Revlon colorstay a Maybelline - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-02, 17:14   #1
viola09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2

Revlon colorstay a Maybelline


Witam!
Może jest tu ktoś kto jest w stanie mi udzielić pomocy.
Minowicie planuję kupić przez internet podkład Revlon colorstay do cery suchej i nigdy wcześniej nie miałam styczności z tym podkładem. Do tej pory używałam Maybelline Affinitone 24h odcień Ivory 010 i był doskonały poniważ mam jasną karnacje. Nie wiem jaki odcień Revlon kupić. Myślałam o 180 sand beige ale gdzieś w internecie spotkałam się z opinią, że ten do cery suchej jest ciemniejszy od tego do cery tłustej.
viola09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 17:28   #2
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Może ta strona trochę pomoże.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:55   #3
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Cytat:
Napisane przez viola09 Pokaż wiadomość
Witam!
Może jest tu ktoś kto jest w stanie mi udzielić pomocy.
Minowicie planuję kupić przez internet podkład Revlon colorstay do cery suchej i nigdy wcześniej nie miałam styczności z tym podkładem. Do tej pory używałam Maybelline Affinitone 24h odcień Ivory 010 i był doskonały poniważ mam jasną karnacje. Nie wiem jaki odcień Revlon kupić. Myślałam o 180 sand beige ale gdzieś w internecie spotkałam się z opinią, że ten do cery suchej jest ciemniejszy od tego do cery tłustej.
To zależy jeszcze od filtru czy podkład jest z SPF6 czy SPF15, bo pod tym kątem też się różnią odcieniami.

p.s. Jeśli masz jasną karnację to moim zdaniem sand beige będzie za ciemny.
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 01:07   #4
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Najlepiej sobie podreptać do drogerii i obadać kolor (w Douglasie panie może zrobią odlewkę i na spokojnie w domu potestować.
Generalnie jeśli masz faktycznie jaśniutką cerę to może lepiej celować w Buff?
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 01:39   #5
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

To zależy jak jasną masz cerę. Jeżeli ten affinitone nie jest za ciemny to nie jesteś mega jasna, więc revlon CS powinien mieć dla Ciebie kolor

Natomiast 180 w żadnym wariancie nie jest co cery jasnej. A czy ten affinitone nie jest przypadkiem bardziej różowawy niż żółtawy?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 12:33   #6
viola09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;42601845]Najlepiej sobie podreptać do drogerii i obadać kolor (w Douglasie panie może zrobią odlewkę i na spokojnie w domu potestować. Buff?[/QUOTE]

Z chęcią bym to sprawdziła ale niestety do najbliższego Douglasa mam około 80km ;p

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
To zależy jak jasną masz cerę. Jeżeli ten affinitone nie jest za ciemny to nie jesteś mega jasna, więc revlon CS powinien mieć dla Ciebie kolor

Natomiast 180 w żadnym wariancie nie jest co cery jasnej. A czy ten affinitone nie jest przypadkiem bardziej różowawy niż żółtawy?
Nie jestem bardzo bardzo blada Odcień całego ciała znacznie różni się od mojej twarzy. Nie lubię opalać twarzy.
Affinitone wpada lekko w różowy. Tak mi się wydaję

Po Twojej wypowiedzi zaczynam wątpic w ten 180 że jednak będzie za ciemny.
viola09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 12:57   #7
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Cytat:
Nie jestem bardzo bardzo blada Odcień całego ciała znacznie różni się od mojej twarzy. Nie lubię opalać twarzy.
Affinitone wpada lekko w różowy. Tak mi się wydaję

Po Twojej wypowiedzi zaczynam wątpic w ten 180 że jednak będzie za ciemny.
Jeżeli ten affinitone jest dla Ciebie dobry to będzie za ciemny. Tyle, że nie znam tego podkładu i niewykluczone, że się dobrze wtapia i moze niekoniecznie musi być ton w ton dobrany, żeby dobrze wyglądał. Czy affinitone jest mocno kryjący? Revlon CS jak na podkład kryjący dość dobrze się wtapia.

To co mogę na pewno powiedzieć to to, że dobierałam koleżance CS i 180 pasował idealnie. Koleżanka ma dość ciemną karnację latem, a nawet gdy jest nieopalona (wtedy dopierałyśmy podkład) raczej nikt nie powiedziałby o niej, że jest ma jasną karnację.

Zdanie nt kolorystyki revlona są podzielone. Moim zdaniem 150 wpada dość mocno w żółć i nie wiem skąd opinie, że jest neutralny.

Moim zdaniem 110 ivory wpada lekko w róż. Bo już np. jaśniejszy od niego rimmel 010 wpada w róż zdecydowanie bardziej (miałam oba).

Dla mojej, ekstremalnie jasnej karnacji, dla której większość podkładów jest albo za żółta, albo za ciemna revlon CS 110 do cery suchej miał dobry odcień, ale był zdecydowanie za ciemny...

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

I nie wiem gdzie chcesz go kupić, ale po doświadczeniach koleżanki nie polecam allegro (podkład ciemniał czyli się utleniał) zważywszy, że są co najmniej dwa sklepy internetowe, gdzie można go kupić za <40 zł już z wysyłką.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 07:48   #8
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

W Hebe teraz będzie za 39zł chyba, więc się opłaca. Tylko przypuszczam, że jeśli u Ciebie nie ma Douglasa, być może nie masz też dostępu do Hebe.

Ja miałam dwa te podkłady. Revlona CS w kolorze Buff i Affinitone24h w kolorze Light Beige (który jest najjaśniejszy z gamy). Porównując te odcienie i w ogóle podkład, kolory Affinitone są zdecydowanie ciemniejsze, Light Beige był jak dla mnie totalnie rózowy, dodatkowo utleniał się na twarzy na jeszcze ciemniejszy kolor. Formuła Affinitone kompletnie mi nie pasowała, zapychał bardzo. Zgadzam się jest kryjący, ale niestety wg mnie tworzy maskę na buzi. Colorstay też opisywany jest jako kryjący i to jest krycie, które mi się podoba, jeśli dobrze nałożysz go na buzię nie tworzy maski.

Więc jeśli mówisz, że używałaś koloruIvory to raczej moim zdaniem nie masz jasnej karnacji. Revlon w kolorze Buff będzie dla Ciebie zdecydowanie za jasny, celowała bym w 180.
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 10:31   #9
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
W Hebe teraz będzie za 39zł chyba, więc się opłaca. Tylko przypuszczam, że jeśli u Ciebie nie ma Douglasa, być może nie masz też dostępu do Hebe.

Ja miałam dwa te podkłady. Revlona CS w kolorze Buff i Affinitone24h w kolorze Light Beige (który jest najjaśniejszy z gamy). Porównując te odcienie i w ogóle podkład, kolory Affinitone są zdecydowanie ciemniejsze, Light Beige był jak dla mnie totalnie rózowy, dodatkowo utleniał się na twarzy na jeszcze ciemniejszy kolor. Formuła Affinitone kompletnie mi nie pasowała, zapychał bardzo. Zgadzam się jest kryjący, ale niestety wg mnie tworzy maskę na buzi. Colorstay też opisywany jest jako kryjący i to jest krycie, które mi się podoba, jeśli dobrze nałożysz go na buzię nie tworzy maski.

Więc jeśli mówisz, że używałaś koloruIvory to raczej moim zdaniem nie masz jasnej karnacji. Revlon w kolorze Buff będzie dla Ciebie zdecydowanie za jasny, celowała bym w 180.
Aha to mam winnego! Używam Affinitone 005 od ponad tygodnia i mam masę takich podskórnych grudek i mega pryszcza na czole...

Z Twojej wypowiedzi zrozumiałam jeszcze, że jak chcę kupić sobie Colorstay to mam wybrać Buff ? Skoro Affiniton używam najjaśniejszy. U mnie wpada w biały/żółć, ale trochę mnie bieli puder transparentny, więc w sumie kolor jest ok.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 16:49   #10
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Cytat:
Napisane przez reila_ Pokaż wiadomość
Aha to mam winnego! Używam Affinitone 005 od ponad tygodnia i mam masę takich podskórnych grudek i mega pryszcza na czole...

Z Twojej wypowiedzi zrozumiałam jeszcze, że jak chcę kupić sobie Colorstay to mam wybrać Buff ? Skoro Affiniton używam najjaśniejszy. U mnie wpada w biały/żółć, ale trochę mnie bieli puder transparentny, więc w sumie kolor jest ok.
Nie wiem jaki kolor powinnaś mieć, ale ja używam Revlona właśnie w kolorze Buff i wszyscy dookoła mi mówią, że jest okej, ja oczywiście ubzdurałam sobie że mógłby być trochę jaśniejszy, gdzieś o pół tonu. Ale mam wersję do cery suchej, która jest podobno ciemniejsza trochę o tego do cery tłustej/mieszanej. Miałam także Affinitone w najjaśniejszym kolorze i jest on o wiele ciemniejszy od Revlona CS w kolorze Buff.
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 17:07   #11
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Nie znam podkładu, który zbierałby tyle negatywnych komentarzy odnośnie zapychania i wywoływania trądziku, co revlon CS.

Moja cera skłonna do trądziku akurat dobrze reagowała, ale nie polecam Revlonu na co dzień. Są "pewniejsze" pod tym względem podkłady kryjące. Polecałabym tylko na wyjścia.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 22:16   #12
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Mnie Revlon w ogóle nie zapychał, chociaż prawdą jest też że nie używam go na co dzień, a po za tym wykonuję bardzo, bardzo dokładny demakijaż.
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 18:18   #13
nunuu
Przyczajenie
 
Avatar nunuu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

dziewczyny mam podobny problem..
przymierzam się do kupna podkładu Revlon dla cery tłustej i mieszanej na allegro. W tej sytuacji byłam w Douglasie jednak pani nie miała wszystkich kolorów i nie było odpowiedniego dla mnie ;/ miała ich bardzo mało chyba zaledwie 3... ;/
Obecnie używam Maybelline Affinitone o17 rose beige i kolor ten jest dla mnie dobry czy mogłybyście mi pomóc jaki odpowiednik tego koloru znajdę przy podkładach Revlon?
nunuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 13:55   #14
polopirynka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Witam,mam podobny problem z doborem odcienia. Planuję zakup podkładu Revlon Colorstay dla skóry mieszanej/tłustej. Nigdy nie miałam styczności z tym podkładem,mam baaaaaaaaaaaaardzo jasną cerę,właściwie jestem biała :P Na co dzień używam podkładu intensywnie kryjącego z Pharmaceris odcień ivory. I teraz mam problem z Revlonem-czy wybrać odcień 110 ivory czy 150 buff? czy macie jakieś doświadczenia z tymi kolorami?
polopirynka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 19:43   #15
eylem
Przyczajenie
 
Avatar eylem
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

osobiście nie używałam, ale moje przyjaciółki zachwycają się revlonem
eylem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 19:44   #16
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Odcienie do cery suchej sa zdecydowanie ciemniejsze, to raz, dwa, podkład powinno dobierać się jak nie idealnie to lekko jaśniejszy a na pewno nie ciemniejszy, więc nie, nie widzę Cie w 180. Buff jest neutralny w kierunku żółci, ale nie typowo żółty. Przy mojej cerze naczynkowej bez zielonej bazy jes biały, a burżuj hm jest pomarańczowy więc chyba widać o co chodzi. Jeżeli masz wyraźnie różowe tony polecam zmieszać 110i0180 a przy neutralu 150 i 180.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 18:11   #17
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

A może w jakimś rossmanie są u Ciebie? Ja ostatnio właśnie kupiłam za 40 zł
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 12:34   #18
merryem
Recenzentka Miesiąca - Luty 2017
 
Avatar merryem
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 661
Unhappy Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Czesc dziewczyny, wiem ,że wątek dość stary, ale może ktoś zajrzy tutaj i rozwikła moje wątpliwości.
Mianowicie chce zakupić podkład REVLON CS przez Internet. Ale waham się między odcieniami 110IVORY-150BUFF-180 SAND BEIGE.
Aktualnie używam AFFINIMAT (z maybelline) 09 OPAL ROSE.
Maybelliniiak jest w odcieniu idealny dla mnie , po prostu chce kupić CS bo nie lubię długo używać tego samego podkładu. Nie mam możliwość iść do drogerii i porównać niestety :/


Może ma któraś z was któryś z ww. CS i affinimata i porówna mi je względem siebie?
Lub używała Affinitona 09 opal rose a teraz CS ?

Byłabym wdzięczna : cmok:

Ps. Revlon do cery tłustej i normalnej.
merryem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 05:33   #19
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Używałam 09, 150 jest jaśniejsza moim zdaniem, więc 180. Na blogu Agaty Bieleckiej jest porównanie obu odcieni CS, polecam zobaczyc
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-05, 14:02   #20
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

podkład revlon jest obecnie w rossmanie , hebe a nawet w outletach kosmetycznych . Więc praktycznie wszędzie . Sama używam 180 i jest to odcień jasny , ale lekko opalony , bardziej wpadający w beż .
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 08:01   #21
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Revlon colorstay a Maybelline

Według mojego oka (i twarzy) Buff to bardzo podobny odcień.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-06 09:01:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.