Szampony konopne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-09, 09:11   #1
Betelgeuse
Przyczajenie
 
Avatar Betelgeuse
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9

Szampony konopne


Witam

Chciałabym zapytać, czy któraś z Was stosowała szampony z wyciągiem z nasion konopii? Jakie macie doświadczenia?
Ja osobiście stosowałam jedynie szampon Activ-Squa, z rewelacyjnym skutkiem, ale ze względu na cenę chciałabym wypróbować czeskie produkty firmy Palacio. Czy ktoś miał z nimi styczność, jakie efekty?
Jeśli był taki wątek to przepraszam, ale wyszukiwarka mi nic nie wywaliła.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 484f7f78ac2a85e50d27e860e32013ea.jpg (54,4 KB, 21 załadowań)
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us...

J. R. R. Tolkien
Betelgeuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 09:28   #2
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Szampony konopne

Hej. Mogłabyś opisać na czym polegał ten rewelacyjny efekt, i czym się ten efekt różnił od efektu po zastosowaniu zwykłego dobrego szamponu ale bez konopii? Co jakiś czas słyszę o tych cudownych efektach konopnych kosmetyków ale jakoś mi się nie chce wierzyć w te wszytkie cudowne składniki
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 07:36   #3
Betelgeuse
Przyczajenie
 
Avatar Betelgeuse
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9
Dot.: Szampony konopne

Jeśli nie chce Ci się wierzyć, to ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę, nie jestem akwizytorką.

Jestem osobą, która w ciągu dwóch lat straciła 3/4 włosów z przyczyn niewiadomych (hormony w porządku, brak chorób skóry i stresów) i której włosy nie chcą odrastać. Nie układa mi się grzywka, mam prześwity na czubku i bokach głowy, stosowałam wszystko co tylko było możliwe na tym forum i innych (bieganie po lekarzach, wszelkie linie apteczne, kosmetyczne wcierek, szamponów, masek, odżywek, ampułek - tak tych za kilkaset złotych także - suplementów, naturalnych ziół, zagraniczne specyfiki, placenta, masaże głowy, nabrałam się nawet na słynną Hair Medicę) tracąc na to wiele czasu, nadziei i dobre kilka tysięcy złotych. I straciłam nadzieję, że te włosy odzyskam, dlatego pozostało mi już tylko dbanie o to, co zostało. Activ - squa poleciła mi ciotka, która miała problem z przetłuszczaniem, mimo że szampon jest polecany na łuszczycę.

Więc jeśli jesteś taka ciekawa rewelacyjności tego szamponu to proszę bardzo - jest jedynym szamponem, po którym moje włosy zyskały na objętości i poprawił ich ogólną kondycję. A, zapomniałabym. Przy moich rzadkich włosach niemożliwością jest nie myć głowy codziennie, bo przetłuszczają się przy nasadzie i są oklapnięte, natomiast po tym szamponie po raz pierwszy od kilku lat myję głowę co drugi dzień, a one wyglądają dobrze. Więc tak, w mojej ocenie dał mi to, czego mi nie dała masa szamponów nie-konopnych. Mam nadzieję, że taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje.

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Dodam jeszcze, że na chwilę obecną w ramach zrezygnowania porzuciłam już wszystkie specyfiki. Myję głowę już tylko w standardowym Johnsons baby, naprzemiennie z konopnym, gdzie obecnie szukam tańszego zamiennika activ-squa. Jako, że nie uzyskałam odpowiedzi wcześniej, szampon już zamówiłam, niemniej ponawiam pytanie, może ktoś już stosował i podzieli się wrażeniami.
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us...

J. R. R. Tolkien

Edytowane przez Betelgeuse
Czas edycji: 2017-03-13 o 07:30
Betelgeuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 20:57   #4
katarzymonikakapica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 4
Dot.: Szampony konopne

Szukam właśnie szamponu konopnego i pierwsze to sprawdzam skład.
Ten Twój ma :
Składniki: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Polyquaternium-7, Cannabis Sativa Seed Oil Glycereth-8 Esters, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Parfum, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Limonene, Linalool, Cl 42090, Cl 19140.

Cocamide DEA - DEA– Diethanolamine, Dietanolamine- Dietanoloamina
środki pianotwórcze
"...Działa toksycznie na układ immunologiczny. Najgorsze jednak jest to, że mają działanie rakotwórcze, kancerogenne...."

Methylchloroisothiazolino ne - MIT - konserwant - uczulenia itp.
"...W wyniku debaty ze środowiskiem dermatologicznym oraz analizy dostępnych informacji dotyczących reakcji alergicznych na MIT, europejski przemysł kosmetyczny podjął decyzję o☠stopniowym wycofywaniu MIT..."

Methylisothiazolinone
Alergizujący konserwant
Ostatnio w związku z rosnącą liczbą reakcji alergicznych powodowanych przez konserwant MI, Cosmetics Europe (Europejski Związek Handlu Kosmetykami) wezwał swoich członków do usunięcia związku Methylisothiazolinone z preparatów kosmetycznych pozostających na skórze (czyli nie spłukiwanych).
Związek zaleca swoim członkom, aby nie czekać na wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych lecz wdrożyć zmiany w tym zakresie tak szybko, jak to tylko możliwe.

Cl 42090- Zielono-niebieski barwnik pochodzenia syntetycznego. Stosowany do barwienia kosmetyków. Zakazany do barwienia kosmetyków stosowanych w okolicach oczu.

Cl 19140 -
Barwnik pochodzenia chemicznego o cytrynowożółtym kolorze. U alergików może wywoływać zapalenie skóry i wysypkę



Wyszukane w google ....
katarzymonikakapica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 21:34   #5
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Szampony konopne

Planuję sobie kupić szampon konopny, generalnie podbijam wątek i jak kupię to podziele się wrażeniami
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 08:21   #6
Betelgeuse
Przyczajenie
 
Avatar Betelgeuse
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9
Dot.: Szampony konopne

[QUOTE=katarzymonikakapica ;73240306]Szukam właśnie szamponu konopnego i pierwsze to sprawdzam skład.
Ten Twój ma :
Składniki: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Polyquaternium-7, Cannabis Sativa Seed Oil Glycereth-8 Esters, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Parfum, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Limonene, Linalool, Cl 42090, Cl 19140.


Nie moja droga, ten "mój" to Activ Squa i skład ma następujący:
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, CANNABIS SATIVA SEED OIL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, CARBOMER, SODIUM HYDROXYPROPYL OXIDIZED STARCH SUCCINATE, SULFUR, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CYCLOMETHICONE, PARFUM, TOCOPHERYL ACETATE, METHOXY PEG/PPG-7/3 AMINOPROPYL DIMETHICONE, PEG-12 DIMETHICONE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE. GLYCERIN, PHENYLPROPANOL, SODIUM SALICYLATE, BHT


Też zwracam uwagę na skład, i nie znajdziesz w mojej łazience kosmetyku, który byłby szkodliwy, a przynajmniej nie w dużym stopniu. Wymieniłam wszystkie, więc jak w jednym szamponie, którego używam dwa razy w tygodniu będzie SLS czy coś innego, to nie odpadnie mi ręka czy noga.

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez moniczka_90 Pokaż wiadomość
Planuję sobie kupić szampon konopny, generalnie podbijam wątek i jak kupię to podziele się wrażeniami
Odradzam szampon, o który pytałam w początku wątku czyli Palacio, jeśli szukasz pożądnych efektów. Nikt nie odpowiedział, więc kupiłam go w ciemno z odżywką :P

Niczym wielkim się nie wyróżnił, tylko tyle, że są troszkę mniej przetłuszczone. I szampon i odżywka mają bardzo intensywny zapach gumy balonowej/gumy kulki

Butla pół litra za 19.90, odżywka pół litra 14.90, jak ktoś szuka nietypowego szamponu w fajnych pieniążkach to może sobie kupić jak najbardziej


Wracam do Activ Squa, mimo swojej ceny efekty są duuuże. Możesz kupić go nawet z kimś na pół na próbę, u mnie koleżanki w pracy tak zrobiły, a potem już zamawiały same
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us...

J. R. R. Tolkien
Betelgeuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 10:28   #7
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Szampony konopne

[QUOTE=Betelgeuse;73318456]
Cytat:
Napisane przez katarzymonikakapica Pokaż wiadomość
Szukam właśnie szamponu konopnego i pierwsze to sprawdzam skład.
Ten Twój ma :
Składniki: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Polyquaternium-7, Cannabis Sativa Seed Oil Glycereth-8 Esters, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Parfum, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Limonene, Linalool, Cl 42090, Cl 19140.


Nie moja droga, ten "mój" to Activ Squa i skład ma następujący:
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, CANNABIS SATIVA SEED OIL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, CARBOMER, SODIUM HYDROXYPROPYL OXIDIZED STARCH SUCCINATE, SULFUR, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CYCLOMETHICONE, PARFUM, TOCOPHERYL ACETATE, METHOXY PEG/PPG-7/3 AMINOPROPYL DIMETHICONE, PEG-12 DIMETHICONE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE. GLYCERIN, PHENYLPROPANOL, SODIUM SALICYLATE, BHT


Też zwracam uwagę na skład, i nie znajdziesz w mojej łazience kosmetyku, który byłby szkodliwy, a przynajmniej nie w dużym stopniu. Wymieniłam wszystkie, więc jak w jednym szamponie, którego używam dwa razy w tygodniu będzie SLS czy coś innego, to nie odpadnie mi ręka czy noga.

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------



Odradzam szampon, o który pytałam w początku wątku czyli Palacio, jeśli szukasz pożądnych efektów. Nikt nie odpowiedział, więc kupiłam go w ciemno z odżywką :P

Niczym wielkim się nie wyróżnił, tylko tyle, że są troszkę mniej przetłuszczone. I szampon i odżywka mają bardzo intensywny zapach gumy balonowej/gumy kulki

Butla pół litra za 19.90, odżywka pół litra 14.90, jak ktoś szuka nietypowego szamponu w fajnych pieniążkach to może sobie kupić jak najbardziej


Wracam do Activ Squa, mimo swojej ceny efekty są duuuże. Możesz kupić go nawet z kimś na pół na próbę, u mnie koleżanki w pracy tak zrobiły, a potem już zamawiały same
Poluję na inny szampon ale napisze co i jak jak go kupie i choć raz użyję puki co widziałam go tylko w internecie więc zawsze mi szkoda kasy (przesyłka) i ciągle odkładam to na później, ale chyba mnie zmotywowałaś i zamówię
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 12:35   #8
Betelgeuse
Przyczajenie
 
Avatar Betelgeuse
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9
Dot.: Szampony konopne

A możesz powiedzieć, na który? Bo ja już przepatrzyłam chyba wszystkie marki, ale póki co testowałam tylko te dwie
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us...

J. R. R. Tolkien
Betelgeuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 07:19   #9
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Szampony konopne

Cytat:
Napisane przez Betelgeuse Pokaż wiadomość
A możesz powiedzieć, na który? Bo ja już przepatrzyłam chyba wszystkie marki, ale póki co testowałam tylko te dwie
Hempz
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 15:37   #10
rosalana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
Dot.: Szampony konopne

A czy są jakieś odżywki/maski konopne?
__________________
Zapraszam na mój blog o kosmetykach Wkładam kij w mrowisko
http://bezpieczny-kosmetyk.pl/
rosalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 11:28   #11
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Szampony konopne

Cytat:
Napisane przez rosalana Pokaż wiadomość
A czy są jakieś odżywki/maski konopne?
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-24 12:28:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.