pokojówka? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-01, 18:37   #31
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: pokojówka?

w 3* o podwyzszonym standardzie( w sensie dążącym do 4*) pokoi było 532. Jak ja pracowałam to zarabiałam około 1000 zł na rękę. W zaleznosci od ilości wyrobionych pokoi. Jednak stacjonarne pokojowe czyli panie z umowami na stałe pracujące już x lat zarabiały około 1800 zł na rękę
teraz nie wiem jak jest a to juz 3 lata minęły...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 17:29   #32
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: pokojówka?

a no własnie bo czesto jest tak ze pokojowe maja placone od pokoju. u mnie jest podstawa+ premia.
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 14:11   #33
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: pokojówka?

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
Witam,
zastanawiam się nad podjęciem pracy pokojówki w hotelu. Czy są tu dziewczyny które pracują lub pracowały w ten sposób? Jestem za granicą i tu nawet do takiej roboty są wymagania - język obcy (płynnie kraju + płynnie angielski) a nawet piszą o doświadczeniu w sprzątaniu na szczęście takie posiadam krótkie bo krótkie ale jednak . Także zanim w ogóle postaram się zdobyć tę pracę chciałabym usłyszeć jakieś opinie ;]
są tu jakieś pokojówki? jest ciężko? jak oceniacie pracę?
pozdrawiam
Ten wątek jest dla mnie jak zbawienie sama przed chwilą wysłałam cv z chęcią pracy w pobliskim hotelu w Sopocie - pisać dziewczyny ile wlezie, chcemy wiedzieć jak najwięcej


MAM JESZCZE PYTANIE:
często słyszę, że pokojowa musi być ładna. nie wiem czy to stereotyp, czy na rozmowie kwalifikacyjnej będą patrzyć na to czy spełniam standardy urodowe

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-08-16 o 14:30
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 10:04   #34
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: pokojówka?

Up.
co prawda dopiero w tym roku ale jednak dostałam się do pewnego hotelu w Sopocie 5*. ;]
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 11:06   #35
nellcia1993
Raczkowanie
 
Avatar nellcia1993
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 34
Dot.: pokojówka?

A na pytanie -dlaczego chce Pani pracować jako pokojówka? można odpowiedzieć jak...?
__________________
"It's okay not to be okay"-Jessie J
nellcia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 13:25   #36
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: pokojówka?

japo pokojówka bym nie chciała pracować jako pokojowa może byc

mmm3m w hotelu, w którym pracowałam duzo było starszych pokojowych (hotel w centrum miasta o dobrym standarcie) i one raczje nie były piękne owszem były zadbane ale to rózne pojęcia.
Ja jakoś tez nie jestem piękna, raczej przeciętna. Nie wiem czemu pokojowa ma byc ładna. Moim zdaniem ma byc zadbana i przede wszystkim wytrzymała fizycznie
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:48   #37
nellcia1993
Raczkowanie
 
Avatar nellcia1993
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 34
Dot.: pokojówka?

tzn jako pokojowa.
nellcia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 11:46   #38
panna r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 8
Dot.: pokojówka?

Hej dziewczyny, opracowuję pewien projekt literacki w którym jednym z tematów jest praca pokojowej za granicą. Nie wiem cyz uda mi się go skończyć, ale póki co mam zapał i byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje związane z tą pracą. Chodzi mi o takie sprawy techniczne typu jak ją dostać/ile się płaci/jak wygląda sytuacja mieszkaniowa i posiłki itd., resztę załatwię fikcją Chętnych do pomocy proszę o kontakt ze mną drogą mailową -> k.nielacna@gmail.com
panna r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:37   #39
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: pokojówka?

nellcia "bo muszę"
najbezpieczniej jest powiedzieć, ze się chce np. język podszkolić
albo polepszyć kondycję fizyczną

ja generalnie uważam, ze mało ludzi zdaje sobie sprawęz tego jak cięzka to jest praca i w jak dużym stresie.
Codziennie dźwigasz meble, łóżka telewizory, pościel, wózki z akcesoriami. Nierzadko zajmujesz się tez zapleczem, pościelą itp.
Mocno stresująca, pokoje muszą być na błysk (w lepszych hotelach), 0 włoska, 0 kurzu, broń boże zapomnisz coś dodać/ zabrac to wszystko działa na Twoją niekorzyśc jeśli gośc zgłosi skargę a czesto się zdarza to Ciebie wzywają na dywanik.

Moim zdaniem to bardzo trudne zajęcie i nie wiem czy płace adekwatne. Goście potrafią być okropni, przyczepić sie do tego, ze jedna zabka na kotarze jest odpięta, ręcznik wisi krzywo, brakuje w barku szklanki itd.

nie wiem jak teraz ale jak ja pracowałam to można było zgarnąc fajne napiwki o ile się miało np jednego gościa np kilka dni bo on wtedy Cie znał, wiedział jak pracujesz i wynagradzał jesli było ok najlepsze napiwki zostawiali niemieccy emeryci. Teraz pewnie jest inaczej
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:08   #40
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: pokojówka?

Hejka

Ja od tygodnia pracuje w hotelu. Sprzatam pokoje i lazienki w pokojach. I owszem praca jest ciezka a nawet bardzo. Cala jestem posiniaczona, codziennie po 11 pokoi do sprzatania. Ale wiecie co, jestem zadowolona, ze mam prace i to jest dla mnie najwazniejsze. To nie jest praca na cale zycie, a kazde doswiadczenia sie przydadza, zwlaszcza, ze planuje swoja kariere zawodowa wlasnie w hotelu, najpierw recepcja a potem to juz menager:P No w koncu po cos konczylam hotelarstwo. Niestety bez znajomosci perfekt jezyka gdyz jestem na obczyznie i bez odswiadczenia mnie nie wezma, wiec trzeba po malu piac sie po szczeblach kariery. Tak wiec wozki w dlon i do boju
__________________
"Nie ma ideału ale jest cel, do którego można dążyć, marzenia za którymi warto isć, cały czas pozostając sobą i starając się być sobą jak najpiękniej."
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 21:41   #41
miniminimka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: pokojówka?

witam wszystkich, ja pracuję w Irlandii jako pokojówka, 11 pokoi to marzenie każdej z nas tutaj.. my mamy po 17 każdego dnia, a jak zdarzają się same deparczery to jest masakra bo możemy zacząć sprzątać doopiero od 12 (jak ludzie sie wyniosą :P ) wiec zostaje tylko pół dniówki na te 17 choler oczywiście jak wyżej, sprzątanie z przesówaniem mebli, czyszczeniem zakamarków, pchaniem wózka 5 razy wiekszego od nas w te i z powrotem a nie raz mamy podzielone pokoje na 2 piętra wiec dodatkowo traci sie czas na jeżdżenie windą
miniminimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 15:01   #42
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: pokojówka?

Hej Zastanawiam się na rozpoczęciem pracy jako pokojowa od października, ale nie mogę nigdzie znaleźć jakie mniej więcej są stawki w Krakowie lub okolicach. Mógłby ktoś cokolwiek napisać na ten temat?
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:49   #43
_Lena_
Raczkowanie
 
Avatar _Lena_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 302
Dot.: pokojówka?

Dziewczyny, wybrano mnie na pokojową i mam przyjść na taki jakby teścik, po to aby sprawdzić siebie i aby mnie mogli sprawdzić, jak sobie poradzę przy sprzątaniu.
Mam pytanie, czy szefowa po prostu mnie zostawi, pokaże gdzie co jest i karze posprzątać i przyjdzie sprawdzić, czy po prostu będzie stała nade mną i będzie patrzyła jak sprzątam? Tego drugiego się obawiam, bo to trochę krępujące.
_Lena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 09:10   #44
mlo0oda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 78
Dot.: pokojówka?

Hej napiszcie mi ile sie zarabia, jako pokojówka, czyli dziewczyna od sprzatania i zmieniania poscieli w angli, bo chyba wyjade tam do pracy, a bardzo mi zalezy jakie sa stawki. czy da sie z tego jakos utrzymac i cos odlozyc?? Bo na odkladaniu mi najbardziej zalezy...
mlo0oda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 14:51   #45
monikaa164
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: pokojówka

hejka,
ja pracuje w hotelu *** jako pokojówka od roku, zapiernicz jest a zarobki małe(7zł/h), mam norme 14-18 pokoi na dzień, ale grunt że jest praca, nie ma tak żle jakby się wydawało, jedyny minus to praca we wszystkie soboty, niedziele, święta.

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

pokojówka zarabia od 6-10zł/h-teoretycznie
monikaa164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 20:38   #46
4f94a5c8781d2dd2378da9d67d97ac373e40afc0_5f8cc934c51e4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 20
Dot.: pokojówka?

7 zł na czysto czy jakaś premia dodatkowo?
4f94a5c8781d2dd2378da9d67d97ac373e40afc0_5f8cc934c51e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.