Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-09-20, 13:22   #661
AgataLublin
Przyczajenie

Dot.: Ovum Lublin

Ajka gratuluję!

Super. Dziewczyny, jak każdej z nas się uda- wybieramy się na pyszna kawe z naszymi pociechami! A uda się na pewno
AgataLublin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 14:11   #662
marg88
Raczkowanie

Cześć. U nas przetrwało 3 zarodki, i zostały zamrożone. Do transferu nie doszło... mam jajniki 8 cm i płyn w brzuchu na dodatek ciągle wymiotuje😕 zostawiłam dla siebie 12 ocytow a 8 oddałam do dawstwa. Trochę jestem.zawiedziona że nie mam kropka ale wiem ze tak będzie lepiej, że nie dam mu większe szanse za miesiąc....
marg88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 15:45   #663
Oska305
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez marg88 Pokaż wiadomość
Cześć. U nas przetrwało 3 zarodki, i zostały zamrożone. Do transferu nie doszło... mam jajniki 8 cm i płyn w brzuchu na dodatek ciągle wymiotuje😕 zostawiłam dla siebie 12 ocytow a 8 oddałam do dawstwa. Trochę jestem.zawiedziona że nie mam kropka ale wiem ze tak będzie lepiej, że nie dam mu większe szanse za miesiąc....
Ja miałam transfer, gdy jajniki miały po ponad 8 cm i nie było to nic przyjemnego. Walczyłam z hiperką i modliłam się żeby nie zaszkodziła Maluchom. Będzie dobrze. To już tylko miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-09-20, 17:11   #664
marg88
Raczkowanie

Mi doktor mówił że może tylko podać dzisiaj jeden zarodek i to tak na siłę. Ja koniecznie chce dwa aby zwiększyć szanse. Pozatym żadnych leków doustnie nie mogę przyjąć nawet witamin więc opuściłam. Trochę mi szkoda że kropeczki tam zostały ale mam nadzieję że podjęłam słuszną decyzję. W sumie to ja już się bardzo męczę a gdyby był zarodek byłoby jeszcze gorzej... za mrożenie zarodków i ocytow zapłaciliśmy ponad dwa tyś. Ale komórki z dawstwa zwróciły nam te koszty i jeszcze trochę pieniędzy mają nam zwrócić.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Ajka czyli nie tylko mnie tak Wymeczyło po punkcji...biedactwo ja miałam ze życie oddam ze dwa dni po punkcji teraz najbardziej dokucza mi brzuch i wymioty. Ile zarodków zostało z Tobą ?? Jak transfer ??
Stary 2017-09-20, 17:59   #665
ajka_89
Przyczajenie

Przykro mi Marg, ale lepiej poczekać miesiąc, bo chyba nie warto ryzykować. Mi pobrali w poniedziałek 6 dojrzałych komórek, wszystkie się zapłodniły, dzisiaj zabrałam 2 ze sobą. Pozostałe mam nadzieje, że doczekają do blastocysty i je zamrozimy. Teraz trudne dwa tygodnie, mam nadzieję, że chociaż jedna Kropka zostanie😊
ajka_89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 08:18   #666
Beata1503
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marg88 Pokaż wiadomość
Mi doktor mówił że może tylko podać dzisiaj jeden zarodek i to tak na siłę. Ja koniecznie chce dwa aby zwiększyć szanse. Pozatym żadnych leków doustnie nie mogę przyjąć nawet witamin więc opuściłam. Trochę mi szkoda że kropeczki tam zostały ale mam nadzieję że podjęłam słuszną decyzję. W sumie to ja już się bardzo męczę a gdyby był zarodek byłoby jeszcze gorzej... za mrożenie zarodków i ocytow zapłaciliśmy ponad dwa tyś. Ale komórki z dawstwa zwróciły nam te koszty i jeszcze trochę pieniędzy mają nam zwrócić.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Ajka czyli nie tylko mnie tak Wymeczyło po punkcji...biedactwo ja miałam ze życie oddam ze dwa dni po punkcji teraz najbardziej dokucza mi brzuch i wymioty. Ile zarodków zostało z Tobą ?? Jak transfer ??
Marg88

Czy doktor sam zaproponował Wam dawstwo? jak jest procedura w Novum? ja mam wizytę 11 października i będę chciała rozmawiać z doktorem o in vitro.... i tez zastanawiam się nad dawstwem....
Beata1503 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 11:43   #667
Oska305
Rozeznanie

Jak to właściwie jest z tym dawstwem? Oddają coś z kosztów? Mamy kilka zamrożonych jajeczek i zastanawiamy się co zrobić.. .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2017-09-23, 06:37   #668
marg88
Raczkowanie

Coś mi się zacina i nie mogę dodawać komenarzy. Jeśli chodzi o daawstwo to mi lekarz wcześniej o tym wspomniał że jeśli będę miała za dużo komórek to mogę się podzielić. Teraz zostawiłam dla nas 12 ale gdyby okazały się nie potrzebne to też mogę je oddać. Koszt komórki mi lekarz wycenia jako 500 zl ale to chyba zależy od jakości i ilości komórek.

---------- Dopisano o 06:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

11 października też mam wizytę u doktora bo mi się już będzie kończyło zwolnienie lekarskie i po wstępnych obliczeniach to będzie 10 dzień cyklu czyli czas na ustalanie terminu transferu... ja już się trochę lepiej czuję , przynajmniej mogę jeść i nie męczy mnie ten potworny ból brzucha. Żałuję ze nie mam kropka ale za miesiąc będę mogła wziąć dwa kropki do domu które mam nadzieję z nami zostaną ☺
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości