Prosze o rady - bizuteria na szkle malowana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-12, 13:56   #1
nymphee
Przyczajenie
 
Avatar nymphee
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10

Prosze o rady - bizuteria na szkle malowana


Witam,
chce zajac sie bizuteria malowana na szkle tylko nie wiem gdzie dostac takie gotowe szkielka zebym mogla na nich malowac, z tego co wiem to galerie zamujace sie tym szklo wycinaja i stapiaja a potem wypalaja ale do tego trzeba przeciez miec warunki, piece itp. wiec piszcie jak wiecie gdzie takie szkielka mozna dostac, dzieki.
pozdrawiam
nymphee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 21:59   #2
weraph
Rozeznanie
 
Avatar weraph
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 883
GG do weraph
Dot.: Prosze o rady - bizuteria na szkle malowana

W sklepach dla witrazystów? W kazdym większym miescie mozna chyba znależc.
Od nich rozpoczełabym poszukiwania.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=524265

Moj wąteczek wizazowy

http://koralikowaweraph.blogspot.com/

Moja koralikowa strona


weraph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 12:56   #3
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Prosze o rady - bizuteria na szkle malowana

albo kup białe / kremowe koraliki ceramiczne i spróbuj pomalowac
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 08:58   #4
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Dot.: Prosze o rady - bizuteria na szkle malowana

szkiełka do mikroskopu...takie płytki w które się wkłada preparaty. Łatwo je przyciąć do wymaganych wymiarów, kupić można chyba w sklepach z zaopatrzeniem medycznym albo labotaryjnym albo wyprosić parę sztuk od kogoś co jest na jakiejś uczelni hihi
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 23:09   #5
zanciolek
Rozeznanie
 
Avatar zanciolek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Cieszyn :)
Wiadomości: 562
GG do zanciolek Send a message via Skype™ to zanciolek
Dot.: Prosze o rady - bizuteria na szkle malowana

Morgana75 zgadzam się takie szkiełka kupuję za 6zł 50 szt w sklepie medycznym mają grubość 1mm... nadają się owszem, ale jedynie na "kanciate" formy, kwadraty, trójkąty, bo raczej ciężko wyciąć z nich cokolwiek innego... potrzebna by była specjalna pilarka...
A! Mam jeszcze jeden pomysł Zanieś jakiś większy kawałek szkła jeśli masz do szklarza i niech on Ci je przytnie według Twojego uznania nawet może spiłować Ci kanty,żeby się nie pociąć

Mieszkam w mieście, które graniczy z Czechami, dlatego mam 20 minut na piechotę do granicy i tam jest taki fajny sklepik z rzeczami do robótek ręcznych... czego dusza zapragnie i tam widziałam takie gotowe szkiełka pocięte i dookoła miało obwódkę z taśmy miedzianej zalutowanej i z dolutowanym oczkiem na łańcuszek Przypuszczam,że właśnie na taką biżuterię witrażową to były gotowce
O rany, ale masło maślane Przepraszam,ale jest już późno i nie myślę tak, jak powinnam Mam nadzieję,że coś zrozumiałaś pozdrawiam


---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

Przepraszam za pogrubioną czcionkę,ale nie zauważyłam, że coś jest nie tak... sorki

zanciolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 19:05   #6
nymphee
Przyczajenie
 
Avatar nymphee
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 10
Dot.: Prosze o rady - bizuteria na szkle malowana

Witajcie
hoho ale mnie tu dlugo nie bylo. Brak czasu na cokolwiek takze szkielkami sie nie zajmowalam nawet.
Dziewczyny z tymi szkielkami do mikroskopow ok ale faktycznie jakies inne formy trudna zabawa z wycinaniem odpada.
Ale zanciolek chyba zrobie tak jak mowisz, ogolnie maluje troche na szkle a, ze do tej pory nie udalo mi sie dostac gotowych czystych szkielek wiec, myslalam o tym zeby zapytac szklarza od ktorego biore szklo tylko tak pomyslalam ze to chyba zbyt misterna praca dla niego i moze drogo wyjsc, ale coz zapytam, moze akurat hmm,dzieki za rady.
pozdrawiam
nymphee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 08:50   #7
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: Prosze o rady - bizuteria na szkle malowana

Zanicolek, a możesz podać namiary na ten sklep? I jeśli wiesz, napisz, w jakich godzinach jest czynny w soboty. Bo czasem bywam u rodzinki w Cieszynie, to może kiedyś męża naciągnę na wycieczkę
A czy mają tam też koraliki Jablonexu?
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.