swedzenie skory (meczarnia po kapieli) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-08, 21:54   #1
evullka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 992

swedzenie skory (meczarnia po kapieli)


Witam!
Chcialam sie dowiedziec co moze byc przyczyna strasznego swedzenia ciala po kapieli, prysznicu..
Swedza mnie nogi i rece, nic wiecej. Nie mam zadnych sladow, zadnych krostek, zadnego zaczerwienienia skory. Po prostu swedzi i piecze tak bardzo, ze czasami mozna dostac szalu.. To przychodzi okresowo, jakis czas jest, potem jakis czas nie ma.
Na pewno nie jest przyczyna zadna alergia na mydla, balsamy, itp. Czasami przy tym samym mydle swedzi, czasami nie.
Mam juz tak od wielu lat i probowalam juz chyba wszystkiego (mylam sie nawet przegotowana woda).
Normalnie cialo mnie nie swedzi..tylko po kapieli, ok 20 min., potem samo przechodzi. Utrudnia to normalne funkcjonowanie, nie moge isc sie umyc w kazdej chwili, zawsze musze miec wolne 20 min po kapieli, zeby usiasc i przeczekac to swedzenie.
Jesli ktos wie co to moze byc to bardzo prosze o rady. Zaznacze, ze nie jest to zawsze. Przychodzi np. na miesiac i potem przez miesiac tego nie ma
Co to moze byc? Aha i wydaje mi sie, ze duza role odgrywa temperatura otoczenia.. im cieplej tym mniej swedzi.
Prosze o pomoc
evullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 21:59   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Łagodna postac świerzbu ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 22:36   #3
kitana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 90
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Witaj, ja mam problem podobny tzn tez swedzi, ale niestety nie tylo po kapieli. U mnie swedza glownie nogi - od kolan w dol ale tak ze w tym momencie cale sa podrapane. Nie mam pojecia z czego to swedzenie sie wzielo ale zauwazylam ze im bardziej sie denerwuje tym bardziej swedzi wiec ma to chyba zwiazek z nerwami. W tym momencie stosuje Oilatum do kapieli i krem z wit. a i troche pomaga wiec moze tez spruboj.
kitana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 18:32   #4
paulina1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Cytat:
Napisane przez evullka Pokaż wiadomość
Witam!
Chcialam sie dowiedziec co moze byc przyczyna strasznego swedzenia ciala po kapieli, prysznicu..
Swedza mnie nogi i rece, nic wiecej. Nie mam zadnych sladow, zadnych krostek, zadnego zaczerwienienia skory. Po prostu swedzi i piecze tak bardzo, ze czasami mozna dostac szalu.. To przychodzi okresowo, jakis czas jest, potem jakis czas nie ma.
Na pewno nie jest przyczyna zadna alergia na mydla, balsamy, itp. Czasami przy tym samym mydle swedzi, czasami nie.
Mam juz tak od wielu lat i probowalam juz chyba wszystkiego (mylam sie nawet przegotowana woda).
Normalnie cialo mnie nie swedzi..tylko po kapieli, ok 20 min., potem samo przechodzi. Utrudnia to normalne funkcjonowanie, nie moge isc sie umyc w kazdej chwili, zawsze musze miec wolne 20 min po kapieli, zeby usiasc i przeczekac to swedzenie.
Jesli ktos wie co to moze byc to bardzo prosze o rady. Zaznacze, ze nie jest to zawsze. Przychodzi np. na miesiac i potem przez miesiac tego nie ma
Co to moze byc? Aha i wydaje mi sie, ze duza role odgrywa temperatura otoczenia.. im cieplej tym mniej swedzi.
Prosze o pomoc
ja mam podobny problem. moze przyczyna jest słabej jakosci woda (mieszkam w wa-wie), albo mocno chlorowana woda? od 2 miesiecy kapiel to koszmar
paulina1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 10:53   #5
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Też mam taki problem. Ale zauważyłam, że najgorzej jest jeśli uzyję mydła(w koste bądź płynie) lub żelu pod prysznic o konsystencji...żelu Albo nawet samej wody.
Sprawa wygląda o niebo lepiej, gdy użyję żelu-balsamu, kremowego
Wydaje mi się, że to kwestia przesuszonej skóry.
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 00:00   #6
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

a nawilzacie skore po kapieli ? moze to glupio zabrzmi ale jak czesto sie kapiecie ?
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 08:24   #7
paulina2614
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 45
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

ja mam po kąpieli ten problem. Strasznie swedza mnie stopy i mam na calych stopach wtedy takiej akby wybroczyny... ponoc to sie nazywa wysypka z przegrzania.
paulina2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 19:40   #8
Anna P.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 15
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Ja też po kąpaniu miewam swędzenia, ale przy tym skóra jest do połowy czerwona jak ogień. Dermatolog twierdzi,że to po zbyt nadmiernym opalaniu ( kiedys tam) i teraz takie sa skutki. Na takie swędzenia trzeba po kapaniu po prostu natłuszczać skóre specjalnym balsamem kupionym w aptece. Jest drogi, ale daje efekty- juz tak mocno nie swędzi. pozdrawiam
Anna P. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 19:49   #9
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Tez tak mialam pomoglo delikatne mydlo i delikatny krem E45.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:50   #10
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Miewam zimą ale wystarczy mocno nawilżac skrórę i mi pomaga prysznic nie za gorący zamiest kąpieli bo tak nie wysusza. Proste.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 07:27   #11
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

wydaje mi sie ze to przesuszenie skóry <mozliwe tez ze woda nie jest najlepszej jakosci> tak jak mowia dziewczyny-zamienic kapiel na prysznic i potem zaraz nasmaowac cialo czym natluszczajacym-nawilzajacym np oliwka dla dzieci a jesli juz bierzecie kapiel to mozna wlac troche tej oliwki do wody, sama tak robie i skora jest swietnie nawilzona i pieknie pachnie a jak nie przejdzie to tylko dermatolog pomoze.
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 01:34   #12
jonnyjack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

mam ten sam problem, swedzi mnie skura po pysznicu do obledu !!!!
znalazlem na wloskim forum nazwe tej choroby ktora zostala prawdopodobnie rozpoznana w canadzie nazywa sie -cijiama aquagenic pruritus-crem na to nazywa sie -SARNA P LOTION anti itch and surface anestetic-we wloszech jej nie ma w aptekach moze w polsce jest ?
jonnyjack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 21:17   #13
Metyska
Przyczajenie
 
Avatar Metyska
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 13
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Cytat:
Napisane przez evullka Pokaż wiadomość
Witam!
Chcialam sie dowiedziec co moze byc przyczyna strasznego swedzenia ciala po kapieli, prysznicu..
Swedza mnie nogi i rece, nic wiecej. Nie mam zadnych sladow, zadnych krostek, zadnego zaczerwienienia skory. Po prostu swedzi i piecze tak bardzo, ze czasami mozna dostac szalu.. To przychodzi okresowo, jakis czas jest, potem jakis czas nie ma.
Na pewno nie jest przyczyna zadna alergia na mydla, balsamy, itp. Czasami przy tym samym mydle swedzi, czasami nie.
Mam juz tak od wielu lat i probowalam juz chyba wszystkiego (mylam sie nawet przegotowana woda).
Normalnie cialo mnie nie swedzi..tylko po kapieli, ok 20 min., potem samo przechodzi. Utrudnia to normalne funkcjonowanie, nie moge isc sie umyc w kazdej chwili, zawsze musze miec wolne 20 min po kapieli, zeby usiasc i przeczekac to swedzenie.
Jesli ktos wie co to moze byc to bardzo prosze o rady. Zaznacze, ze nie jest to zawsze. Przychodzi np. na miesiac i potem przez miesiac tego nie ma
Co to moze byc? Aha i wydaje mi sie, ze duza role odgrywa temperatura otoczenia.. im cieplej tym mniej swedzi.
Prosze o pomoc
:bun ia:: bunia:

Możesz mieć alergię ( na kosmetyki, nawet na temperature) wtedy wyjsciem jest zrobienie testów skórnych u alergologa, ale zrob sobie morfologie krwi z rozmazem,bo mimo ze rzadko jest to przyczyna swiadu,to jednak zdarza sie ze swiad po kapieli spowodowany jest zaburzeniami hematologicznymi...
Chyba ze swedzi cie skóra w nocy jak sie kladziesz do lozka,to wtedy mozesz miec swierzb.
Metyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 10:32   #14
jonnyjack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

ale dlaczego nie czytacie? to jest choroba w polsce nie znana zostala rozpoznana w canadzie nazewa sie CIJIAMA AQAGENIC PRURITUS jest krem ktory wlasnie zamowilem w aptece w polsce nazywa sie SARNA P LOTION to jest wlasnie na to swedzenie scory o ktorym piszecie!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
jonnyjack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 22:16   #15
jonnyjack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

to nie jest alergia na cosmetyki .
jonnyjack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:24   #16
eriksonka
Raczkowanie
 
Avatar eriksonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Miasto festiwali ;)
Wiadomości: 41
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

dermatolog mi polecił na takie przypadłości olejek do kąpieli Emolium. i od kiedy stosuje jest lepiej z kąpaniem
eriksonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 19:47   #17
ezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 39
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Też mam taki problem ale tylko w lecie,swędzą mnie nogi od kolan w dół,pomaga mi na to wapno, piję je około godzinę przed każdym kąpaniem, przeważnie pomaga,ale nie zawsze,nie wiem dlaczego, może to jest uzależnione od wchłaniania się wapna...ale wypróbujcie, może i wam pomoże..
ezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 12:44   #18
grabow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

fexofenadini hydrochloridum - ten składnik wam pomorze bez recepty lek nazywa się ALLEGRA. To nie jest zła woda, to nie jest zły kosmetyk ani wysuszona skora. Jak szaman dermatolog testuje na tobie nowe leki to rykoszetem zajdź do alergologa niech ci zrobi testy alergiczne bo to jest twój problem. I zadając sobie pytanie dla czego cierpiałam/em tyle lat żeby iść do specjalisty!!!! nasuwa się tylko jedna odpowiedz lepiej posadzić cztery litery na miękkim fotelu i się użalać nad problemem na forach trzeba działać!!!!! no ale ja znam te swędzenie wiec wiem jaka to kara za lenistwo.
Rodacy do specjalistów biegiem i zacząć żyć normalnie po kąpieli.

Allegra ma tylko 120mg fexofenadini hydrochloridum więc biorę po dwie tabletki, ale ważę 100kg a to ma znaczenie.



Nie ignoruj tego myśląc że zaczęło się to nie dawno więc nie może to być alergia nie zapominaj w jakim świecie genetycznie modyfikowanej żywności żyjemy.

pozdrawiam.
grabow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 23:45   #19
Abrabaal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

jonnyjack ma rację. To może być aquagenic pruritus, jeśli nie występują żadne widoczne na skórze objawy (np. pokrzywka). Za granica leczą to fototerapią lub np. kremem z kapsaicyną. Kosmetyki parafinowe (emolium, oilatum) też mogą trochę pomóc, ale słyszałam, ze nie powinno się pić wapna bo może być jeszcze gorzej. I starajcie się nosić ubrania z bawełny, mieć jak najmniejsza styczność z włóknami sztucznymi. Sama zastanawiam się nad zamówieniem SARNA P, jeśli ktoś już używał, to proszę, napiszcie czy coś pomaga przy aquagenic.
Abrabaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 19:07   #20
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Wskazana byłaby wizyta u dermatologa, ale tak doraźnie polecam sposób, o którym napisała już któraś z przedmówczyń - wlewanie do kąpieli odrobiny oliwki. Ja też miewam niestety kłopoty ze swędzeniem po kąpieli i oliwka zazwyczaj sobie z nimi radzie lub znacznie je ogranicza.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:25   #21
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Też mam ten problem ale dziwne bo nie zawsze cały czas stosuję te same środki do kąpieli ale raz plamy czerwone wyskakują i swedzą a raz nie także sam nie wiem od czego to jest.

Wydaje mi się , że woda mocno chlorowana to powoduję bo co innego ? Dodam , że nawet jak zmieniałem środki to tak czasem było.

I też mam tak , że wydrapałbym te plamy - swędzą tak mocno , że później podrapany jestem hehe. Wydaje mi się też , że to coś z uczuleń bo jak wczoraj nad jeziorem byłem i komar mnie ugryzł to podrapałem i to samo wyskoczyła czerwona swędzocą plama - nie standardowy bombel tylko dość spora powierzchnia czerwona i swędząca.
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 19:04   #22
maggie_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Ja choruje na aquagenic ( swędzenie skóry ) już od lat, jak wychodzę z pod prysznica, po goleniu nóg, lub gdy się spocę - nie ma żadnych wyprysków, zaczerwienień, tylko straszne swędzenie ( kłucie), ale jest na to sposób.
PO KĄPIELI ( PRYSZNICU) OD RAZU TRZEBA SIĘ BARDZO CIEŁO UBRAĆ, POLECAM WYSOKIE SKARPETKI ORAZ DŁUGIE SPODNIE I CIEPŁY SZLAFROK, ZAUWAŻYŁAM IŻ OD RAZU TRZEBA OGRZAĆ CIAŁO, TO POMAGA W " ATAKU SWĘRZEANI" I DRUGI REWALACYJNY SPOSÓB, JEŻELI "ATAK SWĘDZENIA" JEST BARDZO MOCNY TO KORZYSTAM ZAWSZSE Z SUSZARKI DO WŁOSÓW I PRZEZ KILKA MINUT DMUCHAM SUSZARKĄ W MIEJSCU GDZIE JEST SWĘDZENIE, SWĘDZENIE PRZECHODZI PO KILKU MINUTACH .Może to co napisałam wydaje sie śmieszne, ale na prawdę pomaga!!!. Zauważyłam że kluczem do rozwiązania problemu jest ogrzanie miejsc w którym swędzenie powstaje.
Słyszał teorie że osobą chorującym na tą chorobę zwężają sie naczynia krwionośne, pod wpływem wody i innych czynników, co powoduje to okropne pieczenie. Ogrzanie tych miejscu powoduje iż naczynia zaczynają się znowu rozszerzać i "ból" ustępuje.... powodzenia
maggie_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 14:43   #23
limonka__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 44
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Swędzenie może też być wywołane uczuleniem na maszynkę do golenia. Zobaczcie czy występuje wtedy jak golicie sobie nogi.
limonka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 12:12   #24
Weezle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Nadmierne swędzenie rąk w odcinku przedramienia często połączone ze swędzeniem łydek może świadczyć o wirusowym zapaleniu wątroby. Oczywiście WZW nie musi być przyczyną ale zbadać się nie zaszkodzi.
Weezle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 00:00   #25
gretelka
Raczkowanie
 
Avatar gretelka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 80
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Ja przestałam się kąpać właśnie przez to swędzenie, po prysznicu nie mam aż takich dolegliwości. Ale myślę, że chodzi tu bardziej o jakość wody, bo jak pojechałam do rodziny w innej części kraju i tam się kąpałam to nic mnie później nie swędziało, po prostu idealnie się czułam. Nie mogę nigdzie w internecie znaleźć tego specyfiku...
gretelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:25   #26
iloniek17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 25
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Ja mam ten sam problem od 4 lat. Myślałam że to uczulenie na coś co jadłam później na proszek do prania, na kosmetyki.. Wszystko zmieniłam co tylko się dało a skóra dalej swedziala, i to były takie napady... Naraz wyskakiwały krostki i tak strasznie swedza a później znikają jak gdyby nic... Poszłam wykąpać się a tam jak w piekle wszystko zaczynało swedźiec... Teraz z własnych obserwacji wiem od czego to jest zależne.. Niech tylko na dworze jest 0 albo na minusie temperatura a ja wchodzę do ciepłego pomieszczenia tak się dzieje. Zaczyna wszystko szędziec. Organizm jest czuły na szybką zmianę temperatury.. Bo tak się dzieje przez jesień i zimę... W wiosnę i lato jest spokój z ta dolegliwością..
A u Was jak jest? Latem też tak miewacie?
Byłam dzisiaj z ta obserwacja u rodzinnego ale właśnie wysłał mnie do dermatologa i alergologa..
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Nawilżenie skóry pomaga ale jak na mnie na bardzo krótko..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iloniek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 11:50   #27
maggie_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Jest to choroba zwana aquagenic. Ja próbowałam już na tą chrobę różne rzeczy, pomaga tyko jedno premarat mms ( kupujesz krolpe mms plus dokupujesz kwasek cytrynowy lub zamiast kwasku możesz do mms dodać soku z cytryny- wystarczy 5 kropel preparatu mms i na każdą krople mms dodajesz 5 kropel cytryny- musisz odczekać 3 minuty po trzech mimutach dodajesz do tego ok 1/2 szklanki wody lub troszkę mniej). Wychodząc z kąpieli posmaruj się ( wklepuj) tak przygotowany roztwór w skórę. Swędzenie przechodzi po 2 minutach, a jak posmarujesz sie tym od razu po wyjściu z kąpieli, swędzenie nawet się nie rozpocznie....
to jest jedyna rzecz która mi pomaga na to schorzenie.
Inna mniej skuteczna metoda to bardzo szybkie ciepłe ubranie się po kąpieli,
przy mocnym swędzeniu pomaga też nagrzewanie ciała suszarką..... ale to są mniej skuteczne metody... Jak zauwazyłaś jak jest cieplej to mniej swędzi... dlatego trzeba szybko ogrzać organizm... chyba że zastosujesz od razu preparat mms to nie ma takiej potrzeby...
maggie_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 18:32   #28
PannaCripslock
Przyczajenie
 
Avatar PannaCripslock
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Cześć. Moim zdaniem to, co opisujesz w pierwszym poście to na 100% aquagenic pruritus. Niestety dużo osób się z tym męczy, a lekarze nie potrafią pomóc!
Jednak jest nadzieja - wiele osób szuka własnych sposobów jak sobie z tym poradzić. Napisałam o tym posta na moim blogu, polecam zajrzeć i wypróbować którąś z metod!
Jeśli nadal ktoś z Was szuka info o aquagenic pruritus zapraszam na mojego bloga: <ciach_ reklama>

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-07-24 o 10:38 Powód: reklama
PannaCripslock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 15:21   #29
THEJEDRZEJ71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Niestety też mam ten problem że po kąpieli mnie na przykład wysypuję po 1 godzinie wszystko przechodzi ale przebarwienia zostają nie wiem czemu to tak wygląda dodam że jak się poce czy denerwuje też wysypuje mnie a czasem mam świąd stosuje różnych kosmetyków byłem u dermatologa i tam niekończąca się historia.
THEJEDRZEJ71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:27   #30
sparrow84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Witam,

powodem swedzenia jest... wrażliwa skóra (zadna nowosc prawda). Meczylem sie z tym problemem z 10 lat. Nie mialem tego zawsze czyli od dziecinstwa i zaczelo sie dopiero jak pojechalem na studia do innego miasta. Nie wiem czy to zmiana wody czy co sie stalo ale od tamtej pory mialem masakre. Mysl o prysznicu byla przerazajaca. Po kapieli w wannie bylo troche lepiej trudno powiedziec dlaczego. Swedzenie wystepowalo na calym ciele przez 30 min do godziny po kapieli a pozniej ustawalo. Niemozliwym bylo nie drapac sie.

Jest jednak rozwiązanie które w 90 % zalatwia temat. Nie jest to lekarstwo ktory problem wyleczy bo obawiam sie ze takiego nie ma... A szkoda. Jednak o metodzie tej wyczytalem o tym na ktoryms forum i potwierdzam.. dziala. Moje zycie w koncu zmienilo sie na normalne.

Chodzi o banał..... i jest nim sposob wyciarania sie recznikiem. Wycierajac sie w sposob tradycyjny czyli ocierajac recznik o ciało podraznialem za kazdym razem skóre i dlatego swedzenie wystepowalo.
- Zawsze zastanawialo mnie dlaczego nie swedzi mnie skora w trakcie tylko po kapieli.
Tak wiec wystarczy owinac recznik wokoł np nogi lub reki i tak jakby "uklepywac" ten recznik uwazajac zeby nim nie trzec po ciele. Dziwne uczucie jest na poczatku przez kilka dni ale pozniej czlowiek sie przyzwyczaja. Oczywiscie czasami zdarzy sie ze gdzies ten recznik sie jednak przesunie i w tych miejscach czasami dalej swedzenie wsytepuje, ale jest to bez porownania inna skala niz po tradycyjnym wycieraniu. Tak na prawde jesli znacie inny spsob to najlepiej sie nie wycerac tylko poczekac az sami wyschniecie.

Polecam sprobować gdyż moje życie stalo sie milion razy łatwiejsze a prysznic czy kapiel w koncu jest przyjemnością. Na poczatku psychika plata figla i tak sobie jakies tam swedzenie wkreca z przyzwyczajenia. Jednak po kilku dniach zapomnicie o tym.

Metoda nic nie kosztuje i mi pomogla! Powodzenia!
sparrow84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 00:04:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.