pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-09, 10:30   #1
kasia12329
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1

pomocy


Witam, od ponad pół roku biorę tabletki novynette i od tamtej pory mój okres trwa 2-3dni, jest bardzo słabe krwawienie, można to nazwać tylko plamieniem. Czy tak powinno być? Jestem teraz w trakcie brania kolejnego opakowania i pojawił mi się okres, choć do końca opakowania zostało mi 9 tabletek. Nie wiem co mam robić, czy brać te tabletki do końca opakowania, czy przestać na ten czas kiedy mam okres? a wtedy co z tymi tabletkami? jak mam brać je dalej?. Bardzo proszę o pomoc.
kasia12329 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 11:11   #2
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: pomocy

Cytat:
Napisane przez kasia12329 Pokaż wiadomość
Witam, od ponad pół roku biorę tabletki novynette i od tamtej pory mój okres trwa 2-3dni, jest bardzo słabe krwawienie, można to nazwać tylko plamieniem. Czy tak powinno być? Jestem teraz w trakcie brania kolejnego opakowania i pojawił mi się okres, choć do końca opakowania zostało mi 9 tabletek. Nie wiem co mam robić, czy brać te tabletki do końca opakowania, czy przestać na ten czas kiedy mam okres? a wtedy co z tymi tabletkami? jak mam brać je dalej?. Bardzo proszę o pomoc.
Standardowo 21 dni bierzesz tabletki i później przerwa. Po przerwie znów 21 dni z tabletkami. Możesz mieć słabsze krwawienia przez tabletki, mogą się też pojawić na początku krwawienia w trakcie brania tabletek. Swoją drogą - wszystko chyba jest na ulotce, w wyszukiwarce na sto procent będzie. A jeśli coś się dzieje, to szorować do ginekologa, ten Cię o wszystkim poinformuje.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'

Edytowane przez Paszczurek666
Czas edycji: 2014-03-09 o 11:12
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 13:31   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: pomocy

Mimo krawienia dalej powinnaś brać tabletki normalnie. Nie rób żadnych przerw z powodu wystąpienia plamień. Krwawienie z odstawienia przy tabletkach antykoncepcyjnych może być skąpe i krótsze. Jesli po pół roku brania tych samych tabletek pojawiły się plamienia w środku opakowania, a nie zdarzyło się nic nie przewidzianego tj. zapomiana tabletka, wymioty, biegunka lub np. antybiotyki, dziurawiec, płączenie opakowań- idź do ginekologa.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 14:31:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.