Jak się przygotować do liceum i poszerzyć wiedzę ogólną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-29, 18:48   #1
itsinsanitystuffx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19

Jak się przygotować do liceum i poszerzyć wiedzę ogólną?


Od września idę do jednego z ponoć prestiżowych i wymagających liceów,V LO w Krakowie.Udało mi się tam dostać w drugiej rekrutacji,co było moim marzeniem.Jednak trochę się stresuje,bo te kilka znajomych osób,które teraz się tam uczą mają naprawdę rozległą wiedzę na wiele tematów,byli laureatami wielu konkursów na wysokich szczebla☠☠☠☠☠a natomiast w gimnazjum bylam dobrą uczennicą,ale nic ponadto.W wolnych chwilach lubię czytać portale i gazety popularnonaukowe,gram w gry geograficzne,teraz staram się nadrobić klasykę literatury i zaczęłam naukę trzeciego języka,ale wciąż mam poczucie,że moja wiedza ogólna nie jest wystarczająca.Wiem,że wakacje są po to,by wypocząć,ale i tak się nudzę w domu,więc chcę się zacząć rozwijać.Dlatego mam 2 pytania:
1.Jak mogę przygotować się do liceum? Co warto powtórzyć?
2.Jak mogę rozwijać wiedzę ogólną?Jakie Wy macie na nią sposoby? Mam dość dużo zainteresowań,szczególnie fascynuje mnie medycyna,psychologia,krym inologia i kryminalistyka,prawo,poli tyka i kultura innych krajów.Chciałabym szczególnie więc na nie zwrócić uwagę,ale również na ekonomię,wszechświat oraz historię,w których to mam braki.Dlatego będę wdzięczna za polecenie jakiś interesujących książek poruszających te zagadnienia
Z góry dziękuję za pomoc
itsinsanitystuffx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 18:14   #2
201803061544
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 458
Dot.: Jak się przygotować do liceum i poszerzyć wiedzę ogólną?

Liceum to nie jest jakiś niesamowity przeskok ,jeśli chodzi o wiedzę z gimnazjum. Pierwsza klasa to takie dokończenie właśnie tego, co w gimnazjum, a od 2 klasy masz głównie rozszerzenia, które sama wybierasz, więc wtedy bazujesz na wiedzy, którą już masz + ją poszerzasz.
201803061544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 11:25   #3
Wredota0
Przyczajenie
 
Avatar Wredota0
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 21
Dot.: Jak się przygotować do liceum i poszerzyć wiedzę ogólną?

Ja napiszę tylko jedno: wyluzuj.
Tak jak wyżej napisała Wizażanka: liceum a gimnazjum to nie jest taki duży przeskok, zwłaszcza w pierwszej klasie gdzie możesz się obijać a i tak masz dobre oceny.

Ja sama jak miałam rekrutacje to ledwo co się dostałam na swój wymarzony profil, bo najmniej punktów miała osoba ze 168. Mimo wszystko ludzie byli w porządku, do pogadania, do pośmiania, a nawet można było się z nimi porządnie napić - takie tam "kujony"

Edytowane przez Wredota0
Czas edycji: 2015-07-31 o 11:26
Wredota0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 09:05   #4
avantassia
Raczkowanie
 
Avatar avantassia
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 436
Dot.: Jak się przygotować do liceum i poszerzyć wiedzę ogólną?

Spokojnie kobieto, liceum to nic takiego Moje liceum też jest w czołówce województwa, niedawno było ponoć nawet najlepsze, a prawda jest taka, że wszystko zależy od Ciebie. Przez pierwszy rok tak naprawdę nie robiłam nic, czasem się zdarzyło ewentualnie zarwać nockę, ale większość roku obleciałam na sprycie i ściągach. Fakt faktem 'zależy na czym Ci zależy', bo mnie wyniki w granicach 3-4 zadowalają, ale do nauki nie przykładam większej wagi, od zawsze wychodzę z założenia że życie prywatne nie może być zastąpione zakuwaniem i Tobie radzę się nad tym też zastanowić, bo jak patrzę na tych kujonów-cyborgów z mojego liceum to zastanawiam się, gdzie z nich młodość uleciała...

Jedyna rada, jaką możemy Ci dać, to pracuj systematycznie i poszerzaj swoje zainteresowania, a szybko zobaczysz, że efekty przyjdą same i będą naprawdę satysfakcjonujące
avantassia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 13:16   #5
mes_
Raczkowanie
 
Avatar mes_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 221
Dot.: Jak się przygotować do liceum i poszerzyć wiedzę ogólną?

Cytat:
Napisane przez itsinsanitystuffx Pokaż wiadomość
2.Jak mogę rozwijać wiedzę ogólną?Jakie Wy macie na nią sposoby? Mam dość dużo zainteresowań,szczególnie fascynuje mnie medycyna,psychologia,krym inologia i kryminalistyka,prawo,poli tyka i kultura innych krajów.Chciałabym szczególnie więc na nie zwrócić uwagę,ale również na ekonomię,wszechświat oraz historię,w których to mam braki.Dlatego będę wdzięczna za polecenie jakiś interesujących książek poruszających te zagadnienia
Z góry dziękuję za pomoc
Ale co to ma do wiedzy w liceum? Myślisz, że medycyna, psychologia, kryminalistyka, kryminologia, prawo, polityka, kultura innych krajów i ekonomia w ogóle ci się przydadzą do czegokolwiek w szkole?

Wyluzuj, liceum się nie różni niczym od gimnazjum oprócz tego, że więcej materiału do nauki i brak możliwości popraw złych ocen przynajmniej u mnie (tyle że nikomu się też nie chciało tego robić, ale to już inna sprawa). Korzystaj z wakacji.
mes_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 15:37   #6
autoum123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jak się przygotować do liceum i poszerzyć wiedzę ogólną?

generalnie jako absolwent 5lo mogę dać Ci jedną wskazówkę. Nie daj się wrobić w wyścig szczurów duży nacisk tam kładą na rywalizację między uczniami, nie warto podejmować tej gry.

Jeżeli będziesz na bieżąco z materiałem z przedmiotami to nie będziesz miała najmniejszych problemów, nie przygotowywałbym się specjalnie przed wrześniem do tego. Tylko ważna kwestia - jeżeli zaczniesz zauważać że jesteś w tyle od razu bierz jakieś korki.

No i pamiętaj że 5tka to nie tylko szkoła - fajne imprezy są to zakręć się koło nich


w sumie więcej niż jedna wskazówka, ale to samo usłyszałem od kolegi gdy tam się zapisywałem i całe liceum przeszło szybko i bezproblemowo. tak więc jeżeli i Tobie tak się uda to przekaż to samo swojemu następcy
autoum123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-11 16:37:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.