Laparoskopia mięsniaków macicy - wasze doswiadczenia i porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-07, 10:06   #1
Nymeeriaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4

Laparoskopia mięsniaków macicy - wasze doswiadczenia i porady


Witajcie, nie mogłam znaleźć wątku konkretnie o laparoskopii macicy( jedynie o jajnikach). Jeśli już taki istnieje to przepraszam i poproszę o link.
Czeka mnie zabieg wyłuszczania mięśniaków macicy.
Strasznie się boję bo nigdy jeszcze nie byłam w szpitalu i nie miałam żadnych operacji. Termin mam po nowym roku a gdy tylko o tym pomyśle mam ataki paniki i nie mogę przestać płakać. Tyle się słyszy o błędach lekarskich. Boję się że coś pójdzie nie tak i wytną mi cała macicę albo już się nie obudzę po operacji. Jestem jeszcze młoda i chce żyć. Coraz częściej zastanawiam się czy nie lepiej zrezygnować z tej operacji..
Podzielcie się ze mną doświadczeniami jeżeli któraś z was też przeżyła coś takiego.

Jak to wszystko wygląda i czy trudno po tym dojść do siebie?
Kiedy można zacząć uprawiać sport?
Nymeeriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 14:49   #2
ania491996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: Laparoskopia mięsniaków macicy - wasze doswiadczenia i porady

Hej
na wstępie chcę cię uspokoić, nie bój się, da się to przeżyć ,nie jest tak źle. Ja jestem trzeci tydzień od usunięcia mięśniaków, miałam metodę tradycyjną tzn. poprzez otwarcie brzucha.Laparoskopia jest mniej inwazyjna , wychodzisz do domu na drugi dzień jak jest wszystko dobrze. Ból jest do zniesienia.Siedze sobie w domku i odpoczywam.Do pracy pójdę dopiero po świętach.Jeśli chcesz opiszę ci wszystko dokładnie , czekam na kontakt, trzymaj się.
Ja też byłam pełna obaw przed operacją ale naprawdę nie ma się czego bać, głowa do góry! Odezwij się
ania491996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 10:37   #3
Nymeeriaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Laparoskopia mięsniaków macicy - wasze doswiadczenia i porady

Może ktoś jeszcze jest w stanie wypowiedzieć się na ten temat?
Nymeeriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 16:34   #4
lena2121
Przyczajenie
 
Avatar lena2121
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Sanok
Wiadomości: 1
Dot.: Laparoskopia mięsniaków macicy - wasze doswiadczenia i porady

Cytat:
Napisane przez Nymeeriaa Pokaż wiadomość
Witajcie, nie mogłam znaleźć wątku konkretnie o laparoskopii macicy( jedynie o jajnikach). Jeśli już taki istnieje to przepraszam i poproszę o link.
Czeka mnie zabieg wyłuszczania mięśniaków macicy.
Strasznie się boję bo nigdy jeszcze nie byłam w szpitalu i nie miałam żadnych operacji. Termin mam po nowym roku a gdy tylko o tym pomyśle mam ataki paniki i nie mogę przestać płakać. Tyle się słyszy o błędach lekarskich. Boję się że coś pójdzie nie tak i wytną mi cała macicę albo już się nie obudzę po operacji. Jestem jeszcze młoda i chce żyć. Coraz częściej zastanawiam się czy nie lepiej zrezygnować z tej operacji..
Podzielcie się ze mną doświadczeniami jeżeli któraś z was też przeżyła coś takiego.

Jak to wszystko wygląda i czy trudno po tym dojść do siebie?
Kiedy można zacząć uprawiać sport?
A gdzie znalazłaś o jajnikach:/ ja jestem tu nowa.. mam mieć laparoskopie lewego jajnika na którym mam torbiel
lena2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 10:20   #5
Nymeeriaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Laparoskopia mięsniaków macicy - wasze doswiadczenia i porady

tu masz link o jajnikach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=804186
ale pewnie jest jeszcze wiecej tematow, bo jak laparoskopia to każdy ma tylko na jajnikach :/
Nymeeriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 13:23   #6
ania491996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: Laparoskopia mięsniaków macicy - wasze doswiadczenia i porady

Cytat:
Napisane przez Nymeeriaa Pokaż wiadomość
Witajcie, nie mogłam znaleźć wątku konkretnie o laparoskopii macicy( jedynie o jajnikach). Jeśli już taki istnieje to przepraszam i poproszę o link.
Czeka mnie zabieg wyłuszczania mięśniaków macicy.
Strasznie się boję bo nigdy jeszcze nie byłam w szpitalu i nie miałam żadnych operacji. Termin mam po nowym roku a gdy tylko o tym pomyśle mam ataki paniki i nie mogę przestać płakać. Tyle się słyszy o błędach lekarskich. Boję się że coś pójdzie nie tak i wytną mi cała macicę albo już się nie obudzę po operacji. Jestem jeszcze młoda i chce żyć. Coraz częściej zastanawiam się czy nie lepiej zrezygnować z tej operacji..
Podzielcie się ze mną doświadczeniami jeżeli któraś z was też przeżyła coś takiego.

Jak to wszystko wygląda i czy trudno po tym dojść do siebie?
Kiedy można zacząć uprawiać sport?
Hey,
jak tam samopoczucie,napisz kiedy masz zabieg. Jeśli czytałaś posty o laparoskopii jajników, a szczególnie dziewczyny ,która była w szpitalu w Poznaniu na Polnej to już wiesz jak to wszystko wygląda. Nie ma sensu abym się rozpisywała i powielała informacje.Różnica jest tylko taka,że będziesz miała "naruszenie" macicy, pewnie przecięcie jej, chyba że mięśniaki są na zewnątrz macicy.Więc dłużej będzie cię bolało niż przy historii z jajnikami. Ja miałam otwarcie brzucha więc jeszcze bardziej inwazyjnie i przeżyłam. Myślę ,że biorąc pod uwagę twój wiek żaden lekarz nie myśli nawet żeby ci macicę usuwać1nie martw się.Jesliby to sie stało,tzn.,że wystapiły takie komplikacje podczas zabiegu, że nie było wyjscia i sytuacja zagrażała zyciu. Ale nie ma co się nakręcać! nic takiego się nie wydarzy.Ja nie chciałam ,żeby mi usuwano macicę i tego nie zrobiono( podczas badania wyszło,że mam trzy mięśniaki, najwiekszy 4 cm, podczas operacji okazało się,że są jeszcze dwa!)Oczywiscie podpisujesz zgodę w "razie czego" na usunięcie ale jest to ostateczność, wierz mi! W sytuacji krytycznej lepiej zachować życie i stracić macicę niż odwrotnie. Po zabiegu będziesz się śmiała ze swoich obaw, stwierdzisz,że faktycznie źle nie było.Ale rozumiem twoje obawy, ja też byłam w szpitalu po raz pierwszy (nie licząc porodu).Odezwij się jeszcze , powodzenia!

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Nymeeriaa Pokaż wiadomość
Witajcie, nie mogłam znaleźć wątku konkretnie o laparoskopii macicy( jedynie o jajnikach). Jeśli już taki istnieje to przepraszam i poproszę o link.
Czeka mnie zabieg wyłuszczania mięśniaków macicy.
Strasznie się boję bo nigdy jeszcze nie byłam w szpitalu i nie miałam żadnych operacji. Termin mam po nowym roku a gdy tylko o tym pomyśle mam ataki paniki i nie mogę przestać płakać. Tyle się słyszy o błędach lekarskich. Boję się że coś pójdzie nie tak i wytną mi cała macicę albo już się nie obudzę po operacji. Jestem jeszcze młoda i chce żyć. Coraz częściej zastanawiam się czy nie lepiej zrezygnować z tej operacji..
Podzielcie się ze mną doświadczeniami jeżeli któraś z was też przeżyła coś takiego.

Jak to wszystko wygląda i czy trudno po tym dojść do siebie?
Kiedy można zacząć uprawiać sport?
Co do sportu to lekarz ci powie, ale nie zalecają uprawiania sportu wysiłkowego do 3-ech miesięcy, macica musi się zagoić. Nie wiem o jakim sporcie mówisz, czy jest on jakiś wyczynowy czy chodzi o zwykłą siłownię. Dostaniesz L4 na m-c i będziesz leniuchować, koniecznie napisz jeszcze.
ania491996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 00:25   #7
Nymeeriaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Laparoskopia mięsniaków macicy - wasze doswiadczenia i porady

ania491996 czy przytyłaś coś po operacji? bo skoro trzeba się oszczędzać to pewnie trzeba cały czas albo większość czasu leżeć.
Perspektywa 3 miesięcy beż żadnego ruchu jest dla mnie przerażająca.. Tak naprawdę to im bliżej tego czasu to boję się coraz bardziej.
Co do sportu to myślę na początek o jakimś lekkim sporcie np bieganie, rower czy pilates
Nymeeriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 00:19   #8
ania491996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 13
Dot.: Laparoskopia mięsniaków macicy - wasze doswiadczenia i porady

po operacji? bo skoro trzeba się oszczędzać to pewnie trzeba cały czas albo większość czasu leżeć.
Perspektywa 3 miesięcy beż żadnego ruchu jest dla mnie przerażająca.. Tak naprawdę to im bliżej tego czasu to boję się coraz bardziej.
Co do sportu to myślę na początek o jakimś lekkim sporcie np bieganie, rower czy pilates[/QUOTE]

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Nymeeriaa Pokaż wiadomość
ania491996 czy przytyłaś coś po operacji? bo skoro trzeba się oszczędzać to pewnie trzeba cały czas albo większość czasu leżeć.
Perspektywa 3 miesięcy beż żadnego ruchu jest dla mnie przerażająca.. Tak naprawdę to im bliżej tego czasu to boję się coraz bardziej.
Co do sportu to myślę na początek o jakimś lekkim sporcie np bieganie, rower czy pilates
Witaj ,
ja po operacji przytyłam 2 kilo, ale przecież jesteś na L4 nie chodzisz do pracy więc brak ruchu,poza tym jakieś podjadanie słodyczy no bo nudzisz się trochę. Nie uważam ,że jest to tragedia, przyjdzie wiosna , wezmę się za siebie, wyciągnę rower i się zrzuci nadmiar kg.Musisz sie oszczędzać po zabiegu ale to nie znaczy ,że leżysz cały czas! Przez pierwsze dni po nie dźwigaj nic powyzej 1kg a potem do m-ca czy półtora m-ca nie podnoś wiecej niz 5 kg. Ruszać sie musisz bo porobią się zrosty! Ja dobę po operacji spacerowałam juz ! W szpitalu więcej chodziłam po korytarzu niz lezałam na sali w łóżku!. W domu drobne prace np. wycieranie kurzu, układanie rzeczy w szafie itp. i chodzenie po pokojach.Obecnie jestem miesiąc i 10 dni po operacji, robię wszystko, w czwartek idę do pracy! Odezwij się kiedy masz termin! Musisz myślec o tym ,że trzeba pozbyć się tych mieśniaków i nie panikuj! Jesteś młoda ,będziesz chciała mieć dzieci a mięśniaki mogą to utrudniać lub nawet uniemożliwić! Nie ma sie czego bać!

Edytowane przez ania491996
Czas edycji: 2016-01-04 o 00:23 Powód: powtórzenie
ania491996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-04 01:19:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.