Inny sposób na przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-18, 11:59   #1
brewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 22

Inny sposób na przebarwienia


Panie Doktorze, czy istnieje inny sposób usuwania przebarwień (hormonalnych) niż stosowanie kwasów. Ja miałam usuwane przebarwienia kwasem trójchloro-octowym, ale efekt jest prawie niewidoczny. Czy stosowanie kremów wybielających np. Drula ma sens podczas zastosowania kwasów i czy faktycznie ich działanie jest skuteczne?
brewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-19, 21:11   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Inny sposób na przebarwienia

jest jeszcze laser, piling fenolem...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-20, 23:19   #3
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Inny sposób na przebarwienia

Peelingi są podstawowym zabiegiem stosowanym w takich przypadkach, choć jakimi substancjami to już inny problem. W przypadku uciązliwych przebarwień kwas trójchlorooctowy nie jest dobrą substancją, w większych stężeniach nawet powoduje nowe przebarwienia. Raczej powinno się stosować kwas glikolowy lub inne np. Yellow Peel. Sam zabieg najprawdopodobniej nie zlikwiduje głębszych przebarwień. Konieczny jest wtedy wykonanie głębokiego peelingu, co może spowodować nowe przebarwienia. Stosuje się więc po zabiegu preparaty odbarwiające. Stosowanie więc np. Druli ma głęboki sens i jest konieczne. Dostępność preparatów odbarwiających na naszym rynku jest problematyczna, Drulę superforte można kupić bez problemu w aptece. Pozostaje jeszcze laserowe usuwanie przebarwień, ale stosuje się je wyjątkowo w wybranych przypadkach. Dalsze leczenie farmakologiczne jest również konieczne. I absolutnie proszę pamiętać o filtrze przeciwsłonecznym z najwyższym możliwym faktorze.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 10:43   #4
Anu666
Raczkowanie
 
Avatar Anu666
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nibylandii
Wiadomości: 68
Dot.: Re: Inny sposób na przebarwienia

Ja jestem po peelingu i czekam na efekt

Teraz tylko wrzucam na organizm tony kremów nawilżających, bo uczucie sciagania jest paskudne i ogromne. Jestem pomarszczona
__________________

Anu666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 09:27   #5
kiria22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Inny sposób na przebarwienia

witam,ja jestem po 5 zabiegach laserowych,miałam uporczywe przebarwienia na czole,mniejsze na powiekach i na kościach policzkowych.Niestety do końca zabiegi nie spełniły moich oczekiwań.Plamy,choć bardzo mało widoczne w niektórych miejscach pozostały!Pan doktor zaprosił mnie po lecie na konsultację choć nie rozumiem dlaczego nie zaproponował kolejnego zabiegu,który być może do końca pozbawiłby mnie tych plam...Czytałam,że jedną z gwarancji,że one nie wrócą jest całkowite ich usunięcie...Czy to prawda?
kiria22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.