Rok pracy zamiast studiów SKANDYNAWIA? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-01, 21:40   #1
autystycznie
Przyczajenie
 
Avatar autystycznie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 21

Rok pracy zamiast studiów SKANDYNAWIA?


Witajcie

Jestem tegoroczną maturzystką, ale nie chce jeszcze iść na studia (przewiduję poprawę matury). Mam w głowie taki luźny pomysł jak poświęcenie roku na zarobek, abym mogła kupić małe mieszkanie (liczę na drobną dopłatę od rodziców...), bo to jest zawsze dobra inwestycja, a nie mam gdzie mieszkać na studia. Ktoś by powiedział, że zakup mieszkania w wieku 19 lat to jak z "motyką na księżyc", ale przecież ludzie po roku pracy w Norwegii albo Szwecji wracają z +100tys...

Tylko jak tego dokonać?
W lipcu można załapać się na zbiory truskawek, ale później od wakacji do maja następnego roku? Sprzątanie? Praca na farmie? Jak jest z formalnościami? Jak w tych drogich krajach dysponować pieniędzmi, żeby wrócić z tymi +100tys?

Znam angielski i z pracą fizyczną miałam już dużo styczności (naprawdę, nie jestem jakąś damulką, mieszkam na wsi i nic nie jest mi straszne )

Jeśli ktoras z Was chcialaby mi towarzyszyć to też proszę o kontakt
pozdrawiam
autystycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 20:53   #2
wioola_j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 20
Dot.: Rok pracy zamiast studiów SKANDYNAWIA?

Wydaje mi się, że +100 tysięcy złotych, to coś nieosiągalnego w rok. Mieszkam w Danii, wiem jakie są płace (na magazynie czy przy sprzątaniu) i wydaje mi się to niemożliwe. Owszem, można dużo zaoszczędzić, ale nie tyle..
wioola_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 14:36   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Rok pracy zamiast studiów SKANDYNAWIA?

Przesunęłam wątek na forum Emigrantek- tam jest zdecydowanie więcej dziewczyn ze Skandynawii, które mogą pomóc
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 21:41   #4
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Rok pracy zamiast studiów SKANDYNAWIA?

Nie przychodzi mi do głowy żaden kraj w Europie, w którym zarobisz kokosy bez fachu w ręku i z samym angielskim, takich emigrantów jest na pęczki. Sam pomysł pracy może być dobry, ale marzenie o 100k+ są nierealistyczne - samo znalezienie miejsca na wynajem może sprawić spory problem, agencje pracy będą cię doić, a przecież nie będziesz pracować po 100h/tyg., jeśli nie chcesz oszaleć albo jeszcze poprawiać maturę. Jeśli teraz, chodząc tylko do szkoły, podejrzewasz że nie zdasz jej tak dobrze, jakbyś chciała, to co będzie, gdy dojdzie praca i życie w obcym kraju?

No i spodziewaj się wzrostu stóp %
__________________
there is a light that never goes out

Edytowane przez yousuck
Czas edycji: 2016-01-04 o 21:42
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 14:02   #5
freude
Raczkowanie
 
Avatar freude
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 118
Dot.: Rok pracy zamiast studiów SKANDYNAWIA?

Gdyby zdobycie takiej kasy było tak łatwe i szybkie za granicą, to nikt by na studia nie szedł ani nie łapał się marnej pracy w Polsce, tylko wszyscy by wyjeżdżali na 5 lat i byliby w Polsce ustawieni do końca życia

Jeśli nie masz punktu zaczepienia w Skandynawii (czytaj: konkretnej osoby, która cię przygarnie) to może być baaaardzo trudno. Najszybciej tam wyjedziesz z programami typu au pair, bo będziesz miała zapewniony dach nad głową, kieszonkowe i przede wszystkim - formalności, które nie są łatwe do ogarnięcia, zwłaszcza z Polski.

Jeśli chodzi o dysponowanie pieniędzmi - życie wszędzie jest drogie. Jak masz jedzenie tanie, to z kolei koszty związane z mieszkaniem drogie. Trzeba też jakoś żyć, a nie tyrać, marnować zdrowie i nie dbać o siebie. Wtedy nic ci z tych tysięcy, które przywieziesz, bo fizycznie i psychicznie będziesz wrakiem w tak młodym wieku.

Niestety, język angielski teraz nigdzie nie jest atutem.

Może spójrz też w innym, bliższym kierunku - Niemcy są naszym bezpośrednim sąsiadem, a zarobki w euro też dadzą ci jakąś sumkę na koncie. Według mnie łatwiej jest się tu dostać i znaleźć pracę niż w Skandynawii....
__________________

~ Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa,
która wciąż wydaje się za krótka.

..
freude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 10:16   #6
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Rok pracy zamiast studiów SKANDYNAWIA?

Litości :-D w rok na sprzątaniu 100 tysięcy? Żartujesz chyba :-D

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 14:54   #7
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Rok pracy zamiast studiów SKANDYNAWIA?

Może i zarobisz 100 tys w rok, ale też dużo wydasz. Życie w Norwegii kosztuje, wynajem mieszkania też (nie mówiąc już o depozycie). Nie mówiąc o tym, że jeśli nie masz z góry nagranej pracy to bardzo trudno jest znaleźć coś na własną rękę, szczególnie bez znajomości norweskiego. Musiałabyś zabrać ze sobą wystarczającą ilość gotówki na przetrwanie miesiąca lub dwóch bez zarobków (ja brałam kredyt przed wyjazdem ).

Też myślę, że najlepszym pomysłem jest aupair, ale bardziej jako zdobycie doświadczenia, nauka języka, poznanie innego kraju niż zarobek. Pamiętaj, że jest tutaj mnóstwo emigrantów, którzy są chętni do pracy
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 14:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.