Pryszcze po goleniu - czym lepiej się golić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-01, 14:33   #1
Patryg7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2

Pryszcze po goleniu - czym lepiej się golić?


Witam,
Często po goleniu, a wręcz praktycznie po każdym wyskakują mi tzw. pryszcze. Przeważnie jest to w ilości 1-3, lecz teraz to już przesada, bo ponad 5 zawitało na twarzy. Przez tą walkę przesadziłem także z epiduo, więc twarz mi się zaczerwieniła. I tutaj jest pytanie? Czym się golić? Może to głupio zabrzmi, ale w ostatnim czasie podcinam się zwykłymi nożyczkami, a problem trwa.. Kupiłem Nivea Soft na zaczerwienienia, i jeszcze bardziej mi zaczerwieniła niż było.. standardowo po goleniu smarowałem się BONDem - nawilżający krem po goleniu. Jakieś rady?
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
Patryg7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 20:50   #2
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Pryszcze po goleniu - czym lepiej się golić?

Dobra pianka do golenia i moze spróbuj maszynkę przed kazdym goleniem polewać wodą utlenioną, w moim przypadku pomogło i juz krostki mi nie wyskakują po depilacji
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 21:16   #3
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Pryszcze po goleniu - czym lepiej się golić?

U mojego męża problem znikł kiedy zmienił maszynki jednorazowe na golarkę elektryczną. Nie smaruje się niczym przed i niczym po i pryszczy nie ma.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 09:41   #4
Patryg7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pryszcze po goleniu - czym lepiej się golić?

Dermatolog pare lat temu odradziła mi elektryczne, to jak to jest? Widzę, że zdania są podzielone co do metody golenia ze skórą skłonną do wyprysków.
Patryg7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 11:02   #5
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Pryszcze po goleniu - czym lepiej się golić?

Cera mężczyzny powinna być traktowana w szczególny sposób, ze względu na częste golenie, a co za tym idzie podrażnianie skóry. Najlepiej poszukaj do golenia preparatów zawierających składniki zmiękczające, unoszące lekko zarost, nawilżające oraz łagodzące. Polecam także stosowanie także delikatnych peelingów mechanicznych lub enzymatycznych, z tym, że nie wykonuj ich bezpośrednio po goleniu bo skóra i tak jest już bardzo podrażniona. Staraj się także używać natualnego mydła
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 21:11   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pryszcze po goleniu - czym lepiej się golić?

Cytat:
Napisane przez Sylwia_pk Pokaż wiadomość
Cera mężczyzny powinna być traktowana w szczególny sposób, ze względu na częste golenie, a co za tym idzie podrażnianie skóry. Najlepiej poszukaj do golenia preparatów zawierających składniki zmiękczające, unoszące lekko zarost, nawilżające oraz łagodzące. Polecam także stosowanie także delikatnych peelingów mechanicznych lub enzymatycznych, z tym, że nie wykonuj ich bezpośrednio po goleniu bo skóra i tak jest już bardzo podrażniona. Staraj się także używać natualnego mydła
Peelingi są często zbędne u mężczyzn na policzki (bo zakładam że do tego miałas je na mysli) bo zewnetrzną warstwę usuwa juz samo golenie Naturalne wcale nie znaczy najlepsze. Mydła (kostki myjace nie) mają nieprawidłowe dla skóry ph i ją alkalizują więc nie polecam.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Patryg7 Pokaż wiadomość
Dermatolog pare lat temu odradziła mi elektryczne, to jak to jest? Widzę, że zdania są podzielone co do metody golenia ze skórą skłonną do wyprysków.
Poszukaj opinnie w internecie mężczyzn z Twoim problemem Pamietaj, że technika idzie do przodu i inny dermatolog może powiedzieć Ci coś odwrotnego Sama nie ocenię tego co jest lepsze, bo się nie znam tutaj, ale może warto byłoby jeszcze raz spytac się innego dermatologa o to.

Z tą wodą utlenioną to dobry pomysł.

Może to zapalenie mieszków włosowych? Dobrze by zakwalifikowal problem specjalista po obejrzeniu skóry

Po goleniu możesz posmarować twarz kremem Cicalfate, który też działa antybakteryjnie i koi skórę, nawilza Jest też swietny przy kuracji kremami antytradzikowymi. Punktowo maścią Tribiotic czy Maxibiotic- jeśli to nie pomoże idz do lekarza.

Ukoi zaczerwienienia też spryskanie twarzy woda termalną np. Uriage.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-08 o 21:14
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 15:16   #7
braksada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 23
Dot.: Pryszcze po goleniu - czym lepiej się golić?

A możecie polecić jakieś mleczka, albo balsamy?
braksada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-12, 12:48   #8
trefne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Pryszcze po goleniu - czym lepiej się golić?

Mój tż używa balsamu po goleniu nivea sensitive bez alkoholu, koszt ok 20-25zł, ale jest mega wydajny i bardzo skutecznie łagodzi podrażnienia, wiem, bo czasem podkradam

Edytowane przez trefne
Czas edycji: 2014-06-12 o 12:53
trefne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 13:48:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.