszesz, że neurolog postawił diagnozę tylko na podstawie wywiadu). Bardzo możliwe, że winowajcą jest jaskra i jeśli rzeczywiście się to potwierdzi to możesz ją operacyjnie wyleczyć w <reklama>. To jest bardzo dobra klinika, dysponująca światowej klasy sprzętem oraz ze świetnymi specjalistami.
__________________
Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa - mądrze czynić

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-29 o 17:45
Afojack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 07:52   #53
ula_kozak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Witajcie. Mój synek ma jaskre wtórna. Chciałam zapytać, czy uprawianie jakiegoś sportu wchodzi w grę? Że względu na chorobę pierwotną wciąż czegoś robić nie mógł, a teraz ta jaskra. Jest osłabiony, wciąż ma katar, mało je...

Czy na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę? Latanie samolotem?

Dziękuję z góry za pomoc i odpowiedzi
ula_kozak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 08:49   #54
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez ula_kozak Pokaż wiadomość
Witajcie. Mój synek ma jaskre wtórna. Chciałam zapytać, czy uprawianie jakiegoś sportu wchodzi w grę? Że względu na chorobę pierwotną wciąż czegoś robić nie mógł, a teraz ta jaskra. Jest osłabiony, wciąż ma katar, mało je...

Czy na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę? Latanie samolotem?

Dziękuję z góry za pomoc i odpowiedzi
Powinnaś się o to spytać lekarza. Krążą różne teorie, ja z wysokim ciśnieniem wewnątrz gałkowym latam samolotem, w kabinie jest raczej ustabilizowane ciśnienie i każdy może latać raczej.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 07:21   #55
ula_kozak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

A jakieś sporty uprawiasz?

I jeszcze mam pytanie - czy Wy też tak fatalnie czujecie się po kroplach? Synek ma katar, jest osłabiony, szybko się męczy i wszystko go boli. Nie poznaję dziecka. Czy Wy też tak macie?

Boję się, czy to nie rak mu wraca, a rezonans dopiero pod koniec lipca...
ula_kozak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 06:20   #56
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

U mnie z tym to było tak zaczełam tracic wzrok po porodzie myślalam że to moze czasami od wysiłku;/ byłam u jednego okulisty to powiedział że mam wysuszone ozy i w oku jest brodawka potem byłam u drugiego to podejrzenie jaskry;/ Już nie wiem co myślec dostałam skierownie na badania w kierunku jaskry i mam takie pytanie gdzie w okolicach Wrocławia można zrobic takie badania ktoś sie orientuje czy w tym spectrum może robią wiecie?
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 16:22   #57
kopciuszek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 25
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Witam! Niedawno też szukałam dla mojej mamy ratunku - miała bardzo poważny wypadek w pracy, a do tego rozwijającą się jaskrę. Ale udało się jej uratować wzrok dzięki Klinice Oka w Kołobrzegu - wspaniali lekarze! Super klinika, mają świetny sprzęt i robią badania, których nie robi nikt inny w Polsce. Jeśli znacie kogoś, kto choruje na jaskrę, zaćmę albo miał wypadek z okiem poważny, to polecam - oni mogą pomóc. Pozdrawiam i życze dużo zdrowia!
kopciuszek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 10:41   #58
MeegZed
Przyczajenie
 
Avatar MeegZed
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Choroby oczu to nic przyjemnego. Od dziecka borykam się z astygmatyzmem postępującym. Dodatkowo mam problemy z tarczycą, ale nigdy nie wiązałam tego, że hormony mogą destrukcyjnie wpływać na mój wzrok! (może trochę naiwnie) . Diagnoza orbitopatia tarczycowa objawiająca się wytrzeszczem oka, zapaleniem spojówek. Są dni, że wyglądam jak Fester z rodziny Addamsów. Może którąś z Wa ma jakieś doświadczenia? Jak to leczycie?

Edytowane przez MeegZed
Czas edycji: 2017-10-23 o 19:14
MeegZed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 10:29   #59
Dankaxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Choroby oczu to poważny problem, moja babcia miała zaćmę, ale zdecydowała się na operację w Czechach i teraz widzi świetnie
____________
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-11-02 o 22:06 Powód: Link.
Dankaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 19:44   #60
strix55
Rozeznanie
 
Avatar strix55
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 501
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

i jak z tą chorobą?
strix55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-13 04:55:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.