Kolejność ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-07, 10:30   #1
Kompia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 69
Question

Kolejność ćwiczeń


Hej

Mam pytanko chiałabym zacząć ćwiczyć w domu z filmikami 8 min ... tylko zastanawiam się jaka powinna być ich kolejność ???
Mam następujące filmiki brzuch, nogi, ramiona, pośladki i strech ...
Powinnam zacząć od jakiejś rozgrzewki i ile ona powinna trwać??
I jak ułożyć sobie trening ... czy na zmiane jeden dzien basen, drugi filmiki itd ...

Wiem, wiem starsznie dużo pytań ...
Z góry dzikękuję za odpowiedź
Pozdrawiam Agnieszka
Kompia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 13:01   #2
anielskie ziółko
Raczkowanie
 
Avatar anielskie ziółko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 100
Dot.: Kolejność ćwiczeń

rozgrzewka to podstawa treningu, rozgrzej nie tylko mięśnie, ale i stawy - to bardzo ważne. Nie ćwicz codziennie wszystkich partii ciała, daj im troszkę odpocząć możesz łączyć np. nóżki i pośladki z brzuchem, tak samo ramiona. Streching robiłabym na zakonczenie ćwiczen. Z basenem dobrze wymyśliłaś jakbym mogła też bym tak robiła.

anielskie ziółko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 13:23   #3
Mike
Raczkowanie
 
Avatar Mike
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: Kolejność ćwiczeń

Nie da się odpowiedzieć właściwie nie wiedząc jak ćwiczyłaś do tej pory, jaka przeciętnie tygodniowo była Twoja aktywność i jakiej intensywności są wspomniane filmy. Od tego zależeć będzie za równo podział danych ćwiczeń na konkretne dni, długość trniengu a także ilośc dni ćwiczeń w tygodniu.
Gdyby zalożyć że jesteś w stanie poprawnie wykonać cały zestaw w ciągu jednego dnia prpoponuje 5-10 minut ogólnej rozgrzewki, nogi,posladki,ramiona,brz uch,strech. Basen może być następnego dnia itd. Proponuje po każdych dwoch dniach ćwiczeń dzień przerwy, ewentualnie rowerek/trucht 30 min. nie przekraczaj 5-6 treningów tygodniowo, daj organizmowi czas na regeneracje. Wszystkie te wskazówki są przy założeniu że do tej pory prowadziłaś aktywny tryb życia i taki cykl ćwiczeniowy nie stanowić będzie dla Ciebie problemu. W innym przypadku konieczne beda modyfikacje.
Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 14:48   #4
Kompia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 69
Dot.: Kolejność ćwiczeń

Kurczę do tej pory raczej nie ćwiczyłam i troszkę mnie zmartwiłyście ... moze cos dodam o sobie mam 21 lat , 166 cm i 70 kg ... od jakiegos czasu tj. od ok. 2 tyg. ograniczylam jedzonko w ramach rozsadku oczywiscie zalezy mi na schudnieciu, ujedrnieniu oraz polepszeniu kondycji ...

... dzisiaj przetestowałam filmiki wykonałam wszystkie - nie było leciutko ale dokończyłam trening (najgorzej dały mi w kosc cwiczenia na nogi i posladki) zaczełam od rozgrzewki ok. 5 min potem brzuch, nogi, posladki, ramiona i streching ... jutro chciałabym bryknac na basen ... a pojutrze znow filmiki ...

... jeśli uwarzacie ze powinnam zmodyfikowac moj plan to prosze was bardzo o rady ...
Kompia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:41   #5
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Kolejność ćwiczeń

A skąd głównie chcesz się pozbyć centymetrów? Czy ogólnie całe ciało?
Basen jest bardzo dobry, ja bym chodziła 2-3 razy w tygodniu po godzinie. Nie wie jaki masz tam dostęp do niego

Próbowałaś ćwiczyć np. pilates? Jeden filmik nawet jest na serwerze, adres: www.wyslijto.pl/?file_id=76863807627575223539 [jak sie przy kopiowaniu gdzieś zrobi spacja w adresie to usuń ]. To jest pilates na pupę i pośladki, może być pomocny w walce
Hmm, co jeszcze.. Patrzyłaś do zbioru wątków od redakcji? Tam jest dużo ćwiczeń, które możesz wykonywac w domu.

Był na forum kiedyś wątek o kilku błedach technicznych ćwiczeń w 8 minutes, ale decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam i powodzenia!
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 18:18   #6
Kompia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 69
Dot.: Kolejność ćwiczeń

A wiec tak zalezy mi na ogolnym wyszczupleniu ... jednak najbardziej chcialabym zgubic brzuch i pomnijeszyc ramionka ... bo raczej jestem "wieksza" od gory wiecie oponka, fest ramionka i plery ...

Tak wiem ze w 8 min ... sa bledy ale pilnuje tego aby ich nie popelniac ... tak mam ten filmik z pilatesem ale to nozki i pupcia a to u mnie nawet nezle wyglada w stosunku do reszty ciala

Do basenu mam okolo 20 min autobusem i 10 min na pieszo ... jak zrobi sie cieplej to wsiadam na bicycle i wio na plywalnie ... niestety time na basenie wynosi 45 min wiec zastanawiam sie nad 1,5 godz ...

Dzieki za zainteresowanie buziaki dla Was
Kompia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 18:35   #7
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kolejność ćwiczeń

Kompia, jeśli już korzystasz z filmików 8 minutes (i jesteś świadoma zawartych w nich błędów), to proponuję nie ćwiczyć wszystkiego naraz. Lepsze efekty przyniosą podzielone ćwiczenia na konkretne partie ciała w dane dni, poprzedzone rozgrzewką.
Basen jak najbardziej, nawet to 45 min.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-01, 20:25   #8
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Dot.: Kolejność ćwiczeń

ale ja nie jestem uświadomiona w tej kwestii inch, albo inna z dziewczyn mądrzejszych ode mnie, możecie mi napisac o jakich błędach myślicie??
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 17:23   #9
ula-po-prostu
Raczkowanie
 
Avatar ula-po-prostu
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 261
Wink Dot.: Kolejność ćwiczeń

up proszę........tylko nie bijcie, przeglądałam w wyszukiwarce, ale to ciężko znaleźć odp akurat na to jedno jedyne pytanie a więć ładnie proooszę
__________________
'Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą'
I dobrze mi z tym!


'nie narzekaj, że masz pod górę, skoro jest to wspinaczka na szczyt'

Edytowane przez ula-po-prostu
Czas edycji: 2006-03-04 o 19:27
ula-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.