Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-16, 09:45   #1621
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zrobilam nowy tonik z migdalem 10% na hydr.lawendowym. Tym razem zaczekalam az ostygnie całkiem i wyrownalam pH i powiem ze teraz to żre po flokach
No i nowy krem do twarzy z extr.z lukrecji. Ciekawe jak bedzie działał. Wyszedl dosc gesty jak masło prawie. Jak robilam z mango to byl jak kefir niestety wiec chyba jednak shea najlepszy. I tak musialam rozrzedzic i dodałam żelu ha .
Nastepny bedzie balsam do ciała z kofeina. Co polecacie do balsamu wladowac?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 17:11   #1622
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Pomóżcie! Zrobiłam ten tonik z glukonolaktonem, używam go już z przerwami ok 2 tyg i wszystko było ok (oprócz wysypu na początku). Wczoraj jak zwykle nałożyłam tonik na noc, rano makijaż, do pracy, a po powrocie, patrzę w lustro i widzę pełno maleńkich plamek na twarzy, jakby piegów, ale czerwonych, najwięcej w okolicach oczu, na skroniach, jakby ktoś mnie igłą pokłuł Miałam już coś podobnego po serum z wit c, albo kremie Vichy, ale wtedy był duży mróz, więc myślałam, że to od tego.
Może któraś z Was wie o co chodzi? Czy to kwestia delikatnych naczynek? Sprawdziłam ph toniku, jest takie jak było, ok. 4. Nie wiem co zrobić z twarzą...zostawić w spokoju, a może maseczka z czerwonej glinki, albo wymieszać ekstrakty z dzikiej rózy i ruszczyka z ha...Poradźcie coś
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 22:32   #1623
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
czyli na olivem 1000 wychodzi taki bur=dyniowy krem jesli nie dasz
masła shea albo kakowego...

no wlasnie tak patrze na faze olejowa, masz tylko skwalan i olivem....?
tylko to??[COLOR="Silver"]
Mam macerat kasztanowy jeszcze , a burasy mi wychodza zawsze, jak dodam proszkowego ekstraktu, bez wzgledu na kolor owego.


Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
No mi własnie przy skąpej fazie A, gdzie mam tylko olivem i skwalen, wychodzi bardzo wodnista nawet przy 6% olivemy (około 20% olejów), także chyba trzeba po prostu dodawać więcej emulgatora w takich przypadkach
Hmmm... a podgrzewasz olivem z olejem?a potem dodajesz ciepla faze wodna? Ja podgrzewam olivem w jednej zlewce z hydrolatem do 70 stopni. Jak widze, ze sie olivem rozpuscil to mieszam to elektrycznym mieszadelkiem, az sie schlodzi, a potem dodaje reszte: faze wodna itp, na koncu zas oleje. Najwiecej dawalam 6 % olivemu-do kremu z 30% oleju, bez masel.
Sorry, ze tak pozno odpisuje, ami strasznie internet dziala ostatnio
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2014-05-16 o 22:34
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 23:48   #1624
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Hmmm... a podgrzewasz olivem z olejem?a potem dodajesz ciepla faze wodna? Ja podgrzewam olivem w jednej zlewce z hydrolatem do 70 stopni. Jak widze, ze sie olivem rozpuscil to mieszam to elektrycznym mieszadelkiem, az sie schlodzi, a potem dodaje reszte: faze wodna itp, na koncu zas oleje. Najwiecej dawalam 6 % olivemu-do kremu z 30% oleju, bez masel.
Sorry, ze tak pozno odpisuje, ami strasznie internet dziala ostatnio
No właśnie tak dokładnie robie, faze C mam baaaaaaardzo rozbudowana wiec myślałam, że to dlatego. A Tobie mimo tego wychodzi jak trzeba pewnie cos robie źle... Tylko co? No zobaczymy, jak tylko dostane przesylke z mazidel i AZ to ukrece swoje kremy i zobzcze co wyjdzie. Kasiu na pw odpisze jak bede jutro przy zwyklym kompie bo na tej zabawce szalu dostne! ale AZ
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 23:42   #1625
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Tak, ale dopiero jak dodaję 3 fazę, do ostygnięcia kremu mieszam bagietką
To nic, ale mi tez wychodzi puszysty, bo spieniacz. Jest jeszcze wersja recznego mieszania, ma ciut inną konsystencję.

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Mam macerat kasztanowy jeszcze , a burasy mi wychodza zawsze, jak dodam proszkowego ekstraktu, bez wzgledu na kolor owego.



Hmmm... a podgrzewasz olivem z olejem?a potem dodajesz ciepla faze wodna? Ja podgrzewam olivem w jednej zlewce z hydrolatem do 70 stopni. Jak widze, ze sie olivem rozpuscil to mieszam to elektrycznym mieszadelkiem, az sie schlodzi, a potem dodaje reszte: faze wodna itp, na koncu zas oleje. Najwiecej dawalam 6 % olivemu-do kremu z 30% oleju, bez masel.
Sorry, ze tak pozno odpisuje, ami strasznie internet dziala ostatnio
czyli jak dodasz sproszkowanego ekstraktu to wodnisty??

wodna faze z olejowa w jednej zlewce??
wg przepisu w 2 osobnych i podgrzane do tej samej temperatury i potem do oleju daje wode, mieszam az sie schlodzi (dosc długo) i faza C wtedy idzie.

Kiedys zrobiłam w jednej wszystko to grudy wyszly.

A czy robisz tak bez masła shea czy kakaowego i wychodzi Ci gesty kremik??


PS- co za emulgator stosuje BU?? kiedys kupowalam u nich kremy i ten emulgator jest genialny, mam nadzieje ze pielegnujacy.
Na BU wystepuje jako "zagestnik".
Sklad niby podany, ale tak z polskieg na nasze? i czy mozna go gdzies dostac?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 00:26   #1626
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
To nic, ale mi tez wychodzi puszysty, bo spieniacz. Jest jeszcze wersja recznego mieszania, ma ciut inną konsystencję.

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------



czyli jak dodasz sproszkowanego ekstraktu to wodnisty??

wodna faze z olejowa w jednej zlewce??
wg przepisu w 2 osobnych i podgrzane do tej samej temperatury i potem do oleju daje wode, mieszam az sie schlodzi (dosc długo) i faza C wtedy idzie.

Kiedys zrobiłam w jednej wszystko to grudy wyszly.

A czy robisz tak bez masła shea czy kakaowego i wychodzi Ci gesty kremik??


PS- co za emulgator stosuje BU?? kiedys kupowalam u nich kremy i ten emulgator jest genialny, mam nadzieje ze pielegnujacy.
Na BU wystepuje jako "zagestnik".
Sklad niby podany, ale tak z polskieg na nasze? i czy mozna go gdzies dostac?
Nie, nie, nie doczytałam, ja robię w dwóch oddzielnych zlewkach, jak Ty Lui...

Następnym razem wymieszam cały krem ręcznie zobaczę co wyjdzie. Zamówiłam tez sobie olej arganowy aby faza A była troszkę bogatsza, argan mi się dobrze wchłania. Zobaczymy!

Mam jeszcze pytanie, używam serum z kwasem l-askorbinowym, i zastanawiam się czy jeśli to nakładam co rano na buzię to czy do kremu też ładować jeszcze wit C - do kremów mam tą stabilniejszą, tetro coś tam...
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 10:45   #1627
Pani Zemsta
Raczkowanie
 
Avatar Pani Zemsta
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 81
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cześć dziewczyny, zjawiam się z przepisem oraz pytaniem

tytułem wstępu: dopiero raczkuję, jeśli chodzi o domową produkcję kosmetyków, ale udało mi się opracować genialny (dla mojej skóry) krem do rąk. Ręce od zawsze były moją zmorą (mam AZS) i jak do tej pory jest to jedyny krem, który nie podrażnia i pomaga, do tego stopnia, że nie pamiętam, kiedy potrzebowałam maści sterydowej bez której dawniej nie mogłam się obyć. Przepis prezentuje się tak:
Faza A:
Olej kokosowy - 30 ml
Wosk pszczeli żółty - 5 ml
Olej z czarnuszki - 15 ml (dodajemy po schłodzeniu fazy olejowej)

Faza B:
Żel z aloesu - 15 ml

Dodatki:
Oligoquat M - 3 - 4 krople

I teraz moje pytanie: ponieważ ostatnio moja faza wodna, czyli żel z aloesu dość gwałtownie się skończyła (bliskie spotkanie z podłogą ), a nie chcę płacić za przesyłkę, że kupić jeden produkt, szukam zamiennika. Zawsze używałam żelu z aloesu z Naturalnego Piękna http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100062 , ale wyczytałam w opisie, że w zasadzie jest to sok z liści aloesu (na ZSK zresztą produkt o identycznym składzie widnieje właśnie jako sok). Czy mogę więc kupić taki zwykły spożywczy z apteki np. taki http://www. doz. pl/apteka/p64164-Al...aMedica_500_ml będzie miał takie same właściwości? Może to głupie pytanie, ale różnica w cenie jest dość znaczna, stąd moje wątpliwości. A niestety, wszelka zmiana składników kremu skutkuje nawrotem moich problemów (kombinowałam już z hydrolatem, masłem mango, gdy skończył mi się kokos itd. od razu masakra na rękach)

Z góry dziękuję (ależ mi epistoła wyszła)
__________________
Mój blog o domowych kosmetykach i naturalnej pielęgnacji:


https://artemisya-natural-beauty-handmade.blogspot.com/

Edytowane przez Pani Zemsta
Czas edycji: 2014-05-18 o 10:48 Powód: edycja linka
Pani Zemsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 07:04   #1628
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Pani Zemsta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, zjawiam się z przepisem oraz pytaniem

tytułem wstępu: dopiero raczkuję, jeśli chodzi o domową produkcję kosmetyków, ale udało mi się opracować genialny (dla mojej skóry) krem do rąk. Ręce od zawsze były moją zmorą (mam AZS) i jak do tej pory jest to jedyny krem, który nie podrażnia i pomaga, do tego stopnia, że nie pamiętam, kiedy potrzebowałam maści sterydowej bez której dawniej nie mogłam się obyć. Przepis prezentuje się tak:
Faza A:
Olej kokosowy - 30 ml
Wosk pszczeli żółty - 5 ml
Olej z czarnuszki - 15 ml (dodajemy po schłodzeniu fazy olejowej)

Faza B:
Żel z aloesu - 15 ml

Dodatki:
Oligoquat M - 3 - 4 krople

I teraz moje pytanie: ponieważ ostatnio moja faza wodna, czyli żel z aloesu dość gwałtownie się skończyła (bliskie spotkanie z podłogą ), a nie chcę płacić za przesyłkę, że kupić jeden produkt, szukam zamiennika. Zawsze używałam żelu z aloesu z Naturalnego Piękna http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100062 , ale wyczytałam w opisie, że w zasadzie jest to sok z liści aloesu (na ZSK zresztą produkt o identycznym składzie widnieje właśnie jako sok). Czy mogę więc kupić taki zwykły spożywczy z apteki np. taki http://www. doz. pl/apteka/p64164-Al...aMedica_500_ml będzie miał takie same właściwości? Może to głupie pytanie, ale różnica w cenie jest dość znaczna, stąd moje wątpliwości. A niestety, wszelka zmiana składników kremu skutkuje nawrotem moich problemów (kombinowałam już z hydrolatem, masłem mango, gdy skończył mi się kokos itd. od razu masakra na rękach)

Z góry dziękuję (ależ mi epistoła wyszła)
Wydaje mi się, że taki sok się nie nadaje, poza tym ten dostępny w sklepach kosmetycznych jest zawsze zatężony, co najmniej 10krotnie. Ja bym bardziej użyła takiego: ☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p46304-Aloe_Vera_zel_150_g
lub takiego: ☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p48900-Aloe_Vera_zel_bioaktywny_ 150_ml
Te są przeznaczone do aplikacji na skórę i nie mają wymagania użycia w ciągu 24 h od otwarcia tak jak większość soków aloesowych do spożycia.
O tym GorVity dziewczyny dość dobrze piszą: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2014-05-19 o 07:07 Powód: błędne linki
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 09:29   #1629
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny, chce zrobić coś ala ampułka i wtłoczyć ją za pomocą sonoforezy, samą albo za pomocą żelu hialuronowego dla lepszego poślizgu. Po tym nałożyć jakiś krem. Czy mam ustalać PH tej ampułki?
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 16:12   #1630
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

jakie najlepsze stezenie kwasu salicylowego na zaskorniki bo chce go zrobic na olejku bjojoba ale nie wiem ile dac na 50 ml?
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 16:13   #1631
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

A jak chcesz połączyć kwas z olejem?
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 19:12   #1632
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Kwas salicylowy rozpuszcza sie w oleju


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Olejki to sa eteryczne. Jojoba jest olejem


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

PH toniku z kwasem powinno wynosić 4. Chyba ze to peeling wtedy moze byc 2 bo bedzie lepiej działać, ale skore do peelingu trzeba "zakonserwowac" przed peelingami kwasowymi tonikiem o wysokości 5-10%
Na teraz na lato nie poleca sie stosowania kwasów w ostateczności migdalowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:15   #1633
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
To nic, ale mi tez wychodzi puszysty, bo spieniacz. Jest jeszcze wersja recznego mieszania, ma ciut inną konsystencję.

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------



czyli jak dodasz sproszkowanego ekstraktu to wodnisty??

wodna faze z olejowa w jednej zlewce??
wg przepisu w 2 osobnych i podgrzane do tej samej temperatury i potem do oleju daje wode, mieszam az sie schlodzi (dosc długo) i faza C wtedy idzie.

Kiedys zrobiłam w jednej wszystko to grudy wyszly.

A czy robisz tak bez masła shea czy kakaowego i wychodzi Ci gesty kremik??


PS- co za emulgator stosuje BU?? kiedys kupowalam u nich kremy i ten emulgator jest genialny, mam nadzieje ze pielegnujacy.
Na BU wystepuje jako "zagestnik".
Sklad niby podany, ale tak z polskieg na nasze? i czy mozna go gdzies dostac?
Jak dodam proszkowego to mam klejacy zelowaty. Jeszcze mi nigdy wodnisty nie wyszedl. Gesty kremik mi wychodzi jak dam 30%oleju i dluuuugo mieszam.
W jednej zlewce daje emulgator i hydrolat, podgrzewam w podgrzewaczu dla dzieci do 70 %, az emulgator wyglada jak przezroczysty, mieszam do jakies 5-7 minut, a potem dodaje reszte: po kolei, jak leci, zwykle najpierw kwas hialuronowy. Rzadko robie typowe dwie fazy odzielnie i potem je mieszam. Chyba, ze chce uzyc duzo proszkowych substancji - to wtedy mieszam je z hialuronem i z substancjami plynnymi w oddzielnej zlewce, dolewam potem do miksu olivemu z hydrolatem, mieszam i na koncu daje oleje.
Bo ja nie chce podgrzewac fazy wodnej, zwykle mam tam wrazliwe substancje. A tak mam podgrzany olivem z hydrolatem (ok, hydrolat tez moze straci ciut wlasciwosci, ale hydrolat nie jest u mnie najwazniejszy), miksowany, az sie mieszanina schlodzi. I wtedy moge dodawac wszystko zimne. I jescze nigdy, odpukac, nic mi sie nie rozwarstwilo czy rozwalilo Konsystencja dobra, gumy nie musze dawac, masel raczej nie daje. Pod taki krem klade teraz serum z floretyna, pine bark i MAP - nieco klejace, i krem na olivemie na tym serum sprawia, ze mi sie wszystko ladnie wchlania i nie klei.
Na bergamulsie tez sa fajne kremy, ale bergamuls i wlokna pomaranczy to jakos mi sie kojarza z pozostawaniem na skorze i niezbyt dobra penetracja
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 19:06   #1634
Pani Zemsta
Raczkowanie
 
Avatar Pani Zemsta
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 81
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że taki sok się nie nadaje, poza tym ten dostępny w sklepach kosmetycznych jest zawsze zatężony, co najmniej 10krotnie. Ja bym bardziej użyła takiego: ☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p46304-Aloe_Vera_zel_150_g
lub takiego: ☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p48900-Aloe_Vera_zel_bioaktywny_ 150_ml
Te są przeznaczone do aplikacji na skórę i nie mają wymagania użycia w ciągu 24 h od otwarcia tak jak większość soków aloesowych do spożycia.
O tym GorVity dziewczyny dość dobrze piszą: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html
dzięki za odpowiedź, ale nie do końca o taki żel mi chodziło
ten z Calayi to taki "żel" z nazwy tylko, a naprawdę ma skład taki:
Skład (INCI): Aloe Barbadensis Leaf Juice, Potassium Sorbate,Sodium Benzoate
a te z apteki mają w składzie napisane po prostu "Aloes", a nie że sok z liści. Ale w sumie aloes ma chyba tylko liście w ostateczności nawiedzę teściową, oskubię jej aloesa i sama się wezmę za produkcję
__________________
Mój blog o domowych kosmetykach i naturalnej pielęgnacji:


https://artemisya-natural-beauty-handmade.blogspot.com/
Pani Zemsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 11:56   #1635
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość

PS- co za emulgator stosuje BU?? kiedys kupowalam u nich kremy i ten emulgator jest genialny, mam nadzieje ze pielegnujacy.
Na BU wystepuje jako "zagestnik".
Sklad niby podany, ale tak z polskieg na nasze? i czy mozna go gdzies dostac?
Skład zagęstnika BU:
Sodium Acrylate / Acryloyldimethyl Taurate / Dimethylacrylamide
Crosspolymer / Isohexadecane / Polysorbate 60

Podobny (Sodium Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer & Isohexadecane & Polysorbate 80) można dostać tu
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 12:36   #1636
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy rozpuszcza sie w oleju


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Olejki to sa eteryczne. Jojoba jest olejem


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

PH toniku z kwasem powinno wynosić 4. Chyba ze to peeling wtedy moze byc 2 bo bedzie lepiej działać, ale skore do peelingu trzeba "zakonserwowac" przed peelingami kwasowymi tonikiem o wysokości 5-10%
Na teraz na lato nie poleca sie stosowania kwasów w ostateczności migdalowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
dobrze, w takim razie o olej jojoba mi chodziło nie o olejek , wiem że latem nie wolno i wgl. ale moje zaskórniki muszą byc caly czas złuszczane więc bede uzywał filtry , więc jakie STĘŻENIE tego kwasu będzie najlepsze ale żeby nie spowodowało mi krzywdy czy oparzeń chodzi o lekkie zluszczenie skóry
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 19:18   #1637
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ok w ramach mojej głupoty, zapomniałam zamówić olejku myjącego z naturalisa i żeby nie płacić dwa razy za przesyłkę chciałam się dowiedzieć czy któraś z Was miała do czynienia z emulgatorami z beautyever (będę tam robić inne zamówienie, więc przy okazji ukręciłabym sobie nieszczęsny olejek). Są tam: emulgator GMC6, octyldodecanol i palmitynian cetylu.
Co do ostatniego znalazłam tylko wypowiedź Lorri, że "nie nadaje się do stosowania jako samodzielny emulgator emulsji O/W". Nie wiem jak to się ma do olejku myjącego.
Jakieś doświadczenia? Wskazówki? Cokolwiek?
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 01:40   #1638
Shania_
Przyczajenie
 
Avatar Shania_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Cześć dziewczyny, czy mogłybyście mi pomóc i przeliczyć ze mną, bo chyba coś zamotałam w przeliczeniach Chciałabym zrobić prosty 10% tonik z glukonolaktonem, wit. B3 i ekstraktem z lukrecji. I tak:

84% hydrolatu
10% glukonolaktonu
3% wit. B3
3% ekstraktu z lukrecji

I to jest tak, że te procentowe ilości odpowiadają gramom, prawda? Tak więc miałabym:
84g hydrolatu = 84ml
10g glukonolaktonu = czyli 1:0,85*10 = 11,8ml
3% wit. B3 = 1:0,55*3 = 5,45ml
3% ekstraktu z lukrecji = 1:0,5*3 = 6ml

Dobrze liczę?
Z tym, że nie chce robić od razu tak dużej ilości tego toniku tylko jakieś 30g na początek, więc:

Hydrolat:
30g - 100%
x g - 84%
x=(30x84):100 = 25,2g=25,2ml

Glukonolaktonu by wyszło 3g, czyli = 3,53ml
Wit. B3 0,9g, czyli = 1,64ml
Ekstr. z lukrecji 0,9g, czyli = 1,8ml

Czy coś pomyliłam, a jeśli tak to gdzie? Będę wdzięczna za rzucenie na to okiem
Shania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 01:50   #1639
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Shania_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy mogłybyście mi pomóc i przeliczyć ze mną, bo chyba coś zamotałam w przeliczeniach Chciałabym zrobić prosty 10% tonik z glukonolaktonem, wit. B3 i ekstraktem z lukrecji. I tak:

84% hydrolatu
10% glukonolaktonu
3% wit. B3
3% ekstraktu z lukrecji

I to jest tak, że te procentowe ilości odpowiadają gramom, prawda? Tak więc miałabym:
84g hydrolatu = 84ml
10g glukonolaktonu = czyli 1:0,85*10 = 11,8ml
3% wit. B3 = 1:0,55*3 = 5,45ml
3% ekstraktu z lukrecji = 1:0,5*3 = 6ml

Dobrze liczę?
Z tym, że nie chce robić od razu tak dużej ilości tego toniku tylko jakieś 30g na początek, więc:

Hydrolat:
30g - 100%
x g - 84%
x=(30x84):100 = 25,2g=25,2ml

Glukonolaktonu by wyszło 3g, czyli = 3,53ml
Wit. B3 0,9g, czyli = 1,64ml
Ekstr. z lukrecji 0,9g, czyli = 1,8ml

Czy coś pomyliłam, a jeśli tak to gdzie? Będę wdzięczna za rzucenie na to okiem
No ale aby ulatwic sobie zycie to mierz albo jedostka wagi - gr, albo jednostka objetosci - ml. Niewiele substancji ma taki przelicznik jak woda 1 ml = 1 gr. Po prostu wybierz co Ci bedzie wygodniej odmirzyc gramy waga czy ml miarkami
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 14:01   #1640
Shania_
Przyczajenie
 
Avatar Shania_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
No ale aby ulatwic sobie zycie to mierz albo jedostka wagi - gr, albo jednostka objetosci - ml. Niewiele substancji ma taki przelicznik jak woda 1 ml = 1 gr. Po prostu wybierz co Ci bedzie wygodniej odmirzyc gramy waga czy ml miarkami
Tak, tak, wiem, póki co jestem zdana na miarki Wiem, że prościej i szybciej odmierzać mając wagę, może niedługo się dorobię W każdym razie, dobrze wszystko przeliczyłam?
Shania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:20   #1641
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Shania_ Pokaż wiadomość
Tak, tak, wiem, póki co jestem zdana na miarki Wiem, że prościej i szybciej odmierzać mając wagę, może niedługo się dorobię W każdym razie, dobrze wszystko przeliczyłam?
Shania, przepraszam, nie zauważyłam, ze już to po przeliczałaś... Na moje oko dobrze, ale miałam 3 z matmy
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 18:23   #1642
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Shania_ Pokaż wiadomość
Tak, tak, wiem, póki co jestem zdana na miarki Wiem, że prościej i szybciej odmierzać mając wagę, może niedługo się dorobię W każdym razie, dobrze wszystko przeliczyłam?
Po przeliczałam co nieco i jak na moje zdolności obliczeniowe to jest dobrze.
Miłego kręcenia!
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 19:15   #1643
Shania_
Przyczajenie
 
Avatar Shania_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Shania, przepraszam, nie zauważyłam, ze już to po przeliczałaś... Na moje oko dobrze, ale miałam 3 z matmy
Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Po przeliczałam co nieco i jak na moje zdolności obliczeniowe to jest dobrze.
Miłego kręcenia!
Dzięki dziewczyny
Shania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 08:16   #1644
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Nie, nie, nie doczytałam, ja robię w dwóch oddzielnych zlewkach, jak Ty Lui...

Następnym razem wymieszam cały krem ręcznie zobaczę co wyjdzie. Zamówiłam tez sobie olej arganowy aby faza A była troszkę bogatsza, argan mi się dobrze wchłania. Zobaczymy!

Mam jeszcze pytanie, używam serum z kwasem l-askorbinowym, i zastanawiam się czy jeśli to nakładam co rano na buzię to czy do kremu też ładować jeszcze wit C - do kremów mam tą stabilniejszą, tetro coś tam...
Przepraszam ze tak pozno odpisuję, wit c sie kumuluje w skorze. Nie dodawaj do kremu bo jak masz serum to bez sensu.
Ja kocham serum z wit c, daje jeszcze ciut glicerynki i z 1% ekstraktu a kasztana czy kawy czy jakiegos tam innego, i 15 min z tym chodzę zanim krem nałozę. Fajne sa te wit c tez jako mgiełki do pryskania t\na dekold czy twarz na upały
Po 3 dniach masz skumulowana wit c, mozesz nawet jej przez 2 dni nie uzywać

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Kasiamagda, dziekuję!!!
a jakie ekstrakty płynne dodajesz?

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Shania_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy mogłybyście mi pomóc i przeliczyć ze mną, bo chyba coś zamotałam w przeliczeniach Chciałabym zrobić prosty 10% tonik z glukonolaktonem, wit. B3 i ekstraktem z lukrecji. I tak:

84% hydrolatu
10% glukonolaktonu
3% wit. B3
3% ekstraktu z lukrecji

I to jest tak, że te procentowe ilości odpowiadają gramom, prawda? Tak więc miałabym:
84g hydrolatu = 84ml
10g glukonolaktonu = czyli 1:0,85*10 = 11,8ml
3% wit. B3 = 1:0,55*3 = 5,45ml
3% ekstraktu z lukrecji = 1:0,5*3 = 6ml

Dobrze liczę?
Z tym, że nie chce robić od razu tak dużej ilości tego toniku tylko jakieś 30g na początek, więc:

Hydrolat:
30g - 100%
x g - 84%
x=(30x84):100 = 25,2g=25,2ml

Glukonolaktonu by wyszło 3g, czyli = 3,53ml
Wit. B3 0,9g, czyli = 1,64ml
Ekstr. z lukrecji 0,9g, czyli = 1,8ml

Czy coś pomyliłam, a jeśli tak to gdzie? Będę wdzięczna za rzucenie na to okiem
zakłdasz ze w sumie ma być 100gr?
to jak masz czeogos 3 % dodać to 3/100 (calkowita ilosc) x 100(%) i masz 3.
i tak z kazdym.
masz 30gr i 3% wit B =to : 3/30 x 100

oz kurcze) az jeszcze podpytam )))
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 18:08   #1645
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Do znudzenia będę powtarzać, warto sprawdzać wyliczenia na kalkulatorze stężeń Wszystko jest dobrze obliczone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz1.jpg (50,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz2.jpg (49,0 KB, 25 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-05-31 o 18:20
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 23:02   #1646
Shania_
Przyczajenie
 
Avatar Shania_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ojejku! Ale sierota jestem, miałam ten kalkulator stężeń w zakładkach i kompletnie o nim zapomniałam! Dziękuje za przypomnienie o nim!
Shania_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 08:11   #1647
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

To ja sierota liczę, męczę kalkulatory skad macie ten kalkulator??)
Podajcie linka kolezance?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 12:31   #1648
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ja sobie zrobiłam w excelu i jest tez fajny bo mogę powpisywać nazwy, których ten internetowy może nie mieć i porobić notatki z boku, co się rozpuszcza w wodzie, co w tłuszczach itd
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 15:07   #1649
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zapewne o ten kalkulator chodzi: klik
Też o nim zapomniałam.

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Ja sobie zrobiłam w excelu i jest tez fajny bo mogę powpisywać nazwy, których ten internetowy może nie mieć i porobić notatki z boku, co się rozpuszcza w wodzie, co w tłuszczach itd
Też sobie robię notatki ale w biochemicznym notesie.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 22:18   #1650
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zbieram się po raz pierwszy do samodzielnego ukręcenia serum z witaminą C, mam jednak parę wątpliwości. Mianowicie - chciałam się oprzeć na poniższym przepisie z mazideł:

FAZA A
Woda destylowana 63,9%
Kwas askorbinowy - wit. C 15%
Kwas hialuronowy – 1% roztwór 10 %
Soda oczyszczona 3%
Glikol propylenowy 3%
Kwas ferulowy 0,5%
Optiphen Plus 0,5%
Wersenian dwusodowy 0,1%

FAZA B
Lecytyna HLB 4 2%
Witamina E 1%
Polysorbate 80 1%

Powstaje jednak problem - chcę ograniczyć zakupy biochemiczne do Zrób Sobie Krem. Tam niestety nie ma wszystkich składników, tak więc kwas felurowy planuję rozpuścić w etanolu zamiast glikola, jako konserwant użyję FEOG, a zamiast EDTA chciałabym dodać kompleksu witamin All In One - ZSK piszą, że są w nim zawarte substancje chelatujące. Tyle fazy A, natomiast w fazie B dałabym lecytynę z ZSK, która nie ma określonego HLB (ale skoro jest płynna, to pewnie 4?), polysorbate nie posiadam, powstaje więc najbardziej nurtujące mnie pytanie - czy emulgator P-4C da radę go zastąpić?? Ewentualnie MGS? Czy to wszystko może razem zadziałać? Nakombinowałam się i namyślałam, jednak nie jestem do końca pewna, czy idę w dobrym kierunku. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.