Spóźniający się okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-11, 12:29   #1
mooonnika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 33
Smile

Spóźniający się okres


.

Edytowane przez mooonnika
Czas edycji: 2014-06-30 o 11:46
mooonnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 12:36   #2
Nashka
Raczkowanie
 
Avatar Nashka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 34
Dot.: Spóźniający się okres

Więc może Twój organizm chcąc wyregulować tą krótką przerwę między miesiączką w kwietniu teraz wydłuża cykl. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Tak czy siak antybiotyk potrafi wpłynąć na miesiączkowanie. Jestem teraz w tej samej sytuacji bo okresu powinnam dostać w niedzielę a właśnie w niedzielę skończyłam brać antybiotyk i tak sobie czekam a wiem że dobrze się zabezpieczam. Ja po moim pierwszym razie nie miałam żadnego opóźnieniu w okresie. Jak już to właśnie doszukiwałabym się odpowiedzi w antybiotyku lub nadrobieniu regularnego cyklu.
Nashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 12:46   #3
chocolate_she
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_she
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie.
Wiadomości: 3 269
Dot.: Spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez Nashka Pokaż wiadomość
Więc może Twój organizm chcąc wyregulować tą krótką przerwę między miesiączką w kwietniu teraz wydłuża cykl. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Tak czy siak antybiotyk potrafi wpłynąć na miesiączkowanie. Jestem teraz w tej samej sytuacji bo okresu powinnam dostać w niedzielę a właśnie w niedzielę skończyłam brać antybiotyk i tak sobie czekam a wiem że dobrze się zabezpieczam. Ja po moim pierwszym razie nie miałam żadnego opóźnieniu w okresie. Jak już to właśnie doszukiwałabym się odpowiedzi w antybiotyku lub nadrobieniu regularnego cyklu.

Nie sądzę, aby pierwszy raz spowodował opóźnienie okresu, raczej marne a nawet znikome szanse. Wydaje mi się, że to albo antybiotyki albo po prostu przez te upały. Mnie również ostatnio się przesunął o kilka dni przez upał i stres (przeważnie mam bardzo regularne miesiączki) Nie martw się tylko poczekaj spokojnie
__________________

"Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć.
Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"
chocolate_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 13:09   #4
mooonnika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 33
Dot.: Spóźniający się okres

Dziewczyny, ale ja brałam antybiotyki w kwietniu ;o
Okres skończył się drugiego maja, tak więc wynika że powinnam go dostać już kilka dni temu ;oo. Może to przez tą grzybice, że okres wtedy przyszedł za wcześniej,przez stres bo nie wiem co się dzieje i przez te upały? Jak sądzicie? Czytałam kiedyś gdzieś ,że okres raz w roku może się opóźnić. Nie wiem czy to prawda
mooonnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 13:41   #5
chocolate_she
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_she
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie.
Wiadomości: 3 269
Dot.: Spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez mooonnika Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale ja brałam antybiotyki w kwietniu ;o
Okres skończył się drugiego maja, tak więc wynika że powinnam go dostać już kilka dni temu ;oo. Może to przez tą grzybice, że okres wtedy przyszedł za wcześniej,przez stres bo nie wiem co się dzieje i przez te upały? Jak sądzicie? Czytałam kiedyś gdzieś ,że okres raz w roku może się opóźnić. Nie wiem czy to prawda
Skąd Ty wzięłaś to raz w roku? Okres może się czasem spóźnić to jest normalne bo organizm kobiety to nie maszyna. Problem zaczyna się gdy te spóźnienia są nagminne i przerwy są zbyt długie.
__________________

"Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć.
Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"
chocolate_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 13:50   #6
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Spóźniający się okres

Hej. Mam mały problem. Okres mam regularny, każdego miesiąca pojawia się 6 dnia i trwa około 6 dni. Nie zabezpieczamy się z narzeczonym mając nadzieję na dziecko. Jednak w tym miesiącu okres się nie pojawił i dziś mijałby jego ostatni dzień. Zrobiłam rano test z moczu ale wyszedł negatywny. Nie wiem więc dlaczego nie dostałam tego okresu, całe ciało mam w błękitnych żyłkach, a jakoś może kilka dni więcej jak tydzień przed domniemanym okresem strasznie mnie mdliło, myślałam, że może tym razem się udało.. Myślicie że jest możliwe że jednak jestem w tej ciąży? Może za wcześnie test był zrobiony i teraz jeszcze nie wykazuje :/
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 17:52   #7
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Spóźniający się okres

Cytat:
Napisane przez mooonnika Pokaż wiadomość
Witam Was kobietki
Jestem nowa na tym forum
Dręczy mnie pewna sprawa. W kwietniu miałam anginę, byłam na antybiotykach. Okres dostałam jakoś na początku kwietnia trwał 5 dni, zawsze był regularny, dostawałam go co miesiąc. Po antybiotykach dostałam grzybicy pochwy i okres znowu przyszedł 28 kwietnia i trwał pięć dni. Bardzo mnie to zdziwiło, tłumaczyłam sobie to antybiotykoterapią po której dostałam tej grzybicy. 25 maja przeżyłam swój pierwszy raz, oczywiście z gumką .Od tamtej pory kochaliśmy się jeszce kilka razy z zabezpieczeniem. Do tej pory nie dostałam okresu. Czym to może być spowodowane? Tym przerwaniem błony dziewiczej, organizm zreagował na to jakoś? Dodam,że w tamtym tygodniu bolały mnie co jakiś czas jajniki , ale z okresu nici Wizytę u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie , niestety na prywaciarzy na razie mnie nie stać . Nie wkręcam sobie żadnej ciąży bo się odpowiednio zabezpieczyliśmy. Czy to spóźnienie jest spowodowane tym pierwszym razem? Troszkę się stresuje tym spóźnieniem może jest to tym spowodowane?

Pozdrawiam i liczę na wyrozumienie
Zrób test i wszystko będzie jasne. Ciążę raczej wykluczamy skoro współżyłaś z zabezpieczeniem.
Spóźnienie okresu może spowodować wiele czynników: stres, choroba, zmiana klimatu, torbiele, zaburzenia hormonalne itp.
Czekaj spokojnie na wizytę, w międzyczasie zrób ten test i tyle.

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez ola_la_7676 Pokaż wiadomość
Hej. Mam mały problem. Okres mam regularny, każdego miesiąca pojawia się 6 dnia i trwa około 6 dni. Nie zabezpieczamy się z narzeczonym mając nadzieję na dziecko. Jednak w tym miesiącu okres się nie pojawił i dziś mijałby jego ostatni dzień. Zrobiłam rano test z moczu ale wyszedł negatywny. Nie wiem więc dlaczego nie dostałam tego okresu, całe ciało mam w błękitnych żyłkach, a jakoś może kilka dni więcej jak tydzień przed domniemanym okresem strasznie mnie mdliło, myślałam, że może tym razem się udało.. Myślicie że jest możliwe że jednak jestem w tej ciąży? Może za wcześnie test był zrobiony i teraz jeszcze nie wykazuje :/
Zrób betę- test z krwi. Będziesz miała 100% pewności.

Ale szczerze mówiąc- moim zdaniem w ciąży nie jesteś niestety. Skoro test wyszedł negatywny, z porannego moczu, po terminie miesiączki.
Aczkolwiek testy czasem się mylą, dlatego betę warto zrobić.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-11 18:52:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.