zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-27, 17:00   #1
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Smile

zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy


Pora na nowy wątek, bo trochę nudą zawiało na naszym forum.

Czy wśród Waszych fascynacji zapachowych jest coś naprawdę nietypowego, coś dziwacznego, coś niepopularnego, nie adorowanego przez tłumy, zapomnianego, nierozumianego? Są wszak takie zapachy, na które jest szał , ale są też mocno kontrowersyjne, których uroda jest sprawą powiedzmy względną. Czy jest wśród nich taki, który mimo wszystko uwielbiacie?
Ja przepadam wprost za Dolce & Gabbana z czerwoną nakrętką. Ten zapach chyba nigdy nie był obiektem jakiegoś zbiorowego szaleństwa, tymczasem dla mnie jest piękny, seksowny, dodający otuchy, zniewalający i otulający.Jedyny w swoim rodzaju. Śmieję się, że to mydło i kadzidło , bo tak jest w istocie. Nie mogłabym się z nim rozstać chyba.
Macie coś takiego?
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:06   #2
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez koko
Pora na nowy wątek, bo trochę nudą zawiało na naszym forum.

Czy wśród Waszych fascynacji zapachowych jest coś naprawdę nietypowego, coś dziwacznego, coś niepopularnego, nie adorowanego przez tłumy, zapomnianego, nierozumianego? Są wszak takie zapachy, na które jest szał , ale są też mocno kontrowersyjne, których uroda jest sprawą powiedzmy względną. Czy jest wśród nich taki, który mimo wszystko uwielbiacie?
Ja przepadam wprost za Dolce & Gabbana z czerwoną nakrętką. Ten zapach chyba nigdy nie był obiektem jakiegoś zbiorowego szaleństwa, tymczasem dla mnie jest piękny, seksowny, dodający otuchy, zniewalający i otulający.Jedyny w swoim rodzaju. Śmieję się, że to mydło i kadzidło , bo tak jest w istocie. Nie mogłabym się z nim rozstać chyba.
Macie coś takiego?
Tak, mam To samo co Ty - czerwoną DG.

A kolejny to Cinnabar. Niestety, mój M. go totalnie nie toleruje. A jednak - nie chcę się z nim rozstać, bo będę tęsknić (mam na myśli zapach, oczywiście )
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:17   #3
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Smile Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez Edyta
Tak, mam To samo co Ty - czerwoną DG.

A kolejny to Cinnabar. Niestety, mój M. go totalnie nie toleruje. A jednak - nie chcę się z nim rozstać, bo będę tęsknić (mam na myśli zapach, oczywiście )
Tak myślałam Totku, że to właśnie napiszesz.Jesteś jedyną znaną mi wielbicielką D&G red cap, z wyjątkiem mnie samej rzecz jasna.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:33   #4
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Ja mam same takie na półce
Le Feu, Eau des Marveilles, Youth Dew, Hiris, White Linen Breeze, Lou Lou, Chloe Narcisse, Joy - kto tego używa?.. Chętnie dodałabym do kolekcji Chanel19, White Linen klasyka, i Opium-klasyka, Rive Gauche, uważane za śmierdziele Uwielbiam Knowing, choć nigdy nie będę go używała, to zapach mojej Mamy.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:36   #5
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez koko
Tak myślałam Totku, że to właśnie napiszesz.Jesteś jedyną znaną mi wielbicielką D&G red cap, z wyjątkiem mnie samej rzecz jasna.
I ja go nie odsądzam od czci i wiary, coś w sobie ma, choć to nie "mój" zapach.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 18:34   #6
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Jak zobaczyłam wpis Pixie, to wiedziałam, że Le Feu juz zostało wymienione Sama poznałam je chyba z 8 lat temu, jeszcze jako młodociane dziecię perfumiarsko skrajnie nieuświadomione i pokochałam ten zapach miłością szczerą i gorącą - to jedna z trzech moich największych zapachowych fascynacji. Drugi zapach z tych "trudniejszych" to Eau Des Merveilles, choć własciwie dziwię się, dlaczego jest klasyfikowany jako taki, na mnie jest niezwykle ciepły i miękki Kolejnym jest też mój najnowszy nabytek - Gaiac, który na pewno popularnym zapachem nigdy się nie stanie, a kompozycją zapachową jest również specyficzną - to jeden z tych, które się pokocha, albo skreśli od razu. Ja pokochałam.
Ale i tak za mistrzynię świata uważam moja szwagierke in spe, która od lat 20-tu używa tylko i wyłącznie Dioressence Diora - kto słyszał o Dioressence? Właściwie nawet jej trochę tego zazdroszczę, bo mimo moich trzech wielkich perfumeryjnych miłości, nie istnieje taki zapach, który zastąpiłby mi wszystkie inne
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:05   #7
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez koko
Tak myślałam Totku, że to właśnie napiszesz.Jesteś jedyną znaną mi wielbicielką D&G red cap, z wyjątkiem mnie samej rzecz jasna.
Jest jeszcze jedna - Rawita z forum gazetowego Takie informacje to zapamiętuję
Pozdrawiam
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 19:43   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez Edyta
Jest jeszcze jedna - Rawita z forum gazetowego Takie informacje to zapamiętuję
Pozdrawiam

Hehe, a Elve? Przepada za red capem, dostałam od niej wielką próbkę do testów (niestety, ja nie przepadam i raczej się już nie przekonam). I jeszcze Szarada!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:47   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Mam trochę takich, za którymi przepadam, a które na ogól nie cieszą się wielką popularnością, jak choćby boski Le Feu choć w internecie spotyka się dużo wielbicielek - takim zapachem wydawało mi się też zawsze Black Cashmere, ale ma chyba coraz więcej zwolenniczek.
Z zupełnie innej bajki - kolejne dwa z mojej prywatnej top listy - Eau du Soir Sisley i 24 Faubourg Hermesa
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:49   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Zapomniałabym! I jeszcze Chanel nr 19, którego jestem wielbicielką wielką
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:56   #11
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Wiem, że wielu z was nie podoba się Simply Clinique, a ja ten zapach wprost uwielbiam. Bardzo lubię też Chique i zapachy określane często na KW jako "babcine", albo "dla starej kobiety", co przyznam się szczerze wkurza mnie niepomiernie, gdyż sugeruje, że starość to coś obrzydliwego, czego należy się wstydzić i w ogóle, nie patrzmy, bo się jeszcze zarazimy Przepadam za "Le Dix" Balenciagi, który z całą pewnością mógłby być przez niektóre nastolatki określony moim ulubionym epitetem. Lubię Poison, który też jest dość poważny i ma sporo przeciwników i Obsession Kleina (miniaturka), który ma chyba jedne z najgorszych recenzji na Wizażu. Więcej grzechów nie pamiętam...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 20:59   #12
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

A ja bardzo lubię zapach So Pretty Cartiera..Przez niektórych moze być odbierany jako staromodny ale ja mam do niego niesamowitą słabość..Zawsze kojarzył mi sie z luksusem..Dla mnie to zapach na specjalne okazje-na codzień używanie go to profanacjaJa uwielbiam w nim tą różaną nutkę która tak pięknie nadaje mu ton..Szkoda ze tego zapachu już nie ma w perfumeriach(przynajmniej wrocławskich)bo strasznie za nim tęsknie..
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 12:13   #13
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Chyba najbardziej pasującem do takiej kategorii zapachem z mojej kolekcji jest l'eau par Kenzo
jak wczoraj powiedziałam Smoczycy, że go kocham, to się za głowę złapała - podobno kompletnie do mnie nie pasuje. rzeczywiście, możliwe, ale mam do niego ogromny sentyment i uważam, że to perfumy "z jajami" - może i wodny świeżuch, ale za to król między nimi.
a z zupełnie innej beczki:Tendre Poison i 24, Faubourg.
A red capa rzeczywiście darzę wielkim uczuciem, którego sama do końca nie umiem opisać. bo trochę się go boję, ale i kocham przecież.
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 12:20   #14
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez pixie7
Ja mam same takie na półce
Le Feu, Eau des Marveilles, Youth Dew, Hiris, White Linen Breeze, Lou Lou, Chloe Narcisse, Joy - kto tego używa?.. Chętnie dodałabym do kolekcji Chanel19, White Linen klasyka, i Opium-klasyka, Rive Gauche, uważane za śmierdziele Uwielbiam Knowing, choć nigdy nie będę go używała, to zapach mojej Mamy.
Zaraz, zaraz... U mnie na półce też jest miejsce dla Lou Lou. Zmęczyła mnie już co prawda trochę i rzadko jej używam Myślę jednak, że - gdy się skończy - będę jednak za nią tęsknić
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 14:39   #15
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

A kojarzycie Rare Pearls Avonu. Wycofano je w Polsce ze sprzedazy (przypominaja Today), a byly cudowne...
Z pozoru smierdzialy i budzily rozne odczucia, ale pamietam, ze keidy ich uzywalam podobaly sie zasze i tylko mezczyznom, kobiety uciekaly (a szkoda:P)
Kilka razy uslyszalam, ze pachne... seksem
A moze ktos ma je na zbyciu, chetnie przyjme, kupie, mozna je dostac z tego co wiem tylko w angielskim Avonie, a pakowane sa w Polsce

I przypomnialy mi sie dziwne reakcje na Poison Diora - Od zachwytu po.... strach !!
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 15:57   #16
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

A ja bardzo lubię "takie" właśnie zapachy. Powiem nawet więcej: należą do moich ulubionych.

Jakoś tak się składa, ze swoje poszukiwania "perfum idealnych dla mnie" zawsze kończę jakimś nabytkiem ( najczęściej klasykiem), którego albo nikt nie nosi, albo nie zna albo poprostu nie lubi. W każdym razie nie wzbudza specjalnego zachwytu, aczkolwiek intryguje albo przynajmniej skłania do jakichś reakcji , co cieszy mnie niezmiernie, bo chyba najgorsza jest obojętność...

Tak było z moim ukochanym Safari (kupionym zresztą w ciemno),czarną Manią ( też zakup w ciemno ), klasyczną Coco, Dune czy ostatnim nabytkiem Cristalle. No cudo poprostu!!!
Poza tym chętnie nosiłabym też No5, White Linen Breeze (bardzo przyjemny zapach),Nu (edp) czy Smoka Cartiera.

Ostatnio natomiast chodzi za mną Caleche Hermesa. I chociaż nie znam tych perfum ,to mam wrażenie, że to mógłby być kolejny strzał w 10.
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 16:27   #17
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

ja z kategorii "dziwne" uzywam i naprawde uwielbiam t-girl hilfigera chociaz inni uwazaja, ze raczej nie jest to zapach na perfumy

drugim zapachem, ktory raczej nie budzi entuzjazmu, szczegolnie kobiet, jest sun moon stars lagerfela i lagerfeld femme, ktorego kupilam w ciemno i coraz bardziej kocham

nie wiem, jakie sa reakcje na d&g feminine, ale ja i mama za nim szalejemy, chociaz skoro wycofany z perfumeri raczej nie cieszyl sie zbyt duzym powodzeniem
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 16:33   #18
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez lalesia
ja z kategorii "dziwne" uzywam i naprawde uwielbiam t-girl hilfigera chociaz inni uwazaja, ze raczej nie jest to zapach na perfumy

drugim zapachem, ktory raczej nie budzi entuzjazmu, szczegolnie kobiet, jest sun moon stars lagerfela i lagerfeld femme, ktorego kupilam w ciemno i coraz bardziej kocham

nie wiem, jakie sa reakcje na d&g feminine, ale ja i mama za nim szalejemy, chociaz skoro wycofany z perfumeri raczej nie cieszyl sie zbyt duzym powodzeniem
Ja zakupiłam Feminine w ciemno i niestety to zupełnie nie mój zapach, nie pamiętam już kto, ale ktoś na naszym forum pieknie go opisał. Zapach jest ciekawy i niesamowicie "seksualny" (nie seksowny ), ale zupełnie nie w moim typie. Podoba mi się jego reklama, na której stoją, leżą i przybierają jeszcze inne pozycje nagie kobiety.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 18:32   #19
Adeline
BAN stały
 
Avatar Adeline
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 330
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Chyba Winter Delice. Bardzo chciałam go mieć. Potem było zdziwienie ale i podziw. Kadzidło, śnieg i sosnowe igiełki. Paru osobom się spodobał, ale większości...nie. Moj TŻ początkowo aprobował potem powiedział szczerze...że ten zapach do mnie nie pasuje, że jest...jakiś męski. Tęsknił do Angela, czarnej Coco i nowo nabytej Organzy Indecence.
Ja wtedy miałam jakieś zacięcie żeby nosić Winter Delice. Potem mi przeszło.
Nadal je lubię, ale to nie miłość jak OI. To naprawdę wyjątkowy zapach. Zapach tajemnicy, chłodu zimy i rozgrzewającego kadzidła. Zapach hiszpańskiego święta Dia de los Tres Reyes Magos...
Adeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-28, 20:18   #20
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

No dobra cza s na mnie. ja to w wiekszości obecnie uzywam takich nietypowych.
Na pewno należy wspomniec o Messe de Minuit vel "kościelna krypta".
Na uwazgę tez zasługuje Mechant Loup vel "psia śiersć lub niemyta lodowka".

I teraz przymiezam sie do Passage d'Owcza zagroda (Passage d'Enfer), Dzing! (plastik) i Asji (korzenna marynata do dyni). I chyba tez raczej są to zapachy rzadkie i nie typowe.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2006-06-29 o 09:50
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 21:31   #21
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Dla mnie takimi zapachami są Crystal Noir Versace oraz Shalimar Guerlain.Nie mam jeszcze niestety żadnego z nich ale wiem że znajdą się na mojej półce.Crystal jest taki ostro-niespokojny.Gdy wychodzę z perfumerii i nim pachnę to ZAWSZE mnie ktoś zapyta co to-na pewno zwracają uwagę.No i na pewno są niepopularne
Z Shalimar to inna sprawa-na samym początku odrzucił mnie na kilometr..potem bardzo mi się spodobał..a następnie znowu odrzucił..Jednak ciagnie mnie do niego tak bardzo że na pewno będzie mój..Ale kupię go jedynie wtedy gdy spotkam wersję edp w tym przecudownym okrągłym flakoniku-ten "unowocześniony"kompletni e nie oddaje charakteru tych perfum
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 07:16   #22
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez Eenax

I teraz przymiezam sie do Passage d'Owcza zagroda (Passage d'Enfer), Dzing! (plastik) i Asji (garkuchni). I chyba tez raczej są to zapachy rzadkie i nie typowe.
Eenax - Arabie , bo Asje mi tutaj obrazasz ! ;P
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 08:00   #23
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Właśnie
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 08:39   #24
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Wielomiesięczna lektura forów perfumeryjnych zatarła we mnie poczucie tego, co właściwie jest nietypowe . Prawie wszystkie dziwadła mają masę amatorów.
Moja ukochana czerwona dolce gabbana (znienawidzona przez otoczenie) została już wyżej wymieniona .
Tak sobie myślę, że chyba najbardziej nietypową fascynacją jest dla mnie Mitsouko Guerlain. Zapach nieziemski! Taki jakiś "fizjologiczny". Nie noszę, bo czuję się w nim nieprzyzwoicie, jak bez ubrania, ale wąchać uwielbiam.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 09:13   #25
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez rawita
Wielomiesięczna lektura forów perfumeryjnych zatarła we mnie poczucie tego, co właściwie jest nietypowe . Prawie wszystkie dziwadła mają masę amatorów.
Rawito, dobrze napisane.

Zapach nietypowy zresztą to bardzo względne pojęcie. Dla każdego znaczy co innego Nie wiem czy te które lubię np. Madness, Krizia, Alien, Nu, Smok czy Bulgari Black są nietypowe. Dla innych może tak, dla mnie są po prostu MOJE
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 09:26   #26
Adeline
BAN stały
 
Avatar Adeline
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 330
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Tak sobie myślę, że chyba najbardziej nietypową fascynacją jest dla mnie Mitsouko Guerlain. Zapach nieziemski! Taki jakiś "fizjologiczny". Nie noszę, bo czuję się w nim nieprzyzwoicie, jak bez ubrania, ale wąchać uwielbiam.[/quote]

Mitsouko kupiłam w ciemno zafascynowana jego historią. Używałam go zimą i...jest rzeczywiscie niepowtarzalny. Wywołuje we mnie samej skrajne reakcje. Rzeczywiście jest to zapach, który można określić jako fizjologiczny.
Po prostu zapach kobiety.
Adeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 09:43   #27
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez evee
Eenax - Arabie , bo Asje mi tutaj obrazasz ! ;P
Ależ ja nie miałam na myśli obrazania Asji. Moze garkuchnia była lekką przesada ale naprawde straszelnie mi sie kojarzy zapach z marynata do dynii jaka robi moj mąż z duza iloscią goździków (przedytowuje garkuchnie na marynatę do dynii).

Obraziłabym Asje jak bym napisała ze to "dentysta sadysta". A tak sie ten zapach na poczatku skojarzył mojej kolezance.

Asja mi sie strasznie podoba odkąd się nia pierwszy raz sztachnełam dzieki kochanej wizazance (E ).

Arabie nie wachałam ale skoro jest to jak gdzies czytałam kurczak w carry tez powinno mi sie spodobac choć zapachu takiego na sobie bym chyba nie nosiła.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 10:02   #28
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Deci dela, zdecydowanie.
Zresztą w ogóle szypry dla wielu są nie do noszenia. Na mnie wiekszość rozwija się pięknie i zmysłowo. Deci dela na mnie ujawnia ciekawą cytrusową nutę, nie jest nachalna ani "zgniła" jak dla wielu. Bardzo wilgotna, ciepła i zmysłowa Używałam jej skoncentrowanej wersji przez prawie 7 lat, ostatnio edt w miniaturze, w której reszteczkę wywąchiwałam aż do wytrzeszczu oczu .
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 15:49   #29
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Używałam jej skoncentrowanej wersji przez prawie 7 lat, ostatnio edt w miniaturze, w której reszteczkę wywąchiwałam aż do wytrzeszczu oczu .
Mam nadzieję, że potem wszystko wróciło do normy
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 19:04   #30
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: zapachy nietypowe, które mimo wszystko kochamy

Cytat:
Napisane przez rachela
Mam nadzieję, że potem wszystko wróciło do normy
zdecydowanie choć teraz doskwiera mi inna wzrokowa przypadłość: mam mroczki przed oczami jak widzę puste flakony.
Nie wiem, czy pod pewnym względem nie jestem "wyjątkowa" bo zauwazyłam również , że suche dno flakonika ma swoje odzwierciedlenie w poczuciu suchości gardła / i portfela /
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.