Pomoc w aranżacji łazienki -3m2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 13:12   #1
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk

Pomoc w aranżacji łazienki -3m2


Witam! bardzo proszę was o pomoc w aranżacji mojej lazienki , mam juz wybrane plytki, ktore chcę układać jednak nie wiem w jaki sposób aby wyglądało to ladnie a nie tandetnie........na dole wkleję rowniez moje propozycje i czekam na dobre i złe opinie

na wklejonych zdjęciach są wymiary mojej łazienki , na nastepnych widać gdzie chcę by był prysznic, wc itp ..oraz wkleilam plytki z ktorych chce cos ladnego stworzyc..maja one wymiary 25X33,3

Z góry dziekuje za kazda pomoc
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 20:53   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Jeżeli chcesz uniknąć tandety, to unikaj nagromadzenia dekorów. No i dobrej jakości płytki. Te kwiatki znad pralki bym sobie darowała.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:54   #3
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

znaczy tych kwiatow nad pralka nie bedzie..a uwazasz ze lepiej jak bedzie lazienka bezowo-brazowa czy bezowo-pomaranczowa? bo najpierw sklanialam sie do propozycji pierwszej lecz boje sie by nie bylo zbyt ciemno i zastanawiam sie nad druga........

i jeszcze jedno pytanko..uwazasz ze lepiej ukladac plytkie w pionie czy w poziomie? bo wydaje mi sie ze w poziomie bedzie optycznie poszerzac lazienke, mam racje?
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 22:00   #4
Rowanberry tree
Raczkowanie
 
Avatar Rowanberry tree
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Na Twoim miejscu kabinę umieściłabym w tym "wycinanym kącie". Tak mi wizualnie pasuje to wcięcie pod kabinę - jakby specjalnie pod nią zrobiona. I chyba odrzuciłabym te ciemne płytki, bo w tak małym pomieszczeniu może wydawać się to przytłaczające.
A skoro są to tradycyjne płytki, to ułożyłabym je standardowo, czyli krótszy bok jako góra -dól, a dłuższy po bokach, gdyż według mnie przy tych dużych płytkach (coś około 60 cm) bądź z motywem można kombinować z innym ułożeniem, a w standardowych "pasiakach" chyba ułożyłabym je "po staremu".
__________________
Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Powiedz mu o swoich planach...
Rowanberry tree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 22:06   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Ja mam łazienkę biało-pomarańczową, bo nie przepadam za brązami i beżami. Wiem, że nasz naród w nich gustuje, ale są zbyt zachowawcze i często dają efekt wnętrza jelita grubego w pomieszczeniu, nijaki, sraczkowaty. Zwłaszcza jeżeli to łazienka pozbawiona okna.

Mam duże płytki, położone poziomo.

Ale wiadomo, że każdy ma swój gust (albo go nie ma .
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 22:13   #6
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

chcialam własnie kabinę w tym wycinanym kącie, jednak okazało się, że będzie problem z przeniesiem wc, i musiałam z tego pomyslu zrezygnować ..chociaż jak rowanberry tree wspomnialas -miejsce idealne

vixen..wlasnie zauwazylam ze lazienek bezowo-brazowych jest mnostwo, dlatego zaczelam jakos odchodzic od tego pomyslu...w tym tygodniu bede juz kupowal plytki wiec gdy zostana juz ulozone pokaze efekt dziekuje za pomoc.

co do płytek to maja wlasnie 25X33 czy takie sredniej wielkosci...dzisiaj wlasnie przyszlo mi na mysl ulozenie poziome i musze jeszcze z nim sie przespac
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 22:21   #7
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...6&postcount=74
Tutaj masz łazienkę jednej z wizazanek w beżach, taki polski standard, ale jak dla mnie nie wygląda to zbyt dobrze (już abstrahując nawet od kiepskiego położenia płytek).
Ciekawe są też całe białe łazienki, takie surowe, np. z elementami modnej teraz szarości. Tyle żeby był efekt, to trzeba kupić naprawdę dobre jakościowo płytki.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 22:28   #8
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

widzialam wlasnie tą łazinkę i nie bardzo mi sie podoba...lubie beze ale tutaj jest jego za duzo i dlatego ta lazienka wydaje mi sie zbyt mdla....mam nadzieje ze uda mi sie jakos u siebie tego uniknac
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 10:24   #9
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz uniknąć tandety, to unikaj nagromadzenia dekorów. No i dobrej jakości płytki. Te kwiatki znad pralki bym sobie darowała.

Heh, jest zasadnicza różnica między nagromadzeniem dekorów, a w ogóle użyciem jakichś. Ja bym na pewno jakiś dodała, bo przełamują monotonię symetrycznych pasów, przyciągają wzrok i odróżniają łazienkę od piętnastu innych.

Co zaś do ustawienia płytek. Często tak jest, że w jednym komplecie płytki podłogowe są kwadratami (np. 33,3X33,3), a ścienne - prostokątami (np. 25X33,3), i jeden z boków ma taką samą długość jak w płytkach podłogowych. Wobec tego dobrze jest ustawić je tak, aby boki o tej samej długości łączyły się ze sobą, bo wtedy wszystko wyjdzie równo.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 17:02   #10
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Dekory są ogólnie spoko , ale jak ktoś ma ich nawalonych pełno np. dookoła lustra, koło kibelka i jeszcze dookoła łazienki, to nie wygląda dobrze.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 21:26   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz uniknąć tandety, to unikaj nagromadzenia dekorów. No i dobrej jakości płytki. Te kwiatki znad pralki bym sobie darowała.
mi sie podobaja kwiatki. No bez przesady taka ilosc i to jeszcze w kolorze pod plytki to juz tandeta?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 21:39   #12
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Jednym się mogą podobać, a innym nie. Co w tym dziwnego?
Przecież to łazienka autorki wątku i ona i tak zrobi po swojemu, ważne, żeby jej się podobało.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 08:46   #13
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dekory są ogólnie spoko , ale jak ktoś ma ich nawalonych pełno np. dookoła lustra, koło kibelka i jeszcze dookoła łazienki, to nie wygląda dobrze.
Mnie się wydaje, że ważniejsze jest nie ile ich się ma, ale jakie one są i gdzie zostały ustawione. Jeśli dekory zostaną nawalone bez ładu i składu, albo nawet i dobrze, tyle że zostały niefortunnie dobrane do reszty płytek, szafek w łazience itp, to w efekcie pomieszczenie może wołać o pomstę do nieba. Widziałam sporo łazienek (na projektach i w rzeczywistości), bogatych w elementy ozdobne, które wyglądały pięknie i stylowo. Ba, sama lubię używać dekory, kiedy tworzę łazienki w cad decorze, ale równocześnie wiem, że czasami wystarczy dodać jeden ozdobnik w złym miejscu, aby popsuć ogólny efekt. Tak więc jeśli nie ma się wyczucia w tych sprawach, lepiej dobrać mniej dekorów niż więcej i oczywiście wypróbowywać różne rozwiązania w projektach, bo to ułatwi wszelkie decyzje.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 08:55   #14
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że ważniejsze jest nie ile ich się ma, ale jakie one są i gdzie zostały ustawione. Jeśli dekory zostaną nawalone bez ładu i składu, albo nawet i dobrze, tyle że zostały niefortunnie dobrane do reszty płytek, szafek w łazience itp, to w efekcie pomieszczenie może wołać o pomstę do nieba. Widziałam sporo łazienek (na projektach i w rzeczywistości), bogatych w elementy ozdobne, które wyglądały pięknie i stylowo. Ba, sama lubię używać dekory, kiedy tworzę łazienki w cad decorze, ale równocześnie wiem, że czasami wystarczy dodać jeden ozdobnik w złym miejscu, aby popsuć ogólny efekt. Tak więc jeśli nie ma się wyczucia w tych sprawach, lepiej dobrać mniej dekorów niż więcej i oczywiście wypróbowywać różne rozwiązania w projektach, bo to ułatwi wszelkie decyzje.
Dokładnie Dekory są fajne ale muszą być położone z umiarem Sami mamy małą łazienkę (a nawet bardzo) i dekory tylko dookoła łazienki i dookoła lustra. Bez nich łazienka byłaby taka nijaka, czegoś by brakowało
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 09:55   #15
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dokładnie Dekory są fajne ale muszą być położone z umiarem Sami mamy małą łazienkę (a nawet bardzo) i dekory tylko dookoła łazienki i dookoła lustra. Bez nich łazienka byłaby taka nijaka, czegoś by brakowało
Jak dla mnie ozdobniki nawet dobrze wyglądają przy kibelku czy bidecie (jak w moim niedokończonym jeszcze projekcie w cad'zie), choć to oczywiście kwestia gustu.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 10:20   #16
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Jak dla mnie ozdobniki nawet dobrze wyglądają przy kibelku czy bidecie (jak w moim niedokończonym jeszcze projekcie w cad'zie), choć to oczywiście kwestia gustu.
Mi się podobają ale my mamy takie cienkie dekory a na Twoim zdjęciu są wielkości płytki
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 12:35   #17
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Mi się podobają ale my mamy takie cienkie dekory a na Twoim zdjęciu są wielkości płytki

Takie małe też tam są Projekt wymaga jeszcze wieeeelu poprawek i zmian, ale dekorów nie będę usuwać - ewentualnie mogę je zmienić lub przemieścić, ale to akurat zajmuje chwilkę , bo w cad decorze mam dużo możliwości jeśli chodzi o nakładanie plytek.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 13:18   #18
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

moje plytki juz doszly i ze wzgledow finansowych bo TŻ stracil w grudniu prace zamowilismy same płytki...jasne i pomaranczowe i postaram sie z nich stworzyc jaks ciekawy efekt...

millia bardzo ladny efekt
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 13:37   #19
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Takie małe też tam są Projekt wymaga jeszcze wieeeelu poprawek i zmian, ale dekorów nie będę usuwać - ewentualnie mogę je zmienić lub przemieścić, ale to akurat zajmuje chwilkę , bo w cad decorze mam dużo możliwości jeśli chodzi o nakładanie plytek.
Ja bym po prostu robiła wg. własnego uznania a nie pytała o zdanie wszystkich bo jak wiadomo - są gusta i guściki Mnie się ten projekt podoba i już.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-18, 18:28   #20
Dzun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Niedaleko Warszawy
Wiadomości: 33
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk Pokaż wiadomość
Witam! bardzo proszę was o pomoc w aranżacji mojej lazienki , mam juz wybrane plytki, ktore chcę układać jednak nie wiem w jaki sposób aby wyglądało to ladnie a nie tandetnie........na dole wkleję rowniez moje propozycje i czekam na dobre i złe opinie

na wklejonych zdjęciach są wymiary mojej łazienki , na nastepnych widać gdzie chcę by był prysznic, wc itp ..oraz wkleilam plytki z ktorych chce cos ladnego stworzyc..maja one wymiary 25X33,3

Z góry dziekuje za kazda pomoc
Powiem tak... Jeśli chcesz mieć ładną łazienkę, może sobie pozwolić na nutkę szaleństwa... łazienka w brązach i beżach wygląda kapitalnie, szczególnie jeśli przełamiesz zwykłe płytki delikatnym i subtelnym dekorem, a te kwiatki nad pralką są śliczne... Jeśli chciałabyś to mogłabym wykonać dla Ciebie jakiś projekcik
Dzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 10:32   #21
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk Pokaż wiadomość
moje plytki juz doszly i ze wzgledow finansowych bo TŻ stracil w grudniu prace zamowilismy same płytki...jasne i pomaranczowe i postaram sie z nich stworzyc jaks ciekawy efekt...
millia bardzo ladny efekt
Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ja bym po prostu robiła wg. własnego uznania a nie pytała o zdanie wszystkich bo jak wiadomo - są gusta i guściki Mnie się ten projekt podoba i już.
Dzięki dziewczyny.
Ja akurat jestem największym krytykiem swoich prac, tzn. kiedy już coś stworzę to jestem zadowolona, ale gdy projekt odstawiam i wracam do niego po jakimś czasie, to wtedy zaczynam widzieć mankamenty. Jest to chyba bardzo zdrowe podejście, bo pozwala mi się to rozwijać i udoskonalać umiejętności. Gdyby wszystko zawsze mi się tak samo podobało, wtedy zaczęłabym się bać.

Jeannie_jk, życzę powodzenia w aranżacji płytek.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 14:28   #22
Aniusiorek
Raczkowanie
 
Avatar Aniusiorek
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 63
Dot.: Pomoc w aranżacji łazienki -3m2

Ja w łazience mam płytki
Na ścianach mniejsze płytki
A na podłodze większe. Za to sufit jest biały
Aniusiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-22 15:28:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.