Zabawa z hormonami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-10, 03:43   #1
malamarooda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34

Zabawa z hormonami


Jeśli ktoś już coś takiego pisał to wybaczcie mi i odeślijcie gdzieś indziej, ale ja szukałam i nie znalazłam tego konkretnego problemu.

Otóż biorę tabletki od prawie roku (Midiana). Są genialne, świetnie działają, żadnych efektów ubocznych. I teraz tak:

W środę (8.08) nastąpił pierwszy dzień mojej 7-dniowej przerwy (tzn. jakby 22 dzień cyklu). ZAWSZE dostaję 'miesiączkę' w niedzielę (naprawdę, raz tylko dostałam w sobotę w nocy), więc będzie to 12.08. A jutro (11.08) wyjeżdżam na wakacje z rodzicami (nie bierzcie mnie za małolatę, studiuję i aktualnie jadę na rodzinne wakacje ). Moja Mama jest wtajemniczona i nie ma problemu, ale mój Tata ani rodzinka, do której jedziemy ani troszkę. I teraz sytuacja się komplikuje. W następną środę (czyli 15.08) będę musiała wziąć tabletkę z następnego opakowania (nie chcę przerywać bezsensownie, na miesiąc, brania hormonów, bo mi to powoduje niefajne efekty typu biegunki czego na wakacjach wolę uniknąć). Nasz wyjazd planujemy do 18.08 włącznie. Więc będę musiała wziąć w sumie 4 tabletki będąc na wakacjach. Problem w tym, że nie będę pamiętała o tabletkach bez budzika - od roku mam budzik, w końcu na co dzień nie mieszkam z rodzicami i nie ma problemu. Więc się przyzwyczaiłam. Mieszkanko rodzinki jest malutkie i nie ma mowy o siedzeniu w pokoju samemu. A mój Tata tysiąc już razy pytał po co mi budzik, ale jakoś go zbywałam.

Ufff, po tym przydługim wstępie mogę przejść do rzeczy. Co mam zrobić, żeby przez te cztery dni brać tabletki i to ukryć? Samego połknięcia tabletki dyskretnie nie widzę, jako problemu, tylko jak o tym pamiętać? Czy mam może na każdy dzień ustawić przypomnienie w innych godzinach, dla niepoznaki, ale nie wiem, czy mogę tak kompletnie zmieniać godziny brania pigułki?

Współżyć będę najprawdopodobniej dopiero we wrześniu (wtedy z TŻ wracamy do siebie, a u rodziców i tak nie mamy warunków). Nie mam pomysłu, jak to zorganizować...
malamarooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 07:04   #2
gazowane lody
Zakorzenienie
 
Avatar gazowane lody
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 297
Dot.: Zabawa z hormonami

to powiedz tacie że musisz mieć budzik rano bo nie możesz się rozleniwić bo jak później do szkoły będziesz wstawać?
__________________
pisze się:
wg - według
wgl - w ogóle

Udowodniłam samej sobie, że się da!
75kg-62,5
kg


Takie tam przemyślenia
gazowane lody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 08:45   #3
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Zabawa z hormonami

Cytat:
Napisane przez malamarooda Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś już coś takiego pisał to wybaczcie mi i odeślijcie gdzieś indziej, ale ja szukałam i nie znalazłam tego konkretnego problemu.

Otóż biorę tabletki od prawie roku (Midiana). Są genialne, świetnie działają, żadnych efektów ubocznych. I teraz tak:

W środę (8.08) nastąpił pierwszy dzień mojej 7-dniowej przerwy (tzn. jakby 22 dzień cyklu). ZAWSZE dostaję 'miesiączkę' w niedzielę (naprawdę, raz tylko dostałam w sobotę w nocy), więc będzie to 12.08. A jutro (11.08) wyjeżdżam na wakacje z rodzicami (nie bierzcie mnie za małolatę, studiuję i aktualnie jadę na rodzinne wakacje ). Moja Mama jest wtajemniczona i nie ma problemu, ale mój Tata ani rodzinka, do której jedziemy ani troszkę. I teraz sytuacja się komplikuje. W następną środę (czyli 15.08) będę musiała wziąć tabletkę z następnego opakowania (nie chcę przerywać bezsensownie, na miesiąc, brania hormonów, bo mi to powoduje niefajne efekty typu biegunki czego na wakacjach wolę uniknąć). Nasz wyjazd planujemy do 18.08 włącznie. Więc będę musiała wziąć w sumie 4 tabletki będąc na wakacjach. Problem w tym, że nie będę pamiętała o tabletkach bez budzika - od roku mam budzik, w końcu na co dzień nie mieszkam z rodzicami i nie ma problemu. Więc się przyzwyczaiłam. Mieszkanko rodzinki jest malutkie i nie ma mowy o siedzeniu w pokoju samemu. A mój Tata tysiąc już razy pytał po co mi budzik, ale jakoś go zbywałam.

Ufff, po tym przydługim wstępie mogę przejść do rzeczy. Co mam zrobić, żeby przez te cztery dni brać tabletki i to ukryć? Samego połknięcia tabletki dyskretnie nie widzę, jako problemu, tylko jak o tym pamiętać? Czy mam może na każdy dzień ustawić przypomnienie w innych godzinach, dla niepoznaki, ale nie wiem, czy mogę tak kompletnie zmieniać godziny brania pigułki?

Współżyć będę najprawdopodobniej dopiero we wrześniu (wtedy z TŻ wracamy do siebie, a u rodziców i tak nie mamy warunków). Nie mam pomysłu, jak to zorganizować...
Jak to zorganizować?

Normalnie, albo - budzik dzwoni, bierzesz tabletkę i tyle, albo wyłączasz budzik i pamiętasz ;]. Aaalbo, poproś TŻ, żeby ci wysyłał sms, albo puszczał sygnał, dzwonił, czy cośtam. Możesz też poprosić mamę, żeby ci przypomniała dyskretnie .
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 09:15   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zabawa z hormonami

malamarooda, a nie możesz powiedzieć reszcie rodziny prawdy? Że nie chcesz zapomnieć o tabletce?
Jak nie możesz/nie chcesz, to może sobie po prostu zmień godzinę brania tabletek? Na jakąś trochę późniejszą? Wtedy Twój budzik czy przypomnienie w telefonie, nie będą problemem, bo krewni już dawno będą obudzeni i co najwyżej uznają, że ktoś Ci SMS-a wysłał
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 10:46   #5
karola1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Zabawa z hormonami

A da się w twoim telefonie nastawić dźwięk budzika taki jak smsa bo u mnie się da i wtedy nie było by problemu. Ewentualnie same wibracje ustaw. Ja na twoim miejscu bym się przyznała jesteś pełnoletnia. U mnie gdy brałam tabletki a miałam wtedy 17 lat i dostałam je na problemy z okresem wszyscy wiedzieli nie było mi łatwo powiedzieć i się lekko wstydziłam.
karola1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:57   #6
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: Zabawa z hormonami

skoro mama jest wtajemniczona to może poproś o pomoc mamę
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:31   #7
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zabawa z hormonami

Ale po co ukrywać to, ze bierzesz tabletki przed tatą i resztą rodziny? Jesteś dorosła, to normalne, że chcesz być zabezpieczona. Jesteś na tyle dorosła by brać tabsy i mieszkać z facetem, ale nie możesz powiedzieć o tabletkach ojcu? To jest dziwne.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 17:31   #8
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zabawa z hormonami

Ustaw dzwonek w tel jako sms i powiedz, że chłopak tęskni wiec Cie budzi rano. Ewentualnie możesz powiedzieć, że to antybiotyk, albo witaminy, które chcesz brać na czczo ileś tam przed posiłkiem. Szczerze mówiąc nie rozumiem, ani sensu ukrywania, ani brania tabletek o tak wczesnej porze, żeby trzeba było się specjalnie po to budzić. Moze w ogóle przenieś tabletki na wieczór i będziesz miała wygodniej?
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 19:02   #9
malamarooda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34
Dot.: Zabawa z hormonami

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Ale po co ukrywać to, ze bierzesz tabletki przed tatą i resztą rodziny? Jesteś dorosła, to normalne, że chcesz być zabezpieczona. Jesteś na tyle dorosła by brać tabsy i mieszkać z facetem, ale nie możesz powiedzieć o tabletkach ojcu? To jest dziwne.
Wiem, ale o ile Tatę mogę wtajemniczyć, to po co dalszą rodzinę? Niestety mieszkamy w Polsce, kraju, w którym ludzie nie lubią słuchać ani o seksie przedmałżeńskim ani o antykoncepcji. Poza tym, mnie to krępuje. Nie widzę powodu wszystkich wtajemniczać.

Zrobię tak, że TŻ poproszę o smsa to chyba najlepszy pomysł. Albo ustawię sygnał SMS na budzik. Dzięki.

A budzik nie jest na rano tylko na 18:50, więc nie chodzi o branie ich rano. Budzik jest mi potrzebny po to, żeby pamiętać a nie żeby się obudzić

Edytowane przez malamarooda
Czas edycji: 2012-08-10 o 19:04
malamarooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 19:14   #10
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zabawa z hormonami

Cytat:
Napisane przez malamarooda Pokaż wiadomość
Wiem, ale o ile Tatę mogę wtajemniczyć, to po co dalszą rodzinę? Niestety mieszkamy w Polsce, kraju, w którym ludzie nie lubią słuchać ani o seksie przedmałżeńskim ani o antykoncepcji. Poza tym, mnie to krępuje. Nie widzę powodu wszystkich wtajemniczać.

Zrobię tak, że TŻ poproszę o smsa to chyba najlepszy pomysł. Albo ustawię sygnał SMS na budzik. Dzięki.

A budzik nie jest na rano tylko na 18:50, więc nie chodzi o branie ich rano. Budzik jest mi potrzebny po to, żeby pamiętać a nie żeby się obudzić
A o 18.50 to spokojnie możesz sobie przypomnienie w tel włączyć, z sama wibracją i nosić w kieszeni, chociaż ogólnie dźwięk tel o tej porze nie powinien być niczym podejrzanym. Po prostu jak przy kimś zadzwoni to pobaw się chwile tel, że niby odpisujesz
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 22:48   #11
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Zabawa z hormonami

Rety, co za idiotyczny temat. Serio? Masz problem z PAMIĘTANIEM o tabletce? To powinno Ci się już dawno w głowie wyryć, bo hormony to NIE zabawa, jak napisałaś w temacie.

Swoją drogą, dorosła jesteś, a zachowujesz się jak dziecko. Nastawiaj sobie budzik, łykaj tabletki, nikomu nic do tego. Po cholerę tłumaczyć się rodzinie? Twój organizm, Twoje zdrowie, Twoje sprawy.

Ja od roku mam budzik w telefonie i jeszcze nikt się mnie nie pytał dlaczego to codziennie dzwoni o tej samej porze. Sami się domyślili i w ogóle nie podejmowali tematu. Bo zdają sobie sprawę, że to moja sprawa.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2012-08-10 o 22:49
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 01:32   #12
malamarooda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34
Dot.: Zabawa z hormonami

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Rety, co za idiotyczny temat.
Idiotyczny temat i go czytasz i na dodatek się wypowiadasz? Ojej, po co marnujesz czas?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Serio? Masz problem z PAMIĘTANIEM o tabletce? To powinno Ci się już dawno w głowie wyryć, bo hormony to NIE zabawa, jak napisałaś w temacie. Swoją drogą, dorosła jesteś, a zachowujesz się jak dziecko. Nastawiaj sobie budzik, łykaj tabletki, nikomu nic do tego. Po cholerę tłumaczyć się rodzinie? Twój organizm, Twoje zdrowie, Twoje sprawy.
Tak, MAM PROBLEM Z PAMIĘTANIEM O TABLETCE i nie widzę w tym nic dziwnego, można zapomnieć jak o każdej innej, nawet ważnej sprawie, a ustawione przypomnienie to chyba wystarczający dowód na to, że jednak nie traktuję tego jak zabawę, ale właśnie odpowiedzialność. Więc to chyba jednak nie jest zachowywanie się jak dziecko. Budzik mi się od zawsze sprawdza.

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Ja od roku mam budzik w telefonie i jeszcze nikt się mnie nie pytał dlaczego to codziennie dzwoni o tej samej porze. Sami się domyślili i w ogóle nie podejmowali tematu. Bo zdają sobie sprawę, że to moja sprawa.
A skoro sama masz nastawiony budzik, na tabletki, a mnie o to jedziesz, że bez tego obawiam się, że mogę zapomnieć... Hm...

Ciesz się, u mnie podejmują temat i tyle. Nie domyślają się i pewnie właśnie dlatego pytają. A ja nie mam zamiaru się tłumaczyć, bo to moja sprawa, ale nie chcę też na pytanie "po co Ci budzik?" chamsko odpowiadać "to mój interes". Czytanie ze zrozumieniem to widać bardzo trudna sztuka...

A problem rozwiązany, więc temat jest w sumie do zamknięcia

Edytowane przez malamarooda
Czas edycji: 2012-08-11 o 02:03
malamarooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 03:34   #13
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Zabawa z hormonami

Autorko, nie przejmuj się! "Koleżanka" Lia89 chyba po prostu lubi się w takim tonie wypowiadać i "czepiać", niekoniecznie z jakiegoś konkretnego, uzasadnionego powodu.

Ustawianie przypomnienia w komórce jest dowodem właśnie na to, że ktoś zdaje sobie sprawę, iż może zapomnieć o tabsie (a jest to niebezpieczne dla poziomu zabezpieczenia, więc powinno się zapomnieniu zapobiegać np. w ww. sposób), czyli generalnie podchodzi poważnie i odpowiedzialnie do tematu antykoncepcji.

Odpowiadając na pytanie, które padło w pierwszym poście: tak, możesz sobie zmieniać godzinę przyjmowania tabsów. O ile dobrze pamiętam, to w niektórych ulotkach (jeśli nie we wszystkich, z którymi miałam okazję się zapoznać) jest informacja, że tabsy należy zażywać o stałej porze, co nie znaczy, że o stałej godzinie. Pora może to być np. wieczorna, załóżmy w godzinach 18:00-22:00 czy coś ! Krótko mówiąc: jednego dnia możesz sobie nastawić alarm w telefonie na 18:50, innego na 17:30, a jeszcze innego na 21:00, przy czym nie będzie to miało negatywnego wpływu na poziom zabezpieczenia !
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 08:46   #14
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Zabawa z hormonami

W sumie ja też nie wiem po co ten stres i kombinowanie. Ja tabletek nie brałam ale jak każde inne leki biorę to nastawiam przypomnienia, nawet kiedy brałam Silica na włosy, bo pisali że najlepiej jest brać o stałej porze to sobie nastawiałam budzik w zegarku żeby nie zapomnieć, więc nawet nie musisz się tłumaczyć nikomu że to tabletki anty.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:56   #15
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Zabawa z hormonami

malamarooda, tutaj jest pełno takich tematów, nie da się uniknąć czytania. ;] Nie marnuję swojego czasu.

Ustawione przypomnienie o tabletce nie musi oznaczać, że o niej nie pamiętam. NIGDY nie łykam w momencie dzwonku, bo albo nie mam tabletek pod ręką, albo mam już łykniętą dawno - bo przez tak długi czas brania antyków mam zakodowane, że właśnie jest pora łykania. Nazwałabym to takim zabezpieczeniem.

Zachowywaniem się jak dziecko nazwałam całą tę sytuację, która jest dla Ciebie problematyczna - nie łykanie tabletek, maj gad. Lepiej sama czytaj ze zrozumieniem.

pelna_sprzecznosci, powiedziała co wiedziała. Pobądź dłużej na tym forum, to może zmienisz zdanie - jak wiele innych osób. Zapraszamy na wątek tabletkowy!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 20:13   #16
malamarooda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34
Dot.: Zabawa z hormonami

U mnie budzik też jest tylko zabezpieczeniem, zazwyczaj też biorę tabletkę parę minut przed budzikiem. Ale nie widziałam sensu tego tłumaczyć, nie sądziłam, że ktoś będzie na tyle powierzchownie drugą osobę oceniał, szczególnie na takim poważnym forum. Widać byłam w błędzie, ale cóż, numeru buta i grupy krwi do każdego posta nie mam zamiaru dodawać.

A Tobie, pelna_sprzecznosci i dziewczynom wyżej dziękuję za odpowiedzi i sugestie, które notabene wykorzystałam, bez zbędnych i bezsensownych wstawek to się ceni.

Edytowane przez malamarooda
Czas edycji: 2012-08-11 o 20:16
malamarooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.