Jakie łóżko do sypialni? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-20, 16:10   #1
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana

Jakie łóżko do sypialni?


Witajcie

Prosze,poradźcie mi jakie łóżko kupić?
Nasza sypialnia(kupiona w BRW) ma 8lat i niestety łóżko do wyrzucenia,noc w nim to tortura
Planujemy kupić materac lateksowy,koszt ok 1500zł,ale to materac na lata.Nie mam pomysłu jakie łóżko,czy musi być drogie?
chcemy całą sypialnię zmienić,czy macie jakieś propozycje?

Proszę o radę
Będę wdzięczna za każdą propozycję
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 19:51   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Rama to jedno a materac drugie i materac jest bardziej ważny niż rama.
Rame wybierałam pod wzgledem wyglądu i ceny jaka dysponowałam.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 21:25   #3
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Może materac jest do kitu, a rama łóżka jest ok i wystarczy zmienić tylko materac?
No chyba, że tak "brykałaś" na/w łóżku, że się rozleciało
Ja kupiłam sypialnie z BRW system DOORS (rama od łóżka, szafa i komoda). System wygląda na bardzo solidny, ale jak się sprawuje to nie mogę powiedzieć, bo jeszcze nie sprawdziłam...
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{

Edytowane przez Light Limara
Czas edycji: 2010-11-20 o 21:28
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:54   #4
Tosia91
Raczkowanie
 
Avatar Tosia91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 46
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

www.sklep.meble.pl

bardzo fajne łozka, meble do sypialni. napewno znajdziesz cos dla siebie/Was.
i tanie
Sama mam mebloscianke stad. i bardzo fajnie sie prezentuje.
Polecam.
Tosia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 15:22   #5
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Dziewczyny,dziękuję za odzew i pomoc.
Light Limara nawet dobrze pobrykać nie mogłamtzn nie mogliśmy.
Rama też już do wyrzucenia,ale w same łóżko nie chcę zbyt inwestować,zależy mi na dobrym stelażu i materacu,tu chcę przeznaczyć do 1500zł na materac i stelaże są po minimum 600zł
Łóżko mogę kupić chyba tanie,z tej sypialni to tylko szafa sie trzyma dobrze.
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 19:46   #6
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Cytat:
Napisane przez ddiana Pokaż wiadomość
Dziewczyny,dziękuję za odzew i pomoc.
Light Limara nawet dobrze pobrykać nie mogłamtzn nie mogliśmy.
Rama też już do wyrzucenia,ale w same łóżko nie chcę zbyt inwestować,zależy mi na dobrym stelażu i materacu,tu chcę przeznaczyć do 1500zł na materac i stelaże są po minimum 600zł
Łóżko mogę kupić chyba tanie,z tej sypialni to tylko szafa sie trzyma dobrze.
niektóre nie są tanie
my szukaliśmy takiego otwieranego z pojemnikiem na pościel, na pojedynczy materac o szerokości 160cm - najtańsze jakie znalazłam było po 1400zl (bez materaca)


cena wyższa, ale jak niedużo miejsca w sypialni, to służy jako pojemnik na pościel, też ręczniki, jakieś obrusy tam leżą
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 20:56   #7
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Materac najważniejszy, warto dobrze zainwestować. Jednak rama też musi być solidna - ważne jak są zrobione i z czego "deski" pod materac. Trzeba dotknąć sprawdzić
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 13:27   #8
ddiana
Zakorzenienie
 
Avatar ddiana
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7 388
GG do ddiana
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
niektóre nie są tanie
my szukaliśmy takiego otwieranego z pojemnikiem na pościel, na pojedynczy materac o szerokości 160cm - najtańsze jakie znalazłam było po 1400zl (bez materaca)


cena wyższa, ale jak niedużo miejsca w sypialni, to służy jako pojemnik na pościel, też ręczniki, jakieś obrusy tam leżą
o ,a ja znalazłam bez stelaża i bez materaca za 838zł z BRW,do tego komoda 539zł i szafki nocne 159zł/sztuka
materac 1200zł wychwalany w zdobył 89pkt/100(polecił mi go na wizażu znawca )
no i stelaż 670zł
mam już wybraną i zamówioną(jutro zamawiam meble) prawie całą sypialnię.teraz tylko kolor ścian muszę wybrać
takie łóżko:
http://brw.com.pl/pl/produkt/4460-%C...esi+zebrano/31

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Materac najważniejszy, warto dobrze zainwestować. Jednak rama też musi być solidna - ważne jak są zrobione i z czego "deski" pod materac. Trzeba dotknąć sprawdzić
dlatego stelaż kupiłam osobno jak i materac,nie chcę tych od nich.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Kochane doradźcie jeszcze,proszę kolor ścian.raz miałam tapety w kolorze jasnego różu,teraz jest w kolorze fuksji,a jaki ma być?chciałabym,aby ładnie komponowało się z brązem i beżem
__________________
Proszę odpisz,nikt nie lubi być lekceważony


moje flaszki
ddiana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 08:57   #9
bernadeta85
Rozeznanie
 
Avatar bernadeta85
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 969
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Jestem od 2 miesięcy posiadaczką łoża Bogo 180/200 http://bogfran.pl/index.php?s=6&Kate...Id=468&lang=Pl
kupiliśmy je za 2000 razem z materacem sprężynowym.... śpi się bardzo wygodnie naprawdę polecam
__________________
10.04.2010 r. Zostałam Panią S...

http://s10.suwaczek.com/20100410650113.png
bernadeta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-02, 00:17   #10
annadusza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

super do pokoju dzieciecego sa takie łóżka xxx

do swojej sypialni bym się nie zdecydowała, bo wolę wersję king size, ale do pokoju gości albo dla dzieciaków są super. Z porządnym materacem to pełnowartościowe łóżko.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-02 o 08:50 Powód: link
annadusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 07:48   #11
Violetta_Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

My materac kupiliśmy już prawie dwa lata temu, a łóżko dopiero niedawno. Spaliśmy na materacu na podłodze Jak się przenieśliśmy z tym materacem na łóżko, to nie ma porównania. Ale wiecie co jest ważne? Stelarz!!! Musi być solidny i elastyczny. Rama też ważna, ale myślę, że nie tak bardzo. My kupiliśmy tu: http://www.forte.com.pl/meble/typy/lozko.html z kolekcji Indigo w kolorze dąb naturalny.
Violetta_Anna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 11:18   #12
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

łóżko nie musi być drogie, w końcu to tylko rama do materaca - za to materac juz jak najlepszy, bo nie dość że na lata, to w końcu wygoda spania jest naprawde ważna.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-10, 15:37   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
łóżko nie musi być drogie, w końcu to tylko rama do materaca - za to materac juz jak najlepszy, bo nie dość że na lata, to w końcu wygoda spania jest naprawde ważna.
prawda. Materac tutaj jest najwazniejszy, i tutaj nie nalezy oszczedzac.
Nam rame robi stolarz, na zamowienie, gdyz chcemy specjalny zaglowek do wygodnego czytania. Natomiast materace zamawiamy dwa. Jeden dla TZ, drugi dla mnie. Dlaczego? Gdyz ja mam chory kregoslup i dla mnie musi byc inny. My na rame wydajemy okolo 1000zl natomiast na materace wydajemy razem wziete ponad 3tys. Ponoc lozko do spania to najwazniejsza rzecz, w koncu on ma bardzo duzy wplyw na nasze "rusztowanie", ktore ma nam sluzyc w koncu na dziesiatki lat.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-11-10 o 16:32
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 11:52   #14
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Ja mam łóżko z jysk (już go nie ma w ofercie) i bardzo dobrze się sprawuje już od kilku lat. Mają kilka modeli, może coś Ci się spodoba.
kiika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-19, 16:04   #15
MariaWu
Raczkowanie
 
Avatar MariaWu
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 53
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Ja się zakochałam w xxx- xxx Mają tylko 3 łóżka, ale są piękne, po prostu piękne!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-12-17 o 14:05 Powód: Reklama.
MariaWu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-23, 15:47   #16
viki_22_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina
Wiadomości: 433
GG do viki_22_83
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

witajcie,
Ja handluje łóżkami i materacami z mebli marzenie, wcześniej poznałam także materace koło i jan pol.

Ale łóżka na początek te które sprzedaje są tapicerowane i mam dwa stelaze taki na stałe i podnoszony ten drugi cieszy sie większym powodzeniem powód prosty bo mozliwosc dostępu do pojemnika na pościel. Co do tapicerki najczescie wybierana jest skora eko uwazana jest przez klientów za łatwą w czyszczeniu ale moim zdaniem z tym to roznie bywa. Jesli ma większe "pory"tzw. dwuspoinowość to przy rzadszym sprzątaniu łatwo w nie nałazi kurzu. Masakra bo ciężko to doczyścić chyba ze szczotką ale wtedy moze popewnym czasie skora sie przetrzec. Skórę naturalną nalezy impregnowac jest droższa, ma specyficzny zapach ale jest duzo bardziej trwalsza niz eko skóra. Co do tkanin jest ich mnóstwo i najlepiej spojrzec na cykle miracla im wyższe tym lepiej. Ciekawostka ja tego nie mam materiału -FLOK w przypadku rozlania płynu materiał zachowuje sie tak że przez pewien czas go nie wchłania i można przyłożyć ręcznik by płyn wsiąkł z powierzchni i po kłopocie.

Materace mogą być sprężynowe (bonel, lub sprężyna w kieszonce) w połączeniu z piankami lub piankowe.

Pianki jakie mają wszyscy producenci (moze sie to różnić trochę nazwą) to:
1) pianka polityrunowa (najprostsza pianka w tapicerstwie stosowana w wersalkach , narożnikach materacach fotelach i tp. w różnej grubości) jest to podstawowa pianka nie rewelacyjna ale posłuży pare lat
2) mata kokosowa - utwardza materac (czesto z domieszką lateksu- uwaga dla uczulonych na lateks rzadko ale i tacy sie zdarzają)
3) lateks - materiał antyalergiczny (przeważnie) i antybakteryjny ale musi być perforowany tzn. mieć dziurki żeby materac miał cyrkulacje powietrza bez dziurek albo jeżeli ten materac bedzie leżał bezpośrednio na podłodze moze nabrać wilgoci a popewnym czasie .... chyba nie musze pisac co sie stanie.
4) pianka wysokoelastyczna pianka wyzszej generacji układa się do ciała po dłuższym użytkowaniu
5) pianka termoelastyczna super pianka wykorzystywana w materacach ortopedycznych jej zadanie polega na dopasowaniu się do kręgosłupa pod wpływem ciepła ciała, dzięki temu usprawnia układ krwionośny i nie powoduje odleżyn. inne nazwy tej pianki jak i pianki wysokoelastycznej to np. pianka zapamietująca, pamięciowa itp. ciekawostka była testowana w kosmosie

materac jest dwustronny czyli jedna strona np. pianka polityrunowa druga mata kokosowa +pianka polityrunowa oczywiscie sprężyna, wtedy producent podaje ze materac jest średnio- twardy.

Ważne również są grubości pianek i ogolna wysokość materaca- to indywidualnie do łóżka i naszych potrzeb.

oczywiscie materac trzeba odwracac co około półroku (czasami 3 miesiące) wedle osi lub stron, ze względów higienicznych i by materac mógł "odpocząć" tzn. pianka musi poprostu wrocic do swojego kształtu.
__________________


GABRYŚ -mój mały mężczyzna - 5 latek
17. 08.2009

ALICJA mały motylek
16.07.2014

Edytowane przez viki_22_83
Czas edycji: 2013-11-23 o 15:51
viki_22_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 03:42   #17
monical
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Myśmy najpierw kupili za 1400 złotych materac lateksowo-spreżynowy (górna wartwa pianka lateksowa, środek sprężyny kieszonkowe). Byliśmy w trakcie wykańczania domu i nie mieliśmy juz pieniędzy na łóżko, więc kupiliśmy łóżko od małego rzemieślnika na popularnym portalu aukcyjnym. Było w całości sosnowe, pobejcowane i polakierowane pod kolor który sobie wymyśliłam. Kosztowało 290 złotych.

Minęło 3 lata. Na materacu widać już ślady zużycia (mechaci się jego pokrowiec) a łóżko wygląda jak nowe. ..
monical jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 07:15   #18
dexterka13
Przyczajenie
 
Avatar dexterka13
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

I właśnie najczęściej jest tak, że dzieło takiego miejscowego rzemieślnika przewyższa jakością i wykonaniem każdy inny mebel z taśmy, nawet znanej firmy. I jeszcze jest to, że takie łóżko może być jedyne i niepowtarzalne Co do materacy to mogę polecić te ze sklepu vella home. Stamtąd można dopasować rozmiar do każdego łóżka, nie mówiąc już tym, jak przyjemnie się na nich śpi... i nie tylko

dexterka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 19:51   #19
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Cytat:
Napisane przez MariaWu Pokaż wiadomość
Ja się zakochałam w mebliku - http://www.mebliknight.pl/lozka.php Mają tylko 3 łóżka, ale są piękne, po prostu piękne!
Rzeczywiście, bardzo fajne te łóżka
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 14:30   #20
andzia364
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Jak do sypialni to moim zdaniem łóżko + plus oddzielny materac. Chodzi mi o taki, który można wymienić, a łóżko zostaje to samo. Polecam łóżko z tej stronki [reklama] Sama mam takie w swojej sypialni i jest naprawdę niezawodne. Materac dokupiłam oddzielnie. A co do łóżka to super, prawdziwe drewno, posłuży jeszcze pewnie następnym pokoleniom . no i co jest dla mnie najważniejsze styl w jakim jest ono wykonane.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-03-10 o 20:02 Powód: usunięcie linka
andzia364 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 08:59   #21
lola882
Przyczajenie
 
Avatar lola882
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Narnia
Wiadomości: 22
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Jeśli chodzi o łóżka to takie, które są solidne i wyglądają jak te ze zdjęcia powyżej to łóżka kontynentalne. Już teraz są dostępne w całkiem przystępnych cenach. Jeśli chodzi o materac - musicie przetestować sami co i jak. To ciało musi wybrać materac a nie wy. Modeli jest masę więc najlepiej udać się do salonu i odleżeć swoje
lola882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 09:38   #22
katowiczanka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Ja to zawsze mówię, że łóżko musi być mega wygodne! O ile obejdę się bez mega wypasionej szafy, to łóżko jest podstawą Najlepsze w połączeniu rama + materac, bo można potem sobie wymienić bez problemu jak się "wyleży".
katowiczanka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 00:59   #23
brakxdsdsac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 73
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

A ja zakochałam się w wysokich łóżkach! Nie lubię, gdy leżysko jest tak blisko ziemi, śpi mi się niekomfortowo.
No ale niestety, w Polsce wysokich łóżek dostępnych jest bardzo niewiele, żeby nie powiedzieć, że nie ma ich wcale.

Dlatego postanowiłam zrobić sobie wymarzone łóżko na zamówienie.
Powiedzcie mi tylko, bardzo proszę, na jakiej wysokości powinno znajdować się leżysko, aby uzyskać taki efekt jak na zdjęciach?

http://2.bp.blogspot.com/-zJEd1D-GrS...awski+styl.jpg
http://static.e-okna.pl/articles/960...nne-2_main.jpg
http://www.lovingit.pl/blog/wp-conte...ahReilly61.jpg
http://fotobudowa.pl/wp-content/uplo...4837351d3b.jpg
http://img.projektoskop.pl/lozko_metal.jpg

Zauważyłam jednak pewną zależność.. leżysko tych łóżek składa się jakby z dwóch części (?).. Czy to jest kilka materaców? : o
Jak mogę uzyskać ten efekt?

Edytowane przez brakxdsdsac
Czas edycji: 2014-04-16 o 00:27
brakxdsdsac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 07:29   #24
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Ja man takie wysokie lozko,zeskakuje z niego. Rama + gruby materac + mata.



Jest to lozko z Ikea. Jak szukalam lozka,to w wiekszosci sa wysokie. Tez zależy jaki gruby materac masz. My mamy 21cm. Mata tez dodaje kilka centymetrów.


Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-04-15 o 07:33
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 12:43   #25
lola882
Przyczajenie
 
Avatar lola882
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Narnia
Wiadomości: 22
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Nie wiem jak to jest zrobione tam na zdjęciach, wygląda jakby to było łóżko, materac + top. Najlepiej jest zamówić wysokie łóżko + wysoki materac. Tak 21 - 25 cm to już wystarczająca opcja, a łóżko wysokie zaczyna się już tak od 55-60 cm
lola882 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 13:35   #26
wrnk87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Ja ostatnio marzę o łóżku metalowym - takim romantycznym, z kutego żelaza. Ale nie jestem pewna, czy takie łóżka są wygodne i gdzie je kupić? Może któraś z was ma takie łóżko i może coś doradzić?
wrnk87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 19:29   #27
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Witajcie

Powoli zabieramy się z Tż za zakupy do naszego nowego domu. Jednym z pierwszych zakupów będzie łóżko . No i tu mamy problem. Właściwie to ja mam. Wstępnie chcielibyśmy wymiar 180 (lub 200) x 220 (z uwagi na fakt, że Tż ma 2 metry wzrostu). Pewnie będzie trzeba kupić na wymiar. Trudno. Ale interesuje mnie inna sprawa. Planujemy spać pod osobnymi kołdrami, bo tak jest po prostu wygodniej. Ale jaki wymiar kołder by najlepiej pasował?

Wariant pierwszy:
wymiar łóżka 180x220
Gdy będziemy rano składać 2 kołdry 160x200 i kłaść je obok siebie to będzie raptem po bokach po 10 cm gołego materaca (nie wiem, czy wiecie o co chodzi).

Wariant drugi - 200x220 - wtedy będzie już po 20 cm różnicy z każdej strony. Czy to nie będzie głupio wyglądać? Nawet przy założeniu, że będziemy mieć jakąś narzutę, którą zaścielimy łóżko to i tak będzie to chyba widać.

Dramatyzuję zbytnio, czy coś jest na rzeczy?

Uprzedzę od razu, że nie chcielibyśmy kupować kołder 200x220, bo 2 takie kołdry w jednym łóżku to chyba byłoby za dużo.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 19:56   #28
annrossy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość


Wariant pierwszy:
wymiar łóżka 180x220
Gdy będziemy rano składać 2 kołdry 160x200 i kłaść je obok siebie to będzie raptem po bokach po 10 cm gołego materaca (nie wiem, czy wiecie o co chodzi).

Wariant drugi - 200x220 - wtedy będzie już po 20 cm różnicy z każdej strony. Czy to nie będzie głupio wyglądać? Nawet przy założeniu, że będziemy mieć jakąś narzutę, którą zaścielimy łóżko to i tak będzie to chyba widać.

Dramatyzuję zbytnio, czy coś jest na rzeczy?

Uprzedzę od razu, że nie chcielibyśmy kupować kołder 200x220, bo 2 takie kołdry w jednym łóżku to chyba byłoby za dużo.
Ja bym sie tam nie przejmowala, czy bedzie glupio wygladac. Kogo to obchodzi, zreszta to moja sprawa Zawsze mozesz przykryc koldy wielka narzuta i nic nie bedzie widac.

Co do wymiaru to bym wybrala 160x200. Przeciez to sa koldry de facto dla 2 osob, wiec razy 2 to na pewno sie wyspicie
annrossy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 19:59   #29
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Dzięki za odpowiedź .

Pewnie tak właśnie będzie, że kupimy większe łóżko i dwie kołdry 160x200 i najwyżej będzie dziwnie to wyglądać . Ale wolałabym, żeby wyglądało ładnie .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 19:16   #30
Andy9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jakie łóżko do sypialni?

Najlepsze to jest łóżko w szafie, mam takie od paru lat i jestem zachwycony.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-06-22 o 23:17 Powód: ukryty link reklamowy
Andy9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-19 10:03:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.