Agresywna nastolatka, co robić? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-16, 17:23   #61
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez TadCooper Pokaż wiadomość
Proszę Cie, jedyne co radzisz to działania jakie maja na celu osiągnięcie ciszy i spokoju sąsiadów, podczas gdy tej dziewczynce dzieje się lub już stała się KRZYWDA. Dlatego tak się zachowuje. Czym innym jest przeklinanie bo się nastolatka nauczyła kilku przekleństw w szkole a czym innym kilkugodzinne darcie gęby.

Jeżeli tak ciężko jest wam sobie wyobrazić czemu ona się drze a nie matka to podpowiem - np. matka przyczyniła się lub nie zabiegła sytuacji patologicznej (molestowanie seksualne/długotrwała przemoc fizyczna i psychiczna/ inne formy dręczenia, to przecież jest od cholery) - teraz lub w przeszłości. I dziecko ma połamaną psychikę, odreagowuje w ten (i pewnie na wiele innych) sposobów. Może to robić podświadomie. Matka może być przyczyną źródła problemów. Lub może je tylko znać. Lub wypierać. A może nie wie wcale, bo dziewczynkę spotkało coś złego ze strony kogoś nieznajomego co nie zmniejsza faktu że jej matka powinna jej pomóc i skierować na leczenie psychiatryczne etc. A TEGO NIE ROBI. Zamiata problem pod dywan. Nie chce rozmawiać z sąsiadami, udaje że nic się nie dzieje.

Powielę pytanie - naprawdę nie dało Ci to autorko do myślenia?? W sensie nie żeby zareagować, ale że matka nie zachowuje się jak osoba, która sama chce własnemu dziecku pomóc?

Nie mam szklanej kuli i nie wiem co się naprawdę stało, problem może być tragiczny, może być mniejszej rangi +plus bezstresowe wychowanie + utrata ojca, ale jedno jest pewne - żadne dziecko nie zachowuje się w ten sposób bez krzywdzącego powodu. I to powinno wystarczyć do tego żeby chcieć jej pomóc!!!
Nie bagatelizując być może bardzo poważnego problemu, naprawdę jesteś przekonana, że nigdy ale to przenigdy ŻADNE dziecko nie może zachowywać się tak bez krzywdzącego powodu?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 17:35   #62
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7100611 1]Nie bagatelizując być może bardzo poważnego problemu, naprawdę jesteś przekonana, że nigdy ale to przenigdy ŻADNE dziecko nie może zachowywać się tak bez krzywdzącego powodu?[/QUOTE]

W sensie ze co? Szatan ja opetal? Trudny wiek, dzieci tak maja, trza przelozyc przez kolano i lac, az jej sie krzykow odechce?

To nie jest zamykanie sie w pokoju, pisanie pamietnika i sluchanie bojsbendow, tylko kilkugodzinne wrzaski. Ktos tutaj potrafi sobie wyobrazic, ze bliska osoba przez kilka godzin krzyczy "bez powodu" i nawet nie probujecie jej pomoc?
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 17:43   #63
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Nie, to jest absolutnie niemożliwe, że zachowania trudne i prowokacyjne o takim nasileniu biorą się z powietrza i zachowanie dziecka jest przyczyną samą w sobie. Przyczyn może być wiele, natomiast podejście rodziców do SKUTKÓW problemu mówi samo za siebie - w NAJLEPSZYM przypadku rodzina jest niewydolna wychowawczo i już w tym momencie mamy do czynienia z krzywdą dziecka, które zostaje pozbawione możliwości stanięcia na nogi i uporania się z problemami, póki nie sięgną niebotycznego poziomu. Gdyby w rodzinie było całkowicie normalnie, a nastolatka zachowywała się tak z tak zwanej "swojej winy", to niemożliwe jest, że dziecko nie byłoby już od dawna objęte fachową pomocą terapeutyczną i zapewne psychiatryczną. Schemat zachowań świadczy o tym, że problemem jest dom rodzinny, a jeśli reakcje rodziców to "to nie twój interes" i nie ma kompletnie żadnych przesłanek do tego, by twierdzić, że dziecko pomoc otrzymuje, to jasnym wnioskiem jest to, że żadnego wsparcia nie ma. A nie ma, bo zapewne "jest niepotrzebne". Tak, dziecku dzieje się krzywda i nie ma co do tego wątpliwości. Jakie problemy dziewczynie towarzyszą - stwierdzić się nie da.
Autorko wątku, skupiasz się niestety na ofierze a nie kacie. Smutne mocno.

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2017-02-16 o 17:57
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 17:44   #64
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Ktos tutaj potrafi sobie wyobrazic, ze bliska osoba przez kilka godzin krzyczy "bez powodu" i nawet nie probujecie jej pomoc?
Nie, nie umiem sobie tego wyobrazić. I też jestem wstrząśnięta obojętnością sąsiadów, którzy są świadkami tej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 18:08   #65
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

[1=ecf0e89864d25a1add5852c cf3a4943c8e1d7d07_5fb4641 40871a;70959277]Tylko jaki w tym cel? Może założyłam ten wątek trochę pochopnie, pod wpływem emocji, ale nie zmienia to faktu, że naprawdę nie bardzo wiedziałam, co z tym zrobić. Gdy mamy problem tego typu z osobą dorosłą nie mamy wątpliwości, ale z tak zachowującym się dzieckiem spotkałam się pierwszy raz w życiu. Myślałam, że może ktoś miał podobną sytuację i coś mi doradzi. Nie sztuką jest od razu iść i donosić gdzie popadnie, zwłaszcza, że w moim odczuciu temu dziecku nie dzieje się krzywda, tylko właśnie ono krzywdzi. Mimo to nie chciałabym, żeby wynikły z tego ogromne problemy dla matki i tej małej również. Owszem gówniara mnie wkurza, ale przecież nie życzę jej poprawczaka, czy kuratora, dopóki istnieją może inne,łagodniejsze opcje.








Dziewczyny powiem Wam, że wcale nie dziwię się ludziom, którzy nie reagują, gdy pod ich nosem dzieje się coś złego. Osoby takie jak podśmiewująca się pani z mopsu, leniwy policjant, któremu się nie chce jechać na interwencję, olewający psycholodzy, czy takie z natury wredne i złośliwe panienki, jak adeedra skutecznie zniechęcają do niesienia pomocy. Bo i po co? Próbować pomóc i za to jeszcze dostać po łbie? To lepiej olać, nie narażać się na ataki ze strony imbecyli, przecież mnie to nie dotyczy.





Ciekawa jestem jednego, ile razy adeedra i jej podobne faktycznie komuś pomogły. Ile razy zadzwoniły do opieki, na policję, do schroniska, ile razy interweniowały w czyjeś obronie, ile razy same przeciwstawiły się tym, maltretującym dzieci, czy zwierzęta? Bo nie wierzę, że żyją w idyllicznym, słodkim świecie i nigdy nie miały do czynienia z tego typu sytuacją. Jak łatwo jest oceniać i doradzać popijając kawkę przed kompem, jak łatwo pieprzyć farmazony w stylu "ja to jestem super odważna i zrobiłabym tak, czy inaczej", kiedy jedyny problem to trafić we właściwy klawisz na klawiaturze.





Dziękuję wszystkim dziewczynom, które potrafiły napisać coś mądrego, czy doradzić jakieś rozwiązanie. Co mogłam, narazie zrobiłam, pogadam jeszcze z sąsiadami, spróbujemy coś wspólnie ustalić. Obiecano interwencję pracownika Mopsu, poczekam co z tego wyniknie, kolejne awantury postaram się zgłaszać na policję. Temat uważam za zamknięty.[/QUOTE]


Pracuję w placówce, w której z pięćdziesiąt procent dzieci przejawia zachowania trudne i stawia ludzi w podobnych sytuacjach. Codziennie. I zgadzam się z każdym słowem, które tu napisała adeedra. Niestety ale pogódź się z tym, że to TY nie masz pojęcia, o czym piszesz.

Nikt nie pisze, że dziecko jest na pewno maltretowane. Ale są w tej rodzinie problemy, z którymi rodzina nie jest w stanie się uporać, bo NIE CHCE. I to jest krzywda tego dziecka.

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2017-02-16 o 18:15
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 19:24   #66
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Nie, to jest absolutnie niemożliwe, że zachowania trudne i prowokacyjne o takim nasileniu biorą się z powietrza i zachowanie dziecka jest przyczyną samą w sobie. Przyczyn może być wiele, natomiast podejście rodziców do SKUTKÓW problemu mówi samo za siebie - w NAJLEPSZYM przypadku rodzina jest niewydolna wychowawczo i już w tym momencie mamy do czynienia z krzywdą dziecka, które zostaje pozbawione możliwości stanięcia na nogi i uporania się z problemami, póki nie sięgną niebotycznego poziomu. Gdyby w rodzinie było całkowicie normalnie, a nastolatka zachowywała się tak z tak zwanej "swojej winy", to niemożliwe jest, że dziecko nie byłoby już od dawna objęte fachową pomocą terapeutyczną i zapewne psychiatryczną. Schemat zachowań świadczy o tym, że problemem jest dom rodzinny, a jeśli reakcje rodziców to "to nie twój interes" i nie ma kompletnie żadnych przesłanek do tego, by twierdzić, że dziecko pomoc otrzymuje, to jasnym wnioskiem jest to, że żadnego wsparcia nie ma. A nie ma, bo zapewne "jest niepotrzebne". Tak, dziecku dzieje się krzywda i nie ma co do tego wątpliwości. Jakie problemy dziewczynie towarzyszą - stwierdzić się nie da.
Autorko wątku, skupiasz się niestety na ofierze a nie kacie. Smutne mocno.
nie rozumiem zrównania niewydolnej wychowawczo rodziny z katem.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 19:32   #67
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;71010301]nie rozumiem zrównania niewydolnej wychowawczo rodziny z katem.[/QUOTE]
A napisałam coś o rodzinie jako kacie? W tym wypadku katem jest całe otoczenie, które udaje, że nie widzi. Niby bardzo przeszkadza, niby chciałoby się sprawę rozwiązać, ale się "nie widzi". A podobno z rodzicami problemu nie ma. Tylko z dzieckiem. Więc skad ta slepota?

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2017-02-16 o 19:34
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-16, 19:40   #68
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
A napisałam coś o rodzinie jako kacie? W tym wypadku katem jest całe otoczenie, które udaje, że nie widzi. Niby bardzo przeszkadza, niby chciałoby się sprawę rozwiązać, ale się "nie widzi". A podobno z rodzicami problemu nie ma. Tylko z dzieckiem. Więc skad ta slepota?
Bo tak wygodniej. A tymczasem dziewczynka marzy o tym, żeby ktoś jej pomógł, bo wyraźnie sobie nie radzi. To się może skończyć tragedią, ale dla sąsiadów spoko, będą mieli, o czym plotkować dalej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 19:59   #69
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
A napisałam coś o rodzinie jako kacie? W tym wypadku katem jest całe otoczenie, które udaje, że nie widzi. Niby bardzo przeszkadza, niby chciałoby się sprawę rozwiązać, ale się "nie widzi". A podobno z rodzicami problemu nie ma. Tylko z dzieckiem. Więc skad ta slepota?
Wydaje mi się katowanie zakłada bycie czynnym oprawcą. A nie udawanie że się nie widzi.

Jeżeli masz zawodowe doświadczenie z dziećmi z trudnymi zachowaniami - co radzisz żeby zrobiła Autorka. Co można realnie zrobić a nie zaszkodzić. Żeby nie stygmatyzować dziecka i jego rodziny i nie wejść w gówno na swojej wycieraczce.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:10   #70
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;71011806]Wydaje mi się katowanie zakłada bycie czynnym oprawcą. A nie udawanie że się nie widzi.
[/QUOTE]
Wydaje ci się.
W innym przypadku zaniechanie nie byłoby przestępstwem.

Przykład:
Ktoś umiera, ma okropne bóle, obok stoi lekarz, który mógłby podać opioidy i zmniejszyć ból. Mógłby pomóc. Nie robi tego, pozwala umierającemu cierpieć. To jest znęcanie się. Znęca się = jest oprawcą.

To samo robi matka dziewczynki - pozwala jej cierpieć, zamiast jej pomóc. I to samo robią sąsiedzi.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:11   #71
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez Rany Koguta Pokaż wiadomość
Bo tak wygodniej. A tymczasem dziewczynka marzy o tym, żeby ktoś jej pomógł, bo wyraźnie sobie nie radzi. To się może skończyć tragedią, ale dla sąsiadów spoko, będą mieli, o czym plotkować dalej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I 'nie radzi' sobie tylko i wyłącznie w domu, gdzie wie, że 'może' wszystkich ustawiać pod siebie, ale w szkole już trzyma się zasad i nie robi problemów?
Moim zdaniem to nadal po prostu rozwrzeszczana nastolatka, która manipuluje tam, gdzie wie, na ile może podskoczyć. Jeśli problem byłby aż tak głęboki, to raczej problemy byłyby na różnych polach społecznych.
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-16, 20:17   #72
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;71011806]Wydaje mi się katowanie zakłada bycie czynnym oprawcą. A nie udawanie że się nie widzi.

Jeżeli masz zawodowe doświadczenie z dziećmi z trudnymi zachowaniami - co radzisz żeby zrobiła Autorka. Co można realnie zrobić a nie zaszkodzić. Żeby nie stygmatyzować dziecka i jego rodziny i nie wejść w gówno na swojej wycieraczce.[/QUOTE]
Oprawca w tej sytuacji jest zarowno rodzina niewydolna wychowawczo, ktora ma to gdzies, jak i spoleczenstwo.
Co moge poradzic? Zglosic to do kogos odpowiedniego. Hm... pedagog szkolny, psycholog? Chociazby i ten MOPS. ZROBIC COS. Alez tylko tyle. To nie musi byc zadne idealne zachowanie. Chodzi o zrobienie czegokolwiek. Dziecko stygmatyzuje teraz. Rozprawiajac zapewne o tym za calym sasiedztwem i wyszukujac teorii spiskowych. Zgloszenie powaznego problemu w rodzinie do odpowiednich sluzb to jest sluszne dzialanie, a nie stygmatyzowanie.
W temacie "gowna na wycieraczce" - spuszczam kotare milczenia.

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2017-02-16 o 20:18
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:19   #73
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
I 'nie radzi' sobie tylko i wyłącznie w domu, gdzie wie, że 'może' wszystkich ustawiać pod siebie, ale w szkole już trzyma się zasad i nie robi problemów?
Moim zdaniem to nadal po prostu rozwrzeszczana nastolatka, która manipuluje tam, gdzie wie, na ile może podskoczyć. Jeśli problem byłby aż tak głęboki, to raczej problemy byłyby na różnych polach społecznych.
Podobnie, jak trzyrazypiec, wypowiadasz się na podstawie doświadczenia zawodowego?
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:21   #74
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Podobnie, jak trzyrazypiec, wypowiadasz się na podstawie doświadczenia zawodowego?
Zeby byla jasnosc- jestem nauczycielem a nie psychologiem czy szkolnym pedagogiem, wiec znowu autorytetem nie jestem. Tamta wypowiedz byla skierowana do autorki, ktora pisala, ze inne to "w de byly, gie widzialy"
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:27   #75
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Podobnie, jak trzyrazypiec, wypowiadasz się na podstawie doświadczenia zawodowego?
Mogę przyznać, że bardziej teoretycznie, ale tak - z wykształcenia jestem psychologiem.
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:31   #76
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
I 'nie radzi' sobie tylko i wyłącznie w domu, gdzie wie, że 'może' wszystkich ustawiać pod siebie, ale w szkole już trzyma się zasad i nie robi problemów?


Moim zdaniem to nadal po prostu rozwrzeszczana nastolatka, która manipuluje tam, gdzie wie, na ile może podskoczyć. Jeśli problem byłby aż tak głęboki, to raczej problemy byłyby na różnych polach społecznych.

Choc watpie, to - sytuacja, którą opisujesz również oznacza, że rodzina jest niewydolna wychowawczo. I nic z tym nie robi, nie szuka pomocy.

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2017-02-16 o 20:33
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:33   #77
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
I 'nie radzi' sobie tylko i wyłącznie w domu, gdzie wie, że 'może' wszystkich ustawiać pod siebie, ale w szkole już trzyma się zasad i nie robi problemów?
Moim zdaniem to nadal po prostu rozwrzeszczana nastolatka, która manipuluje tam, gdzie wie, na ile może podskoczyć. Jeśli problem byłby aż tak głęboki, to raczej problemy byłyby na różnych polach społecznych.


To ma byc dowod na co? To, ze problem sie pojawia tylko w domu, jest tym bardziej zastanawiajace.


"Po prostu rozwrzeszczana nastolatka" krzyczaca godzinami? Serio, kiedy ostatnio widzialyscie kogos, kto potrafi wrzeszczec tyle czasu, a kogo rodzina nie reaguje?
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:37   #78
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Sytuacja, którą opisujesz również oznacza, że rodzina jest niewydolna wychowawczo. I nic z tym nie robi, nor szuka pomocy.
To, że rodzina jest niewydolna wychowawczo widać chyba już po tym, że darcie r.ja panienki nie daje żyć całemu blokowi. Ale nie rozumiem najazdów na Autorkę, która w tej sytuacji chce po prostu spokoju, jednocześnie REAGUJĄC i zgłaszając organom, które z zasady powinny się tą sprawą zająć dalej.
To nie do Autorki powinno należeć zaciąganie matki i córki na terapię rodzinną, dlatego tak jak pisałam - dzwonić na policję, zawiadomić dzielnicowego i być w tych działaniach konsekwentnym.
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:37   #79
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
To, że rodzina jest niewydolna wychowawczo widać chyba już po tym, że darcie r.ja panienki nie daje żyć całemu blokowi. Ale nie rozumiem najazdów na Autorkę, która w tej sytuacji chce po prostu spokoju, jednocześnie REAGUJĄC i zgłaszając organom, które z zasady powinny się tą sprawą zająć dalej.


To nie do Autorki powinno należeć zaciąganie matki i córki na terapię rodzinną, dlatego tak jak pisałam - dzwonić na policję, zawiadomić dzielnicowego i być w tych działaniach konsekwentnym.

Najazd na autorkę nie był tylko za to.

Cokolwiek teraz robisz, dobrze wybrałaś ścieżkę zawodową

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2017-02-16 o 20:41
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-16, 20:42   #80
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
I 'nie radzi' sobie tylko i wyłącznie w domu, gdzie wie, że 'może' wszystkich ustawiać pod siebie, ale w szkole już trzyma się zasad i nie robi problemów?
Moim zdaniem to nadal po prostu rozwrzeszczana nastolatka, która manipuluje tam, gdzie wie, na ile może podskoczyć. Jeśli problem byłby aż tak głęboki, to raczej problemy byłyby na różnych polach społecznych.
Dziecko regularnie wrzeszczy jak opętane, trwa to po kilka godzin, a Ty sądzisz, że robi to dla frajdy czy jak?
Nie znamy przyczyny problemu, nie poznamy przez forum, ani nawet Autorka przez ścianę. Od tego są odpowiednie służby, specjaliści, których należy poinformować. Ale wiemy, że problem jest, wiedzą wszyscy sąsiedzi. Wolą jednak udawać, że nic się nie dzieje i to w kanalizacji coś huczy.

Edit: Interweniowałam, kiedy pies wył w bloku obok . Nie uznałam, że "taki s☠☠☠☠iel źle wychowany", mają, co chcieli, ale martwiłam się, że zwierzę z jakiegoś powodu cierpi. A tu padają propozycje olania sikiem prostym wyjącego dziecka. Nie wierzę w to, co czytam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 201705080934
Czas edycji: 2017-02-16 o 20:48
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:54   #81
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Niektórzy tutaj to nie powinni się absolutnie przyznawać jakie mają wykształcenie. Wstyd i hańba dla uczelni, który wypuszcza absolwentów z takim podejściem. Związki skutkowo-przyczynowe to wiedza tajemna też dla niektórych.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 20:58   #82
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Niektórzy tutaj to nie powinni się absolutnie przyznawać jakie mają wykształcenie. Wstyd i hańba dla uczelni, który wypuszcza absolwentów z takim podejściem. Związki skutkowo-przyczynowe to wiedza tajemna też dla niektórych.
Pedagog z powołania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:16   #83
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
To ma byc dowod na co? To, ze problem sie pojawia tylko w domu, jest tym bardziej zastanawiajace.


"Po prostu rozwrzeszczana nastolatka" krzyczaca godzinami? Serio, kiedy ostatnio widzialyscie kogos, kto potrafi wrzeszczec tyle czasu, a kogo rodzina nie reaguje?
Wbrew pozorom dzieci dobrze wyczuwają gdzie na ile sobie mogą pozwolić. Jeśli małolata chodzi do 'porządnej' szkoły, w której na nikomu nie imponują buntownicy, to wiadomo, że nie będzie tam odstawiała takich cyrków, bo rówieśnicy bardzo szybko jej przypną odpowiednią etykietę.
Za to w domu ma samotną matkę, dodatkowo zajmującą się drugą córką i brak autorytetu ojca - łatwy cel do wyładowywania codziennych frustracji.
Nie mówię, że problem się wziął znikąd (chociaż przypominam o hormonach i tendencji do wyolbrzymiania w tym wieku największych problemów), ale wg mnie Autorka zrobiła to, co mogła i powinna.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Rany Koguta Pokaż wiadomość
Pedagog z powołania...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pedagog, a psycholog - to raz.

Może bez powołania, ale też nie podchodzący do sprawy od .... strony i prezentujący racjonalne podejście, zamiast domorosłych parapsychologicznych teorii i wynurzeń bazujących chyba na ludzkich dramatach z "Chwili prawdy'i innych tvnowskim fabuł.
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:18   #84
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Nie prezentujesz racjonalnego podejścia. Pliz, skończ już, bo to komediodramat w Twoim wykonaniu
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:22   #85
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom dzieci dobrze wyczuwają gdzie na ile sobie mogą pozwolić. Jeśli małolata chodzi do 'porządnej' szkoły, w której na nikomu nie imponują buntownicy, to wiadomo, że nie będzie tam odstawiała takich cyrków, bo rówieśnicy bardzo szybko jej przypną odpowiednią etykietę.
Za to w domu ma samotną matkę, dodatkowo zajmującą się drugą córką i brak autorytetu ojca - łatwy cel do wyładowywania codziennych frustracji.
Nie mówię, że problem się wziął znikąd (chociaż przypominam o hormonach i tendencji do wyolbrzymiania w tym wieku największych problemów), ale wg mnie Autorka zrobiła to, co mogła i powinna.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------



Nie pedagog, a psycholog - to raz.

Może bez powołania, ale też nie podchodzący do sprawy od .... strony i prezentujący racjonalne podejście, zamiast domorosłych parapsychologicznych teorii i wynurzeń bazujących chyba na ludzkich dramatach z "Chwili prawdy'i innych tvnowskim fabuł.
Ok. Słyszysz o takiej sytuacji na żywo, nie przez forum. Co robisz? Zalecasz klapa w tyłek? Nie zastanawiasz się, dlaczego dziecko ma objawy załamania psychicznego? Czy uznajesz, że to, co czuje, nie ma znaczenia, dopóki nie stuli pyska?

Aha, nie odpowiedziałaś na pytanie, czy uważasz, że ona dla przyjemności się tak drze.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 201705080934
Czas edycji: 2017-02-16 o 21:24
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:28   #86
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez Rany Koguta Pokaż wiadomość
Ok. Słyszysz o takiej sytuacji na żywo, nie przez forum. Co robisz? Zalecasz klapa w tyłek? Nie zastanawiasz się, dlaczego dziecko ma objawy załamania psychicznego? Czy uznajesz, że to, co czuje, nie ma znaczenia, dopóki nie stuli pyska?

Aha, nie odpowiedziałaś na pytanie, czy uważasz, że ona dla przyjemności się tak drze.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A daj spokój. "Psycholog", który "diagnozuje" na odległość i w dodatku stawia te "diagnozę" w przypadku tak skomplikowanej sytuacji, która może mieć tak wiele przyczyn, nie zmieni swojego zdania i dalej będzie wypisywać takie dyrdymaly
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:29   #87
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Nie prezentujesz racjonalnego podejścia. Pliz, skończ już, bo to komediodramat w Twoim wykonaniu
Jak wiele podobnych wątków i ten nie doczeka raczej informacji nt zakończenia i przyczyn takiego zachowania, więc obecnie równie prawdopodobna jest tak moja, jak i Wasza teoria.

Ale jak to już było w przypadku innych dyskusji: Wy się zamykacie na inne wytłumaczenia, dlatego też moim celem nie jest przekonywanie Was, bo wiem, że stanie murem za molestowaniem od wczesnych lat dziecięcych jest bardziej w stylu większości wypowiadających się tutaj. Chcę po prostu moimi wypowiedziami utwierdzić Autorkę, że nie jest najgorszą Dulskich, dbając o dobro i spokój swój i swojej rodziny, i zrobiła naprawdę dużo, aby wpłynąć na obecna sytuację. Za to Wasze ataki w przyszłości mogą poskutkować tym, że ludzie będą się bali pytać i prosić o rady.

Jednocześnie zgadzam się, że smutne i zatrważające są reakcje służb, które zostały tutaj wymienione.
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:32   #88
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
A daj spokój. "Psycholog", który "diagnozuje" na odległość i w dodatku stawia te "diagnozę" w przypadku tak skomplikowanej sytuacji, która może mieć tak wiele przyczyn, nie zmieni swojego zdania i dalej będzie wypisywać takie dyrdymaly
Robicie dokładnie to samo z diagnozą na odległość, dlatego już powyżej napisałam, że ja się nie zamykam na żadną opcję. Ale to nie do Autorki powinno należeć zapisanie panienki na terapię, a tak to tutaj przedstawiłyście.
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:32   #89
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Jak wiele podobnych wątków i ten nie doczeka raczej informacji nt zakończenia i przyczyn takiego zachowania, więc obecnie równie prawdopodobna jest tak moja, jak i Wasza teoria.

Ale jak to już było w przypadku innych dyskusji: Wy się zamykacie na inne wytłumaczenia, dlatego też moim celem nie jest przekonywanie Was, bo wiem, że stanie murem za molestowaniem od wczesnych lat dziecięcych jest bardziej w stylu większości wypowiadających się tutaj. Chcę po prostu moimi wypowiedziami utwierdzić Autorkę, że nie jest najgorszą Dulskich, dbając o dobro i spokój swój i swojej rodziny, i zrobiła naprawdę dużo, aby wpłynąć na obecna sytuację. Za to Wasze ataki w przyszłości mogą poskutkować tym, że ludzie będą się bali pytać i prosić o rady.

Jednocześnie zgadzam się, że smutne i zatrważające są reakcje służb, które zostały tutaj wymienione.
Nie uważasz, że gdyby twoja teoria była prawdziwa, darcie się nie byłoby raczej krótkie i prowadzące do celu? Znaczy, krzyk, wymuszenie, cel osiągnięty?

Bo skoro ona się drze długo i bogato, to znaczy, że ta metoda najwyraźniej nie działa, nie? Znaczy, w ten sposób nie działa, w jaki powinna, jeśli chodziłoby o wymuszenie czegoś na potulnej matce (której można podskoczyć).
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-16, 21:33   #90
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Agresywna nastolatka, co robić?

My się zamykamy na wytłumaczenia? Przecież my piszemy, że przyczyn może być wiele i że powodu nie znamy i nie poznamy. To się naprawdę dzieje? 😵
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-24 10:42:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.