Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-18, 10:25   #1
melancholia 28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Unhappy

Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(


Drogie przyszłe Panny Młode, świeżo upieczone Żony i inni !
Mam problem, co zrobić z podziękowaniami dla rodziców. Dzień wesela zbliża się nieubłaganie i trzeba podjąć decyzje dotyczącą tego, jak wyglądać mają te podziękowania. Problem polega na tym, że nie mam najlepszych stosunków z przyszłymi teściami, moi rodzice również nie pałają do nich zbytnią sympatią. Szkoda czasu na tłumaczenie tego faktu, napiszę jedynie, że ciężko mi posiadać wobec nich jakąś wdzięczność czy szacunek. Nie akceptuje ich stylu i trybu życia, w opinii innych są niestety "nygusami" i "bezwstydnikami" . Mam do nich żal o pewne sprawy i ich postawę. Z moimi rodzicami mam raczej dobry kontakt i pomimo zdarzających się konfliktów jesteśmy zgrani i bardzo rodzinni. Poza tym zawsze mogłam liczyć na ich wsparcie i nie wyobrażam sobie życia bez nich. W przypadku mojego narzeczonego i jego rodziców jest odwrotnie, mimo, że na pozór jest wszystko ok.
Problem polega na tym, iż moi rodzice to tradycjonaliści i wyobrażają sobie podziękowania typowe dla tej uroczystości, czyli kwiaty i wspólny taniec do wyciskającej u wszystkich łzy piosenki np. cudownych rodziców mam itp. Wiem jednak, że stanie w kole i taniec z teściami wyobrażali sobie inaczej...., a raczej wyobrażali sobie innych teściów. Ta forma nie byłaby dla mnie kłopotem, gdyby nie fakt, że nie będzie to dla mnie szczera forma podziękowań właśnie ze względu na teściów, bo zwyczajnie będzie to szopka. Nie wiem tylko jak inaczej to zorganizować. Mojemu narzeczonemu jest to raczej obojętne, ale nie chce zrobić mu przykrości.
Film wyświetlany z podziękowaniami odpada, bo znowu, treści w nim zawarte odnosiłyby się w większości tylko do moich rodziców. No bo jak to nagrać, gdy ja dziękuję swoim rodzicom za wsparcie, za pomoc, za wiarę, za zaangażowanie, a mój narzeczony już za to raczej nie podziękuję?
Wiem, że daje się także rodzicom jakieś upominki, np. biżuterię lub ceramikę lub coś z grawerem. Nie uważam natomiast, by w ogóle teściów to poruszyło, są ignorantami.
Zastanawiam się nad kwiatami i albumami dla jednych i drugich, które zawierałyby nasze zdjęcia z dzieciństwa, młodości, narzeczeństwa, ale też wspólne z rodzeństwem i rodzicami. Szkoda tylko, że narzeczony nie ma aktualnych zdjęć z rodzicami...
Myślałam, że wystarczą może same kwiaty i np jakieś kosze upominkowe, ale obawiam się, że bez piosenki będzie to nieco za mało, jednak zawsze jakiś utwór jest grany, przynajmniej na weselach, na które chodzimy.
Naprawdę nie mam pomysłu, co zrobić, by było dobrze. Bardzo stresuje mnie fakt, że oczy wszystkich gości będą zwrócone na nas i naszych rodziców, a ja będę musiała coś udawać.
Macie jakieś pomysły na inną formę podziękowań, może miał ktoś podobną sytuację?
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
melancholia 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 11:07   #2
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(

Zawsze można pominąć ten punkt programu i podziękować rodzicom przed weselem, może też wytłumaczyć skąd taka forma, powinni zrozumieć. Goście może nawet nie zauważą?

To chyba jedyne wyjście, jeśli nie chcecie dziękować rodzicom męża, a nie chcecie też by wyszło niekulturalnie jak podziękujecie na forum tylko Twoim.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 11:58   #3
melancholia 28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Zawsze można pominąć ten punkt programu i podziękować rodzicom przed weselem, może też wytłumaczyć skąd taka forma, powinni zrozumieć. Goście może nawet nie zauważą?

To chyba jedyne wyjście, jeśli nie chcecie dziękować rodzicom męża, a nie chcecie też by wyszło niekulturalnie jak podziękujecie na forum tylko Twoim.
Też o tym myślałam, ale w mojej rodzinie wzbudzi to jeszcze większe zainteresowanie, "jak to, tak bez podziękowań?!"
Poza tym, uważam, że nie do końca byłoby w porządku, gdyby narzeczony nie podziękował swoim rodzicom ,jakby nie było
Kurcze, już sama nie wiem...
melancholia 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 22:42   #4
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(

Po pierwsze to Ty nie dziekujesz tesciom tylko swoim rodzicom a Twoj maz swoim rodzicom,wiec czy Ty ich lubisz czy nie lubisz nie ma znaczenia.
Ty dajesz prezent/kwiaty swoim rodzico a Twoj maz swoim.
Mozesz porozmawiac z osoba prowadzaca i niech poprosza po kolei by zatanczyli,najpierw Twoi rodzice,potem tesciowie a na koncu Wy
Wtedy odpadnie wspolne tanczenie albo mieszanie par.
Porozmawiaj z rodzicami o swoich watpliwosciach i zrob podziekowanie po weselu,na jednym spotkaniu Ty i Twoi rodzice a na drugim tesciowie i Twoj maz,chyba ze on nie bedzie chcial to ominie ten szczegol.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 08:22   #5
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(

Cytat:
Napisane przez melancholia 28 Pokaż wiadomość
Też o tym myślałam, ale w mojej rodzinie wzbudzi to jeszcze większe zainteresowanie, "jak to, tak bez podziękowań?!"
Poza tym, uważam, że nie do końca byłoby w porządku, gdyby narzeczony nie podziękował swoim rodzicom ,jakby nie było
Kurcze, już sama nie wiem...
W sumie sama sobie odpowiedziałaś na pytanie, co jest dla Ciebie ważne: bycie "w porządku", więc schowaj dumę do kieszeni i podziękuj podczas wesela lub niech zrobi to Twój mąż. Tyle.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 12:14   #6
MsGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 29
Dot.: Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(

Ja podziękowałam Rodzicom w domu dałam im wcześniej napisane listy - wytłuściłam za co jestem wdzięczna gdybym miała robić to przed całym weselem i mi i rodzicom byłoby głupio a tak przed makijażem przy śniadaniu powspominaliśmy chwilę i zaczęliśmy ten dzień w jakiś inny sposób - a na weselu tylko piosenka i tyle
MsGo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 15:49   #7
fiffina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 16
Dot.: Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Zawsze można pominąć ten punkt programu i podziękować rodzicom przed weselem, może też wytłumaczyć skąd taka forma, powinni zrozumieć. Goście może nawet nie zauważą?

To chyba jedyne wyjście, jeśli nie chcecie dziękować rodzicom męża, a nie chcecie też by wyszło niekulturalnie jak podziękujecie na forum tylko Twoim.
Zgadzam się.
Podziękować rodzicom można w domu. Przecież to nie dla gości weselnych robimy podziękowania. Uważam, że nie należy sugerować się tradycją, a postąpić tak, jak się czuje. A goście, jak będą chcieli, to i za co innego "obrobią tyłek" parze młodej
fiffina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 15:48   #8
MsGo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 29
Dot.: Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(

melancholia 28 i co postanowiliście były podziękowania?
MsGo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 15:59   #9
Pattkaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 127
Dot.: Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(

U nas był film 5 minutowy . Nagrywaliśmy go 6h ale wyszedł cudownie!
Sami mogliśmy wybrać 6/8 rzeczy za co dziękujemy i w różny sposób pokazać na filmie np mój maz dziękował swoim za psa wiec na drewnie napisaliśmy kreda "dziękujemy za psa" i kilka sekund zabaw z psem było nagrane ;-€


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pattkaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 15:02   #10
mojbukietslubny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19
Dot.: Podziękowania dla rodziców: inne, ale jakie? :(

a co myslicie o flowerbox ach ? na piupiuflowers.pl sa ladne Taka moda teraz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg flowerboxlodz.jpg (76,2 KB, 17 załadowań)
mojbukietslubny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-10 16:02:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.