Problem z masłem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-07, 16:48   #1
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Exclamation

Problem z masłem


Witajcie
Odkąd zamieszkałam sama i masło w mojej lodówce dłużej leży zanim zostanie zjedzone, zauważyłam coś niepokojącego. Przykładowo - wrociłam wczoraj z dwutygodniowej przerwy świąteczno-noworocznej i masło które zostawiłam w lodówce (z datą przydatności 27.01) zżółkło z wierzchu Sciagnelam ta warstwe ale domyslam sie ze to objaw zjełczenia i teraz nie mam pojecia co robie zle, bo nie pierwszy raz zauwazylam takie zżółknięcie... Dlaczego maslo przechowywane stale w lodowce z dluga data waznosci mi sie psuje? Czy moze ta data dotyczy tylko masla nieotwartego i maslo po otwarciu trzeba zuzyc np. w tydzien? Ale wydaje mi sie to bez sensu bo przeciez maslo jest tylko zawijane w ten papierek/folie, nie jest pakowane hermetycznie... Z gory dziekuje za rady i mam nadzieje, ze watek zalozylam w dobrym dziale
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 20:12   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Problem z masłem

Mi też żółknie z wierzchu, ale to nie znaczy, ani że jest zjełczałe ani niezdatne do spożycia. Normalne masło, nic się z nim nie dzieje.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 22:04   #3
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Problem z masłem

Ja aby uniknąć wątpliwości kostkę dzielę na trzy części i wkładam do zamrażalnika zostawiając tylko 1/3 "na teraz" Wtedy zawsze mam świeże.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 22:09   #4
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Problem z masłem

Moje też żółknie. Jem i się nie otrułam Trzymam je w lodówce, więc uważam, że powinno być ok. Też jestem sama i czasem kostkę zużyję bardzo szybko, bo coś piekę albo gotuję, jem kanapki. Czasem przez ponad tydzień nie ruszam.
Myślę, że to może być spowodowane tym, że teraz masło w większości przypadków masłem jest tylko z nazwy. Może karoten tak się na wierzchu zbiera.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 23:01   #5
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Problem z masłem

Dzieki za odpowiedzi, juz myslalam ze cos nie tak z tym moim maslem albo lodowka Z tym mrozeniem to dobry patent, chyba tez tak zaczne robic
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 11:26   #6
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi, juz myslalam ze cos nie tak z tym moim maslem albo lodowka Z tym mrozeniem to dobry patent, chyba tez tak zaczne robic
ja zawsze zużywam az do daty waznosci, trzymane w loówce
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 14:09   #7
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Problem z masłem

Tą żółtą warstwe według mojej wiedzy powinnaś zdrapywac i wyrzucać a resztę jeść spokojnie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 11:20   #8
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Tą żółtą warstwe według mojej wiedzy powinnaś zdrapywac i wyrzucać a resztę jeść spokojnie.
Jeśli zółknie dlatego, że jełczeje to nie pomoże zdrapanie góry, bo szkodliwe substancje są już wszędzie.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 11:42   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Problem z masłem

Ale nie ma siły żeby masło przechowywane w lodówce, mające długą datę ważności i dopiero co otwarte, zjełczało.
Wiadomo, że nikt nie trzyma masła 3 tygodnie i się dziwi, że żółknie. Masło żółknie już po kilku dniach, ale szkodliwe to nie jest.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 13:21   #10
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Problem z masłem

Mi to sie wydaje naturalne bo warstwa wierzchnia ma kontakt z powietrzem a do srodka sie nie dostaje bo tluszcz nie przepuszcza.
Ja maslo w lodowce trzymam bardzo dlugo bo w tygodniu nie jemy kanapek w domu wcale. Czasami jedynie w weekendy na sniadanie.
A moze przechowuj w szczelnie zamykanym pojemniku?

A jeszcze cos mi przyszlo na mysl. Moze masz zbyt wysoka temperature w lodowce? Czy lodowka dobrze chlodzi? jesli masz pokretlo to przesun na max!

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-01-09 o 13:27
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 14:59   #11
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Mi to sie wydaje naturalne bo warstwa wierzchnia ma kontakt z powietrzem a do srodka sie nie dostaje bo tluszcz nie przepuszcza.
Ja maslo w lodowce trzymam bardzo dlugo bo w tygodniu nie jemy kanapek w domu wcale. Czasami jedynie w weekendy na sniadanie.
A moze przechowuj w szczelnie zamykanym pojemniku?

A jeszcze cos mi przyszlo na mysl. Moze masz zbyt wysoka temperature w lodowce? Czy lodowka dobrze chlodzi? jesli masz pokretlo to przesun na max!
Nie polecam. Tym sposobem, w obecnym mieszkaniu, gdy nie wiedzieliśmy, jak lodówka chłodzi, dorobiliśmy się zamarzniętego sera i szynki
Najlepiej ustawiać pokrętło w połowie, ew. 1 stopień ponad połowę, jeśli w lodówce jest dużo jedzenia.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 02:00   #12
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale nie ma siły żeby masło przechowywane w lodówce, mające długą datę ważności i dopiero co otwarte, zjełczało.
Wiadomo, że nikt nie trzyma masła 3 tygodnie i się dziwi, że żółknie. Masło żółknie już po kilku dniach, ale szkodliwe to nie jest.
Akurat w tym wypadku masło ma już ze 3 tygodnie, tylko że datę przydatności ma do 27.01, więc teoretycznie i tak nie powinno się nic z nim dziać, tak mi się wydaje

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Mi to sie wydaje naturalne bo warstwa wierzchnia ma kontakt z powietrzem a do srodka sie nie dostaje bo tluszcz nie przepuszcza.
Ja maslo w lodowce trzymam bardzo dlugo bo w tygodniu nie jemy kanapek w domu wcale. Czasami jedynie w weekendy na sniadanie.
A moze przechowuj w szczelnie zamykanym pojemniku?

A jeszcze cos mi przyszlo na mysl. Moze masz zbyt wysoka temperature w lodowce? Czy lodowka dobrze chlodzi? jesli masz pokretlo to przesun na max!
I Tobie tez zolknie to maslo? Jak je przechowujesz w lodowce?
Chyba wlasnie czesc kostki zamroze a czesc bede trzymac w zamykanym pojemniczku albo owine folia.
Mam pokretlo, skala jest do 7, ustawione mam teraz na 5 wiec chyba dobrze...
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 05:56   #13
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Problem z masłem

Claudin, te 3 tygodnie chodziło mi o masło, któremu minęła już data ważności
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 19:31   #14
ancie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Problem z masłem

Dobre masło nie żółknie, tylko tandetne pomieszane z margaryną.Kup drogie masło to na pewno nie zżółknie
ancie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 00:31   #15
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Problem z masłem

Ale na nim nigdzie nie jest napisane zeby bylo pomieszane z margaryna, a poza tym to nie jest jakies tanie maslo tylko irlandzkie Kerrygold... O którym w necie znalazłam zdanie "Kerrygold, without question, is probably one of the best store butters you can buy". Wiec chyba nie w tym rzecz
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 00:38   #16
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Ale na nim nigdzie nie jest napisane zeby bylo pomieszane z margaryna, a poza tym to nie jest jakies tanie maslo tylko irlandzkie Kerrygold... O którym w necie znalazłam zdanie "Kerrygold, without question, is probably one of the best store butters you can buy". Wiec chyba nie w tym rzecz
Jeśli ma ponad 80% tluszczu to masło, jeśli mniej to jakiś mix. A może ono ma coś dodatkowego w składzie, spójrz na etykietę..
Moim zdaniem w ogóle lepiej częściowo mrozić niż trzymać kilkanaście dni w lodówce, chociażby dlatego, że po kilku dniach ono chwyta zapachy innych produktów, nie smakuje i nie pachnie już tak jak świeże, mimo tego, że nie jest zjełczałe..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 01:42   #17
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Jeśli ma ponad 80% tluszczu to masło, jeśli mniej to jakiś mix. A może ono ma coś dodatkowego w składzie, spójrz na etykietę..
Moim zdaniem w ogóle lepiej częściowo mrozić niż trzymać kilkanaście dni w lodówce, chociażby dlatego, że po kilku dniach ono chwyta zapachy innych produktów, nie smakuje i nie pachnie już tak jak świeże, mimo tego, że nie jest zjełczałe..
Jest napisane ze 82% tłuszczu. Dzięki, teraz będę wiedziała na co zwracać uwagę
Od następnej kostki tak własnie zamierzam zrobić - mrozić
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 10:19   #18
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez ancie Pokaż wiadomość
Dobre masło nie żółknie, tylko tandetne pomieszane z margaryną.Kup drogie masło to na pewno nie zżółknie
Nieprawda
Każde maslo żółknie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:35   #19
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Problem z masłem

Hmm... a ja nie zauważyłam, żeby masło mi żółkło Aż poszłam sprawdzić do lodówki jak wygląda to, które mam otwarte mniej więcej od tygodnia - jest jaśniutkie i ma taki sam kolor na wierzchu, jak i w środku.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 15:55   #20
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Problem z masłem

A jak przechowujesz masło ?? Ja mam specjalny pojemnik i maslo nie ma stycznosci z powietrzem, nigdy nie zauważyłam zeby zżółkło. A kupuje maslo 83%.
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 16:15   #21
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
A jak przechowujesz masło ?? Ja mam specjalny pojemnik i maslo nie ma stycznosci z powietrzem, nigdy nie zauważyłam zeby zżółkło. A kupuje maslo 83%.
Ja przechowuję normalnie w lodówce i też mi nie żółknie.


Jak już jesteśmy przy temacie masła: jeśli w przepisie jako składnik mam podane "bardzo miękkie masło", to chodzi o zwykłe masło, które ma zmięknąć leżąc poza lodówką czy są jakieś różne rodzaje masła (pod względem twardości)?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 16:57   #22
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ja przechowuję normalnie w lodówce i też mi nie żółknie.


Jak już jesteśmy przy temacie masła: jeśli w przepisie jako składnik mam podane "bardzo miękkie masło", to chodzi o zwykłe masło, które ma zmięknąć leżąc poza lodówką czy są jakieś różne rodzaje masła (pod względem twardości)?
Myślę, że chodzi o masło, które leży poza lodówką
Masło śmietankowe ma mniej tłuszczu i jest bardziej miękkie niż tradycyjne, ale i tak jest twarde.
Mixy są też bardziej miękkie, czasem smarowne od razu po wyjęciu z lodówki, no ale to i tak nie to.
O ile wiem to "bardzo miękkiego masła" nie ma
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:20   #23
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ja przechowuję normalnie w lodówce i też mi nie żółknie.


Jak już jesteśmy przy temacie masła: jeśli w przepisie jako składnik mam podane "bardzo miękkie masło", to chodzi o zwykłe masło, które ma zmięknąć leżąc poza lodówką czy są jakieś różne rodzaje masła (pod względem twardości)?
Chodzi wtedy o prawdziwe maslo, ktore przez okolo 2h lezy poza lodowka aby osiagnelo temperature pokojowa
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:35   #24
lubie liczyc
Raczkowanie
 
Avatar lubie liczyc
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 180
Dot.: Problem z masłem

trzymam masło w pojemniku tupperware, do lodówki wkładam tylko, jak mam zaplanowaną dłuższą nieobecność... nie żółknie. może to faktycznie kwestia przechowywania?
lubie liczyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 20:29   #25
anka1955
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z masłem

O ile dobrze wiem masło nie powinno zmieniać temperatury ( chodzi o częste wyjmowanie i chowanie masła do lodówki). Najlepiej podzielić masło na kilka części, zamrozić, wyjmować w razie potrzeby i przechowywać w stałej temperaturze/ Masło prawdziwe to masło bez dodatków typu olej palmowy, bądź inny, margaryna - zawartość tłuszczu nie mniej niż 82 procent
anka1955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 20:59   #26
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Problem z masłem

ja nie wiem o jakie zolkniecie chodzi, a jest szansa ze wkleisz fotke?

Dobrym sposobem jest kupienie mniejszych kostek - nie masz w sklepie obok np takich 100 g, czy nawet 50g? Kazde maslo jak za dlugo lezy w lodowce robi sie niesmaczne. Mrozenie tez jest ok, zwlaszcza jak wyjezdzasz na dluzej. Mozesz tez zainwestowac w jakis dobry pojemnik do przechowywania.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 19:07   #27
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja nie wiem o jakie zolkniecie chodzi, a jest szansa ze wkleisz fotke?

Dobrym sposobem jest kupienie mniejszych kostek - nie masz w sklepie obok np takich 100 g, czy nawet 50g? Kazde maslo jak za dlugo lezy w lodowce robi sie niesmaczne. Mrozenie tez jest ok, zwlaszcza jak wyjezdzasz na dluzej. Mozesz tez zainwestowac w jakis dobry pojemnik do przechowywania.
Fotki niestety nie wkleje, poniewaz tamtego masla juz sie pozbylam, a to ktore mam obecnie idąc za radami dziewczyn zamroziłam i tylko małą część trzymam w lodówce Gotowych małych kostek nie widziałam u siebie.
Chodziło właśnie o zżółknięcie masła z wierzchu (w porównaniu z tym co pod spodem), trzymanego zawsze w lodówce, po mojej dwutygodniowej nieobecności, mimo tego, że ważne jeszcze miało być przez kolejne 3 tygodnie. Pachnieć też zaczęło dla mnie jakby mniej smacznie, ale to mogłam sobie równie dobrze wmówić przez zmianę wyglądu
Wydaje mi się, że te z Was, które zżółknięcia nie zauważają, prawdopodobnie zużywają masło równomiernie i codziennie, natomiast jakby tak zostawić masło na 2 tygodnie nieruszane albo zużywać nierównomiernie, tzn. cały czas z jednej strony, to pewnie każde masło mniej lub bardziej zżółknie (przynajmniej takie trzymane w papierku), pytanie tylko, czy oznacza to zepsucie albo spadek jakości w jakimś stopniu, czy nie
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 20:48   #28
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi, juz myslalam ze cos nie tak z tym moim maslem albo lodowka Z tym mrozeniem to dobry patent, chyba tez tak zaczne robic
Sęk w tym, że tłuszcz psuje się tak samo długo, nieważne w jakiej jest temperaturze. No i psuje sie najszybciej, tzn. wszystko co zawiera dużo tłuszczu, np. smalec, kiełbasy, mięso mielone, tłuste wędliny. Nie wiem, czy w tym przypadku mrożenie przedłuży termin przydatności
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 22:03   #29
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że te z Was, które zżółknięcia nie zauważają, prawdopodobnie zużywają masło równomiernie i codziennie, natomiast jakby tak zostawić masło na 2 tygodnie nieruszane albo zużywać nierównomiernie, tzn. cały czas z jednej strony, to pewnie każde masło mniej lub bardziej zżółknie (przynajmniej takie trzymane w papierku)
Ja nie zauważam żółknięcia, a masło zużywam bardzo nieregularnie - na ogół raz na parę dni, ale czasem i ze 2 tygodnie poleży, dopóki nie znajdę go schowanego gdzieś za jogurtem Aktualnie mam otwarte 2 masła, bo o jednym zapomniałam I żadne nie zżółkło (są różnych firm). A trzymam w lodówce normalnie w papierku

Kurczę, a może mnie jakiś daltonizm dopadł
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 22:27   #30
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Problem z masłem

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Sęk w tym, że tłuszcz psuje się tak samo długo, nieważne w jakiej jest temperaturze. No i psuje sie najszybciej, tzn. wszystko co zawiera dużo tłuszczu, np. smalec, kiełbasy, mięso mielone, tłuste wędliny. Nie wiem, czy w tym przypadku mrożenie przedłuży termin przydatności
Hmm, a mi sie jednak wydaje, ze tluszcze jelczeja najszybciej w temp. pokojowej, a im chlodniej, tym wolniej sie psuja...

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ja nie zauważam żółknięcia, a masło zużywam bardzo nieregularnie - na ogół raz na parę dni, ale czasem i ze 2 tygodnie poleży, dopóki nie znajdę go schowanego gdzieś za jogurtem Aktualnie mam otwarte 2 masła, bo o jednym zapomniałam I żadne nie zżółkło (są różnych firm). A trzymam w lodówce normalnie w papierku

Kurczę, a może mnie jakiś daltonizm dopadł
No to obalilas moja maslana hipoteze W takim razie naprawde nie wiem co jest grane, na moim masle byla wyrazna zolta warstwa po dwoch tygodniach
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.