OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 16:37   #1681
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej czy któraś z was używała już do ocm oleju macadamia jako dodatku? bo właśnie robię zamówienie na zsk i tak sie nad nim zastanawiam,
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 16:38   #1682
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Muertil Pokaż wiadomość
a właśnie jeszccze kolejne pytanie debiutantki- mogę to też na dekolt nakładać?
Ja też pytałam o to wcześniej, ale nikt nie udzielił odpowiedzi

Chciałam też wiedzieć, czy można stosować OCM na plecy lub ramiona, co może być niestety trochę uciążliwe
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 00:05   #1683
anjaa31
Raczkowanie
 
Avatar anjaa31
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 161
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tak przeglądam wizaż i znalazłam ciekawy wątek na temat przemywania twarzy mlekiem (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76898). Czy któraś z Was stosowała tę metodę razem z OCM?
__________________
Czekamy na Liliannę -> 02.01.2015 r.
anjaa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 01:23   #1684
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja ją stosuję. Dla mnie nielogiczne jest równoczesne używanie żelu do twarzy czy mydła w połączeniu z ocm, skoro w ocm właśnie o to chodzi, żeby zrezygnować z oczyszczania twarzy chemią.
Stosuję tylko olej z pestek dyni w połączeniu z rycyną (30+70) na noc, a rano przecieram twarz wacikiem nasączonym mlekiem, nakładam krem nawilżający i makijaż. Miałam skórę BARDZO tłustą, teraz jest normalna, zaskórników brak, jest miła w dotyki, sprężysta, nawilżona i dodatkowo dzięki olejowi z pestek dyni(tak sądze) bardzo rozjaśniły mi się wszelkie przebarwienia.
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 04:21   #1685
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ALe przeciez nie wszystkie mydla maja ta chemie np. to http://www.iherb.com/Dr-Woods-Pure-B...-ml/12312?at=0 wg mnie jest ok.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 06:50   #1686
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

niby tak, wiem, że gro kobiet stosuje równocześnie mydło i ocm, ale ja postanowiłam całkowicie zrezygnować z chemii.
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 09:20   #1687
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szare_0 Pokaż wiadomość
Ja też pytałam o to wcześniej, ale nikt nie udzielił odpowiedzi

Chciałam też wiedzieć, czy można stosować OCM na plecy lub ramiona, co może być niestety trochę uciążliwe
No a niby czemu nie? W sumie na twarzy masz delikatniejszą skórę niż na plecach czy dekolcie, więc jeżeli coś można używać na twarz, to tam też spokojnie...
Zresztą jakaś wizażanka pisała juz jakiś czas temu, że TŻ jej zrobił masaż pleców olejkiem rycynowym z przykładaniem ręcznika itd i na drugi dzień jej krostki poznikały
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 09:40   #1688
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny mam pytanko... po czym mam poznać czy moja skóra się oczyszcza czy nie odpowiada jej OCM? Stosuję tą metodę od 4 dni codziennie na wieczór troszke mnie wysypuje
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 09:44   #1689
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko... po czym mam poznać czy moja skóra się oczyszcza czy nie odpowiada jej OCM? Stosuję tą metodę od 4 dni codziennie na wieczór troszke mnie wysypuje
Było pisane kilka dni temu, że nie da się poznać. A 4 dni to jeszcze za mało żeby coś powiedzieć.
A ja Cię baaardzo proszę, poczytaj trochę zanim zadasz pytanie, bo masz mega tendencję do zadawania pytań na które odpowiedź albo jest zawarta w pierwszym poście albo padła kilka stron wcześniej. I to nie tylko w tym wątku. Bardzo proszę.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 09:58   #1690
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Było pisane kilka dni temu, że nie da się poznać. A 4 dni to jeszcze za mało żeby coś powiedzieć.
A ja Cię baaardzo proszę, poczytaj trochę zanim zadasz pytanie, bo masz mega tendencję do zadawania pytań na które odpowiedź albo jest zawarta w pierwszym poście albo padła kilka stron wcześniej. I to nie tylko w tym wątku. Bardzo proszę.
Przepraszam... ale tyle tego jest:P
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 10:52   #1691
Manehajera
Zakorzenienie
 
Avatar Manehajera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny, a może ten olejek z Alterry (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ya.html&next=1) można używać samodzielnie, bez żadnych proporcji skoro tyle w nim różnych olejów?
Manehajera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 10:52   #1692
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
No a niby czemu nie? W sumie na twarzy masz delikatniejszą skórę niż na plecach czy dekolcie, więc jeżeli coś można używać na twarz, to tam też spokojnie...
Zresztą jakaś wizażanka pisała juz jakiś czas temu, że TŻ jej zrobił masaż pleców olejkiem rycynowym z przykładaniem ręcznika itd i na drugi dzień jej krostki poznikały


Mnie ostatnio poirytowało jak robiłam OCM wieczorem, że odkręciłam kurek z gorącą wodą a tam leci ledwo ciepła U mnie w bloku większość osób na hura idzie się kąpać ok godziny 22 -23. Wtedy ciepła woda "nie nadąża" i nie dość, że wchodzę np pod prysznic po czym wyskakuję z krzykiem, bo zimno, to jeszcze płacę za letnią wodę jak za ciepłą
No i najważniejsze miałam problem ze zmyciem olejku! Ehhh...

Normalnie mam ochotę napisać jakąś skargę czy coś. Ja rozumiem przyczynę, ale jakieś akcje należałoby podjąć, żeby to zniwelować

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Przepraszam... ale tyle tego jest:P
No dużo, ale jak będą zadawane non stop te same pytania to będzie jeszcze więcej
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 11:47   #1693
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Chyba OMC nie do końca mi podpasowało w strefie T jest ok, ale reszta
powychodziły mi ogrome pryszce na policzkach coraz badziej sie czerwienie dodam że mam skóre mieszaną tłustą w strefie T, sucha na policzkach i dodatkowo naczynkową
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 11:52   #1694
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Używam Nivea anti-spot przeciw niedoskonałościom, ale mam wrażenie że jest za słaby a nie chce z drugiej strony stosować czegos tłustego bo mnie zaraz zapcha a nie wiem czy ten mnie nawet nie zaycha:/
Na podrażnioną skórę na noc po OCM polecam zwyklą maść z witaminą A. Dziewczyny już kiedyś wspominaly na tym wątku o niej. Owszem ma ona dziwną konsystencję, ale na podarżnienia jest super! Wszelkie przesuszenia w ciągu nocy znikają, dodatkowo nie zapycha. Wręcz przeciwnie pomaga walczyć z pryszczami. Polecam

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Było pisane kilka dni temu, że nie da się poznać. A 4 dni to jeszcze za mało żeby coś powiedzieć.
A ja Cię baaardzo proszę, poczytaj trochę zanim zadasz pytanie, bo masz mega tendencję do zadawania pytań na które odpowiedź albo jest zawarta w pierwszym poście albo padła kilka stron wcześniej. I to nie tylko w tym wątku. Bardzo proszę.

Bravissimo!
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:34   #1695
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A jaka maść z witaminą A? jakaś firma?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 13:52   #1696
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
A jaka maść z witaminą A? jakaś firma?

od siebie podpowiem jedynie aby unikać maści z witA firmy AA oceanic, ma w składzie parafinę,perfumy,parabeny peg-i i mnóstwo innych wynalazków. najlepsza jest taka o najprostszym składzie: witA,wazelina, zapach,woda oczyszczona. Ja mam firmy avena,oraz hasco lek polecam
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:01   #1697
trommelka
Zadomowienie
 
Avatar trommelka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 400
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
A jaka maść z witaminą A? jakaś firma?
Mam od lat taką, używam jej ja, mama, córka mojej siostry i wszyscy są zadowoleni. Kosztuje grosze, dostaniesz ją w każdej aptece.
__________________

Muzycznie: Just back where I started.



Uratuj!
Dla Ciebie to tylko 3 minuty, dla osoby poszkodowanej - cale życie
trommelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:19   #1698
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
A jaka maść z witaminą A? jakaś firma?
dołączam się do wątku najlepsza wg mnie jest maść z hasco lek, dostępna w każdej aptece, z prościutkim składem i faktycznie maść z AA jest fatalna. Bardzo dobra jest jeszcze maść oliwkowa z Ziaji, ale fakt to niezły tłuścioch i może zapychać
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:57   #1699
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A tak teraz z innej beczki... ale do tematu wątku
Oleje z Mazidła.com - dobre? ostatnio mnie zaraziło tymi olejami i gdzie sie tylko da to szukam:p Już jedną paczuszkę na BU zamawiałam i myślę że to nie koniec... powolutku kończę z drogeryjnymi specyfikami
Z tego co już tu wyczytałam to dobry jest ogólnie do OCM olej z orzechów włoskich, a ze słodkich migdałów do cery tłustej trądzikowej sie nada? Tak się czaję na te dwa i jeszcze nie wiem czy gdzieś w aptece kupię czy własnie na mazidłach
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 15:04   #1700
Lili99
Zadomowienie
 
Avatar Lili99
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 580
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jola0078 Pokaż wiadomość
dołączam się do wątku najlepsza wg mnie jest maść z hasco lek, dostępna w każdej aptece, z prościutkim składem i faktycznie maść z AA jest fatalna. Bardzo dobra jest jeszcze maść oliwkowa z Ziaji, ale fakt to niezły tłuścioch i może zapychać
Nie mogę przekonać się do nałożenia maści z Hasco-Lek na twarz, według mnie pachnie jak cytrynowa kostka do wc Za to świetnie działa na stopy
Najbardziej lubię , jest baaardzo tłusta, ale nie zapycha, a w składzie ma tylko witaminę A, lanolinę, wazelinę białą i wodę destylowaną
Lili99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 15:14   #1701
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lili99 Pokaż wiadomość
Nie mogę przekonać się do nałożenia maści z Hasco-Lek na twarz, według mnie pachnie jak cytrynowa kostka do wc Za to świetnie działa na stopy
Najbardziej lubię , jest baaardzo tłusta, ale nie zapycha, a w składzie ma tylko witaminę A, lanolinę, wazelinę białą i wodę destylowaną
kostka do wc?? fajne skojarzenie mi bardziej przypmina zapach takiego kwiatka, ale nie pamiętam jak się zwie - zawsze go mamie obskubałam z liści jak byłam mała wracając do tematu maść to maść ważne że z wit A i że działa

Edytowane przez jola0078
Czas edycji: 2012-02-03 o 15:15
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 16:05   #1702
Muertil
Raczkowanie
 
Avatar Muertil
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Gród cara ;)
Wiadomości: 443
GG do Muertil
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

właśnie ja też mam wrażenie, że skóra mi się zanadto przesuszyła troszkę, ale z drugiej strony mam krem, który za dużo nawilża, a za mało matuje (mam skóre mieszaną i używam Nivea pure& natural, mam po niej wrażenie zbytniego natłuszczenia)
Muertil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 02:24   #1703
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

XoXJuSsStYnKaXoX olej z migdalow jest srednio dobry do tlustej skory i tradzikowej. Jest napisane to nawet na mazidlach
Ja Przeczytalam ostatnio, ze olej z pestek granatu jest przeciwtradzikowy.
Obczajam jeszcze taka mieszanke: olej z winogron, olej jojoba i olej z krokosza barwierskiego (safflower oil)
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:06   #1704
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny przymierzam się do zastosowania Ocm i chce kupic olej rycynowy oczywiscie, olej z orzecha włoskiego i mam pytanie co myślicie żeby dodać Biogal, kapsułki z olejkiem z nasion ogórecznika ? ponieważ zostało mi ich trochę i pomyślałam że mogłabym je zużyć
Pozdrawiam
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 14:13   #1705
NellN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A Coruña/ Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Używam Nivea anti-spot przeciw niedoskonałościom, ale mam wrażenie że jest za słaby a nie chce z drugiej strony stosować czegos tłustego bo mnie zaraz zapcha a nie wiem czy ten mnie nawet nie zaycha:/
Nivea anti-spot to nie jest krem intensywnie nawilżający, a taki Ci radzimy, tylko krem wysuszajacy, na dodatek napakowany chemią.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
od siebie podpowiem jedynie aby unikać maści z witA firmy AA oceanic, ma w składzie parafinę,perfumy,parabeny peg-i i mnóstwo innych wynalazków. najlepsza jest taka o najprostszym składzie: witA,wazelina, zapach,woda oczyszczona. Ja mam firmy avena,oraz hasco lek polecam
a wazelina to nie jest po prostu nazwa potoczna parafiny?
__________________

od 02.2011 - pielęgnacja bezsilikonowa
od 08.2011 - olejki allover! (argan, oliwki, migdały, jojoba, len, rycyna, kokos, Vatika, Heenara, Khadi)

Walczymy z wypadaniem!
NellN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 14:15   #1706
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez NellN Pokaż wiadomość
Nivea anti-spot to nie jest krem intensywnie nawilżający, a taki Ci radzimy, tylko krem wysuszajacy, na dodatek napakowany chemią.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------



a wazelina to nie jest po prostu nazwa potoczna parafiny?
To jest chyba jedna z pochodnych parafiny? Znaczy parafina jest ciekła a wazelina taka kremowa. Ale składowo to to samo - pochodna ropy naftowej.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 14:41   #1707
Manehajera
Zakorzenienie
 
Avatar Manehajera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Manehajera Pokaż wiadomość
dziewczyny, a może ten olejek z Alterry (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ya.html&next=1) można używać samodzielnie, bez żadnych proporcji skoro tyle w nim różnych olejów?

dziewczyny co Wy na to?
Manehajera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 14:45   #1708
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosuję OCM już od dwóch tygodni i muszę powiedzieć, że nie zauważyłam zmian w stanie skóry. Tzn nie ma żadnego wysypu (i oby nie było), reszta efektów przyjdzie pewnie z czasem (mam nadzieję pozbyć się zaskórników). Natomiast jestem w szoku, że moja skóra po OCM jest maksymalnie ściągnięta i wysuszona. W całym moim życiu nie spotkałam się z czymś takim u siebie (zawsze miałam cerę mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T), nawet po myciu twarzy żelem. Teraz, po OCM, musze sobie szybko ulżyć, nakładając coś maksymalnie natłuszczającego (aktualnie jest to Cold Cream Avene). Naprawdę jestem w szoku.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 14:49   #1709
NellN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: A Coruña/ Warszawa
Wiadomości: 241
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Manehajera Pokaż wiadomość
dziewczyny co Wy na to?
Olejek ten zawiera rycynę, ale nie wiesz, w jakim stężeniu. Ja bym go w ten sposób nie uzywała.
Poza tym mam wrażenie, i chodzi tutaj O MOJĄ SKÓRĘ i MOJE DOŚWIADCZENIA , ze im mniej olejków w mieszance, im mieszanka prostsza, tym lepiej mi słuzy (rycyna + slonecznikowy daje u mnie lepsze efekty niz rycyna + słonecznikowy + migdał)
__________________

od 02.2011 - pielęgnacja bezsilikonowa
od 08.2011 - olejki allover! (argan, oliwki, migdały, jojoba, len, rycyna, kokos, Vatika, Heenara, Khadi)

Walczymy z wypadaniem!
NellN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 14:50   #1710
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Manehajera Pokaż wiadomość
dziewczyny co Wy na to?
Ja też się nad tym zastanawiałam, ale w sumie nie wiadomo ile w nim jest tej rycyny. Zawsze można spróbować Ja go mam aktualnie w mojej mieszance, dodałam odrobinę rycyny i samego migdałowego. Ale nie mogę Ci jeszcze powiedzieć jak działa. Koleżanka używała tego z granatem + rycyna i była bardzo zadowolona.

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Stosuję OCM już od dwóch tygodni i muszę powiedzieć, że nie zauważyłam zmian w stanie skóry. Tzn nie ma żadnego wysypu (i oby nie było), reszta efektów przyjdzie pewnie z czasem (mam nadzieję pozbyć się zaskórników). Natomiast jestem w szoku, że moja skóra po OCM jest maksymalnie ściągnięta i wysuszona. W całym moim życiu nie spotkałam się z czymś takim u siebie (zawsze miałam cerę mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T), nawet po myciu twarzy żelem. Teraz, po OCM, musze sobie szybko ulżyć, nakładając coś maksymalnie natłuszczającego (aktualnie jest to Cold Cream Avene). Naprawdę jestem w szoku.
A to nie wina mieszanki? Czego używasz?
__________________
Liliowy Zakątek || FB

Edytowane przez pannanika
Czas edycji: 2012-02-04 o 14:51
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.