Problem ze stresem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum z ekspertem "Szkoda życia na stres"

Notka

Forum z ekspertem "Szkoda życia na stres" Maria Rotkiel – ekspert Klienta marki Sedatif odpowiada na pytania użytkowniczek na temat sposobów radzenia sobie ze stresem.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-05-14, 18:13   #1
okruch1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2

Problem ze stresem


Witam,
Z wiekiem mam coraz większy problem z tym, aby swobodnie porozumiewać się z innymi. Stresują mnie sytuacje, w których mam publicznie się odezwać, szczególnie w gronie osób, których nie znam. Towarzyszy temu nadmierna potliwość, zauważam też większe problemy skórne oraz wypadanie włosów. Nie bardzo wiem, jak z tym walczyć. Czuję się niepewnie i powątpiewam w swoje umiejętności. Nie potrafię sobie wmówić, że mam być silną osobą, walczącą o swoje. Jestem mało asertywna i myślę o sobie negatywnie, co prawdopodobnie działa na zasadzie samospełniającego się proroctwa. Nie mam pomysłu, co zrobić, aby się dowartościować i zacząć piąć w górę, zamiast podcinać sobie skrzydła na każdym kroku... .
okruch1101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:19   #2
MarlenaPerz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Dot.: Problem ze stresem

Witam,
Problem ze stresem ma chyba każdy z nas i ja również w dużym stopniu. Myślę, że w sytuacjach związanych ze stresem należy powiedzieć sobie "Dam sobie radę"i w trudnych problemach. Do ludzi trzeba się uśmiechać. Zacząć od małych gestów przyjaźni.
Pozdrawiam

słoneczko
MarlenaPerz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-22, 14:37   #3
crazygirl90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Problem ze stresem

Sama sobie w pewnym sensie odpowiedzielas : samospełniające się proroctwo to po prostu negatywne nastawienie . sama widzisz ze skoro od złe nastawienie ma wpływ na nasze Zycie, to czemu pozytywne mialo być nie mieć? A takie wystapienia najlepiej poćwiczyć najpierw przed kims znajomym
crazygirl90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 14:34   #4
mikonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 18
Dot.: Problem ze stresem

Najbardziej właściwą droga dla osób które nie radzą sobie ze stresem jest pomoc psychologa. Parę spotkań lub dłuższa terapia a efekty moga być zdumiewające. W dzisiejszych czasach to nie wstyd korzystać z takiej pomocy.
mikonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 09:32   #5
SylkaEs
Raczkowanie
 
Avatar SylkaEs
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Wiadomości: 63
Dot.: Problem ze stresem

też uważam, że rozmowa z psychologiem może być pomocna
SylkaEs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 14:33   #6
aniaikrzysiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Problem ze stresem

ludzie boją się psychologów zupełnie nie wiem czemu - psycholog to nie psychiatra nie da Wam garści tabletek i nie zamieni Was w warzywo, a rozmowa z kimś takim bardzo pomaga jeżeli dobry psycholog to bardzo szybko Cie naprostuje - życie jest za krótkie na zastanawianie się - działaj
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
aniaikrzysiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 16:50   #7
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Problem ze stresem

Cytat:
Napisane przez aniaikrzysiek Pokaż wiadomość
ludzie boją się psychologów zupełnie nie wiem czemu - psycholog to nie psychiatra nie da Wam garści tabletek i nie zamieni Was w warzywo, a rozmowa z kimś takim bardzo pomaga jeżeli dobry psycholog to bardzo szybko Cie naprostuje - życie jest za krótkie na zastanawianie się - działaj

Psychiatra również nie zrobi z człowieka warzywa, ani nie zapisze "garści tabletek"- dziwne myślenie.

Autorko ja także radzę wybrać się do psychologa, rozmowa powinna pomoc. Jeżeli problem z nerwami i stresem jest znacznie głębszy radzę wybrać się do psychiatry, który rozpocznie odpowiednie leczenie.

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez aniaikrzysiek Pokaż wiadomość
ludzie boją się psychologów zupełnie nie wiem czemu - psycholog to nie psychiatra nie da Wam garści tabletek i nie zamieni Was w warzywo, a rozmowa z kimś takim bardzo pomaga jeżeli dobry psycholog to bardzo szybko Cie naprostuje - życie jest za krótkie na zastanawianie się - działaj

Psychiatra również nie zrobi z człowieka warzywa, ani nie zapisze "garści tabletek"- dziwne myślenie.

Autorko ja także radzę wybrać się do psychologa, rozmowa powinna pomoc. Jeżeli problem z nerwami i stresem jest znacznie głębszy radzę wybrać się do psychiatry, który rozpocznie odpowiednie leczenie.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-30, 22:23   #8
Malinka_Sp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Problem ze stresem

Przewlekły stres prowadzi do wielu groźnych chorób, dlatego ja eż proponuję udać się do specjalisty. Lepiej iść wcześniej, niż później.
Malinka_Sp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 17:42   #9
karola_karolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 15
Dot.: Problem ze stresem

Również proponuję udać się do psychologa lub na jakiś coaching o pewności siebie
karola_karolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 12:11   #10
LeczniarK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Problem ze stresem

Zdecydowanie psycholog czy psychiatra by się przydał. A poza tym - więcej snu, więcej seksu, więcej sportu. Wszystko to, co podnosi poziom hormonów szczęścia, dodaje energii i zmniejsza napięcie.
LeczniarK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 23:47   #11
okruch1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Problem ze stresem

Dziękuję za rady, był taki okres, że myślałam o tym, ostatecznie odpuściłam i podjęłam próbę samodzielnego działania. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
okruch1101 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 20:53   #12
TheJanKanty2124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Problem ze stresem

...psycholog to nie psychiatra ...” - i tu została podjęta bardzo ważna kwestia. Tak, psycholog to nie jest psychiatra, to ściema! Milion razy lepszy jest psychiatra, bo bardziej konkretny! Psychologiem może być milion razy lepszym najlepsza koleżanka lub ktoś bliski, to wystarczy
TheJanKanty2124 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 12:29   #13
5helga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 16
Dot.: Problem ze stresem

Witam,
Mam problem z panowaniem nad soba w obecnosci mojej rodziny; matki i ojca. Nie potrafie z nimi przebywac z byt dlugo, musze sie od nich seperowac bo mnie irytuja. Jestem wieku sredniego i mam problem ze znalezieniem sobie pracy. Jestem kwalifinkowana osoba ale nie tylko w swojej dziedzinie szukam pracy! Jestem uzalezniona od rodziny finansowo. Rodzice kaza mi sie leczyc i pilnuja bym nie przegapila zadnej ampulki. Od stresow dostaje opryszczki na calym ciele. Nie mal cale kieszonkowe wydaje na masci/apteki, by wygladac jak czlowiek.
Chyba z dyplomem w reku bede musiala sprzatac ulice zeby sie jakos odstresowac. Jestem wiezniem! Zle sie czuje gdy mam tyle planow na zycie a nie moge ich zrealizowac bo nikt mi nie ufa na tyle by dac prace!
Co robic jak uciec od tego stresu, czuje sie oszukana tym dyplomem i sposobem leczenia! Moze jakas dobra rada?
5helga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 11:34   #14
TheJanKanty2124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Problem ze stresem

Sama się w ten sposób blokujesz. Objawy fizyczne takie jak wypadanie włosów, o którym piszesz, są efektem samonakręcania się. Dziwne tylko, że przyszło ci to z wiekiem, bo mnie nieśmiałość i lęk przed ludźmi z wiekiem minął. Idź do psychologa, sama sobie nie dasz rady.
TheJanKanty2124 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 13:37   #15
Fitnesiara123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Problem ze stresem

Wiem o czym mówisz, ja potrafie się stresować w każdy poranek kiedy ide do pracy czyli jakies 5 poranków w tygodniu. Własciwie to nawet nie mam czym.. ale sie stresuje. Mi nie pomaga mowienie sobie ze nic sie nie dzieje, i tak odczuwam niepokoj. Czesto przesadnie narasta pomimo że nic sie nie stalo dziwnego. Dlatego szukam pomocy w lekach ktore maja mnie uspokoic bo szkoda czasu na nieuzasadniony lęk. ja aktualnie uzywam l-tyrozyne od swansona, na mnie dziala w sytuacjach awaryjnych kiedy wiem ze przesadzam
Fitnesiara123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 13:04   #16
annaannaanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze stresem

Ja również proponuję wizytę u psychologa. Są momenty kiedy człowiek już sam nie daje rady radzić sobie z problemami. A może Twój stres i lęki mają swoje źródło w przeszłości
annaannaanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 14:47   #17
mikonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 18
Dot.: Problem ze stresem

Najważniejsze to słuchać to terapeuta do nas mówi.... bo czasem ludzie nie słuchają i nie analizują tego głębiej....jak człowiek posłucha swojego wewnętrznego ja jest w stanie wiele zrozumieć a stresy i lęki znikną.
mikonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 14:56   #18
koperekewa
Przyczajenie
 
Avatar koperekewa
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 15
Dot.: Problem ze stresem

Ciekawe ile taka terapia trwa...... żeby tak ogólnie sobie z tym poradzić na co dzień.
koperekewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 15:38   #19
myszkamyszkalove
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Problem ze stresem

Podobno około roku w zależności jak terapia postępuje……
myszkamyszkalove jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 16:15   #20
YouSmellLikeLove
Raczkowanie
 
Avatar YouSmellLikeLove
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 107
Dot.: Problem ze stresem

Witam,
Ja również mam problem ze stresem. Najbardziej stresują mnie kontakty z ludźmi. Wstydzę się patrzeć ludziom w oczy, stresuje wykonywanie mnie zwyczajnych czynności, załatwianie spraw. Nie umiem się postawić, gdy coś jest nie tak. Nie umiem od dawna nawiązać normalnej znajomości. Ciągle stresuje mnie, to że nie umiem nawiązać normalnych kontaktów.
YouSmellLikeLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 22:03   #21
myszkamyszkalove
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Problem ze stresem

Jak to się mówi co nas nie zabiję to wzmocni. Do stresujących sytuacji trzeba podejść racjonalnie – wiem , że to bardzo trudne….ale przeforsowanie czegoś raz drugi czy trzeci daje efekty mniej się stresujemy i te biedne serducho już tak nie bije
myszkamyszkalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 23:42   #22
YouSmellLikeLove
Raczkowanie
 
Avatar YouSmellLikeLove
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 107
Dot.: Problem ze stresem

Cytat:
Napisane przez myszkamyszkalove Pokaż wiadomość
Jak to się mówi co nas nie zabiję to wzmocni. Do stresujących sytuacji trzeba podejść racjonalnie – wiem , że to bardzo trudne….ale przeforsowanie czegoś raz drugi czy trzeci daje efekty mniej się stresujemy i te biedne serducho już tak nie bije
Mnie o dziwo stresuje np załatwianie spraw, pójście do sklepu
__________________
vinted




- Okropne, nie?
- Co?
- To krępujące milczenie. Czemu ględzenie o bzdetach uważamy za wyraz nieskrępowania?
- Nie wiem. To dobre pytanie.
- Po tym można poznać kogoś wyjątkowego. Kiedy można zamknąć ryj i wspólnie sobie pomilczeć.
YouSmellLikeLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-13, 12:23   #23
malutka20123
Recenzentka Miesiąca - Marzec 2020
 
Avatar malutka20123
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 19
Dot.: Problem ze stresem

Aby przestać tak przeżywać stres, trzeba włożyć w to trochę pracy . Małymi kroczkami wyznaczać sobie zadania do wykonania, które dodadzą nam pewności siebie. Najlepszym sposobem jest terapia albo spotkania z fajnymym psychologiem, który pomoże sobie z tym poradzić
malutka20123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-13, 22:02   #24
YouSmellLikeLove
Raczkowanie
 
Avatar YouSmellLikeLove
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 107
Dot.: Problem ze stresem

Cytat:
Napisane przez malutka20123 Pokaż wiadomość
Aby przestać tak przeżywać stres, trzeba włożyć w to trochę pracy . Małymi kroczkami wyznaczać sobie zadania do wykonania, które dodadzą nam pewności siebie. Najlepszym sposobem jest terapia albo spotkania z fajnymym psychologiem, który pomoże sobie z tym poradzić
chciałabym ale w miejscu gdzie mieszkam jedyny na nfz jest naprawdę kiepski a teraz wyprowadzam się do Holandii więc nie ma o czym mówić nie znam języka
__________________
vinted




- Okropne, nie?
- Co?
- To krępujące milczenie. Czemu ględzenie o bzdetach uważamy za wyraz nieskrępowania?
- Nie wiem. To dobre pytanie.
- Po tym można poznać kogoś wyjątkowego. Kiedy można zamknąć ryj i wspólnie sobie pomilczeć.
YouSmellLikeLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 13:52   #25
Ekspert Maria Rotkiel
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Maria Rotkiel
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Problem ze stresem

Witam,

Z tego co Pani opisuje wynika, że może Pani cierpieć na fobie społeczną. Jeśli do tego problemu dodamy niską samoocenę to łatwo wpaść w błędne koło stresu, które słusznie nazywa Pani samospełniającą się przepowiednią. Na początek pracy nad poprawieniem swojej samooceny i pewności siebie proponuje proste ćwiczenie: proszę wymienić swoje zalety, czyli wszystkie pozytywne cechy, które Pani ma i w sobie lubi. Jeśli jest Pani trudno wymienić takie cechy to proszę zastanowić się jak opisałyby Panią osoby, które Panią lubią, cenią, kochają. Świadomość własnego potencjału, czyli zalet pomaga w odzyskaniu pewności siebie, która potrzebna jest w walce ze stresem. W trudnych sytuacjach, gdy czuje Pani zdenerwowanie proszę przypomnieć sobie te zalety, które ceni Pani w sobie najbardziej. Im pozytywniej będzie Pani myślała o sobie, tym łatwiej będzie opanować stres.



Cytat:
Napisane przez okruch1101 Pokaż wiadomość
Witam,
Z wiekiem mam coraz większy problem z tym, aby swobodnie porozumiewać się z innymi. Stresują mnie sytuacje, w których mam publicznie się odezwać, szczególnie w gronie osób, których nie znam. Towarzyszy temu nadmierna potliwość, zauważam też większe problemy skórne oraz wypadanie włosów. Nie bardzo wiem, jak z tym walczyć. Czuję się niepewnie i powątpiewam w swoje umiejętności. Nie potrafię sobie wmówić, że mam być silną osobą, walczącą o swoje. Jestem mało asertywna i myślę o sobie negatywnie, co prawdopodobnie działa na zasadzie samospełniającego się proroctwa. Nie mam pomysłu, co zrobić, aby się dowartościować i zacząć piąć w górę, zamiast podcinać sobie skrzydła na każdym kroku... .


---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Witam,

Uzależnienie finansowe od rodziców ma prawo irytować, dlatego jest Pani trudno w relacji z rodzicami. Może warto zacząć od tak zwanej metody małych kroków. Polega ona na stopniowym dążeniu do celu i drobnych zmianach jeśli to, czego pragniemy najbardziej, jest trudne do osiągnięcia. Proszę zastanowić się co może Pani zrobić, aby na miarę aktualnych możliwości poprawić sobie nastrój i stopniowo uniezależnić się od rodziców? Może warto podjąć pracę która nie do końca spełnia Pani wymagania ale pozwoli na przykład na wakacyjny wyjazd i odpoczynek od codziennej rzeczywistości? Taki dystans może pomóc w szukaniu pomysłu i motywacji do znalezienia pracy, która Panią usatysfakconuje. Warto sprawić sobie jakąś przyjemność, nawet drobną , bo taka poprawa nastroju pozwala bardziej optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Na pewno nie wolno poddawać się. Moim zdaniem powinna Pani motywować się do działania, do aktywności i szukać możliwości usamodzielnienia się.


Cytat:
Napisane przez 5helga Pokaż wiadomość
Witam,
Mam problem z panowaniem nad soba w obecnosci mojej rodziny; matki i ojca. Nie potrafie z nimi przebywac z byt dlugo, musze sie od nich seperowac bo mnie irytuja. Jestem wieku sredniego i mam problem ze znalezieniem sobie pracy. Jestem kwalifinkowana osoba ale nie tylko w swojej dziedzinie szukam pracy! Jestem uzalezniona od rodziny finansowo. Rodzice kaza mi sie leczyc i pilnuja bym nie przegapila zadnej ampulki. Od stresow dostaje opryszczki na calym ciele. Nie mal cale kieszonkowe wydaje na masci/apteki, by wygladac jak czlowiek.
Chyba z dyplomem w reku bede musiala sprzatac ulice zeby sie jakos odstresowac. Jestem wiezniem! Zle sie czuje gdy mam tyle planow na zycie a nie moge ich zrealizowac bo nikt mi nie ufa na tyle by dac prace!
Co robic jak uciec od tego stresu, czuje sie oszukana tym dyplomem i sposobem leczenia! Moze jakas dobra rada?


---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Witam,

Stres w kontaktach z innymi osobami często wynika z zaniżonej samooceny. Dlatego warto zacząć od polubienia siebie, uwierzenia we własną wartość, czyli podniesienia swojej samooceny i poczucia wartości. Pisze Pani o trudności w nawiązywaniu nowych znajomości, ale proszę pamiętać, że dla wielu osób to jest trudne i nie czuć się z tego powodu gorszą. Może warto poprosić o pomoc kogoś, kogo już Pani zna i komu ufa, na przykład koleżankę, i razem z nią "przećwiczyć" poznawanie nowych osób. Na przykład może ona zapoznać Panią ze swoimi znajomymi i pomoc w pierwszej rozmowie. Wtedy, mając wsparcie bliskiej osoby, przekona się Pani, że to nie jest tak trudne jak się wydaje.


Cytat:
Napisane przez YouSmellLikeLove Pokaż wiadomość
Witam,
Ja również mam problem ze stresem. Najbardziej stresują mnie kontakty z ludźmi. Wstydzę się patrzeć ludziom w oczy, stresuje wykonywanie mnie zwyczajnych czynności, załatwianie spraw. Nie umiem się postawić, gdy coś jest nie tak. Nie umiem od dawna nawiązać normalnej znajomości. Ciągle stresuje mnie, to że nie umiem nawiązać normalnych kontaktów.
Ekspert Maria Rotkiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 22:38   #26
Yoasia33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze stresem

Stres jest mowytujacy - ale wg mnie za duzy poziom stresu juz podcina skrzydla. Ja tak mialam wlasnie na egzaminach - pomimo, iz wiedzialam praktycznie wszystko - to balam sie ta moja wiedze przekazac i dostawalam gorsze oceny. Na szczescie przyjaciolka polecila mi Forstres i teraz juz wiem, ze przed egzaminem jak zazyje dawke - to pojdzie mi doskonale!
Yoasia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-09, 12:55   #27
annaannaanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze stresem

Cytat:
Napisane przez koperekewa Pokaż wiadomość
Ciekawe ile taka terapia trwa...... żeby tak ogólnie sobie z tym poradzić na co dzień.
Zależy z czym się zmagasz
To kwestia indywidualna
annaannaanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum z ekspertem "Szkoda życia na stres"


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-09 12:55:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.