ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 08:46   #3931
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Negra1987 Pokaż wiadomość
To jest to samo. Skinoren w kremie ma takie samo stężenie kwasu jak AD (20%) i nie jest na receptę. Skinoren jest produkcji niemieckiej i dlatego jest droższy.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:19   #3932
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Negra1987
Skinoren jest w dwóch postaciach- żel 15% i krem 20%.
Żel jest na słabszą postać trądziku a krem na mocniejszą postać trądziku i przebarwienia.
Między żelem a kremem zasadnicza różnica jest w bazie tych produktów. Ten pierwszy właśnie przez nią jest bardziej przeznaczony dla skór tłustych, krem za to będzie lekko nawilżał. Nie powiedziałbym, że żel będzie słabszy - właśnie przez postać żelu będzie wnikał głębiej i w efekcie będzie działał tak samo jak nie mocniej. Na przebarwienia też będzie ok.


Cytat:
Napisane przez Negra1987 Pokaż wiadomość
To jest to samo. Skinoren w kremie ma takie samo stężenie kwasu jak AD (20%) i nie jest na receptę. Skinoren jest produkcji niemieckiej i dlatego jest droższy.
Skinoren dawniej był na receptę, jest go też więcej jak AD bo 30g - cena też wyższa.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 12:05   #3933
emerald_sky
Raczkowanie
 
Avatar emerald_sky
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 201
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Wybaczcie, chyba się pogniewam z "moją" dermatolog za wprowadzanie mnie w błąd. Ale to dziwne, bo poprzedni lekarz też utrzymywał, że nie są to identyczne leki
emerald_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 15:23   #3934
luki_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Kupiłem acnederm, ale boję się go użyć.

Dlatego zapytam tutaj:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...10.html&next=1

Czy taki filtr ochroni mi twarz?
luki_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 15:38   #3935
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez luki_19 Pokaż wiadomość
Kupiłem acnederm, ale boję się go użyć.

Dlatego zapytam tutaj:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...10.html&next=1

Czy taki filtr ochroni mi twarz?
Na zimę ?! Po co ? Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. To jest krem do opalania.
Ja używając Acne derm w ogole nie używam filtrów To znaczy moj podkład ma jakiś niewielki chyba 10 SPF.
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 15:49   #3936
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Ja stosuję filtry odkąd zaczęłam przygodę z AD, mimo zimy nie rezygnuję z ochrony, używam tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...na.html&next=1
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 17:36   #3937
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Ja również stosuję filtr, przecież promieniowanie jest cały rok, tym bardziej, że mam skórę bardzo podatną na przebarwienia. I też mam filtr soraya, z wyższym SPF https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html. Soraya ma tanie i naprawdę dobre filtry- na mojej buzi lepiej się sprawdzają niż te apteczne, znacznie droższe

A co do AD stosuję po przerwie ponownie, 5 dzień, wyrzuciło mi kilka większych zaskórników i chyba póki co spokój, ale zaczynam się łuszczyć
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 18:01   #3938
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Ja również stosuję filtr, przecież promieniowanie jest cały rok, tym bardziej, że mam skórę bardzo podatną na przebarwienia. I też mam filtr soraya, z wyższym SPF https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html. Soraya ma tanie i naprawdę dobre filtry- na mojej buzi lepiej się sprawdzają niż te apteczne, znacznie droższe

A co do AD stosuję po przerwie ponownie, 5 dzień, wyrzuciło mi kilka większych zaskórników i chyba póki co spokój, ale zaczynam się łuszczyć
Kurde dziwne, ja ani się nie łuszczę- nawet mniejscowo, ani nic m nie wyrzuca, wrecz przeciwnie
A AD stosuję jakos tak 7 dzień
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 18:06   #3939
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Na zimę ?! Po co ? Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. To jest krem do opalania.
Ja używając Acne derm w ogole nie używam filtrów To znaczy moj podkład ma jakiś niewielki chyba 10 SPF.
Przy jakimkolwiek złuszczaniu skóry filtr jest wskazany i nie żaden krem z filtrem tylko filtr przeciwsłoneczny taki jak do opalania minimum 30spf. Żeby była zachowana ochrona taka, jaka jest opisana na opakowaniu [spf] to należy na buzię nałożyć ok 1ml.

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Kurde dziwne, ja ani się nie łuszczę- nawet mniejscowo, ani nic m nie wyrzuca, wrecz przeciwnie
A AD stosuję jakos tak 7 dzień
Wszystko przed Tobą. Zgubne jest ocenianie produktu/maści po kilku dniach stosowania, tym bardziej czegoś z kwasami.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 18:34   #3940
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

niczka- napisałam o swoim braku łuszczenia i wysypu na kontre tej Pani która napisała:
"A co do AD stosuję po przerwie ponownie, 5 dzień, wyrzuciło mi kilka większych zaskórników i chyba póki co spokój, ale zaczynam się łuszczyć "

Mam nakladać AD , potem filtr, na filt krem matujący pod podkład i jeszcze na to podkład ? Za każdym wyjściem z domu ? Oj nie..
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 18:51   #3941
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
niczka- napisałam o swoim braku łuszczenia i wysypu na kontre tej Pani która napisała:
Błagam, tylko nie Pani, bo się staro czuję
Ja z reguły szybko reaguję, na różnego typu kwasy, raz dwa coś wyskoczy i łuszczenie, co mnie cieszy Ciebie jeszcze pewnie dorwie, musisz być cierpliwa
Ja kładę AD, filtr i podkład, lekko pudrem dla matu i mam spokój.
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu


Edytowane przez kiiicik
Czas edycji: 2012-01-11 o 18:53
kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 19:48   #3942
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Ja również stosuję filtr, przecież promieniowanie jest cały rok, tym bardziej, że mam skórę bardzo podatną na przebarwienia. I też mam filtr soraya, z wyższym SPF https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html. Soraya ma tanie i naprawdę dobre filtry- na mojej buzi lepiej się sprawdzają niż te apteczne, znacznie droższe

A co do AD stosuję po przerwie ponownie, 5 dzień, wyrzuciło mi kilka większych zaskórników i chyba póki co spokój, ale zaczynam się łuszczyć
Ja kupiłam z Sorayi i to był mój pierwszy zakup kremu z filtrem, ale bardzo udany Nie chciałam od razu kupować jakiegoś drogiego aptecznego, bo w tamtym okresie, dosyć sporo wydałam na różne kremy, które źle wpływały na moją cerę, także wystartowałam z niższej półki cenowej względem kremu i filtru i to był strzał w dziesiątkę

A co do łuszczenia, to super, że tak szybko podziałało
Ja właśnie sięgnęłam po kwas glikolowy, bo po kilku miesiącach stosowania AD moja skóra na niego już tak nie reagowała jak na początku i daję mu trochę przerwy
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 21:07   #3943
luki_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Hmmm jak to w końcu jest? Ten krem z filtrem wystarczy czy trzeba sam filtr(jeśli tak to jaki )?

I jaki kremik nawilżający? Mam na stanie ochronny bambino i jakiś z rossmana różowy babydream dla wrażliwej skóry.

Po którym jest mniejsze prawdopodobieństwo, że mnie wysyfi?
luki_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 21:15   #3944
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez luki_19 Pokaż wiadomość
Hmmm jak to w końcu jest? Ten krem z filtrem wystarczy czy trzeba sam filtr(jeśli tak to jaki )?

I jaki kremik nawilżający? Mam na stanie ochronny bambino i jakiś z rossmana różowy babydream dla wrażliwej skóry.

Po którym jest mniejsze prawdopodobieństwo, że mnie wysyfi?
Ja polecam ten Sorayi, co wyżej pisałam A co do tego co podałeś, to nie wiem czy jest fotostabilny
Jak chodzi o Bambino i Babydream, to ja od siebie polecam ten drugi, bardzo lubię tę firmę
Tak samo świetny jest ten krem, jak chodzi o nawilżenie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en.html&next=1
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 22:32   #3945
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Mam nakladać AD , potem filtr, na filt krem matujący pod podkład i jeszcze na to podkład ? Za każdym wyjściem z domu ? Oj nie..
AD -> odstęp czasowy ->filtr ->poczekać az się wchłonie ->makijaż

Filtr musi być stabilny, żeby nie zdestabilizować go działaniem pudrów/korektorów nakładanych na buzię.

Cytat:
Napisane przez luki_19 Pokaż wiadomość
Hmmm jak to w końcu jest? Ten krem z filtrem wystarczy czy trzeba sam filtr(jeśli tak to jaki )?

I jaki kremik nawilżający? Mam na stanie ochronny bambino i jakiś z rossmana różowy babydream dla wrażliwej skóry.

Po którym jest mniejsze prawdopodobieństwo, że mnie wysyfi?
Filtr [taki jak przeciwsłoneczny] np. babydream, soraya, z aptecznych avene, la roche posay itp, jest tego multum.

Co do kremu to mnie np. bambino wysuszał i zapychał, ale Tobie może jeden i drugi podpasi.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-11, 23:11   #3946
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
AD -> odstęp czasowy ->filtr ->poczekać az się wchłonie ->makijaż

Filtr musi być stabilny, żeby nie zdestabilizować go działaniem pudrów/korektorów nakładanych na buzię.
A krem matujący ? Po filtrach tak ? Będę się źle czuła nakładając na siebie trzy warstwy kremów plus podkład i puder. 5 warstw na wyjście z domu. Moja skóra źle to zniesie. Chyba zostane jednak póki co bez tych filtrów. A AD używam tylko na noc albo też po wróceniu do domu i zmyciu makijażu.
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:02   #3947
luki_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dziękuję bardzo niczko

Mam jeszcze jedno pytanko do was - skąd się dowiem, że jakieś krem mnie zapycha?
luki_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 09:53   #3948
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
A krem matujący ? Po filtrach tak ? Będę się źle czuła nakładając na siebie trzy warstwy kremów plus podkład i puder. 5 warstw na wyjście z domu. Moja skóra źle to zniesie. Chyba zostane jednak póki co bez tych filtrów. A AD używam tylko na noc albo też po wróceniu do domu i zmyciu makijażu.
Nie wymieniłam kremu matującego, więc go nie nakładasz. Filtr zastepuje Ci krem. Poczytaj troche o filtrach i ich stosowaniu przy kwasach, bo widzę, że niewielką masz wiedzę.
Cytat:
Napisane przez luki_19 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo niczko

Mam jeszcze jedno pytanko do was - skąd się dowiem, że jakieś krem mnie zapycha?
Jak to skąd? Pozapycha Ci pory, powyskakują krosty, będziesz widział.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2012-01-12 o 09:55
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 11:36   #3949
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Ktoś kiedyś mądrze napisał, że najpierw powinno się znaleźć odpowiedni filtr, który nie zapycha, nie psuje buziaka. Ja od siebie dodam, że krem nawilżający również powinno się znaleźć przed każdą kuracją kwasową itp. Ja niestety zrobiłam błąd, zakupiłam kremik z kwasem, a dopiero po zaczęłam szukać odpowiedniego nawilżacza i filtra, wysyp był, do dziś nie wiem tak dokładnie co się do niego przyczyniło. Wiem jedno, ten filtr Soraya o którym piszecie u mnie po dwóch dniach spowodował wysyp pryszczy na czole, więc znów wniosek ile buziek tyle reakcji, to co odpowiada mi Tobie nie musi.. Póki co przerwałam jakąkolwiek terapię, dopóki nie znajdę odpowiednich codziennych kosmetyków do pielęgnacji( krem nawilżający itp), nie wezmę się za żadne kurację, bo uważam, że źle dobrane kosmetyki pielęgnacyjne mogą powodować błędne koło. Co z tego, że przypuśćmy AD będzie oczyszczał jak nałoże krem i filtr który skutecznie będzie zapychał..
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 11:51   #3950
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Ja od siebie dodam, że krem nawilżający również powinno się znaleźć przed każdą kuracją kwasową itp.
Krem nawilżający to podstawa przy pielęgnacji każdej cery, a tym bardziej przy złuszczaczach, kwasach czy retinoidach, bo przez brak nawilżenia możemy mieć nawet wysyp.

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
więc znów wniosek ile buziek tyle reakcji, to co odpowiada mi Tobie nie musi..


Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
bo uważam, że źle dobrane kosmetyki pielęgnacyjne mogą powodować błędne koło. Co z tego, że przypuśćmy AD będzie oczyszczał jak nałoże krem i filtr który skutecznie będzie zapychał..
Oczywiście, że tak dlatego tak trąbi się o dobraniu odpowiednich kosmetyków do naszej skóry, dla każdego indywidualnie. Pamiętam jak czytałam recenzje o kremie bambino, praktycznie wszystkie pozytywne, a mi z kolei krem w ogóle nie służył...
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2012-01-12 o 11:53
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 12:06   #3951
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Mi również ten bambino nie podszedł, a tak w niego wierzyłam, ale wyleczył buziaka mojej córki za to wychwalam go pod niebiosa
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 16:18   #3952
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie wymieniłam kremu matującego, więc go nie nakładasz. Filtr zastepuje Ci krem. Poczytaj troche o filtrach i ich stosowaniu przy kwasach, bo widzę, że niewielką masz wiedzę.
Owszem mimo że jestem na studiach kosmetycznych, mam małą widzę na ten temat bo nie praktykowałam nigdy ani kwasów ani filtrów. I nie umarłam.
Nie będę szukała filtru ktory mnie nie zapcha i ktory będzie idealny pod makijaż, bo to zajmie kolejne 19 lat.
Dziękuję za pomoc ale ja o kwasy nie pytalam
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 18:09   #3953
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Owszem mimo że jestem na studiach kosmetycznych, mam małą widzę na ten temat bo nie praktykowałam nigdy ani kwasów ani filtrów. I nie umarłam.
Nie będę szukała filtru ktory mnie nie zapcha i ktory będzie idealny pod makijaż, bo to zajmie kolejne 19 lat.
Dziękuję za pomoc ale ja o kwasy nie pytalam

To czego się teraz uczy na studiach kosmetycznych?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 18:13   #3954
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Owszem mimo że jestem na studiach kosmetycznych, mam małą widzę na ten temat bo nie praktykowałam nigdy ani kwasów ani filtrów. I nie umarłam.
Nie będę szukała filtru ktory mnie nie zapcha i ktory będzie idealny pod makijaż, bo to zajmie kolejne 19 lat.
Dziękuję za pomoc ale ja o kwasy nie pytalam
Ale o filtr, który stosuje sie przy kwasach, więc jedno i to samo. W wątkach filtrowych znalazłabyś odpowiedzi i odniesienie do"złuszczaczy" m.in. kwasów, dlatego tak Ci odpisałam. Nikt Ciebie nie zmusza do poszukiwania filtrów i do ich stosowania przy kwasach, to indywidualna decyzja, tylko później, gdy być może dostaniesz przebarwień (bo nie chroniłaś filtrem cienkiej - poprzez złuszczanie - skóry) miej pretensje do siebie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-12, 18:41   #3955
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dziekuje kochana
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 13:09   #3956
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
A co do łuszczenia, to super, że tak szybko podziałało
Ja właśnie sięgnęłam po kwas glikolowy
Izuś i jak po Twoim kwasiku? Zdaj relacje

Smaruję jakoś 10-ty dzień AD, łuszczenia i przesuszu już nie mam W ogóle AD działa na mnie bardzo łagodnie- nic nie piecze. Ostatnio mi wyskoczyło parę intruzów, aż się przeraziłam, całe szczęście znikają. Mam wrażenie, że wyrzuciło mi bardziej zaskórniki na wierzch. Nie wiem, czy to spowodowane właśnie AD, czy tym, że przestałam używać kwasu glikolowego w kremach 6% i 12%
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 13:23   #3957
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Izuś i jak po Twoim kwasiku? Zdaj relacje

Smaruję jakoś 10-ty dzień AD, łuszczenia i przesuszu już nie mam W ogóle AD działa na mnie bardzo łagodnie- nic nie piecze. Ostatnio mi wyskoczyło parę intruzów, aż się przeraziłam, całe szczęście znikają. Mam wrażenie, że wyrzuciło mi bardziej zaskórniki na wierzch. Nie wiem, czy to spowodowane właśnie AD, czy tym, że przestałam używać kwasu glikolowego w kremach 6% i 12%
To dobrze, że już Ci te intruzy znikają A co do zaskórników, to może wychodzą na wierzch w celu oczyszczenia Trzymam kciuki, aby tak było, a nie odwrotnie, że po prostu wychodzą, bo odstawiłaś tamten krem

Na razie delikatnie się złuszczam, ale peeling robiłam dopiero dwa razy i to o stężeniu ok. 20%. W czwartek będę robić trzeci raz, ale tym razem dam 30%
Zastanawiam się czy nie włączyć AD znowu, ale boję się, że to będzie trochę za dużo Chciałam smarować się nim tym razem raz dziennie rano W sumie AD też na mnie delikatnie działał.

A ogólnie jak się ma AD do półproduktów, w sensie takim czy można go nakładać po przetarciu buzi hydrolatem, a na AD dać jakiś olej z HA?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 13:36   #3958
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dzięki Izuś!! Też mam taką nadzieję, że to efekt oczyszczania!
Niedługo będę testować tonik z BU 10%, jak będzie dla mnie delikatny, to sobie zamówię kwas i też będę robić w różnych stężeniach, bo już dawno mnie to korci A buzię już mam przyzwyczajoną wystarczająco.
Póki co jeszcze czekam na Biodermę sebium serum i wtedy ją będę kłaść na noc, a rano AD. Na dzień dzisiejszy AD idzie rano i wieczorem
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 13:53   #3959
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Wczoraj wieczorem po umyciu i wypeelingowaniu twarzy wzięłam się za wyciskanie wszystkiego co tylko mi się rzuciło w oczy. Zazwyczaj po takim wyciskaniu byłam opuchnieta przez 3 dni. Wczoraj wklepałam nieco więcej AD niż normalnie, dzisiaj rano nie mam ani śladu. Nawet strupki po wysikaniu mi nie pozostały
Dzisiaj 24 dzień stosowania, duzo zaskórników mi wyszło, cera się wygładziła. Blizny na razie nie bledną. pierwsze opakowanie starczyło mi na 2o dni.
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."

Edytowane przez Negra1987
Czas edycji: 2012-01-16 o 13:56
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 19:17   #3960
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Dzięki Izuś!! Też mam taką nadzieję, że to efekt oczyszczania!
Niedługo będę testować tonik z BU 10%, jak będzie dla mnie delikatny, to sobie zamówię kwas i też będę robić w różnych stężeniach, bo już dawno mnie to korci A buzię już mam przyzwyczajoną wystarczająco.
Póki co jeszcze czekam na Biodermę sebium serum i wtedy ją będę kłaść na noc, a rano AD. Na dzień dzisiejszy AD idzie rano i wieczorem
Ja jak stosowałam AD, to też rano i wieczorem.
Na razie po peelingach co zauważyłam, a po AD tego efektu nie było to, to że dziurki na policzkach (tak mam od kilku lat, głęboko zanieczyszczone pory, pełno malutkich dziurek, w miarę głębokich, nawet nie widać czarnych kropek ) zaczynają się powoli spłycać i zrównywać z powierzchnią, aż widać już te czarne kropki, mam nadzieję, że w końcu się tego pozbędę
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.