Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 20:09   #901
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

co do jedzenia to dermka tłumaczyła mi, że sama kapsułka przecież zawiera olej sojowy, więc i tak się wchłonie. także nie ma co wariować


a izo z tego co wiem np. w czechach refundują
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 21:33   #902
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć dziewczyny .
W czerwcu skończyłam 10 miesięczną kuracje acnenorminem i zastanawiam się, czy któraś z Was może wie kiedy po zakończeniu kuracji można oddać krew?
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 21:52   #903
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez fifi_xd Pokaż wiadomość
prosze cie nie badz niemila bez powodu na forum... w sumie to już nie pierwszy raz, wiec jakos specjalnie mnie to nie dziwi
-.- bez komentarza...

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Captain Cook Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny .
W czerwcu skończyłam 10 miesięczną kuracje acnenorminem i zastanawiam się, czy któraś z Was może wie kiedy po zakończeniu kuracji można oddać krew?
Skończyłaś w czerwcu więc już spokojnie możesz Lek jest we krwi jeszcze jakieś 2 mies po odstawieniu. I jak po zakończeniu? Pojawiają się jakieś pryszcze?

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Dokładnie

A tak btw podbno w niektrych krajach leczenie trądziku jest refundowane ;/ Tylko u nas jak zwykle ciemnogród i trądzik to się pewnie z brudu robi wg. coniektórych
U nas może też będzie za jakieś... 200 lat
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 22:41   #904
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja rozpoczęłam kurację w Polsce, a mieszkam za granicą i tutaj jest 50% refundacji i lek kosztuje ok 50 zł Jednak rozpoczęcie kuracji to horror! Chciałam kontynuować je tutaj, ze względu na cenę i wygodę, ale jak usłyszałam, że muszę się zgłosić do lekarza ogólnego po tabletki anty i brać przez miesiąc i szereg badań i ta cala przerwa wcale nie zaszkodzi, a ponadto kuracja maks 5 miesięcy i starczy, to podziękowałam...Więc nie jest powiedziane, że w Polsce najgorzej, wierzcie mi

A powiedzcie mi, czy Wam też się robią takie gulki, które nie bolą właściwie, a tylko swędzą? I są w kolorze skóry..pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia.
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!

Edytowane przez sokinky
Czas edycji: 2012-12-12 o 00:28
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 22:51   #905
Captain Cook
Raczkowanie
 
Avatar Captain Cook
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 162
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Skończyłaś w czerwcu więc już spokojnie możesz Lek jest we krwi jeszcze jakieś 2 mies po odstawieniu. I jak po zakończeniu? Pojawiają się jakieś pryszcze?

Dzięki wielkie .
Po odstawieniu pojawiały mi się od czasu do czasu pojedyńcze wypryski, ale z czasem wszystko się unormowało i od września nie mam już żadnych pryszczy
.
__________________
"My thing is to work more than the others to show them how useless they are."


- Karl Lagerfeld
Captain Cook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 22:56   #906
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Captain Cook Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie .
Po odstawieniu pojawiały mi się od czasu do czasu pojedyńcze wypryski, ale z czasem wszystko się unormowało i od września nie mam już żadnych pryszczy
[/COLOR].
Pytam bo ja skończyłam na początku października i z wielkim niepokojem codziennie rano patrzę w lustro Przedwczoraj miałam jakiegoś brzydkiego zaskórnika, trochę go przycisnęłam przyznaję i posmarowałam olejkiem z drzewa herbacianego i już nie ma śladu, tylko ja od razu w panikę wpadam że to nawrót:P Tfu tfuu
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 08:42   #907
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny ja jeszcze wracam do tematu wchłaniania się leku po posiłku czy w trakcie. I tak sobie myślę... przeciez jesli zjem obiad i nawet po godzinie czy pół po posiłku (w sensie że nie w trakcie) to przeciez w żołądku i tak się wszystko miesza bi nie jestem w stanie przez pół godziny po zjedzeniu posiłku wszystkiego strawić, więc tabletka trafia do jednego wora razem z tym tłuszczem i tam dochodzi to wszystkich przemian... wiec dlaczego teaz że musi byc przyjmowana w trakcie posiłku by się wchłonąć i że jak zjem ją godzinę po to juz jest zmarnowana? Chyba że chodzi o trasę od połknięcia do żołądka a więc musi sie wchonąć w przewodzie pokarmowym a nie w żołądku - możecie mi to bardziej zobrazować?

I jeszcze mam pytanie do kremów - wiem że wymieniałyście juz kilka ale już sama nie wiem czym mam smarowac tą buzię... jak chwytam kremy nawet te tylko nawilżające np zwykłą nivea to wszędzie albo parafina albo alkohol, nie wiem juz czego używac żeby jak najmniej podrazniało a nawilżało - no i mimo wszystko z racji wieku chciałabym by w kremie były jdnak jakies składniki przeciwzmarszczkowe czy ujędrniające... możecie coś polecic co ma te oba składniki tj ujędrnaijące i jednocześnie nawilża i niepodrażnia?

Z góry dzięki!!!!!
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 09:47   #908
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
dziewczyny ja jeszcze wracam do tematu wchłaniania się leku po posiłku czy w trakcie. I tak sobie myślę... przeciez jesli zjem obiad i nawet po godzinie czy pół po posiłku (w sensie że nie w trakcie) to przeciez w żołądku i tak się wszystko miesza bi nie jestem w stanie przez pół godziny po zjedzeniu posiłku wszystkiego strawić, więc tabletka trafia do jednego wora razem z tym tłuszczem i tam dochodzi to wszystkich przemian... wiec dlaczego teaz że musi byc przyjmowana w trakcie posiłku by się wchłonąć i że jak zjem ją godzinę po to juz jest zmarnowana? Chyba że chodzi o trasę od połknięcia do żołądka a więc musi sie wchonąć w przewodzie pokarmowym a nie w żołądku - możecie mi to bardziej zobrazować?

I jeszcze mam pytanie do kremów - wiem że wymieniałyście juz kilka ale już sama nie wiem czym mam smarowac tą buzię... jak chwytam kremy nawet te tylko nawilżające np zwykłą nivea to wszędzie albo parafina albo alkohol, nie wiem juz czego używac żeby jak najmniej podrazniało a nawilżało - no i mimo wszystko z racji wieku chciałabym by w kremie były jdnak jakies składniki przeciwzmarszczkowe czy ujędrniające... możecie coś polecic co ma te oba składniki tj ujędrnaijące i jednocześnie nawilża i niepodrażnia?

Z góry dzięki!!!!!
Co do wchłaniania to nie potrafię odpowiedzieć Ci na to pytanie. Ja biorę zawsze w trakcie posiłku.

Krem przeciwzmarszczkowy jest Ci zbędny, jednym ze skutków działania retinoidów jest znacząca poprawa stanu skóry, uwzględniająca nie tylko zanik schorzeń takich jak trądzik, ale również wygladzenie zmarszczek. W wielu krajach kobiety stosują retinoidy właśnie po to (jak dla mnie głupota ). Jeśli mi nie wierzysz, poczytaj w internecie, istnieje wiele artykułów na ten temat.
Osobiście uważam, że stosowanie Nivei, Bambino i innych tego rodzaju kremów jako nawilżaczy nie jest wskazane, ja polecam Cetaphil MD - nigdy mnie nie podrażnił i nie zapchał, możesz go stosować na twarz i skórę ciała. Jest niesamowicie wydajny. Teraz jednak, gdy nastała zima, powinnyśmy zrezygnować z nawilżania i zaopatrzyć się w coś ochronnego na mróz. Ja polecam np. krem ochronny na zimę dla dzieci firmy Perfecta. Gdy jeździłam na nartach wysoko w górach, ten krem ocalił moją twarz. Ale wybór jest oczywiście duży i musisz dobrać coś, co Tobie pasuje
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!

Edytowane przez sokinky
Czas edycji: 2012-12-12 o 09:49
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 10:27   #909
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
dziewczyny ja jeszcze wracam do tematu wchłaniania się leku po posiłku czy w trakcie. I tak sobie myślę... przeciez jesli zjem obiad i nawet po godzinie czy pół po posiłku (w sensie że nie w trakcie) to przeciez w żołądku i tak się wszystko miesza bi nie jestem w stanie przez pół godziny po zjedzeniu posiłku wszystkiego strawić, więc tabletka trafia do jednego wora razem z tym tłuszczem i tam dochodzi to wszystkich przemian... wiec dlaczego teaz że musi byc przyjmowana w trakcie posiłku by się wchłonąć i że jak zjem ją godzinę po to juz jest zmarnowana? Chyba że chodzi o trasę od połknięcia do żołądka a więc musi sie wchonąć w przewodzie pokarmowym a nie w żołądku - możecie mi to bardziej zobrazować?

I jeszcze mam pytanie do kremów - wiem że wymieniałyście juz kilka ale już sama nie wiem czym mam smarowac tą buzię... jak chwytam kremy nawet te tylko nawilżające np zwykłą nivea to wszędzie albo parafina albo alkohol, nie wiem juz czego używac żeby jak najmniej podrazniało a nawilżało - no i mimo wszystko z racji wieku chciałabym by w kremie były jdnak jakies składniki przeciwzmarszczkowe czy ujędrniające... możecie coś polecic co ma te oba składniki tj ujędrnaijące i jednocześnie nawilża i niepodrażnia?

Z góry dzięki!!!!!
Ale szczerze czy łykanie tabletki w trakcie posiłku jest tak wielkim problemem żeby to rozkminiać?....
co do kremów, jest fajny z Avene do skóry podrażnionej kuracją dermatologiczną, u mnie się sprawdził. No i nie zawsze trzeba się bać alkoholu w składzie bo nie każdy alkohol w kremie wysusza:P Wrecz przeciwnie
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 11:02   #910
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ale szczerze czy łykanie tabletki w trakcie posiłku jest tak wielkim problemem żeby to rozkminiać?....
co do kremów, jest fajny z Avene do skóry podrażnionej kuracją dermatologiczną, u mnie się sprawdził. No i nie zawsze trzeba się bać alkoholu w składzie bo nie każdy alkohol w kremie wysusza:P Wrecz przeciwnie
Alcohol Denat. trzeba tylko unikać, nie? inne typu Cetyl Alcohol itd. są bezpieczne.

co do pytania o wchłanianie się to wysłałam maila do znajomej farmaceutki, aczkolwiek najłatwiej jest po prostu nie kombinować
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 11:15   #911
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Alcohol Denat. trzeba tylko unikać, nie? inne typu Cetyl Alcohol itd. są bezpieczne.

co do pytania o wchłanianie się to wysłałam maila do znajomej farmaceutki, aczkolwiek najłatwiej jest po prostu nie kombinować
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 12:02   #912
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ale szczerze czy łykanie tabletki w trakcie posiłku jest tak wielkim problemem żeby to rozkminiać?....
co do kremów, jest fajny z Avene do skóry podrażnionej kuracją dermatologiczną, u mnie się sprawdził. No i nie zawsze trzeba się bać alkoholu w składzie bo nie każdy alkohol w kremie wysusza:P Wrecz przeciwnie
wiesz - nie zwróciłabym na to uwagi i nie wgłębiałabym się w temat gdyby nie post że jesli wzięłam tabsy po posiłku godzinę np to tak jakbym ich wcale nie zarzyła czyli bez efektu były bo sie nie wchłonęły - no i etraz próbuję dojść do sedna czy faktycznie mogło tak być....
no i z ciekawości też jak to jest na prawdę z tym wchłanianiem, bo jesli rzeczywiście lek wchłania sie w żołądku w trakcie kiedy się rozpuszcza to wówczas niekoniecznie to podczas posiłku musi byc przestrzegane zawsze w 100%... ale bardziej chodzi mi o połknięte tabsy wczesniej - czy mam je "wykreślić" z kuracji tak jakbym miała w te dni przerwe czy tez niekoniecznie

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

sokinky dzieki za nazwe kremiku zaraz sobie poszukam. A co do zmarszczek to fajna wiadomość że nie tylko sa skutki uboczne ale pozytywy w postaci zmniejszenia zmarszczek wiedziałam że retinoidy sa w kremach ale żeby je łykac to nie słyszałam chyba kwas hialuronowy jest fajnym nawilżaczem.

vizes ja mam taki krem z avene https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html
ten miałas na mysli? kupiłam do na podrazniona skóre po depilacji laserowej (właściwie na poparzoną)

te kremy na ochronę na zimę sa fajne na dzień (choc część z nich strasznie natłuszcza skóre i sie po nich świeci) ale na noc też takie ochronne?

Edytowane przez Beth77
Czas edycji: 2012-12-12 o 12:06
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 12:03   #913
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
wiesz - nie zwróciłabym na to uwagi i nie wgłębiałabym się w temat gdyby nie post że jesli wzięłam tabsy po posiłku godzinę np to tak jakbym ich wcale nie zarzyła czyli bez efektu były bo sie nie wchłonęły - no i etraz próbuję dojść do sedna czy faktycznie mogło tak być....
no i z ciekawości też jak to jest na prawdę z tym wchłanianiem, bo jesli rzeczywiście lek wchłania sie w żołądku w trakcie kiedy się rozpuszcza to wówczas niekoniecznie to podczas posiłku musi byc przestrzegane zawsze w 100%... ale bardziej chodzi mi o połknięte tabsy wczesniej - czy mam je "wykreślić" z kuracji tak jakbym miała w te dni przerwe czy tez niekoniecznie
Jeśli wzięłaś leki godzinę po posiłku to nie jest tak że wcale się nie wchłonęły ale na pewno w mniejszym stopniu niż powinny. Jeśli ci się to zdarzyło raz to trudno, po prostu staraj się je brać tak jak jest zalecane, czyli w czasie jedzenia.
Widocznie jest jakaś różnica skoro na ulotkach różnych leków jest zaznaczone jak brać: przed/w trakcie/po posiłku. Jesli nie ma to znaczenia wtedy jest napisane że lek można przyjmować niezależnie od posiłku.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 12:09   #914
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

no własnie nie zdazyło mi sie to raz - jakby to był raz to czort ale to było dobre kilka razy - buuu no ale trudno - dobrze że ten temat wypłynął - człowiek jest mądrzejszy.
A tak jak pisałam wiem że na ulotce jest napisane wyraźnie w trakcie ale ja odnosiłam (błędnie) bardziej do tego by nie podrazniac żołądka - niz wchłanianiem.

w poprzednim poście podałam ten krem avene ten miałas na myśli?
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 12:12   #915
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...adzikowej.html ten miałam, a wczoraj kupiłam z La roche posay Legere i nie wiem czy znowu się nie wkopałam bo wiedziałam że są dwie wersje tego kremu i miałam wziąć taką na "R" bo ma lepsze opinie, ale teraz już po ptakach, następnym razem będę pamiętać:P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2012-12-12 o 12:13
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 12:49   #916
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ale cena 70 zł... kurde ile ja mam tych kremów.... chyb zaczna stosowac taki co dostałam z avonu od koleżanki taqki krem do całego ciała z olejkiem jojoba i już - typowo nawilżający skóre a olejek pewnie dodatkowo na zime ja chroni. Mam dla dzieci bambino i jakis inny do twarzy na mrozy ale jak sie nim wysmaruję to mi sie gęba świeci więc odpadają. Kupiłam jakis fajny z kwasem hialuronowym to wysusza. I kupiłam ze slimaka podobno rewelacyjny na blizny i nawilża i odżywia barzo skóre i od niego uczulenia dostałam bo mam czerwone czoło całe i przy nosie i bądź tu mądry....
a wogóle to chyba mam ten okres na pogorszenie cery - pisałyście że czasem tak się zdaża bo mam takie grudki wystające że matownia fluidami nic nie daje bo po prostu mam wielkie gule na buzi. Kiedy to cholerstwo zacznie mi złazić.....
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 12:54   #917
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
ale cena 70 zł... kurde ile ja mam tych kremów.... chyb zaczna stosowac taki co dostałam z avonu od koleżanki taqki krem do całego ciała z olejkiem jojoba i już - typowo nawilżający skóre a olejek pewnie dodatkowo na zime ja chroni. Mam dla dzieci bambino i jakis inny do twarzy na mrozy ale jak sie nim wysmaruję to mi sie gęba świeci więc odpadają. Kupiłam jakis fajny z kwasem hialuronowym to wysusza. I kupiłam ze slimaka podobno rewelacyjny na blizny i nawilża i odżywia barzo skóre i od niego uczulenia dostałam bo mam czerwone czoło całe i przy nosie i bądź tu mądry....
a wogóle to chyba mam ten okres na pogorszenie cery - pisałyście że czasem tak się zdaża bo mam takie grudki wystające że matownia fluidami nic nie daje bo po prostu mam wielkie gule na buzi. Kiedy to cholerstwo zacznie mi złazić.....
Zanim się obejrzysz Też miałam z tym okrutny problem, bo w pracy muszę mieć związane włosy.. NICZYM nie dało się przykryć tych gul, bo widać było gołym okiem, że skóra jest nierówna. Tak było jeszcze 2 tygodnie temu. Dziś korektorkiem myk myk przebarwienia, troszkę pudru i do pracy! Oczywiście widać, że cera nie jest idealna, bo są zaskórniki, pozostałości jakiś krost, przebarwienia, zaczerwienienia i odstające łuszczące się skórki. Ale 100 do samooceny tak czy siak
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 13:00   #918
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
ale cena 70 zł... kurde ile ja mam tych kremów....
Ja za niego płaciłam niecałe 50 akurat był w promocji, nie wiem skąd tam ta cena 70 na allegro dużo taniej jest
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 13:04   #919
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Zanim się obejrzysz Też miałam z tym okrutny problem, bo w pracy muszę mieć związane włosy.. NICZYM nie dało się przykryć tych gul, bo widać było gołym okiem, że skóra jest nierówna. Tak było jeszcze 2 tygodnie temu. Dziś korektorkiem myk myk przebarwienia, troszkę pudru i do pracy! Oczywiście widać, że cera nie jest idealna, bo są zaskórniki, pozostałości jakiś krost, przebarwienia, zaczerwienienia i odstające łuszczące się skórki. Ale 100 do samooceny tak czy siak
oby oby! nie moge sie doczekać... ile to czasu zajmuje najpierw tonik, potem krem, potem żeby to dziadostwo przykryc to baza potem fluid brrrrrr a jak piszesz że tylko korektor myk myk to az sie uśmiechnęłam... przebarwienia jeszcze zatuszujesz a takie gule ni chu chu. Miesiąc mi dzisiaj mija równy na axotret(cie). mam nadzieje że za 2-3 tygodnie zaczne widziec poprawę.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ja za niego płaciłam niecałe 50 akurat był w promocji, nie wiem skąd tam ta cena 70 na allegro dużo taniej jest
no te 50 zł to jeszcze da sie przezyć. Żebym tych innych nie kupiła oststnio to luz ale to będzie 3 lub 4 krem. A zadowolona z niego byłaś? na dzien i na noc smarowałas buźkę? nie błyszczała się? bo ten co linka wkleiłam avene strasznie tępy był (jest). I dlatego niekoniecznie go lubię.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 13:11   #920
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=Beth77;38098520
no te 50 zł to jeszcze da sie przezyć. Żebym tych innych nie kupiła oststnio to luz ale to będzie 3 lub 4 krem. A zadowolona z niego byłaś? na dzien i na noc smarowałas buźkę? nie błyszczała się? bo ten co linka wkleiłam avene strasznie tępy był (jest). I dlatego niekoniecznie go lubię.[/QUOTE]

Dla mnie był super, nie zostawiał filmu a dobrze nawilżał. Używałam go pod makijaż bo na noc niczym nie smarowałam.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 13:43   #921
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cicalfate jest super na blizny czy podrażnienia, ale tak na co dzien na skórę to pewnie ciężki w obsłudze jest

Ja wam się muszę poskarżyć, że moja skóra się po prostu sypie! Cała broda, skronie, no po prostu totalna wylinka. Krem oczywiście wypija w tempie ekspresowym i zaraz muszę się znowu smarować. W związku z tym też mam problem, żeby znaleźć coś odpowiedniego na zimę, żeby ochroniło twarz i nie zapchało
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 14:08   #922
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Polecę Wam coś. Może niektóre z Was z tego skorzystają Nie smarujcie buzi niczym na noc. Umyjcie delikatnym żelem i zostawcie. Skóra przez noc się posuszy, połuszczy, a posmarujecie kremem na dzień. Tak poleciła mi moja derma i tak robię od 2 miesięcy (przez pierwsze 2 tygodnie smarowałam rano i wieczór). Wydaje mi się, że wszystko o wiele szybciej się goi i przebarwienia powstają mniejsze niż wtedy oraz dotychczasowe szybciej bledną..
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 15:03   #923
natalkao
Przyczajenie
 
Avatar natalkao
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

nie wyobrażam sobie nie smarować niczym na noc
mam pytanie dotyczące zajadów, od 2 tyg mi się to cholerstwo trzyma, moja siostra w czasie kuracji też długo je miała. Smarowałam poleconą maścią popolisową, ktore mi je pogorszyla, a wokół kącików ust wielkie czerwone plamy.... macie jakieś rady na zajady?
natalkao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 16:28   #924
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez natalkao Pokaż wiadomość
nie wyobrażam sobie nie smarować niczym na noc
mam pytanie dotyczące zajadów, od 2 tyg mi się to cholerstwo trzyma, moja siostra w czasie kuracji też długo je miała. Smarowałam poleconą maścią popolisową, ktore mi je pogorszyla, a wokół kącików ust wielkie czerwone plamy.... macie jakieś rady na zajady?
Smarowałam na noc na grubo wazeliną, niby trochę lepiej ale i tak zajady to był mój największy problem:P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 16:42   #925
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, a co na super hiper wyschniety nos? W srodku ofc
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911

Edytowane przez Lacturia
Czas edycji: 2012-12-12 o 16:52
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 17:34   #926
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...adzikowej.html ten miałam, a wczoraj kupiłam z La roche posay Legere i nie wiem czy znowu się nie wkopałam bo wiedziałam że są dwie wersje tego kremu i miałam wziąć taką na "R" bo ma lepsze opinie, ale teraz już po ptakach, następnym razem będę pamiętać:P
A ja miałam ten legere i byłam z niego bardzo zadowolona! Bardzo dobrze nawilża, a jest przy lekki super pod makijaż może też będzie zadowolona

Cytat:
Napisane przez natalkao Pokaż wiadomość
nie wyobrażam sobie nie smarować niczym na noc
mam pytanie dotyczące zajadów, od 2 tyg mi się to cholerstwo trzyma, moja siostra w czasie kuracji też długo je miała. Smarowałam poleconą maścią popolisową, ktore mi je pogorszyla, a wokół kącików ust wielkie czerwone plamy.... macie jakieś rady na zajady?
Mi na kąciki derma przepisała Pimafucort, niestety jest na receptę, ale pomaga

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co na super hiper wyschniety nos? W srodku ofc
Sól fizjologiczna! Mi nie pomagało NIC i Visez mi tutaj poleciła sól fizjologiczną, kupiłam bo jest bardzo tania, szczerze nie wierzyłam że mi pomoże, a pomogła od razu!!
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 17:36   #927
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co na super hiper wyschniety nos? W srodku ofc
Oxycort A - maść do oczu Serio. Ja miałam w nosie ogromne strupy i skrzepy, tak, że cały nos miałam czerwony, spuchnięty i obolały i właśnie to dostałam od lekarki - pomogło bardzo szybko.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 18:23   #928
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a ja smaruje nos wewnątrz wazeliną biorę na patyczek kosmetyczny, polecam spróbować przed kupowaniem czegokolwiek!

ja mam straszny problem z ustami... nic nie pomaga... ciągle szczypią, pomimo że co chwila nawilżam... dolna warga jest wściekle czerwona, totalnie zdarta skóra...

a z kremów to polecam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...wienionej.html wypróbowałam wiele, ale ten jest dla mnie naj naj naj!
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 19:46   #929
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jutro kupie, jestem totalnie przeziebiona i przez ten katar moj nos prawie odpada. Masakra. Dzieki dziewczyny za rady
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 20:53   #930
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
A ja miałam ten legere i byłam z niego bardzo zadowolona! Bardzo dobrze nawilża, a jest przy lekki super pod makijaż może też będzie zadowolona
Oby Dziś pierwszy raz go użyłam, a naczytałam się ze niby ma zły skład i że skóra po nim szczypie bla bla bla

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Mi na kąciki derma przepisała Pimafucort, niestety jest na receptę, ale pomaga
Ja mam pimafucort, dostałam kiedyś od gina na receptę w celu smarowania wiadomego miejsca i przez myśl mi nie przeszło że można też wargi poziome smarować
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.