Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-27, 19:59   #511
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Przy filtrach fizycznych ochrona polega na odbijaniu promieni, więc działają dopóki są na buzi

również mam ten filtr w użytkowaniu jest cudowny-jak baza pod makijaż a buzia cały dzień matowa. Akurat w tym Biore podali procentowo te składniki, więc ochrona PPD z wyliczenia to jakieś 8-10- czyli zgadzało by się co do tego że PA+++ to na nasze około 8/10 PPD
Mam pytanię czy próbowałas ich wszystkich? Strasznie chodzi za mną też ten z różowym rozswietlającym pigmentem, możesz go porównać do zwykłego białego Biore
Filtry jakie są- każdy widzi ochrona tyłka nie urywa

Dziekuje za odpowiedz! Wiec nie wtopilam Mam niebieski, bialy i rozowy Biore a dodatkowo Aqua - produkt z zupelnie innej linii. Rozowy na skorze zachowuje sie jak bialy, tyle ze ma w srodku troszke rozowej macicy perlowej - bardzo drobno zmielona. Rozswietlenie na mojej skorze jest z bieda zauwazalne, nie przebija tez przez podklad. Podsumowujac, nic nie tracisz Jak juz sie wchlonie to rozswietlenie znika - matuje sie.

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2012-05-27 o 20:01
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 18:12   #512
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

L’Oreal Paris UV Perfect Longlasting UVA/ UVB Protector SPF 50 Anti-Dullness - jaka bedzie zapewniał ochrone (w tym UVA ) i czy mozna by wyliczyc wskaznik PPD? Jest fotostabilny?
http://makeupandbeauty.com/loreal-pa...llness-review/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg UV Perfect ingredients.jpg (69,4 KB, 21 załadowań)
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 13:55   #513
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ja jestem zachwycona lirenką spf50 świetnie trzyma się na niej makijaż i nie święcę się fajnie że mamy juz wybór poza apteką wśród skutecznych filtrów.Anthelios poszedł w odstawkę odkąd mam lirenkę
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2012-05-29 o 13:56
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 14:45   #514
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie
O ile orientuję się nieźle w składach pielęgnacji i kolorówki, o tyle rozgryźć szkodliwych i innych składników w filtrach jeszcze nie umiem. Nie chcąc zakładać osobnego wątku, pozwólcie, że zapytam Was, zwłaszcza, że nie chcę odwlekać zakupu - widzę, że macie doświadczenie w filtrach.

Do tej pory słońce mi "nie szkodziło" - zrozumiałe, dlaczego piszę to w cudzysłowie, bo szkodzi zawsze, ale nie parzyło, nie podrażniało i twarz opalała się sama ogólnie bezproblemowo /plackiem NIGDY nie leżę i nie planuję/.

Tej wiosny zaczęłam jednak rozglądać się za filtrem i zgłupiałam.
Zależy mi na utrzymaniu stabilności pod lekkim makijażem (minerały lub kremy tonujące, od biedy pod podkładem). Na przykład podczas zwiedzania miast w trakcie urlopu, normalnego przebywania na zewnątrz, roweru na co dzień nie liczę, bo tu sprawa prosta- trenuję bez makijażu

Póki nie wgryzę się w temat - tzn. gryzę już długo i nie idzie... nie chcę wydać fortuny na mazidła nieskuteczne lub takie, które położeniem podkładu osłabię.
Słowo "fotostabilny" rzuciło mi się w oczy na filtrze Pharmaceris (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...a-ochrona.html) lecz o ile już zrozumiałam - on ma Parsol, więc fotostabilny będzie sam - bez moich mazideł kolorowych...zdaje się.

A także czytałam o bezpiecznym makijażu na filtrze Soraya (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html)

Owszem, to tanie produkty 12-35zł, ale być może (bo na moje oko raczej tak) ich skład "swoje robi". Bardzo proszę o wskazówki, zwłaszcza dotyczące tych dwóch mazideł

Przejrzałam zamieszczone w wątku tym i na innych forach listy składników, jednak mam problem z wyłapaniem destabilizatorów i tego, co z czym się je. Wiem, że to trochę pójście na łatwiznę, ale liczę na wyrozumiałość, w innych INCI też kiedyś zaczynałam, ale na pewno wgryzę się w temat, choćby po to, by znaleźć odpowiedni filtr bliskiej osobie z bardzo wrażliwą cerą i chorą. Dopiero zaczynam poszukiwania na swojej - zdrowej
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-05-29 o 15:02
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 17:56   #515
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

iamsolucky, psycha, mogłybyście powiedzieć gdzie kupujecie filrty Biore? Na ebay? U jakiego sprzedawcy?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 15:23   #516
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Celine5 Pokaż wiadomość
L’Oreal Paris UV Perfect Longlasting UVA/ UVB Protector SPF 50 Anti-Dullness - jaka bedzie zapewniał ochrone (w tym UVA ) i czy mozna by wyliczyc wskaznik PPD? Jest fotostabilny?
http://makeupandbeauty.com/loreal-pa...llness-review/

bardzo fajny filtr! jest fotostabilny nie wiem jaka ochrona PPD ale dość spora patrząc na skład

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
iamsolucky, psycha, mogłybyście powiedzieć gdzie kupujecie filrty Biore? Na ebay? U jakiego sprzedawcy?
ja zamawiałam u tego:
http://myworld.ebay.pl/megaquality9


http://www.ebay.pl/dsc/megaquality9/...LH_TitleDesc=1
tylko trochę taniej niż ma teraz- bo dolar niżej był i często są 15% promocje paczuszka przyszła w 7 dni od złożenia zamówienia

Ten sprzedawca też ma( i 100% pozytywów)
http://www.ebay.pl/dsc/mom-and-me-st...LH_TitleDesc=1

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez anibiaa Pokaż wiadomość
Witajcie
O ile orientuję się nieźle w składach pielęgnacji i kolorówki, o tyle rozgryźć szkodliwych i innych składników w filtrach jeszcze nie umiem. Nie chcąc zakładać osobnego wątku, pozwólcie, że zapytam Was, zwłaszcza, że nie chcę odwlekać zakupu - widzę, że macie doświadczenie w filtrach.

Do tej pory słońce mi "nie szkodziło" - zrozumiałe, dlaczego piszę to w cudzysłowie, bo szkodzi zawsze, ale nie parzyło, nie podrażniało i twarz opalała się sama ogólnie bezproblemowo /plackiem NIGDY nie leżę i nie planuję/.

Tej wiosny zaczęłam jednak rozglądać się za filtrem i zgłupiałam.
Zależy mi na utrzymaniu stabilności pod lekkim makijażem (minerały lub kremy tonujące, od biedy pod podkładem). Na przykład podczas zwiedzania miast w trakcie urlopu, normalnego przebywania na zewnątrz, roweru na co dzień nie liczę, bo tu sprawa prosta- trenuję bez makijażu

Póki nie wgryzę się w temat - tzn. gryzę już długo i nie idzie... nie chcę wydać fortuny na mazidła nieskuteczne lub takie, które położeniem podkładu osłabię.
Słowo "fotostabilny" rzuciło mi się w oczy na filtrze Pharmaceris (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...a-ochrona.html) lecz o ile już zrozumiałam - on ma Parsol, więc fotostabilny będzie sam - bez moich mazideł kolorowych...zdaje się.

A także czytałam o bezpiecznym makijażu na filtrze Soraya (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html)

Owszem, to tanie produkty 12-35zł, ale być może (bo na moje oko raczej tak) ich skład "swoje robi". Bardzo proszę o wskazówki, zwłaszcza dotyczące tych dwóch mazideł

Przejrzałam zamieszczone w wątku tym i na innych forach listy składników, jednak mam problem z wyłapaniem destabilizatorów i tego, co z czym się je. Wiem, że to trochę pójście na łatwiznę, ale liczę na wyrozumiałość, w innych INCI też kiedyś zaczynałam, ale na pewno wgryzę się w temat, choćby po to, by znaleźć odpowiedni filtr bliskiej osobie z bardzo wrażliwą cerą i chorą. Dopiero zaczynam poszukiwania na swojej - zdrowej
Jeżeli kremik ma inne filtry chemiczne i fizyczne obok parsolu- to po nałożeniu makijażu zdestabilizuje się "tylko" parsol, ochrona dalej będzie (jeśli ma inne dobre stabilne filtry chemiczne) tylko troszkę niższa z tych dwóch kremów Soraya jest lepsza.

Niedawno udało mi się Pharmacerisa spf50 potestować- oczywiście z lękiem po ta "firma mnie zapycha". Kremik jako jeden z niewielu (obok Lirenki i japońskich) faktycznie nie bieli, koi ale oczywiście mnie zapchał- po jednym posmarowaniu jednak mineralna Lirenka jak na razie jest de best
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 17:36   #517
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

ja zamawiałam u tego:
http://myworld.ebay.pl/megaquality9


http://www.ebay.pl/dsc/megaquality9/...LH_TitleDesc=1
tylko trochę taniej niż ma teraz- bo dolar niżej był i często są 15% promocje paczuszka przyszła w 7 dni od złożenia zamówienia

Ten sprzedawca też ma( i 100% pozytywów)
http://www.ebay.pl/dsc/mom-and-me-st...LH_TitleDesc=1
Dziękuję za odpowiedź
Teraz trzeba wybrać pomiędzy bielącą, aczkolwiek sprawdzoną Misshą, a Biore, którego Wasz opis mnie zaciekawił
Jestem ciekawa, czy on także (jako, że ładnie matowi cerę) podkreśla suche skórki i nie ma szans na nałożenie podkładu mineralnego?

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2012-05-31 o 17:37
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 17:44   #518
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Teraz trzeba wybrać pomiędzy bielącą, aczkolwiek sprawdzoną Misshą, a Biore, którego Wasz opis mnie zaciekawił
Jestem ciekawa, czy on także (jako, że ładnie matowi cerę) podkreśla suche skórki i nie ma szans na nałożenie podkładu mineralnego?
a jaka masz cerę? szczerze to on ma w składzie wysoko alkohol i czuć go zaraz po otwarciu. Ja suchych skórek nie mam i mam cerę mieszaną i nic mi nie podkreśla, buzia jest taka gładziutka i matowa jak po bazie. Ale jestem pewna że na suchej cerze używany codziennie by się nie sprawdził- bo mógłby wysuszyć nie wiem jakby współgrał z minerałami (mnie EDM lubiły wysuszać) a obecnie używam bb kremów a one nawilżaja dają glow więc o suchość się nie muszę bać
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 18:07   #519
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość




Niedawno udało mi się Pharmacerisa spf50 potestować- oczywiście z lękiem po ta "firma mnie zapycha". Kremik jako jeden z niewielu (obok Lirenki i japońskich) faktycznie nie bieli, koi ale oczywiście mnie zapchał- po jednym posmarowaniu jednak mineralna Lirenka jak na razie jest de best
a na ta lirenke mozna klasc dowolną kolorowke?

bo jednak sorajka troche mnie wysusza
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 20:48   #520
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
To jest filtr o najwyższym na rynku PPD czyli współczynniku określającym ochronę UVA (prominiowanie odpowiada za powstawanie przebarwień) , większość firm nie podaje takiej informacji, więc może to znaczyć, że nie mają się czym chwalić
Ja ubolewam strasznie, że większość popularnych kremów podaje tylko spf. W przypadku kremu do twarzy na dzień to jest dla mnie troche bez sensu, ja używam filtra na codzien z obawy przed przed fotostarzeniem więc naturalne ze chciałabym znać ochronę UVA. Dziwne ze podawanie PPD nie jest jeszcze standardem.

Szkoda ze ten anthelios xl jest z alkoholem. Alkohol chyba jest po to, żeby krem się lepiej wchłaniał, producenci robia co mogą żeby filtry 50+ były w miarę zdatne do użytku... poki co kiepsko im wychodzi Nie używałam jeszcze filtra 50 z którego byłabym zadowolona

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2012-05-31 o 20:53
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 23:52   #521
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dosyć fajny filtr, dwa mexoryle i tinosorb. Nie podoba mi się w nim to że alkohol tak wysoko w składzie(swoją drogą czy alkohol wzmacnia/ułatwia działanie filtrów), parsol też by mogli sobie darować a zamiast tego mexoryle wyżej w składzie być-pomarzyć można jeśli stosujesz retinoidy to chyba jest wątek gdzie dziewczyny piszą jakie filtry są najlepsze na taka podatną na przebarwienia cerę-najlepiej tam zapytać. Ja z przebarwieniami nie miałam nigdy problemów i cera niepodatna na opalanie więc mnie "gorsze" filtry zadowalają a najlepiej jak doradzi ktoś kto też stosuje retinoidy albo się kwasi- bo teoria teorią ale w praktyce różnie bywa.

fajny wątek, szkoda że umarł
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192112
Nie umarł :P bo wygrzebałam i aż zaskoczyło mnie jak dawno temu umieściłam swój wpis
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 12:28   #522
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

iamsolucky Dziękuję za odpowiedź co do Pharmaceris 30 i Sorayi - w międzyczasie wczytałam się dobrze w ten i inne pokrewne wątki - wiem już trochę więcej, zaczynam rozumieć składy
Zdecydowałam się na zakup Sorayi - zobaczymy jak się sprawdzi
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 10:34   #523
MysiaLusia
Raczkowanie
 
Avatar MysiaLusia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 75
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A ja ubolewam nad tym, ze obecnie Anthelios XL 50 fluide wyglada jak maka na twarzy. Przez wiele wiele lat go uzywalam i byl moim ulubiencem. Zakupilam go kilka mies. temu (w Norwegii, moze to ma znaczenie) i jest takim ciezkim bielidlem, ze nie moge tego zniesc. Kupilam tez kremowy Anthelios, kiedys byl jedwabisty, teraz, ze mienionym skladem, wiecej filtrow fizycznych chyba, sa kosmetykami-koszmarami.
Piszecie, ze SVR ma lezejsze lub Ducray (czy ten jest stabilny)?
MysiaLusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 15:24   #524
menteuse
Raczkowanie
 
Avatar menteuse
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 387
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, pomóżcie

czy krem o takim składzie jest fotostabilny?

Aqua, Octocrylene, Titanium Dioxide / Silica, Polygryceryl-3 Methylglucose Distearate, Polysilicone-15, Phenylbenzymidazole Sulfonic Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cocoglycerides, Glycerin, Phenyl Trimethicone, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol Methylparaben/Ethylparaben/Isobutylparaben/Propylparaben/Butylparaben, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride Sodium Acrylates Copolymer, Parfum, Xantham Gum, PEG-8 / Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/ Ascorbic Acid / Citric Acid, CI 16255.

to jedyny filtr, który wchłania się u mnie do matu - a potrzebuję takiego, bo czasami nie mam możliwości zmatowienia twarzy a nie chcę świecić się jak latarnia. mogę go spokojnie stosować na twarz?
menteuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 14:49   #525
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Miałam na myśli Anthelios XL spf 50+ PPD 42 W Biodermie najwyższe PPD to 35. Jeśli masz suchą skórę to LRP powinien być dla Ciebie dobry, możesz też spróbować kremów z Avene, ale u mnie nie sprawdziły się w ochronie przed przebarwieniami.
Nieprawda, Bioderma tonująca ma filtr z PPD 40, a spora część spf 50+ ma PPD 38.

Ja kupiłam vichy matujący znowu, ale następnym razem poszukam czegoś jednak z lepszą ocroną uva...

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez MysiaLusia Pokaż wiadomość
A ja ubolewam nad tym, ze obecnie Anthelios XL 50 fluide wyglada jak maka na twarzy. Przez wiele wiele lat go uzywalam i byl moim ulubiencem. Zakupilam go kilka mies. temu (w Norwegii, moze to ma znaczenie) i jest takim ciezkim bielidlem, ze nie moge tego zniesc. Kupilam tez kremowy Anthelios, kiedys byl jedwabisty, teraz, ze mienionym skladem, wiecej filtrow fizycznych chyba, sa kosmetykami-koszmarami.
Piszecie, ze SVR ma lezejsze lub Ducray (czy ten jest stabilny)?
Zauważyłam, że wszędzie pchają teraz titanium dioxide. Mam ostatnio spory problem z kupieniem czegoś z wyższą ochroną do ciała bez niego A dziar smarować takimi filtrami się nie da bo wygląda to okropnie..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 20:56   #526
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

MysiaLusia ja używam SVR Rubialine i jestem zadowolona, ładnie się wchłania, nie zapycha, nawilża i nie bieli, on zresztą ma taki nie biały kolor.
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 20:09   #527
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Nieprawda, Bioderma tonująca ma filtr z PPD 40, a spora część spf 50+ ma PPD 38.

Ja kupiłam vichy matujący znowu, ale następnym razem poszukam czegoś jednak z lepszą ocroną uva...

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------


Zauważyłam, że wszędzie pchają teraz titanium dioxide. Mam ostatnio spory problem z kupieniem czegoś z wyższą ochroną do ciała bez niego A dziar smarować takimi filtrami się nie da bo wygląda to okropnie..
masz na myśli bielenie?
do niedawna byłam przekonana że to tylko filtry fizyczne odpowiadają za bielenie. Ale moja lirenka spf50 z titanium dioxide nie bieli nic a nic a kilka ostatnio testowanych aptecznych filtrów(do twarzy) WYŁĄCZNIE chemicznych, bez żadnego cynku czy tytanu bieliły strasznie
ale do ciała faktycznie ciężko bez fizycznych kupić
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 22:09   #528
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Ja ogólnie nie jestem zbytnią fanką robienia kosmetyków własnoręcznie a w szczególności kolorowych bo mam wrażenie, że coś źle zrobię mimo dokładnych instrukcji i moja skóra przez to ucierpi. Niestety mam cerę trądzikową, wrażliwą i przesuszoną i przydałby się najlepiej jakiś krem pielęgnacyjny z dużym filtrem, niezapychający i mocno nawilżający. Wiem, że to graniczy z cudem, ale może któraś z Was jednak by coś poleciła?
mhm0808,

pisałaś, że możesz polecić jakieś dobre kremy z filtrami. Możesz wskazać jakie?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 22:57   #529
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Nie wiem czy było, ale na ten temat znalazłam na wizażu tylko jeden zrecenzowany produkt i w dodatku taki, który już wycofano...
Mianowicie co sądzicie o filtrach "Soltan"? Czy macie z nimi jakieś doświadczenia? Recenzje tego wycofanego produktu wyglądały zachęcająco więc zastanawiam się czy nie skusić się na coś z tej serii:
http://www.boots.com/en/Soltan/Origi..._-c1020_image2
Tylko właśnie który z nich nadawałby się do twarzy?
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 07:29   #530
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja ogólnie nie jestem zbytnią fanką robienia kosmetyków własnoręcznie a w szczególności kolorowych bo mam wrażenie, że coś źle zrobię mimo dokładnych instrukcji i moja skóra przez to ucierpi. Niestety mam cerę trądzikową, wrażliwą i przesuszoną i przydałby się najlepiej jakiś krem pielęgnacyjny z dużym filtrem, niezapychający i mocno nawilżający. Wiem, że to graniczy z cudem, ale może któraś z Was jednak by coś poleciła?
mhm0808,

pisałaś, że możesz polecić jakieś dobre kremy z filtrami. Możesz wskazać jakie?
Ponieważ przeszłam całkowicie na pielęgnację naturalną używałam kremów:
Phenome - do twarzy z linii dorosłej z mineralnym filtrem 30;
z linii dziecięcej (do twarzy i ciała) z takim samym filtrem (prawie identyczne te kremy są;
teraz mam Ideal, krem z malutkim filtrem 10;

poza tym John Masters Organic, też mineralny filtr 30

z tym,że zaznaczam, ja mam suchą dojrzałą skórę nie wiem, jak się sprawdzą na trądzikowej;
poza tym zawsze pod krem nakłądam jakieś nawilżające, antyoksydacyjne serum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 10:58   #531
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Witajcie,
niedawno rozpoczęłam walkę z niedoskonałościami skóry, które powstały po odstawieniu hormonów. Aktualnie stosuję epiduo. Poszukuję filtra, który by mnie przede wszystkim nie zapchał :/ A tendencję do tego mam ogromną :/
Przeszukuję wątek o perełkach filtrowych i podobają mi się propozycje tzw. "dzieciaczków" 40 spf lub ub uriage hyseac (30spf lub 50spf). Czy to dobry pomysł?
Dziś spróbuje zdobyć próbki w aptece.

Chciałam również zapytać, czy którykolwiek ze składników tych kosmetyków zdestabilizowałby filtr?

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, CYCLOHEXASILOXANE, TITANIUM DIOXIDE, CAPRYLYL METHICONE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, BUTYLENE GLYCOL, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, POLYETHYLENE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, SODIUM CHLORIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, SILICA, ALUMINA, HYDROGENATED CASTOR OIL, PARFUM, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, DISODIUM EDTA, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE


AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, BUTYLENE GLYCOL, TALC, POLYETHYLENE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, MICA, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, CAPRYLYL METHICONE, SODIUM CHLORIDE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, METHYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, SILICA, PROPYLPARABEN, HYDROGENATED CASTOR OIL, DISODIUM EDTA, PARFUM, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, VACCINIUM VITIS-IDAEA, DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, CI 77891, CI 77491


AQUA, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, PEG-10 DIMETHICONE, BUTYELENE GLYCOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLUCCINATE, PHENOXYETHANOL, SODIUM CHLORIDE, DISEARDIMONIUM HECTORITE, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, GLYCERYN, ALCOHOL DENAT, PARFUM, PANTHENOL, ALUMINUM HYDROXIDE, LITCHI CHINENSIS PERICARP EXTRACT, SILICA, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT, PANTOLACTONE, PUNICA GRANATUM EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SORBIC ACID, [+/- (MAY CONTAIN); a 77007 (ULTRAMARINES), a 77019 (MICA), a 77491, a 77492, a 77499 (IRON OXIDES), a 77891 (TITANUM DIXODE)] 10BMT001-1
__________________

Edytowane przez nadia07
Czas edycji: 2012-06-09 o 00:08
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 14:03   #532
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ponieważ przeszłam całkowicie na pielęgnację naturalną używałam kremów:
Phenome - do twarzy z linii dorosłej z mineralnym filtrem 30;
z linii dziecięcej (do twarzy i ciała) z takim samym filtrem (prawie identyczne te kremy są;
teraz mam Ideal, krem z malutkim filtrem 10;

poza tym John Masters Organic, też mineralny filtr 30

z tym,że zaznaczam, ja mam suchą dojrzałą skórę nie wiem, jak się sprawdzą na trądzikowej;
poza tym zawsze pod krem nakłądam jakieś nawilżające, antyoksydacyjne serum.
No własnie problem w tym, że mam mega tendencję do pryszczy, zaksórników i ogólnie zapychania, więc trudno będzie znaleźć krem z filtrem ,który jednoczesnie by nie zapychał. Również zainteresowałam się kremem z Phenome. John Masters jednak chyba są trochę za drogie jak dla mnie. Ale dzięki za pomoc. Gdyby Ci sie jeszcze przypomniało coś z tych kremów to daj znać
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 14:29   #533
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ponieważ przeszłam całkowicie na pielęgnację naturalną używałam kremów:
Phenome - do twarzy z linii dorosłej z mineralnym filtrem 30;
z linii dziecięcej (do twarzy i ciała) z takim samym filtrem (prawie identyczne te kremy są;
teraz mam Ideal, krem z malutkim filtrem 10;

poza tym John Masters Organic, też mineralny filtr 30

z tym,że zaznaczam, ja mam suchą dojrzałą skórę nie wiem, jak się sprawdzą na trądzikowej;
poza tym zawsze pod krem nakłądam jakieś nawilżające, antyoksydacyjne serum.
A masz może porównanie krem do twarzy i balsamu do ciała "dorosłego" z Phenome? Zastanawiam się nad zakupem tylko balsamu i stosowaniem też na twarz. Boję się, że ten dla dzieci będzie za tłusty...
Aredhel125 - mnie John Masters nie zapychał, a mam do tego tendencje. Szukam jednak czegoś tańszego.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 15:54   #534
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
A masz może porównanie krem do twarzy i balsamu do ciała "dorosłego" z Phenome? Zastanawiam się nad zakupem tylko balsamu i stosowaniem też na twarz. Boję się, że ten dla dzieci będzie za tłusty...
Powiem tak, zużyłam ze trzy kremy do twarzy z Phenome, ten krem już od dłuższego czasu jest niedostępny, a szkoda
Stanęłam przed dylematem - kupić krem do ciała czy krem do twarzy i ciała z serii dziecięcej
Wszystkie trzy kremy składy mają bardzo podobne, podobnie też wypadły w teście organoleptycznym w sklepie
Kupiłam w końcu ten dziecinny, w codziennym użyciu też okazał się podobny do tego twarzowego. Ale one są naprawdę bardzo treściwe. I trochę trudne w obsłudze. Wytrąca się z nich wilgoć, ciężko się rozsmarowywują.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 23:23   #535
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Powiem tak, zużyłam ze trzy kremy do twarzy z Phenome, ten krem już od dłuższego czasu jest niedostępny, a szkoda
Stanęłam przed dylematem - kupić krem do ciała czy krem do twarzy i ciała z serii dziecięcej
Wszystkie trzy kremy składy mają bardzo podobne, podobnie też wypadły w teście organoleptycznym w sklepie
Kupiłam w końcu ten dziecinny, w codziennym użyciu też okazał się podobny do tego twarzowego. Ale one są naprawdę bardzo treściwe. I trochę trudne w obsłudze. Wytrąca się z nich wilgoć, ciężko się rozsmarowywują.
O to na twarz chyba nie dla mnie, mam skórę raczej przetłuszczającą się.
Szukam szczególnie czegoś do ciała, pomyślałam, że może dałoby się do ciała i twarzy, ale chyba nie. Nic chemicznego nie chcę. Do twarzy przeżyję cenę John'a, a do ciała może ten Phenome wezmę.
Muszę się w końcu na coś zdecydować, bo lato raczej na mnie nie poczeka
Dzięki za pomoc
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-09, 07:37   #536
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Samorobione filtry, czyli czy jest na sali chemik? ;)

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
O to na twarz chyba nie dla mnie, mam skórę raczej przetłuszczającą się.
Szukam szczególnie czegoś do ciała, pomyślałam, że może dałoby się do ciała i twarzy, ale chyba nie. Nic chemicznego nie chcę. Do twarzy przeżyję cenę John'a, a do ciała może ten Phenome wezmę.
Muszę się w końcu na coś zdecydować, bo lato raczej na mnie nie poczeka
Dzięki za pomoc
Nie ma za co, tylko wiesz... nie chcę Cię martwić, ale wszelkie filtry 30 wywiało z Phenome już jakiś czas temu
Co jest dziwne, bo do tej pory były całorocznie dostępne.
W ogóle coś asortyment im się kurczy...

Też czekam na nie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-09, 13:49   #537
MysiaLusia
Raczkowanie
 
Avatar MysiaLusia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 75
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ale czy ten mineralny John Masters Organic zapewnia dobra ochrone przeciw UVA???
MysiaLusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-09, 21:02   #538
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jeszcze jedno pytanie dotyczące produktu, co myślicie o filtrze w pudrze???

http://www.bareescentuals.com/bareMi...tart=1&cgid=BE

Niby SPF30 ale czy jest stabilny?

Skład:
Active Ingredient: Titanium Dioxide 12%. Inactive Ingredients: Ascorbyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Lycium Chinensis (Lycii Berry) Extract, Ranunculus Ficaria Root Extract, Silica. May Contain: Mica (CI 77019), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499). Ultramarines (CI 77007). Titanium Dioxide (CI 77891), Bismuth Oxychloride (CI 77163)
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 10:34   #539
MysiaLusia
Raczkowanie
 
Avatar MysiaLusia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 75
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez InnerBeauty Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie dotyczące produktu, co myślicie o filtrze w pudrze???

http://www.bareescentuals.com/bareMi...tart=1&cgid=BE

Niby SPF30 ale czy jest stabilny?

Skład:
Active Ingredient: Titanium Dioxide 12%. Inactive Ingredients: Ascorbyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Lycium Chinensis (Lycii Berry) Extract, Ranunculus Ficaria Root Extract, Silica. May Contain: Mica (CI 77019), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499). Ultramarines (CI 77007). Titanium Dioxide (CI 77891), Bismuth Oxychloride (CI 77163)
Dobre pytanie, widzialam w sklepie i przykul moja uwage...
MysiaLusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 08:46   #540
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MysiaLusia Pokaż wiadomość
Dobre pytanie, widzialam w sklepie i przykul moja uwage...
Nie ma tlenku cynku, nie zapewnia pełnego spektrum ochrony prze UVA

Wybierając filtr mineralny trzeba zwracać uwagę, żeby były przynajmniej te dwa składniki w INCI i najlepiej w stężeniach pow. 15%

Filtry mineralne są stabilne, o ile nie zetrzemy ich z twarzy, czyli ten puder musiałby poza tym tworzyć warstewkę ochronną na skórze i konieczne byłyby poprawki w ciągu dnia. Jak dla mnie za dużo roboty z dopilnowaniem, żeby to działało poprawnie
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.