Dziewica u ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-16, 11:09   #1
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 353

Dziewica u ginekologa


Byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, bo uważam że mam problemy z hormonami. Nawet nie wiem czy pani ginekolog usłyszała, jak powiedziałam że to moja pierwsza wizyta. W ogóle nic nie tłumaczyła na czym polega badanie itp. Żeby wykluczyć lub potwierdzić zespół PCOS należy zrobić USG. Ponieważ jestem dziewicą USG miałam robione przez powłoki brzuszne, ale pani doktor powiedziała, że nic nie widzi i nie może potwierdzić ani wykluczyć PCOS. W ogóle to jak mnie zapytała czy współżyłam i odpowiedziałam że nie, to zrobiła taką minę jakby to było jakieś przestępstwo, być dziewicą. Powiedziała, że nie może nic więcej powiedzieć, bo PCOS wyszłoby dopiero z USG dopochwowego. Jak więc u dziewic stwierdza się PCOS? Przecież jakoś trzeba stwierdzić. W ogóle nasuwa mi się myśl, że kobieta jest jednak dziwnie ukształtowana, bo przecież dziewicom raczej nie można zrobić np. cytologii. Jak więc zbadać starsze już dziewice? przecież one też mogą zachorować i jakoś trzeba je zbadać. Co, jeśli ktoś z wyboru jest dziewicą do konca życia np. siostry zakonne...
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 11:21   #2
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: Dziewica u ginekologa

Dziewicom robi się USG przez odbyt. Miałam tak robione przez wiele lat. Nie boli. Cytologie chyba robi się delikatnie wkłada patyczek, szpatułka przejdzie. Ginekolog nie używa wtedy wziernika. Przecież dziewice też używają tampony. Z tego co pamiętam pierwszą cytologie miałam robioną jak jeszcze byłam dziewicą.

Edytowane przez Ola-zz
Czas edycji: 2014-03-16 o 11:23
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 11:27   #3
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Dziewica u ginekologa

Cytat:
Napisane przez Ola-zz Pokaż wiadomość
Dziewicom robi się USG przez odbyt. Miałam tak robione przez wiele lat. Nie boli. Cytologie chyba robi się delikatnie wkłada patyczek, szpatułka przejdzie. Ginekolog nie używa wtedy wziernika. Przecież dziewice też używają tampony. Z tego co pamiętam pierwszą cytologie miałam robioną jak jeszcze byłam dziewicą.
Taka cytologia bez wziernika byłaby mało wiarygodna. Szczoteczka do pobierania cytologii nie ma jakiegoś radaru. Ginekolog nie wie gdzie nią dotyka, bez wziernika. Trzeba najpierw uwidocznić szyjke. Później są cytologie, które zostały pobrane tylnego sklepienia pochwy.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 11:33   #4
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: Dziewica u ginekologa

Masz racje był wziernik ale taki jakiś mniejszy. Choć dziewicom też się wkłada wziernik do badań Miałam tak jak miało być bardzo dokładne badanie. Przyznaję błona nie została przerwana lecz po badaniu trochę krwawiłam. Naruszenie błony
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 12:00   #5
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Dziewica u ginekologa

Cytat:
Napisane przez Ola-zz Pokaż wiadomość
Masz racje był wziernik ale taki jakiś mniejszy. Choć dziewicom też się wkłada wziernik do badań Miałam tak jak miało być bardzo dokładne badanie. Przyznaję błona nie została przerwana lecz po badaniu trochę krwawiłam. Naruszenie błony
Różne rozmiary są wziernika. Miałaś prawo troche krwawić po badaniu.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 14:41   #6
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Dziewica u ginekologa

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, bo uważam że mam problemy z hormonami. Nawet nie wiem czy pani ginekolog usłyszała, jak powiedziałam że to moja pierwsza wizyta. W ogóle nic nie tłumaczyła na czym polega badanie itp. Żeby wykluczyć lub potwierdzić zespół PCOS należy zrobić USG. Ponieważ jestem dziewicą USG miałam robione przez powłoki brzuszne, ale pani doktor powiedziała, że nic nie widzi i nie może potwierdzić ani wykluczyć PCOS. W ogóle to jak mnie zapytała czy współżyłam i odpowiedziałam że nie, to zrobiła taką minę jakby to było jakieś przestępstwo, być dziewicą. Powiedziała, że nie może nic więcej powiedzieć, bo PCOS wyszłoby dopiero z USG dopochwowego. Jak więc u dziewic stwierdza się PCOS? Przecież jakoś trzeba stwierdzić. W ogóle nasuwa mi się myśl, że kobieta jest jednak dziwnie ukształtowana, bo przecież dziewicom raczej nie można zrobić np. cytologii. Jak więc zbadać starsze już dziewice? przecież one też mogą zachorować i jakoś trzeba je zbadać. Co, jeśli ktoś z wyboru jest dziewicą do konca życia np. siostry zakonne...
Dlaczego? Jako dziewica byłam u ginekologa, miałam zrobione wszystkie badania, tzn. normalne badanie z założonym wziernikiem, cytologię, usg dopochwowe. Nic mnie nie bolało, nie mam żadnych złych wspomnień.

Nie wiem dlaczego niektórzy od razu zakładają, że u kobiet, które nie współżyły "nie da się". Może u części kobiet się nie da, ale u większości nie ma żadnego problemu...

Autorko, lepiej wybierz się do innego ginekologa...
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:12   #7
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Dziewica u ginekologa

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Dlaczego? Jako dziewica byłam u ginekologa, miałam zrobione wszystkie badania, tzn. normalne badanie z założonym wziernikiem, cytologię, usg dopochwowe. Nic mnie nie bolało, nie mam żadnych złych wspomnień.

Nie wiem dlaczego niektórzy od razu zakładają, że u kobiet, które nie współżyły "nie da się". Może u części kobiet się nie da, ale u większości nie ma żadnego problemu...

Autorko, lepiej wybierz się do innego ginekologa...
Powiedziałabym, że raczej odwrotnie. Dla większości niewspółżyjących kobiet takie badania są po prostu bolesne, mniej lub bardziej, albo wręcz nie da się ich wykonać (bo błona jest zbyt gruba). Dlatego dobry ginekolog będzie starał się przeprowadzić badanie jak najmniej inwazyjnie.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

A Autorka sama sobie zdiagnozowała PCOS?

Edytowane przez kawa_zmlekiem
Czas edycji: 2014-03-16 o 17:13
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 20:48   #8
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Dziewica u ginekologa

ja miałam cytologie będac dziewica
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 12:43   #9
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Dziewica u ginekologa

Cytat:
Napisane przez Ola-zz Pokaż wiadomość
Dziewicom robi się USG przez odbyt. Miałam tak robione przez wiele lat.
Ja tak samo
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 20:44   #10
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Dziewica u ginekologa

[QUOTE=olka922;45608378]Byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, bo uważam że mam problemy z hormonami. Nawet nie wiem czy pani ginekolog usłyszała, jak powiedziałam że to moja pierwsza wizyta. W ogóle nic nie tłumaczyła na czym polega badanie itp. Żeby wykluczyć lub potwierdzić zespół PCOS należy zrobić USG. Ponieważ jestem dziewicą USG miałam robione przez powłoki brzuszne, ale pani doktor powiedziała, że nic nie widzi i nie może potwierdzić ani wykluczyć PCOS. W ogóle to jak mnie zapytała czy współżyłam i odpowiedziałam że nie, to zrobiła taką minę jakby to było jakieś przestępstwo, być dziewicą. Powiedziała, że nie może nic więcej powiedzieć, bo PCOS wyszłoby dopiero z USG dopochwowego. Jak więc u dziewic stwierdza się PCOS? Przecież jakoś trzeba stwierdzić. W ogóle nasuwa mi się myśl, że kobieta jest jednak dziwnie ukształtowana, bo przecież dziewicom raczej nie można zrobić np. cytologii. Jak więc zbadać starsze już dziewice? przecież one też mogą zachorować i jakoś trzeba je zbadać. Co, jeśli ktoś z wyboru jest dziewicą do konca życia np. siostry zakonne...[/QUOTE]

Odnośnie badania dwuręcznego zestawionego czyli elementu bad. ginekologicznego gdy pacjentkę lekarz bada palpacyjnie, to u kobiet których budowa błony dziewiczej uniemożliwia wprowadzenie nawet jednego palca do pochwy, badanie wykonuje się przez odbytnicę. Odnośnie wziernikowania (w tym wykonywania cytologii), u kobiet które nigdy nie miały kontaktów seksualnych (w jakichkolwiek formach w tym pieszczot skóra do skóry) wziernikowanie jest b. rzadko potrzebne, cytologia praktycznie w ogóle, bo bez kontaktów seksualnych nie dochodzi do zakażenia HPV (które jest niezbędnym warunkiem rozwoju raka szyjki).
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:17   #11
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 353
Dot.: Dziewica u ginekologa

Cytat:
Napisane przez Ola-zz Pokaż wiadomość
Dziewicom robi się USG przez odbyt. Miałam tak robione przez wiele lat. Nie boli. Cytologie chyba robi się delikatnie wkłada patyczek, szpatułka przejdzie. Ginekolog nie używa wtedy wziernika. Przecież dziewice też używają tampony. Z tego co pamiętam pierwszą cytologie miałam robioną jak jeszcze byłam dziewicą.
Mnie pani doktor nic takiego nie powiedziała, że można zrobić przez odbyt. Ciekawe czemu... widocznie jest jakaś niekompetentna ale na razie nie wybieram się do innego ginekologa, bo u mnie w okolicy chyba i tak lepszych od niej nie znajdę
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 11:09   #12
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: Dziewica u ginekologa

USG przez odbyt miałam zawsze wykonywane na polecenie ginekologa jednakże już na oddziale szpitalnym ginekologi położniczej.
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 12:43   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dziewica u ginekologa

[QUOTE=fankapsychiatrii;45 632651]
Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, bo uważam że mam problemy z hormonami. Nawet nie wiem czy pani ginekolog usłyszała, jak powiedziałam że to moja pierwsza wizyta. W ogóle nic nie tłumaczyła na czym polega badanie itp. Żeby wykluczyć lub potwierdzić zespół PCOS należy zrobić USG. Ponieważ jestem dziewicą USG miałam robione przez powłoki brzuszne, ale pani doktor powiedziała, że nic nie widzi i nie może potwierdzić ani wykluczyć PCOS. W ogóle to jak mnie zapytała czy współżyłam i odpowiedziałam że nie, to zrobiła taką minę jakby to było jakieś przestępstwo, być dziewicą. Powiedziała, że nie może nic więcej powiedzieć, bo PCOS wyszłoby dopiero z USG dopochwowego. Jak więc u dziewic stwierdza się PCOS? Przecież jakoś trzeba stwierdzić. W ogóle nasuwa mi się myśl, że kobieta jest jednak dziwnie ukształtowana, bo przecież dziewicom raczej nie można zrobić np. cytologii. Jak więc zbadać starsze już dziewice? przecież one też mogą zachorować i jakoś trzeba je zbadać. Co, jeśli ktoś z wyboru jest dziewicą do konca życia np. siostry zakonne...[/QUOTE]

Odnośnie badania dwuręcznego zestawionego czyli elementu bad. ginekologicznego gdy pacjentkę lekarz bada palpacyjnie, to u kobiet których budowa błony dziewiczej uniemożliwia wprowadzenie nawet jednego palca do pochwy, badanie wykonuje się przez odbytnicę. Odnośnie wziernikowania (w tym wykonywania cytologii), u kobiet które nigdy nie miały kontaktów seksualnych (w jakichkolwiek formach w tym pieszczot skóra do skóry) wziernikowanie jest b. rzadko potrzebne, cytologia praktycznie w ogóle, bo bez kontaktów seksualnych nie dochodzi do zakażenia HPV (które jest niezbędnym warunkiem rozwoju raka szyjki).
Niekoniecznie, gdyz hpv mozesz sie zarazic korzystajac z publicznej toalety. I ponoc rowniez moze przejsc z matki na dziecko w trakcie porodu.
Przynajmniej tak zostalam poinforomowana.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:20   #14
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Dziewica u ginekologa

nie można, a w każdym razie praktycznie nie można bo 1) potrzebny byłby bezpośredni kontakt nabłonka narzadów płciowych z powierzchnią na której są HPV i to kontakt dość intensywny, czyli np intensywny kontakt (szyjki, pochwy, sromu) z deską klozetową z którą wcześniej ktoś miał równie intensywny kontakt ZAKAŻONYM nabłonkiem - biorąc pod uwagę, że bezpośredni kontakt z szyjką czy pochwą jest niemożliwy, w grę wchodzą tylko HPV ze sromu, a tym raczej nikt nie siada na toalecie (tylko udami..) 2) jak już by do takiego kontaktu z możliwością przeniesienia doszło, to musi dojśc do rozwinięcia infekcji, a następnie jej przetrwania (większość aktywnych seksualnie rozwija infekcję, ale tylko mała część z tych przypadków nie ulega samowyleczeniu)
w związku z powyższym, rozwinięcie raka szyjki a nawet sromu w ten sposób jest PRAKTYCZNIE niemożliwie (teoretycznie możliwe, ale nie spotykane), za to bardziej mozliwe jest rozwinięcie innych nowotworów np. bardziej prawdopodobne byłoby już rozwinięcie raka płuca u młodej niepalącej osoby
a same badania nad rolą HPV w rozwoju raka szyjki wzięły się z obserwacji, że zakonnice prawie nie zapadały na ten nowotwór
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 17:20:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.