Loxon i Elocom czy to nie jest błędna diagnoza ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-24, 20:51   #1
fashion_abused
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 56
Unhappy

Loxon i Elocom czy to nie jest błędna diagnoza ??


Bede bardzo wdzieczna za pomoc.
Byłam dzis u lekarza dermatologa z prośba o zapisanie czegoś aby zwiększyc objetosc wlosów. (od kilku miesiecy prawie wcale nie wyrastaja nowe wlosy i sa bardzo rzadkie)
Co jest najwazniejsze włosy wypadaja mi w stopniu prawidłowym o czym poinformowałam Pania doktor. Podczas calej wizyty trwajacej 2 minuty zadała mi jeszcze dwa pytania czy choruje na tarczyce i czy rodziłam niedawno. Zadna z tych rzeczy.
Jakie bylo moje zdziwienie kiedy po zakupie lekarstw (Loxon 5% i Elocom, poza tym tabletki Vichy) przeczytałam o nich w internecie i na ulotkach ze sa to bardzo poważne lekarstwa, ze miedzy innymi przepisanie ich powinno byc poprzedzone wieloma badaniami no i przede wszystkim Elocom to sterydy.
Jestem przerażona ze te lekarstwa moga wyżadzic o wiele wiecej szkód nie tylko dla wlosow ale calego organizmu.
Bardzo prosze o pomoc czy powinnam jednak zastosowac taka kuracje ?? Czy nie jest ona szkodliwa ?

Dodam jeszcze ze włosy przetłuszczaja sie nastepnego dnia po wymyciu i kiedy sie podrapię na drugi dzien po myciu wlosów to pod paznokciami zbiera sie odrobina jasno szarej dziwnej masy. Aha moze byc wazne rowniez to ze jesli nie wymyje włosów przez dwa dni to na trzeci dzien zaczyna mnie odrobine swedziec skóra głowy.
Ogólnie włosy sa bardzo cienkie, i raczej suche.

Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.
fashion_abused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 07:24   #2
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: Loxon i Elocom czy to nie jest błędna diagnoza ??

Hejka!

Czy twoja lekarka nie postawiła żadnej konkretnej diagnozy, tylko po porosu przepisała leki? Co ci powiedziała?
Zapisała jakieś badania? Tarczycę? Poziom hormonów?

Ja na twoim miejsu skonsultowałabym się jeszcze z 2gim lekarzem. To na pewno nie zaszkodzi. Jeżeu nawet 2gi lekarz zaleci tą samą kurację, to może chociaż wyjaśni dlaczego, co podejrzewa i przepisze badania...

O ile wiadomo mi,ze Loxon jest stosowany w przypadku nadmiernego wypadania włosków, moja przyjaciółka używa. Jednak opinie na jego temat tego plynu są sprzeczne. Pomagać pomaga, natomiast różne są reakcje po jego odstawieniu, wielu osobom nasila się wtedy wypadanie włosów. Niektóre stężenia dostępne są w aptece bez recepty.

Elocom mnie zdziwił, to faktycznie steryd, stosowany min. w łuszczycy.Wiem, bo sama używałam, jednak nigdy na skórę głowy. Nie wiem jakie są inne zastosowania tego preparatu, jednak faktycznie lekarz nie zapisuje go "ot tak sobie". Mnie lekarz ostrzegał, że wolno mi go używac tylko co 2gi dzień przez 2-3 tygodnie, w malutkich punktowych ilościach i odstawić..
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 20:42   #3
dodeczka84
Zakorzenienie
 
Avatar dodeczka84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przytulny domek
Wiadomości: 3 300
Dot.: Loxon i Elocom czy to nie jest błędna diagnoza ??

Ja też dziś z apteki wróciłam z Loxonem, i... boję się tego co o nim mówią!
__________________
... by codziennie znaleźć powód do uśmiechu..
dodeczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 17:19   #4
magdawk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5
Dot.: Loxon i Elocom czy to nie jest błędna diagnoza ??

ja osobiście używałam loxonu 5% przez długi czas, rzeczywiście pomógł mi bardzo, linienia jakoś u siebie nie zauważyłam, fakt wypadały mi włosy, ale znacznego wzrostu wypadania przy pierwszych stosowaniach nie było, dawno temu lekarz mi przepisał ten lek, ale po przeczytaniu ulotki dot. linienia odstawiłam go gdyż się wystraszyłam, poszłam ponownie do innego dermatologa ( ponoć jeden z najlepszych w moim mieście) i ku mojemu zaskoczeniu ponownie przepisał mi loxon 5% i powiedział, żeby mu zaufać.... minął ponad rok odkąd go stosuje, jednak ostatnio dosyć nieregularnie, ale jakieś 8 miesięcy stosowałam 2x dziennie i efekty są, odrosły mi nowe włosy, początkowo miałam takie malutkie, śmiesznie to wyglądało (mąż śmiał się, że rosną mi włosy tak jak naszemu małemu dziecku), włosy przestały wypadać, ale wiem jeszcze jedno, że nie można ostawić gdyż wypadanie włosów wraca jak bumerang, wystarczy co drugi dzien stosować, ale jednak trzeba
w razie pytań chętnie odpowiem
magdawk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.