Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-19, 14:10   #661
nieroztropna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Romanistyka

Lepsza jest romanistyka na KULu czy UMCSie?
nieroztropna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 10:59   #662
vivienette
Zapamiętanie
 
Avatar vivienette
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 21
Dot.: Romanistyka

Cytat:
Napisane przez nieroztropna Pokaż wiadomość
Lepsza jest romanistyka na KULu czy UMCSie?
Na UMCS jest więcej specjalizacji, z tego co wiem, a i "ze słyszenia" podobno lepszy poziom. Zależy więc chyba od tego, co Cię najbardziej interesuje w pojęciu tego kierunku.
__________________
To zabawne jak z dnia na dzień nic się nie zmienia, a kiedy obejrzysz się wstecz - wszystko wydaje się inne...
vivienette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 21:42   #663
ciekawskaswiata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
stypendium socjalne KUL Lublin

witam mam pytanie do osób, które brały lub biorą stypendium socjalne na studiach. Mianowicie czy da sie z tego utrzymac ? Jestem studentka pierwszego roku na studiach KUL w lublinie.. Bede mieszkac na stancji i nie wiem czy wystarczy stypendium by oplacic stancje... a mam trudna sytuacje finansowa. stancje znalazlam tania ale boje sie ze to jednak za mało. Jak myślicie ile wynosi tam stypendium? Bo zgoda ma być dopiero w listopadzie odnosnie stypendium Prosze o pomoc
ciekawskaswiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 20:52   #664
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: stypendium socjalne KUL Lublin

maksymalna wysokość stypendium socjalnego
620 zł
minimalna wysokość stypendium socjalnego
250 zł
zwiększenie stypendium socjalnego dla studentów studiów stacjonarnych z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub w innym obiekcie (stancja)
200 zł
zwiększenie stypendium socjalnego dla studentów studiów stacjonarnych z tytułu zamieszkania z niepracującym małżonkiem lub dzieckiem w domu studenckim lub w innym obiekcie (stancja)
250 zł

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez bombel17 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Od października rozpoczynam studia na KULu. Czy możecie mi powiedzieć jak to jest z akademikiem? Czy rzeczywiście jest tak "strasznie"?
Napisz do mnie na priv, przemieszkałam 2 lata w akademsie KUL'owskim
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 15:05   #665
LadyAmber
Przyczajenie
 
Avatar LadyAmber
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 4
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Hej a jest może ktoś tutaj z WSSP?
LadyAmber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 18:55   #666
Jagodowa97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Uniwersytety Lublin.

Cześć dziewczyny mam małe pytanko do studentek UMCS i KUL.
W tym roku piszę maturę i wybieram się na studia na kierunek pedagogika . Czy mogłybyście napisać mi coś na temat progów punktowych a także czy te egzaminy które trzeba przejść na UMCS są trudne , martwi mnie szczególnie ten słuch muzyczny . Czy polecacie ten kierunek i czy uczelnia wam się podoba. Dziękuje za każdą waszą odpowiedź. No i Szczęśliwego Nowego Roku !!!!
Jagodowa97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 11:17   #667
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Uniwersytety Lublin.

Progi punktowe powinny być podane w informatorze najszybciej na stronie, ja jestem z KUL-u ale szczerze to nie powiem Ci nic na temat pedagogiki. Jeśli chodzi o uczelnię to ok, budynek jak budynek tyle żeby mieć w nim zajęcia to spoko
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-11, 19:18   #668
nowa101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć wszystkim Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi z jakimi wynikami z matur przyjmują na kul na kierunki typu filologia romańska/niderlandzka? Z góry dzięki za odpowiedź.
nowa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 09:09   #669
heavydirtysoul
Raczkowanie
 
Avatar heavydirtysoul
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 43
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Jak myślicie, psychologię (lub pedagogikę) lepiej studiować na kul czy umcs? Słyszałam, że ogólnie umcs jest lepszy, ale np. na zeszłorocznym rankingu psychologii na różnych uczelniach ta na kul jest wyżej... No i parę osób mi mówiło, że atmosfera na kul jest lepsza, czy to prawda? Ktoś mógłby mi coś polecić/odradzić? Nie wiem na którą uczelnię się zdecydować...
heavydirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 22:43   #670
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez heavydirtysoul Pokaż wiadomość
Jak myślicie, psychologię (lub pedagogikę) lepiej studiować na kul czy umcs? Słyszałam, że ogólnie umcs jest lepszy, ale np. na zeszłorocznym rankingu psychologii na różnych uczelniach ta na kul jest wyżej... No i parę osób mi mówiło, że atmosfera na kul jest lepsza, czy to prawda? Ktoś mógłby mi coś polecić/odradzić? Nie wiem na którą uczelnię się zdecydować...
Witaj! ukończyłam KUL i mogę powiedzieć ze swojego punktu widzenia - coraz mniej studentów decyduje się na KUL. To moja sugestia, ale myślę, że poziom nauki na UMCS jest inny, jeszcze zależy jakie są Twoje priorytety. Każda uczelnia ma swoje wymagania i rządzi się swoimi prawami. Wykładowcy są różni. Ja akurat lubiłam kilku (dosłownie) wykładowców. Zajęcia prowadzili ciekawie, aktywnie a nie podawali wiedzę niestworzoną lub trudną. Zdarzało się, że wymagania były ogromne czasem ogrom materiału na sesje przerażał. Nie wiem czy drugi raz wybrałabym tę uczelnię. W razie pytań - odpowiem w wiadomości prywatnej Pozdrawiam!
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 08:58   #671
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Jest tu ktoś z kulturoznawstwa (spec. judaistyczna), zarządzania lub europeistyki? UMCS, I STOPIEN
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-30, 14:30   #672
Ciamo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Lublin. KUL. UMCS

Cześć, jakie są wasze opinie o UMCS i KUL'u ? Interesują mnie kierunki, takie jak ; prawo, administracja, gospodarka przestrzenna. Na obu uczelniach są one "dostępne". Niestety, nie wiem, którą wybrać. Jaka jest tam atmosfera, poziom, wykładowcy ? Ktoś coś wie i może pomóc ?
Ciamo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 13:56   #673
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Lublin. KUL. UMCS

Na administracji na UMCS nie robi się nic Na KULU nie wiem. Co do prawa to podobno UMCS stoi trochę lepiej, ale znam zadowolonych studentów z tej i z tej uczelni. GP - tak samo jak na prawie Nie patrz na uczelnię tylko na program studiów - mogą być różne przedmioty, specjalizacje itp.
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 17:16   #674
ollacie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 151
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez heavydirtysoul Pokaż wiadomość
Jak myślicie, psychologię (lub pedagogikę) lepiej studiować na kul czy umcs? Słyszałam, że ogólnie umcs jest lepszy, ale np. na zeszłorocznym rankingu psychologii na różnych uczelniach ta na kul jest wyżej... No i parę osób mi mówiło, że atmosfera na kul jest lepsza, czy to prawda? Ktoś mógłby mi coś polecić/odradzić? Nie wiem na którą uczelnię się zdecydować...
Mogę odpowiedzieć z perspektywy swojej mimo małego doświadczenia bo właśnie minął mój pierwszy rok psycho na kulu ale też przyjaciółki, która równocześnie jest na umcsie na tym samym kierunku. Przedmioty są porównywalne, kul jedynie ma ich więcej przynajmniej na pierwszym roku - takie typowe zapychacze czasu jak Biblia, KNS.. Ale też poziom pozostałych jest dość wysoki, wymagania są duże ale wykładowcy są bardzo "ludzcy" i można się dogadać ze wszystkim. Atmosfera przyjemna. Na umcsie z resztą też. Tam sesja wygląda odrobinę lepiej, lepiej dograne są terminy egzaminów i jest ich rzeczywiście mniej. To już kwestia wyboru. W zasadzie obie uczelnie są porównywalne jak dla mnie. Ja swojego wyboru nie żałuję i gdybym miała wybierać jeszcze raz to kul jak najbardziej.
ollacie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 17:42   #675
Kruk Czarny
Zakorzenienie
 
Avatar Kruk Czarny
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Przeworsk-> Rzeszów-> Lublin
Wiadomości: 3 776
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Hej!
Złożyłam na UMCS na Biotechnologię i psychologię. Może mi ktoś odpowiedzieć na kilka pytań?
1) Jakie progi mniej więcej były w poprzednich latach?
2) Czy te przedmioty które są podane, to są tak samo liczone dla rozszerzenia i podstawy? Nigdzie nie znalazłam informacji o tym

Marzą mi się te studia, ale zaczynam odczuwać stresik Z góry dziękuję za odpowiedź!
Kruk Czarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 13:59   #676
Wiktoriaxoxo45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 6
Kul anglistyka

Czy na kulu trzeba wybrać dodatkowy język oprocz angielskiego czy to jest jakis błąd? Klikam i każą mi wypelnic test kwalifikacyjny,(a,b,c)ale ja zadnego języka nie znam wogole.. to znaczy ze mam strzelac czy co? Jestem troche zdezorientowana
Wiktoriaxoxo45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 09:21   #677
Mikroskopijna13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Słyszał ktoś może coś o kierunku Technologie cyfrowe w animacji kultury na UMCSie. Bardzo mnie zainteresował, ale niestety nigdzie nie ma na jego temat żadnych opinii. Byłabym wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam
Mikroskopijna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 09:43   #678
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mikroskopijna13 Pokaż wiadomość
Słyszał ktoś może coś o kierunku Technologie cyfrowe w animacji kultury na UMCSie. Bardzo mnie zainteresował, ale niestety nigdzie nie ma na jego temat żadnych opinii. Byłabym wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam
podobno lipa, jak wszystkie inne nowe kierunki na UMCS typu architektura informacji itp. Już lepiej albo idź na coś związanego z kulturą, albo z informatyką. Zawsze możesz później zrobić 2 kierunki lub porobić sobie jakieś kursy z programowania itp.
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 22:57   #679
Mikroskopijna13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
podobno lipa, jak wszystkie inne nowe kierunki na UMCS typu architektura informacji itp. Już lepiej albo idź na coś związanego z kulturą, albo z informatyką. Zawsze możesz później zrobić 2 kierunki lub porobić sobie jakieś kursy z programowania itp.
dzięki wielkie za odpowiedz, właśnie nie byłam pewna czy jest sens na to iść bo po opisie wygląda na prawdę fajnie ale wiadomo jak to bywa w rzeczywistości. Dostałam się jeszcze na sggw na finanse i rachunkowość. Całkiem inna opcja, ale chyba jednak bezpieczniejsza..
Mikroskopijna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-24, 10:50   #680
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

wybiera się ktoś na zarządzanie na KUL?
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 15:03   #681
deadpool123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Kul/umcs ??

Mam dylemat. Dostałam się na uczelnie- KUL I UMCS. Kierunek na KUL-u to "Edytorstwo", zaś na UMCS "e-edytorstwo i techniki redakcyjne". Papiery złożyłam na obie uczelnie. Czy pomoże mi ktoś w wyborze uczelni?? Lub zna kogoś na tym kierunku??
deadpool123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 17:16   #682
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Kul/umcs ??

Niestety nie znam edytorów akurat po tych kierunkach, ale z ciekawości spojrzałam na programy. Edytorstwo na KUL-u jest bardziej tradycyjne i nastawione przede wszystkim na zajęcia poprawnościowe i redagowanie tekstów. Na UMCS dołożyli trochę przedmiotów fajnie brzmiących z nazwy o działaniu wydawnictwa, mediach społecznościowych czy e-publikacjach, ale najwyraźniej kosztem przedmiotów typowo edytorskich. Pytanie tylko, czy te nowe przedmioty to będzie jakiś konkret czy raczej takie pitolenie. Wiedza o świecie podpowiada mi raczej, że poprawna polszczyzna to poprawna polszczyzna i raczej jest ta sama w publikacjach drukowanych i w elektronicznych. Jak ktoś wie, jak poprawić, to w internecie też poprawi. Ja bym brała tradycyjne, żeby mieć pewność, że nauczę się redakcji i korekty tekstów, a najwyżej na magisterce poszła na jakąś fajniej brzmiącą specjalizację.

Jeśli wierzysz w rankingi, to filologie na KUL stoją nieco wyżej niż te na UMCS.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 16:55   #683
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Kul/umcs ??

Znam kilka osób z edytorstwa na KUL - mega polecają. Nie ma bardziej przyjaznego instytutu na świecie niz Instytut Filologii Polskiej na KUL O UMCS słyszałam raczej słabsze opinie na ten temat.
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 15:10   #684
patika1244
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Hej, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat administracji na KULu? Jak zajęcia? Czy da się przepisywać oceny? Czy trudno się dostać?
patika1244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 15:25   #685
Inferi_in_the_firestorm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Też wybieram się na administrację tylko że na UMCS i z chęcią poczekam na wypowiedź kogoś kto studiuje bądź studiował na obu tych uczelniach
Inferi_in_the_firestorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 17:49   #686
Nieobecna23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Germanistyka - KUL czy UMCS ?

Ja studiowałam zarówno na umcs, jak i na Kulu germanistykę.
Nieobecna23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-16, 12:27   #687
Karolynn_Black
Raczkowanie
 
Avatar Karolynn_Black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 84
UMCS rekrutacja wrześniowa - help

Przyjęli czy nie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hhhhh.jpg (61,4 KB, 23 załadowań)
Karolynn_Black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 11:13   #688
Wojtek98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć
Zarejestrowałem się na KUL (i ogólnie bardzo chciałbym tam studiować) i jeszcze mam okazje na UMCS.
O ile czegoś nie spartaczyłem przy liczeniu (a raczej nie spartaczyłem) to mam 56/100 pkt. na KUL i 298/400 pkt. na UMCS
Dość słabo poszedł mi polski (46% z rozszerzenia) i nie rozszerzałem języka obcego (z podstawy mam 68%), za to dobrze poszły mi historia (76%) i WOS (70%), czy mam mozliwość dostania się na KUL? Chce studiować prawo, a chętnych na jedno miejsce jest bardzo dużo.
Gdzie mam możliwie większe szanse się dostać? Na KUL czy na UMCS? Słyszałem różne opinie odnośnie tego gdzie łatwiej się dostać.

Pozdrawiam.
Wojtek98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 11:56   #689
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wojtek98 Pokaż wiadomość
Cześć
Zarejestrowałem się na KUL (i ogólnie bardzo chciałbym tam studiować) i jeszcze mam okazje na UMCS.
O ile czegoś nie spartaczyłem przy liczeniu (a raczej nie spartaczyłem) to mam 56/100 pkt. na KUL i 298/400 pkt. na UMCS
Dość słabo poszedł mi polski (46% z rozszerzenia) i nie rozszerzałem języka obcego (z podstawy mam 68%), za to dobrze poszły mi historia (76%) i WOS (70%), czy mam mozliwość dostania się na KUL? Chce studiować prawo, a chętnych na jedno miejsce jest bardzo dużo.
Gdzie mam możliwie większe szanse się dostać? Na KUL czy na UMCS? Słyszałem różne opinie odnośnie tego gdzie łatwiej się dostać.

Pozdrawiam.
Tu masz progi z ostatnich lat:
http://www.produktywnystudent.pl/prawo-progi-punktowe/
Raczej odstaniesz się na obie, progi punktowe na prawo nie są takie kosmiczne, jak się niektórym wydaje.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-07-04 o 11:58
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:02   #690
Wojtek98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Lublin - UMCS, KUL - WĄTEK ZBIORCZY

Znaczy, Ja wiem.
Rzecz w tym, że będzie dużo chętnych, miejsc jest 280, a może być 300 osób co dostanie np. 60/100 pkt.
Wojtek98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-12 09:20:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.