pomocy !! zakładam swój interes - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-07, 19:35   #1
jaro04a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1

pomocy !! zakładam swój interes


witam mam kilka pytań. mam 18 lat od roku ucze sie z książek i od znajomego masażysty tej sztuki . umiem sztuke masazu relaksacunego i uczę sie leczniczego. myśle o żałożreniu własnego pokoju z masazem i mam pytania co mam zrobić zeby to doszło do skutku . musze sie pewnie rejestrować ??co mam zrobić do czego sie mogą doczepić . pomocy!! dzięki pozdrawiam.
jaro04a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 14:32   #2
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: pomocy !! zakładam swój interes

Musisz zarejestrować dzialaalność gospodarczą - czyli czeka Cię wizyta w paru urzędach no i co miesiąc odprowadzanie podatków i różnych opłat (np. ZUS). Poza tym nie wiem czy w przpadku takiej działalności jak salon masazu nie trzeba miec odpowiednich uprawnień, certyfikatów itp...
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę frazę "jak założyć firmę" wyskoczy Ci dziesiątki artykułów.
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:11   #3
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: pomocy !! zakładam swój interes

Cytat:
Napisane przez jaro04a Pokaż wiadomość
witam mam kilka pytań. mam 18 lat od roku ucze sie z książek i od znajomego masażysty tej sztuki . umiem sztuke masazu relaksacunego i uczę sie leczniczego. myśle o żałożreniu własnego pokoju z masazem i mam pytania co mam zrobić zeby to doszło do skutku . musze sie pewnie rejestrować ??co mam zrobić do czego sie mogą doczepić . pomocy!! dzięki pozdrawiam.
oj ja słyszałam że teraz chcą zmieniać przepisy i bez ukończonej szkoły nie będzie można zostać masażystą. zresztą od razu Ci odradzam bez akademii medycznej czy chociaż jakiejś szkoły masażu ukończonej brania się za masaż leczniczy (czasami się wydaje że masaż jest nieszkodliwy ale można komuś nim bardziej zaszkodzić niż pomóc). Później i Ty będziesz mieć problemy jak Cię taka osoba posądzi o wykonanie niefachowego masażu i przez to powstały uszczerbek na zdrowiu)
jeśli chodzi o masaż relaksacyjny - to zakładaj. masuj zdrowych ludzi którzy nie mają żadnych przeciwwskazań.
a najlepiej to zrób jakiś kurs żeby przynajmniej mieć jakiś papierek że faktycznie masz odpowiednią wiedzę i kwalifikacje.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 20:21   #4
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: pomocy !! zakładam swój interes

Faktycznie, nauka z ksiażek, czy od znajomego, to troche mało. Przydało by sie ukończyć jakiś kurs, lub szkołę masażu. Wtedy można by mówić o fachowości masażysty. Poszukaj lepiej troche dłuższego kursu niż 50 godzin. To ostatnie, to i tak troche mało.
Powodzenia młody masażysto
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 20:00   #5
MorrigaN
Raczkowanie
 
Avatar MorrigaN
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 159
GG do MorrigaN
Dot.: pomocy !! zakładam swój interes

Jak dla mnie to przerażające, że samouki bez odpowiedniego wykształcenia, o doświadczeniu nie wspominając, mogą sobie otwierać własne gabinety i samodzielnie wykonywać w nich masaże Conajmniej kurs powinien być wymagany.
__________________
Cacko, za którym żądza chciwie goni,
Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
MorrigaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.