Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-16, 14:54   #2971
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
coś takiego, co zdaje się jest wśród azjatyckich kosmetyków (już nie pamiętam, pod jaką nazwą szukać).
Chodzi o kremy wodne, np. It's Skin?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 15:17   #2972
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chimay to jest ciekawa uwaga, serum z witaminą C bez gumy ksantanowej nie powodowało u mnie utrudnień w nakładaniu filtra, a teraz zagęszczone gumą jednak pogarsza mi właściwości użytkowe Lirenki. Będę miała to na uwadze przy najbliższym kręceniu.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 15:33   #2973
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Chodzi o kremy wodne, np. It's Skin?
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam Krem wodny to chyba na nasze serum, ale prawie nie miałam do czynienia z tymi kosmetykami, żeby być w stanie określić, czy mają konsystencję, o jaką mi chodzi. Być może w skomplikowanym schemacie azjatyckiej pielęgnacji jest jeszcze jakiś rodzaj kosmetyku bogatszego niż tonik, ale nie lepkiego i nie żelowego. Tych dwóch cech nie znoszę w kosmetykach.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-04-16 o 15:38
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 06:49   #2974
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Miałam krem wodny It's Skin z peptydami i pozostawiał lepką warstwę, powędrował do znajomej.

Ja z kolei pod filtr nakładam serum ultra lekkie Pauli z antyoksydantami (wodne, wchłania się w sekundę), na to mezo serum Bielendy nawilżające i to jeszcze przyklepuję kremem na dzień Sampar i na to filtr. Po porodzie moja skóra z mieszanej w kierunku tłustej zrobiła się normalna w kierunku suchej i muszę się jakoś ratować. Nakładanie filtra na serum Pauli kończyło się suchością i zaczerwienieniem... (jakby to ująć) policzków pod obszarem podocznym,
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 14:22   #2975
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Udało mi sie kupić w aptece Bioderma Photoderm MAX Ultra-Fluide SPF 50+/UVA 40; zobaczymy co potrafi
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 15:36   #2976
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
Udało mi sie kupić w aptece Bioderma Photoderm MAX Ultra-Fluide SPF 50+/UVA 40; zobaczymy co potrafi
napisz jak się sprawuje. Jaki ma kolor?
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 18:46   #2977
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
napisz jak się sprawuje. Jaki ma kolor?
biały, jutro nakładam
posmarowałam na rece i takie miłe to jest, delikatne i nie bieli..zobaczymy jutro jak to bedzie razem z podkładem
pewnie ze napisze, sama chcę wiedziec jak filtry u innych sie sprawują
mam to http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...tion/1619.html
napisali: Preparat nałożyć równomiernie i obficie na czystą i suchą skórę przed ekspozycją na słońce czyli te 1.5ml?

Edytowane przez annajustyna
Czas edycji: 2015-04-17 o 18:58
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 08:54   #2978
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
biały, jutro nakładam
posmarowałam na rece i takie miłe to jest, delikatne i nie bieli..zobaczymy jutro jak to bedzie razem z podkładem
pewnie ze napisze, sama chcę wiedziec jak filtry u innych sie sprawują
mam to http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...tion/1619.html
napisali: Preparat nałożyć równomiernie i obficie na czystą i suchą skórę przed ekspozycją na słońce czyli te 1.5ml?
Napisane jest o nim, że do skóry o bardzo jasnej karnacji. hmm czyżby jednak bielił?
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 10:27   #2979
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Napisane jest o nim, że do skóry o bardzo jasnej karnacji. hmm czyżby jednak bielił?
nie bieli-to pierwszy filtr, który nałożony na skórę robi się przezroczysty; tego nie potrafi pharmaceris-bo twarz nim posmarowana zmienia odcień a bioderma nie zmienia odcienia skóry a my wyglądamy jakbyśmy posmarowali się olejkiem; dla mnie super, pharmacerisa już nie kupię wole biodermę
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 13:18   #2980
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dopiero dwa dni stosuję Biodermę dla dzieci, ale też jestem bardzo zadowolona. Bałam się trochę, że będzie mnie ściągać, ale widać brak alkoholu rekompensuje niewielką ilość nawilżaczy. Też nie bieli. W sumie to dość oczywiste - zarówno ta, jak i ultra max nie mają filtrów mineralnych na początku.
Jak jeszcze się okaże, że wersja tonująca doree nie jest jakaś masakrycznie pomarańczowa to będę szczęśliwa w tym sezonie.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 13:41   #2981
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dopiero dwa dni stosuję Biodermę dla dzieci, ale też jestem bardzo zadowolona. Bałam się trochę, że będzie mnie ściągać, ale widać brak alkoholu rekompensuje niewielką ilość nawilżaczy. Też nie bieli. W sumie to dość oczywiste - zarówno ta, jak i ultra max nie mają filtrów mineralnych na początku.
Jak jeszcze się okaże, że wersja tonująca doree nie jest jakaś masakrycznie pomarańczowa to będę szczęśliwa w tym sezonie.
ja to bym chciała zobaczyć odcień jasny, ktos tu pisał że zamieści to poczekam; zamówiłam sobie jeszcze jedna biodermę-50zł- bo jestem nia zachwycona; zmyłam i położyłam znowu i zastosowałam puder bambusowy a na to minerałki i jest ok, nawet bardzo ok.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 14:18   #2982
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czuję się wywołana do tablicy Obiecałam wrzucić porównanie filtrów tonujących/koloryzowanych, na razie na ręce, bo jakoś nie mogę zebrać się za testowanie ich na twarzy, a poza tym poluję jeszcze na 4 inne filtry (SVR, Uriage, Biodermę, LRP BB) i chciałabym je kiedyś wszystkie ze sobą porównać Mam nadzieję, że coś będzie widać, daleko mi do recenzentki i blogerki, no i sprzęt nie ten

Od lewej/od dołu:
1. podkład Manhattan Easy Match kolor Classic Ivory 32 - dla porównania
2. Bioderma Max Ultra-fluide teinte, jeszcze nie dotarłam do apteki skąd dostałam próbkę, żeby zapytać co to za odcień, ale po kolorze pragnęłabym wierzyć, że to najciemniejszy odcień - Doree (zaktualizuję jak tylko dopytam)
3. Isis Pharma Uveblock 50+ Light Tint Fluid
4. Isis Pharma Ruboril Expert 50+ (dla skóry naczynkowej, z nadwrażliwością na działanie promieni słonecznych, delikatnie koloryzowany)

Zdjęcia od 4. zrobiłam po kilkunastu minutach od nałożenia filtrów, kolory wyglądają już trochę inaczej. Nie na wszystkich zdjęciach to chyba widać, Bioderma jak i Ruboril od Isis Pharmy są bardzo podobne, chociaż Ruboril lekko ciemniejszy (szczególnie przy grubszej warstwie - zdjęcia 5-6), obydwa pomarańczowe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00681 (1200x900).jpg (55,1 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00685 (1200x900).jpg (71,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00688 (1200x900).jpg (56,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00690 (1200x900).jpg (75,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00694 (1200x900).jpg (67,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00699 (1200x900).jpg (77,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BIODERMA probka.jpg (70,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bioderma-Photoderm-MAX-Swatches.jpg (21,4 KB, 19 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-18 o 15:10
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 15:18   #2983
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czuję się wywołana do tablicy Obiecałam wrzucić porównanie filtrów tonujących/koloryzowanych, na razie na ręce, bo jakoś nie mogę zebrać się za testowanie ich na twarzy, a poza tym poluję jeszcze na 4 inne filtry (SVR, Uriage, Biodermę, LRP BB) i chciałabym je kiedyś wszystkie ze sobą porównać Mam nadzieję, że coś będzie widać, daleko mi do recenzentki i blogerki, no i sprzęt nie ten

Od lewej/od dołu:
1. podkład Manhattan Easy Match kolor Classic Ivory 32 - dla porównania
2. Bioderma Max Ultra-fluide teinte, jeszcze nie dotarłam do apteki skąd dostałam próbkę, żeby zapytać co to za odcień, ale po kolorze pragnęłabym wierzyć, że to najciemniejszy odcień - Doree (zaktualizuję jak tylko dopytam)
3. Isis Pharma Uveblock 50+ Light Tint Fluid
4. Isis Pharma Ruboril Expert 50+ (dla skóry naczynkowej, z nadwrażliwością na działanie promieni słonecznych, delikatnie koloryzowany)

Zdjęcia od 4. zrobiłam po kilkunastu minutach od nałożenia filtrów, kolory wyglądają już trochę inaczej. Nie na wszystkich zdjęciach to chyba widać, Bioderma jak i Ruboril od Isis Pharmy są bardzo podobne, chociaż Ruboril lekko ciemniejszy (szczególnie przy grubszej warstwie - zdjęcia 5-6), obydwa pomarańczowe.
dzieki za fotki
fotki duzo daja i pomoga wielu osobom, w aptekach raczej będzie kłopot z próbkami
ja biodermę swoja kupowałam w aptece i były dwie wersje z kolorm ale pani nie miała próbek żeby chociaż można było zobaczyć kolor; zamówiłam dziś bioderme i miałam zamówić jasna ale ja mam cerę z żółtymi tonami i pewnie mi to nie pasowałoby;
jestem już po drugiej aplikacji filtru i nałożyłam na niego puder ryżowy a na to minerałki z drogerii Paese i wyszło ok; jestem za tym, żeby nie kupować tej farbowanej biodermy skoro na mojej tak ładnie wszystko wychodzi
nadal mam słoiczki na odlewke i jak znajdę jasną wersje biodermy to obfocę
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 15:27   #2984
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
nie bieli-to pierwszy filtr, który nałożony na skórę robi się przezroczysty; tego nie potrafi pharmaceris-bo twarz nim posmarowana zmienia odcień a bioderma nie zmienia odcienia skóry a my wyglądamy jakbyśmy posmarowali się olejkiem; dla mnie super, pharmacerisa już nie kupię wole biodermę
Mnie Pharmaceris nie bieli. Jedynie tłuści tzn cera szybciej się przetłuszcza niż zupełnie bez filtra, ale i tak wygląda lepiej niż Capital Soleil, który jest do cery tłustej, a zachowuje się jak smalec.

Dzisiaj testowałam dwie próbki Antheliosów. Żel-krem Anti-Brillance XXL bieli, włazi w pory i zmarszczki. Paskudztwo. Athelios Comfort do cery wrażliwej jest leciutko żółty, ale na skórze robi się biały, także włazi w pory i ma okropną skłonność do osadzania się w załamaniach cery i na linii włosów. Jakimś cudem powłaził w brwi i wyglądałam, jakbym miała tam łupież. Skończyło się na zmyciu twarzy, bo nijak nie dało się go rozprowadzić tak, żeby zlikwidować te białe ciapki - podczas prób po prostu się wałkował i miałam twarz w farfoclach. Nigdy więcej Antheliosów


Zrobiłam też próby z różem. Niestety zmiana koloru różu po nałożeniu nie jest zależna od filtra, testowałam na kilku. To wina samego różu i tego, że wchodzi w reakcję z filtrem. Sprawa poniekąd beznadziejna, bo nie dość, że mi naprawdę mało który róż pasuje, to jeszcze wszystkie, które mam poza Romantic Annabelle Minerals ciemnieją na filtrze. Na gołej twarzy i na serum jest super. Musiałabym chyba przed kupnem różu prosić u upudrowanie mnie nim w sklepie.


Zapaałko, mnie ten pomarańcz w ogóle nie dziwi, dlatego choć chciałabym jakiś delikatnie barwiony filtr, to nawet nie szukam, bo moim zdaniem szansa na znalezienie takiego, który by się zgrał z moją bladą i chłodną cerą jest bliska zeru.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-04-18 o 15:29
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 15:38   #2985
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:

Zapaałko, mnie ten pomarańcz w ogóle nie dziwi, dlatego choć chciałabym jakiś delikatnie barwiony filtr, to nawet nie szukam, bo moim zdaniem szansa na znalezienie takiego, który by się zgrał z moją bladą i chłodną cerą jest bliska zeru.
Po raz kolejny przypominam o barwionej biodermie do skóry naczynkowej

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Zdjęcia od 4. zrobiłam po kilkunastu minutach od nałożenia filtrów, kolory wyglądają już trochę inaczej. Nie na wszystkich zdjęciach to chyba widać, Bioderma jak i Ruboril od Isis Pharmy są bardzo podobne, chociaż Ruboril lekko ciemniejszy (szczególnie przy grubszej warstwie - zdjęcia 5-6), obydwa pomarańczowe.
Mnie się właśnie wydaje, że tak jak zwykłe kremy tonujące te filtry się utleniają i dopasowują trochę do cery.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 15:50   #2986
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzisiaj testowałam dwie próbki Antheliosów. Athelios Comfort do cery wrażliwej jest leciutko żółty, ale na skórze robi się biały, także włazi w pory i ma okropną skłonność do osadzania się w załamaniach cery i na linii włosów. Jakimś cudem powłaził w brwi i wyglądałam, jakbym miała tam łupież. Skończyło się na zmyciu twarzy, bo nijak nie dało się go rozprowadzić tak, żeby zlikwidować te białe ciapki - podczas prób po prostu się wałkował i miałam twarz w farfoclach. Nigdy więcej Antheliosów

Zapaałko, mnie ten pomarańcz w ogóle nie dziwi, dlatego choć chciałabym jakiś delikatnie barwiony filtr, to nawet nie szukam, bo moim zdaniem szansa na znalezienie takiego, który by się zgrał z moją bladą i chłodną cerą jest bliska zeru.
Testowałam Comfort i mam takie samo zdanie, żaden filtr nigdy nie robił takich farfocli, a jak trudno było go potem zmyć Miałam ochotę przetestować jeszcze nowość od LRP - BB, ale teraz dopatrzyłam że to też filtr z linii Comfort

Nie łudzę się, że uda się znaleźć idealny kolor wśród kremów z filtrem skoro nawet w zwykłych podkładach zawsze coś mi nie gra, ale jeśli uda mi się zdobyć próbki to chętnie potestuję, chciałabym się miło rozczarować Ta Isis Pharma jest całkiem przyjemna i jasna - nałożyłam trochę na policzek i wcale się nie odcina, ale napiszę o niej coś więcej kiedy przetestuję na całej twarzy

Dziewczyny, a czy w Super Pharmie mają testery filtrów? Wybieram się niedługo do Krakowa i pewnie zawitam tam po micele Biodermy (orientujecie się czy mają zestawy 1+1 gratis i w jakiej cenie?), nie wiem czy wieźć ze sobą torbę pojemniczków
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 16:09   #2987
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Po raz kolejny przypominam o barwionej biodermie do skóry naczynkowej;.
Jakby mieli gdzieś próbkę, to może

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a czy w Super Pharmie mają testery filtrów? Wybieram się niedługo do Krakowa i pewnie zawitam tam po micele Biodermy (orientujecie się czy mają zestawy 1+1 gratis i w jakiej cenie?), nie wiem czy wieźć ze sobą torbę pojemniczków
W ubiegłym tygodniu pytałam w katowickim SP, to nic nie mieli, za to panie konsultantki już chciały się rzucać do doradzania tzn wpychania mi Vichy i LRP, na moje pytanie o Pharmacerisy. W ostateczności kupiłam je w Ziko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 17:34   #2988
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W ubiegłym tygodniu pytałam w katowickim SP, to nic nie mieli, za to panie konsultantki już chciały się rzucać do doradzania tzn wpychania mi Vichy i LRP, na moje pytanie o Pharmacerisy. W ostateczności kupiłam je w Ziko.
Czyli nie ma pod tym względem na co liczyć w sieciówkach. Kilka dni temu robiłam zakupy w najlepiej wyposażonym w dermokosmetyki Ziko w moim mieście i kiedy zapytałam o próbki, aptekarka przy mnie otworzyła szufladę z próbkami i miała tam tylko LRP comfort i żadnych testerów Dobrze, że zdałam się na Twoją opinię z Pharmacerisem (), bo poszukiwanie dobrego filtra byłoby naprawdę trudne i kosztowne.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 11:54   #2989
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy któraś z Was widziała http://www.dermedic.pl/produkty/19/2...arzeniem.html? Może być interesujący^^
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-19, 13:55   #2990
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czyli nie ma pod tym względem na co liczyć w sieciówkach. Kilka dni temu robiłam zakupy w najlepiej wyposażonym w dermokosmetyki Ziko w moim mieście i kiedy zapytałam o próbki, aptekarka przy mnie otworzyła szufladę z próbkami i miała tam tylko LRP comfort i żadnych testerów Dobrze, że zdałam się na Twoją opinię z Pharmacerisem (), bo poszukiwanie dobrego filtra byłoby naprawdę trudne i kosztowne.
Wydaje mi się, że nasze cery bardzo podobnie reagują na konkretne filtry, więc będę brać Twoje opinie pod uwagę


Co do Dermedica, to kiedyś czyli 3 lata temu miałam krem Sunbrella SPF50 do ciała i używałam go na wyjeździe w góry, bo zabrane próbki LRP i Vichy okazały się nienoszalne. I wspominam go dobrze, nie opaliłam się po całym dniu na ostrym słońcu i wyglądał na skórze także dość dobrze tzn nie bielił. Ot zwykły, tłustawy krem. Więc może ten też byłby całkiem niezły.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 05:07   #2991
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chimay, dzięki Postaram się dorwać pełny skład
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 16:55   #2992
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chimay, wiem, że już porównywałaś nie raz Lirene do Pharmacerisa, ale mam kryzys filtrowy i zastanawiam się, jak to jest z bieleniem jednego i drugiego. Jest faktycznie istotna różnica na korzyść Pharmacerisa, czy niewielka jedynie? Moja twarz z filtrem w sztucznym, zimnym oświetleniu wygląda tak blado, że aż niemal sino, co się odcina przy żółtawym kolorze reszty ciała, niestety filtr mocno ochładza mi odcień skóry i pierwszy raz od dawna zastanawiam się nad zmianą filtra.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 17:13   #2993
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Chimay, wiem, że już porównywałaś nie raz Lirene do Pharmacerisa, ale mam kryzys filtrowy i zastanawiam się, jak to jest z bieleniem jednego i drugiego. Jest faktycznie istotna różnica na korzyść Pharmacerisa, czy niewielka jedynie? Moja twarz z filtrem w sztucznym, zimnym oświetleniu wygląda tak blado, że aż niemal sino, co się odcina przy żółtawym kolorze reszty ciała, niestety filtr mocno ochładza mi odcień skóry i pierwszy raz od dawna zastanawiam się nad zmianą filtra.

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Obydwa naraz miałam jesienią, szkoda że nie porobiłam zdjęć. Potem Pharmaceris się skończył i jechałam całą zimę na Lirene, która też mnie wkurzała właśnie tym, że momentami i miejscami bieliła, ale:
-łuszczyłam się po salicylu, więc efekt był spotęgowany, na takiej skórze Pharmaceris też mi latem źle leżał
-zima światło było brzydkie i ostre, więc to też miało duży wpływ na wygląd twarzy
Gdybym testowała oba w takich samych warunkach zim na odwodnionej skórze, to bym mogła zrobić w 100% wiarygodne porównanie, a tak to nie chcę wprowadzać w błąd.
Jakbyś się zdecydowała na testy, to w Ziko ma być jakoś teraz promocja -30% na serię S Pharmaceris.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 17:45   #2994
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Obydwa naraz miałam jesienią, szkoda że nie porobiłam zdjęć. Potem Pharmaceris się skończył i jechałam całą zimę na Lirene, która też mnie wkurzała właśnie tym, że momentami i miejscami bieliła, ale:
-łuszczyłam się po salicylu, więc efekt był spotęgowany, na takiej skórze Pharmaceris też mi latem źle leżał
-zima światło było brzydkie i ostre, więc to też miało duży wpływ na wygląd twarzy
Gdybym testowała oba w takich samych warunkach zim na odwodnionej skórze, to bym mogła zrobić w 100% wiarygodne porównanie, a tak to nie chcę wprowadzać w błąd.
Jakbyś się zdecydowała na testy, to w Ziko ma być jakoś teraz promocja -30% na serię S Pharmaceris.
Niestety Ziko nie ma na Pomorzu, nie mój region, musiałabym szukać w innych aptekach. Obawiam się właśnie, że przez to kwaszenie na mojej skórze nawet Pharmaceris wyglądałby źle, aczkolwiek wydaje mi się, że wcześniej nie miałam takich problemów z Lirene, nie wiem, może to przez zwiększającą się w tempie galopującym liczbę przebarwień na mym licu mam takie dziwne wrażenie. Zatęskniłabym za żółtą Ziają, gdyby nie fakt, że na ten tłuszcz nic się nie da nałożyć, a teraz zdecydowanie potrzebuję makijażu.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 18:59   #2995
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Obawiam się właśnie, że przez to kwaszenie na mojej skórze nawet Pharmaceris wyglądałby źle, aczkolwiek wydaje mi się, że wcześniej nie miałam takich problemów z Lirene, nie wiem, może to przez zwiększającą się w tempie galopującym liczbę przebarwień na mym licu mam takie dziwne wrażenie. Zatęskniłabym za żółtą Ziają, gdyby nie fakt, że na ten tłuszcz nic się nie da nałożyć, a teraz zdecydowanie potrzebuję makijażu.
Złuszczasz się "widocznie"? Pierwszego Pharmacerisa kupiłam jakoś pod koniec kwaszenia salicylem, kiedy jeszcze miałam suche skórki na twarzy i z tego co pamiętam to nie prezentował się wtedy zbyt atrakcyjnie. W tym czasie bezkonkurencyjna była dla mnie Ziaja, tłusta i lepka, ale świetnie przyklejała skórki do twarzy i ujednolicała cerę (może właśnie przez ten żółty odcień). Postaraj się przeczekać kilka dni, pogoda się polepszy to i skóra będzie wyglądać lepiej i zwątpienia gdzieś się rozmyją
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 09:38   #2996
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Przeklejem z wątku o minerałach.


Dziewczyny potrzebuję pilnie Waszej rady.
Chcę wybrać jakiś filtr. Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami
I tu zaczynają się schody
Czy mogę stosować mleczko z filtrem do ciała na twarz?
Głównie chodzi mi o konsystencję mleczka i to, że się wchłania.
Do tej pory używałam różnych firm z miernym skutkiem.
Albo filtry nie współpracowały z kremem, albo nakładane bezpośrednio na twarz powodowały u mnie efekt drapania.
A podkład mineralny na takim filtrze to już zupełna porażka.
Jakimś kompromisem okazały się zwykłe apteczne kremy na dzień z filtrem (15+)i uciekanie w cień
Tylko ile tak można
Chcę stosować filtry 30+ i wzwyż i tak się zastanawiam nad tą opcją tylko nie wiem czy można?
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 09:52   #2997
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Przeklejem z wątku o minerałach.


Dziewczyny potrzebuję pilnie Waszej rady.
Chcę wybrać jakiś filtr. Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami
I tu zaczynają się schody
Czy mogę stosować mleczko z filtrem do ciała na twarz?
Głównie chodzi mi o konsystencję mleczka i to, że się wchłania.
Do tej pory używałam różnych firm z miernym skutkiem.
Albo filtry nie współpracowały z kremem, albo nakładane bezpośrednio na twarz powodowały u mnie efekt drapania.
A podkład mineralny na takim filtrze to już zupełna porażka.
Jakimś kompromisem okazały się zwykłe apteczne kremy na dzień z filtrem (15+)i uciekanie w cień
Tylko ile tak można
Chcę stosować filtry 30+ i wzwyż i tak się zastanawiam nad tą opcją tylko nie wiem czy można?

Ważniejsze od przeznaczenia kremu są zawarte w nim filtry (skład) i oznaczenia zastosowane przez producenta, jaki SPF, czy podał PPD itp.
U mnie makijaż mineralny na filtrze też był katastrofą, między innymi dlatego po 3 latach używania zrezygnowałam z minerałów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 10:12   #2998
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ważniejsze od przeznaczenia kremu są zawarte w nim filtry (skład) i oznaczenia zastosowane przez producenta, jaki SPF, czy podał PPD itp.
U mnie makijaż mineralny na filtrze też był katastrofą, między innymi dlatego po 3 latach używania zrezygnowałam z minerałów.
Dzięki. Przeważnie czytam składy, porównuję itd. Tylko jak już kupię to potem na twarzy zdarza się masakra. U mnie problemem jest to, że jak krem jest tłusty ( czy zwykły czy ochronny )to skóra poci mi się, swędzi bo nie może oddychać, a potem mam niespodzianki. Dlatego zastanawiałam się nad mleczkiem czy balsamem bo mają lżejszą konsystencję i może nie będą powodować skutków ubocznych.
Czy będą pod minerałki to już inna sprawa, nie muszę mieć podkładu na twarzy
Do tej pory przerobiłam Dermedic, Avene, Ziaja, Bielenda, Iwostin.
To co mnie wkurza to to, że niektóre filtry są drogie i nie wiem czy mają próbki, czy w aptece po prostu nie dają a nie mam ochoty wydawać 60 zł lub więcej na kosmetyk który będzie do

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2015-04-21 o 10:16
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 10:21   #2999
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Dzięki. Przeważnie czytam składy, porównuję itd. Tylko jak już kupię to potem na twarzy zdarza się masakra. U mnie problemem jest to, że jak krem jest tłusty ( czy zwykły czy ochronny )to skóra poci mi się, swędzi bo nie może oddychać, a potem mam niespodzianki. Dlatego zastanawiałam się nad mleczkiem czy balsamem bo mają lżejszą konsystencję i może nie będą powodować skutków ubocznych.
Czy będą pod minerałki to już inna sprawa, nie muszę mieć podkładu na twarzy
Do tej pory przerobiłam Dermedic, Avene, Ziaja, Bielenda, Iwostin.
To co mnie wkurza to to, że niektóre filtry są drogie i nie wiem czy mają próbki, czy w aptece po prostu nie dają a nie mam ochoty wydawać 60 zł lub więcej na kosmetyk który będzie do
To nie przerobiłaś jeszcze filtrów z kategorii dry-touch, teoretycznie lżejszych i do cery tłustej/mieszanej. W aptekach (przynajmniej u mnie na Śląsku/w Zagłębiu) bez problemu można dostać próbki Antheliosów, Vichy też są popularne. Może to być dla Ciebie jakieś rozwiązanie, zwłaszcza Anthelios kremo-żel jest dość suchy, lejący. Niestety na niektórych cerach te filtry mają upierdliwe wady typu bielenie i zastyganie w białe ciapki. W takiej sytuacji ich lekkość i suchość jest wadą, bo nie da się tych plam bieli rozetrzeć.
Ale bez testów się nie obejdzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 10:28   #3000
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To nie przerobiłaś jeszcze filtrów z kategorii dry-touch, teoretycznie lżejszych i do cery tłustej/mieszanej. W aptekach (przynajmniej u mnie na Śląsku/w Zagłębiu) bez problemu można dostać próbki Antheliosów, Vichy też są popularne. Może to być dla Ciebie jakieś rozwiązanie, zwłaszcza Anthelios kremo-żel jest dość suchy, lejący. Niestety na niektórych cerach te filtry mają upierdliwe wady typu bielenie i zastyganie w białe ciapki. W takiej sytuacji ich lekkość i suchość jest wadą, bo nie da się tych plam bieli rozetrzeć.
Ale bez testów się nie obejdzie.
Dobra będę molestować apteki :pała:
Zastanawiałam się nad z la roche- cena mnie dobiła i myślałam nad biodermą. Miałaś coś z niej?
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.